Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

petulka_1
9. mar 2011

@danabel No jasne, ze mozem dat recept, ja som ho tiez nasla na nete na stranke Torty od mamy 🙂 Dam sem ak by este niekto chcel. A ak ta zaujima taketo pecenie a zdobenie tak si pozri http://www.publictv.cz/cz/menu/3/videoarchiv/cl...
Marshmalov fondant-MMF
Ingrediencie
1/2 až 1 lyžičku kyseliny citrónovej
1 balíček marschmellows - haribo dulcia rubino alebo iné (170g)
3 lyžice vody
55g bieleho tuku (cera)
okolo 500g práškového cukru
Cukríky si umyjeme z ružového cukru, dáme do misky, biely tuk a kys. citrónovú a dáme na cca 2min do mikrovlnky rozpustiť, (pravidelne po 15sek vyberať a premiešavať). Vmiešame 400g práškového cukru, vyklopíme na pocukrovanú dosku a v miesime ešte asi 100g cukru, aby bola hmota tvárna ale držala tvar. Farbí sa to bežnými potravinárskymi farbami. Pre sýty odtieň odporúčam farbu rozpustiť a pridávať už na začiatku pri rozpúšťaní cukríkov.

Dá sa ňou poťahovať aj robiť ozdoby. Skladovať v sáčku. Pre opätovné použitie treba na 10-15 sekúnd zohriať v mikrovlnke a premiesiť mokrými rukami.
Pozor na vzduchu dosť rýchlo tuhne takže skladovať v sáčku a vybrať si vždy len také množstvo ktoré spotrebujete. Keď napr. robíte kvietky a vyvaľkali ste si placku tak držať pod fóliou.
Keď chcete vaľkať na poťah tak stále podsypávať práškovým cukrom zmiešaným so škrobom aby sa vám to nelepilo. Mne sa na prvý krát nikdy nepodarí vyvaľkať pekná placka a skoro vždy sa mi prilepí, ale keď to zhrčím a vyvaľkám na novo tak je to už lepšie. Niekedy je to OK až na 3krát. Pri modelovaní kvietkov a figúrok nepodsypávať ale podmasťovať Cerou.

gergi7
9. mar 2011

jeeej, tu sa pecie 🙂
hadzem Vam jednu stranku, tam su aj postupy pofotene!!!!!!

http://www.kosternovi.eu/dorty/fotogalerie.asp?...

danabel
9. mar 2011

@petulka_1 ďakujem za recept a koľko tej hmoty z toho na jeden krát výjde - napr. na tú tvoju tortu si použila viac tých balení, nie?
@gergi7 dík, dobre sa to pozerá 😀 😀 😀
..no ja nie som nejaká pekárka, to len keď ma niečo chytí, ale radšej sa babrem s malými koláčikmi ako s celopekáčovými, tie mi nejak nejdú...ale budem musieť niečo vyskúšať kvôli maličkej (prípadne tatinkovi), šak nebudem stále objednávať...hádam sa na niečo zmôžem aj ja...

gergi7
9. mar 2011

@danabel , vsak???? ja som obkukala tusim kazdu jednu torticku 😀 aj tie slane sa mi pacia 🙂

petulka_1
11. mar 2011

@danabel Neni zaco... No urcite z jedneho balenia vyjde na vacsiu tortu aj poschodovu a nejake ozdobky 😀 ...Ja som mala teraz este nejake farebne kusky z minula a este som pouzila pol sacku z tych ruzovo-bielych. 🙂 Ani ja som netusila, ze nieco taketo budem vediet upiect a da sa 😉

petulka_1
11. mar 2011

@gergi7 To su ozaj velmi pekne tie torticky. 🙂

janik26
10. apr 2011

nejako dlho ste tu neboli baby 🙂 tému ste dobrú otvorili až mi sliny tečú 😀

gergi7
12. apr 2011

@janik26 , to vies, my sme cakali na Teba, kedy nam dojdes oprasit temu 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😝 😝 😝 😝

danabel
12. apr 2011

@gergi7 neni možné, že sem niekto niečo napísal 😀 😀 😀 😀 😀

gergi7
12. apr 2011

@danabel , ja sem vzdy kuk 😀 len ked tu nikto neni 😒 a monolog sa mi viest nechce 😅 😀

danabel
12. apr 2011

@gergi7 jasne, aj ja nakukam a stáááále dlho dlho nič 🙂

danabel
12. apr 2011

@gergi7 a čo máte inak nového? čo domček, ako pokračujete?

janik26
14. apr 2011

@gergi7 a keby som bol vedel že tu preberáte varenie a pečenie už by som bol skôr prišiel 😀 ja som vdačný konzument 😀 😀

helka101
14. apr 2011

@janik26 vieme vieme 😝

janik26
15. apr 2011

@helka101 čo tým chcel básnik povedat? 😀 ved musím papat aby som vyrastol 😀 😀

helka101
15. apr 2011

@janik26 nooo že vieme, že ti katuška dobre a často varíí 😀 vidíš ja Minovi nevarím často a nenosí kotlík pred sebou 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

janik26
15. apr 2011

@helka101 nooo varí dobre a potom nezjedz to 😀 to si ja robím len zásoby na horšie časy 😀 to nie je kotlík 😝

helka101
15. apr 2011

@janik26 no ved to, že nezjedz to 😀 😀 jaj rataš aj z možnosťou že Katka začne štrajkovať, a dojedol si 😝 teda dovaríí 😵 aj ja som mala take zasoby pred polrokom 😀 😀 😀 😀 😀 😀 no nie od jedenia 😀

janik26
15. apr 2011

@helka101 ale ked ma lúbi tak mi to neurobí 😝 ty si malú tak lúbila že si ju zjedla?? ked si ju mala v bruchu 😀

gergi7
15. apr 2011

@danabel , nejak sa nam to vlecie 😖 . MM je teraz PN a velmi sa na dome ukazovat teraz nemoze 🙄 . treba nam uz len dostierkovat 2 stropy a este chodbu. neviem si nikoho poriadneho najst. kazdy za to pyta nehorazne prachy 😔 .
Teraz sme mali perno dama. Kaja si zo skolky doniesla šarlach 😒 , tak sme sa kus liecili.
a vy?

gergi7
15. apr 2011

@janik26 , no dnes na veceru bola vtipna kaša 😀 😀 😀

janik26
15. apr 2011

@gergi7 este len bude pizza je uz objednana 😀

danabel
15. apr 2011

@gergi7 tak už toho nie je tak veľa, to už doklepete do leta 🙂 a môžete sa sťahovať -inak to ti nezávidím s dvomi drobizgami, mňa išlo z toho nekonečného ukladania a prekladania poraziť, kým som všetkým veciam našla miesto...
A kam vlastne chodí do škôlky? Sa mi zdá ešte maličká, ale musí byť šikuľka, keď ju už zobrali. A malý nechytil od nej? Ten už pomaličky začne aj chodiť, že? Naša sa plazí, začína loziť...zuby nikde, ani na obzore 😀 a ten náš reflux...to je len paráda...celý deň nič nerobím, len utieram, prezliekam, periem...som zvedavá, kedy jej to mieni prejsť konečne...

danabel
15. apr 2011

@helka101 idete na sono v ôsmom mesiaci? Sa možno stretneme, lebo ja som malú nejako zabudla objednať a teraz sa tam neviem dovolať. Tak nám to asi presne na osem mesiacov nevydá...

helka101
16. apr 2011

@janik26 ne nee nezjedla.. 😀 najradšej by som ju zjedla teraz 😀 😀 😀 😀 😀

@danabel ahojte , my už nejdeme.. aj na 4m sme boli len kontrolne, už na prvom sone sme to mali o.k, balila osm ju naširoko hned od narodenia, rsp.ako sme došli z pôrodnice, tak to mala o.k. 😉

helka101
16. apr 2011

@danabel inač stym grckaním mame stale aj my problem, dakedy je to o.k, že nevygrcne za cely den nič, a inokedy vkuse preliekam. už začína aj čaj vygrckavať... ale s ami zda že je pahltna... lebo mlieko doslovne hlce 🙄

Inač dobre rano.. je 5h a my sme hore. maly ma další zachvat kašla.. 😠 😠 😠 😠 😠

gergi7
16. apr 2011

@danabel , nemame uz toho vela, no to je tazko, ked ma niekto lave ruky 😖 . S krpcami mam pestro 😅 , na MM sa spolahnut vobec neda, od neho by som sa pomoci tazko dockala. tak si robim ako a kedy sa mi da. no Kaja je uz skolkarka, tak toho niekedy stihnem aj viac 😀 .
Kaja bude mat 3 v septembri. Je samostatna, urecnena az az 😀 . do vrecka schova aj 6 ročne dieta 😀 😀 😀 😀 .
Mali volne miesto, tak my ju zobrali 😉 . chodi do starej halice.
Adko je klopp,klop,klop odolny pri nej. vlani mala kiahne a ani tie nedostal. mame prekonanu aj mononukleozu

@helka101
@danabel a doktori sa kao vyjadrili k tomu grckaniu??? to je uz dlho!!! my sme boli na sono zaludka vo ZV. mala som tiez obavy predtym , tak sme si to vybavili

danabel
16. apr 2011

@gergi7 no my s refluxom bojujeme od narodenia, najprv mala skrytý reflux, keď mala tri mesiace, tak sa to vytratilo, len sem-tam trošku vygrcla, ale na konci štvrtého sa to začalo, niekedy mám pocit,že sa to zhoršuje... 😒 dokina mi povedala pred mesiacom, že ma pošle na gastro, ale že je práve teraz veľa chorých detí, tak že či s ňou tam vôbec chcem ísť, ďalej že ju budú vyšetrovať dole hlavičkou atď. Že jediné, čo mi aj tak na to dajú je Nutriton a to nie je riešenie...už som sa aj posťažovala tu https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/ako-lozia-babatka-s-refluxom/ Neviem ako s tým ďalej, či ísť aj tak na tú diagnostiku alebo čakať, kým to prejde...

danabel
16. apr 2011

@gergi7 jaj ešte som zabudla...a prečo ste boli na sono vo ZV?

gergi7
16. apr 2011

@danabel , aj moji mali reflux. Kaji sa to vytratilo po 3 mesiaci. Adko nam zacal silno grckat 2 tyzdne po narodeni.
Bolo toho tiez vela. Nasa doktorka je tiez aj gastrologicka no bolo to aj tak pdr platne 😅 . ignorovala vsetko.
sesternica je MUDr. a po znamosti mi vybavila gastrologicke vysetrenie vo Zvolene. malemu nepchali ziadnu sondu!! vsetko pekne spravili za pomoci sona. najpr ho zosonovali nalacno. naposledy sa napapal rano o 6 . o 8 bolo vystrenie. potom som ho nachovala a hned nas zobrali dnuka a obet pozorovala situaciu. reflux sa potvrdil. odporucili nam aj tak len Nutriton a este nejake tabletky Cerucal si ako , proti grckaniu. nutrion som dala 2x a stacilo nam 😅 . nikdy viac 😝 .
No musim si poklopat, skoro zo dna na den nam to zmizlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre