Lady - snažilky III

vavenka
2. feb 2009

Ahojte Ladynky -

Ladynky - snazilky - prajem nam aby sme boli coskoro tehulky
Ladynky - tehulky - aby ste mali skvele a bezproblemove tehulkovanie
Ladynky - skoro maminy - cize Zuzi a Maju, nebojte sa, zvladnete to lavou zadnou
Ladynky maminy - nech vam deturence rastu do krasy a robia len a len radost 🙂

Ideme na to !!!!

Vitajte v dalsom pokracovani 😀

tinika
10. feb 2013

@vavenka sak raj haha ale tak ze vela roboty a penezi nit kupili sme drevo, treba poistku za auto nevravim čo este do domu a okolo neho sak to poznas a ani rezervu nemame nijaku vsetko sa minulo :(
no fasa inac pato v piatok zvysena teplota, v stredu dnes sme boli kus von ze rano nič im nebolo ani včera a 37,9 fasa
mesiac boli zdravi na vianoce chory obaja tak meisac klud a teraz risovi z nosa tečie a patovi začina a ma teploty
cvičim teraz jillian michaels či jak sa vola kedze bootcamp čo som cvičila v meste nemam šancu teraz ani časovo ani finančne

vavenka
autor
11. feb 2013

@tinika no jo, je to teraz tazko s tymi chorobami.... Preto sa tak vytesujem, ze detiska su ok, je mi jasne, ze to nebude dlho trvat 🙄 🙄 🙄 idem pozriet, co za cvicenie to praktizujes 🙂
Pato teda nechodi do skolky teraz? Ci si ho dala dnes?

tinika
11. feb 2013

@vavenka no my sme boli zdravi presne mesiac asi na vianoce boli chory cely januar ok a uz je to v haji :D nechodi teraz dnes určite nie v noci mal 40tky keby nemal teploty ho dam ze reku ani poriadne nesopli ani nič mal len v sobotu zvysenu 37,3 ale tak po noci uz som vedela ze ma dva tyzde volno bo aj prazdniny budu a cvičit som este len začala ten tyzden :D

katka444
12. feb 2013

ahojte, no ked sa darí tak sa darí. mali nám vyberať mandle a zistili infekčnú mononukleózu. zajtra ideme k dr. na infekčné, som zvedavá čo nám povedia. ☹

vavenka
autor
13. feb 2013

@tinika celkom dobre vyzera to cvicenie, urcite vyskusam - len este 2 tyzdne musim davat bacha na brucho....
@katka444 joooj tak zas sa vam mandla odklada ☹ a ake su priznaky mononukleozy? To z krvi zistili? Ci ako?

tinika
13. feb 2013

@katka444 oj skore uzdravenie ,my stale tepltoujeme včera bol klud a dnes zase 39tky, riso sice be zteploty ale asi uska zase chytene bo reve cely den a ked ho tma chytitm tak este viac ani zaspat nevedel

katka444
13. feb 2013

@vavenka
@tinika vdaka, snad skoro vyzdravieme. príznaky u nás niesú žiadne, len že jej to našli v krvi pri predoperačných vyšetreniach. akurát ju prekonáva. inak by sme ani nevedeli. inak sa prejavuje ako angína alebo chrípka. až po odbere krvi sa dá zistiť, že je to mononukleóza. väčšinou ju ľudia prekonajú ani nevedia.

tini aj vy sa skoro preliečte.

ešte sa nám aj škôlka furt odkladá. ktovie či to vydá ešte tento šk.rok 😒

tinika
13. feb 2013

@katka444 vdaka

vavenka
autor
18. feb 2013

Caute zeny
@tinika ako ide cvicenie? Sa chystam od buduceho tyzdna 🙂 vidis uz nejake vysledky? (vaha, cm...) Som si citala o tom, tak je vela nadsenych zien, ale aj dost negativnych komentov, tak som zvedava, co ty na to.... Ake mas cinky?
Joooj decko ma v skolke prazdniny, som si uz odvykla byt s nimi sama cely den 😀 akoze zlati su, len ich nemozem na sekundu nechat samych, lebo furt sa na niecom natahuju 🙄

snazivazuzi
18. feb 2013

Ahoj dievcatá!
Aaaano ja zijem :D
Ako sa máte? U nás je uz asi treti mesiac, ze je furt niekto chori, deticky su nonstop, kde maly potom malá, potom naraz kazdy, a zas dookola... uz mám toho plné zuby, chcem JAR!!!
Gulati sa teraz niektorá z témy? 🙂

tinika
18. feb 2013

@vavenka ahoj mam pauzu bosom chora jak pes :( zatial som cvičila len 4x tak neviem ti povedat troska vaha sla dolu ake negativne komenty? k cvičeniu? ja mma 2kg činky my sme doma uz druhy tyzden zavreti ta vies jaku mam ponorku? a o natahovani mi hovor oni su schopni sa natahovat aj keby boli spolu len 5 minut denne :D

@snazivazuzi ahojky no my tiez na striedačku chori v jeseni s patom nemocnica, v novembri s riskom, v decembri obaja chori a teraz vsetci sme okrem tata :( a pokial viem negulati sa nikto :D mozno da niekto tretie kolo :D

tinika
7. mar 2013

čafte zeny jak zijete? ja uz min. druhy mesiac taham s 5 hodinovym spankom nestiham kvoli tym sprostym zmenam ohladne dohod a system elektornicky furt robi problemy tak keby peso idem na urady ta skor doručim :D a aha čo ma chytilo - moja prvotina
zistujem ze keby chcem tretie tak dostanem len rodičak :(

tinika
10. mar 2013

verili by ste? ze sa podobaju? a na fotke je risko a moja kamoska ako dieta a ta kamoska ma 41r teraz hehe

vavenka
autor
12. mar 2013

Servus @tinika .. Si sa dala na pletenie, ci hackovanie? No ja na take velmi niesom, mam obe ruky lave 😀
A sranda, ako sa mlady podoba na tvoju kamosku 😀 😀
My tak normalne, vandu mam doma, lebo nejak sa jej sople spustili, jergusko sa drzi celkom, caka nas ockovanie na 15 mesiacov posledne, buduci tyzden asi pojdeme... No a tak nejak ten cas rychlo ide, pomaly riesim jasle pre mladeho, so sefom som nakoniec dohodla nastup do prace na september, takze leto si este uzijeme doma....

vavenka
autor
12. mar 2013

@tinika a to fakt rozmyslas nad tretim?? Kokso ja mam uz teraz dost, a to vanda je uz relativne velka a jergus relativne dobre decko 😀 (akurat ze po nociach este furt nespi)...

tinika
12. mar 2013

@vavenka čaf hačkovanie :D pletiem uz davno len nebol čas :D:D akurat sal som urobila patovi aj nam začinaju sople risko včera zlatučky bol sme boli cely den v aute boli sme kupit topanky 5 parov mame za 55e :D ale v noci nespal az v kočiku po dvoch hodkach idu zubky zase a čo uz musis do prace? ja dufam aspon este rok ostanem doma a snad sa stgane zazarak a doma aj ostanem robit :D hej uvazujem :D ale nemam narok na matersku :( takze prv pracas a ak tak potom :( ale ked si spomeniem na financie alebo tie trapenia s riskom hehe hlavne včera mi to pripomenul ked sa nevedel utisit :D:D tak to uz potom vaham :D:D no ty mas parik keby som mala ja tiez mi stači :D ale ja cem babu :D na dovcu aj tak nemame aby sme si uzili s chalanmi tak ... :D uvidime čo zivot prinesie

tinika
9. apr 2013

tak prva dokončena a druha napoly hotova

tinika
9. apr 2013

inac ako zijete? my sme boli na riskove meniny este na chirurgii

tinika
9. apr 2013

@vavenka tvoja mala aj zasivanie nie?

vavenka
autor
10. apr 2013

@tinika ano, vanda mala site celo, ostala jej tam jazva.. Nic strasne, ale tak je tam, bude mat pamiatku 😀
Inak vsetko ok, vcera som bola s jergusom v jasliach pre prihlasku, takze od septembra ide, ja do roboty, fuj.... No ale tak co uz, ze?
Inak nove ani velmi nic nemame, to pocasie ma zabija, uz nech je normalna jar 🙄
Jergus soplavy, mmr za nami, zvladol to chlapec, akurat po 10tuch dnoch jeden vecer zvysena teplota, takze ok.... Boli sme v tatrach cez vikend, vyborne bolo, v hoteli Kontakt, odporucam... Detsky kutik, wellness, pre deti bazen, super bolo 🙂 Deti sa sice prvu noc navzajom budili (jednu izbu sme mali a doma spia este kazdy zvlast), ale druhu noc dostlai dithiaden do mlieka a uz to bolo ok 😉
A zvysok ako sa mate? @zuzub @adenka @snazivazuzi ako zvladate dvojmaminy? 😉 A @katka444 ako vam ide odplienkovanie? Uz je to lepsie?

vavenka
autor
10. apr 2013

A @slniecko4 vy ako?? A @ingulik? Co mate nove? 😉

tinika
10. apr 2013

@vavenka a prečo jej to vlastne zasivali bo vraj do 3r nezasivaju mala hlboke?
mi hovor od kedy sme v dome ta sme furt doma len do skolky a do obchodu a spat poriadne ani von a aj tak su furt chori my este nemame ani tretiu hexu nemas na ten hotel link?

zuzub
10. apr 2013

čaute ženy 🙂
my sme zase boli chorí :( už XY krát túto zimu 😝
@vavenka snažím sa zvládať v rámci možností, ale je to ťažké kedže som snimi väčšinou sama....a najhoršie je, že Miška mi nevzali od sept. do škôlky :(((((( veľmi som z toho sklamaná, pani riaditeľka sa vyjadrila, že mamičkám na materskej deti nepríma a nezabudla v tom podporiť aj pani riaditeľku v dalsej skolke kde sme mali prihlášku, tak ho nevzali ani do jednej.....je to hrozné so škôlkami aspon tu v ZA 70 detí sa hlási a 17 berú....tak neviem ako to poriešime lebo Miškovi evidentne treba ísť do kolektívu.

vavenka
autor
10. apr 2013

@tinika no tak asi zasivaju 😀 neviem, ake to mala hlboke, kedze muz s nou bol, ja som az za nimi dosla (bola som vtedy s jergusom na kontrole)... Akoze nelutujem, ze jej to zosili, bohvieake siroke by jej to bez sitia ostalo.... Ona rycala tak ci tak, myslim, ze to sitie samotne ju nebolelo, stres bol skor z toho, ze ju tam x ludi drzalo, no ale tak zvladli sme to 😉
Hotel bol tusim www.hotelkontakt.sk , alebo ked si das do googlu, tak ti ho vyhodi, je to v starej lesnej....
@zuzub no ty koky 🙄 tak sa tvar, ze riesis aj jasle pre simcu a od septembra nastupujes 🙄 nemate nejaku tlacenku?? Ja by som zosedivela, kebyze je vanda doma 😅 Staci mi s nimi poobedie a podvecer a mam dost 😀 Urcite je v ZA viac skolok, este skus 😉

zuzub
10. apr 2013

@vavenka tak ti poviem, v tej jednej škôlke sme mali zástupkyńu, ale ked je riaditeľka krava nepomôžeš si....ešte ideme niečo skúsiť kebyže aspon od januara sa dalo, ale veľké šance tomu nedávam....chystám sa pýsať ešte odvolanie a tam chcem napísať, že som plánovala nastúpiť do roboty a malú dať do jasiel, že čo ako teraz??!!

zuzub
10. apr 2013

@vavenka a jasle sa ako dlho dopredu nahlasujú? kedže neplánujem byť doma 3 roky so Simčou a aj tak bude musieť ísť do jasiel kedže je aprílová....

vavenka
autor
10. apr 2013

@zuzub no v Ke mame len jedny jedine statne jasle, tam som ani neskusala sa informovat... Kontaktovala som sukromne jasle niekedy vo februari a tam nemali problem vziat mi ho kedykolvek, aj po velkej noci uz teraz by mohol ist, kedze povodne som uvazovala, ze uz teraz nastupim... Ale nakoniec sme sa rozhodli, ze leto este som doma, lebo vanda ma v skolke zatvor a to by bolo o drzku, latat platat leto..... Vcera sme sa tam boli pozriet a v pohode, dostala som prihlasku, ze tak 10dni pred nastupom skusit adaptacny cas, ze budeme chodit najprv doobedu spolu, ze potom ho tam na 2-3 hodinky sameho, potom nech sa tam vyspinka, aby nebol velky problem zo zaciatku.... Plati sa 250+30 za stravu, ale tak do vysky 250 preplaca stat, cize nebude to az tae dramaticke, no 🙂

tinika
10. apr 2013

@vavenka moj zareval raz ked mu zasvietilo svetlo do oči :D:D a ma tie plasticke stehy dik za link
@zuzub to čo za pravidla, po novom pokial viem toto nie je argument ale nam tiez nevzali pata do skolky čo je najblizsie na jasle asi nemas čo? resp. sukr. skolku? lebo viem ze s dvoma niekde do MC chodit je o drzku

ja ked kukam do kalendara od januara je pato viac doma ako v skolke :(

@zuzub jasle su len sukr. pokial viem takze tam ti ju ak budu mat volne hned ja som bola vo februari a aj by ho vzali hend len bol chory
u nas ani nie su statne jasle aspon neviem o tom inac toot aj ja som zvedava jak budeme riesit ked budem robit a cele leto volno preto ho asi necham v meste v skolke aj ked nas tu vezmu lebo tu zavrete aj cez male prazdniny a smola a v meste sa aspon skolky striedaju so sluzbami pato by s tym problem nemal riso je iny s nim asi bude problem do skolky a este aj zazije take zmeny bo teraz som doma ta pato bude v lete doma ale riso ked pojde uz budem pracovat a ja som s patom bola raz pozriet na hodku do jasli a potom o dva tyzdne isiel na cely den a v pohode ale bol starsi ako jergus mal 2r a 3m u nas 230so stravou

tinika
10. apr 2013

@vavenka nezabudni ze ked nebude cely mesiac v skolke tak ti preplatia len to čo bol ale tak aj tak je to vyhodne bo kamoska 230 platila jak ja ale nechala si rodičak ze ma furt istych 190e

vavenka
autor
10. apr 2013

@tinika tinika no ved jasne, preplatia ti to, co v jasliach zaplatis... Tam platim 250 jaslickam kazdy mesiac, jedine, ze by cely mesiac nebol.... A stravne podla toho, kolko realne je v jasliach... To, kolko prinesies doklad na socialku, to ti do vysky 250 preplatia, cize aj keby 2 tyzdne bol doma, naklady na skolne su minimalne tych 250, takze furt sa na plnu sumu vystveram....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre