Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

gergi7
28. mar 2010

ano , objednavala som z tej stranky 😉 . tiez som chcela zavinovacku. no potom so si to rozmyslela. ja mam po Karinke 2. a dalsiu by som povazovala za zbytocnu, kedze nasa Kaja bola v nej cc 3 tyzdne. a to jej uz ku koncu nonozicky trcali vonku 😅 Ja som si z tadial objednala este flanelove plienky, si fakt za par supov.
Dodavaju to z Ciech, takze kurierom ti to pride domov za cca 12 dni.
Marus a o chrbtici ani nehovor. ja uz ako buldozer a ked zalahnem, mam problem sa pozviechat na nohy. vsetko mam boliii. A ktomu vsetkemu nase dieta odmieta spat v postielke. tak v noci ma kope jedno dieta v brusku a druhe do chrbta 😀

sofik
autor
29. mar 2010

ahojte 🙂

My sme boli dnes v školke pre rozhodnutie tak sme od 1.9 prijatýýýýýý. Malá sa teší tak dúfam že jej to aj vydrží.

mtsl moja sa začala pýtat v 28 mesiacoch a behom 2 týždnov bola cez den bez plienok, potom behom mesiaca spala cez den bez plenky a doteraz má ešte v noci ale už pomaly nebehneme na odúčanie od plienky na noc. Určite aj Šimonko to za chvílku zvládne.

Maruš ja som nekupovala z druhej ruky kočík ale určite je velká možnost na nete a kočíky sú v suprovom stave - niektoré velmi málo používané ale asi by bolo najlepšie keby si si ho mohla aj osobne kuknút, niekde v blízkosti lc.

a čo sa týka zavinovačiek ja som malú v nej mala asi tak 5 krát- takže pri druhom ju ani nebudem kupovat 😉

helka101
29. mar 2010

sofik tak to gratulujem 😉 neboj malu len motivuj, a možno si kus aj poplače,ale nesmieš byť mäkka.. ako ja 😅 a musíš sa zdržať slzičiek pred nou aj ty.. 😅 u nas v škôlke, boli baby tie silne čo neplakali, a chlapci plakali, dievčata začali o par mesiacou pozdejšie 😀 ked chlapci už boli suprový 😎

My sme dnes boli na alergologií, tak sme dostali další silnejší ihalačny sprej, no maly mi ho nechce, asi ho štipe v nošteku ako mu ho davam cez masku, ale musíme aj na silu, ak mu to ma pomôcť.. 🙄 čo dufam, že pomôže, aby mohol ísť po velkej noci do škôlky.. 😵 lebo už nam doma zo seba šibe..

Marči, aj ja sa chystam kupiť kočík od ruky.. aj ked rada by som si šla pon osobne.. Kedže som mala maleho, tak presne viem, čo potrebujem pre kočík, aby vyhovoval aj mne aj malemu.. (malej.. dufam) 😀 ale to vieš isto aj ty.. no ja ostavam verna značke JANE, aj ked špekulujeme aj nad Bebe Confort.. ale to ešte mame kus času.. 😀 aj ked už mam vyhliadnutu skvelu vaničku, len vhodnu pre dievčatko.. 😎 tak si počkame par tyždnou a dufam, že nam doktor povie čo čakame 😵 Inač už kopcujeme o 106, hlavne večer a rano ked vstaneme.. 😀 tak sa tešíím 😉
choroba ma stale trapi, fufnem, takto mi zle ešte nebolo, ale nasadím zase čajíky, ovocie, sprej do nosa a hadam sa mi uľaví.. 😕 A k tej zavinovačke, no ja si planujem zakupiť jednu 😀 lebo tu čo som mala pri malom, som nechtiac zafarbila na ružovo 😖 a taka bola super, potom som ju vložila na dva dni do Sava tak si viete predstaviť čo z nej ostalo 😀 jedna velka diera 😀 😀 😀 😀 ale neplanujem ju nejako extra využívať, asi len na noc, lebo sa mi bude ľahšie vyberať male z postielky.. a možno ked pride navšteva, a hlavne pri Minovi, lebo on sa bal aj maleho držať bez perinky.. predsa chlap 😅

gergi7
29. mar 2010

Sofik, super za skolku 😵

ja som bola dnes uz posledny krat v poradni u mojho dr. uz budem chodit len do nemocky 😵 . Doki bol spokojny, ze je vsetko OK . Este mi ostava odniest papier do socialne , no aj ked zbytocne 😀

sofik
autor
30. mar 2010

heli ja som si nechala kočík po Sofine, chcela som ho predat ale nakoniec som rozmýšlala že stál 15 tisíc a predám ho za 5 - uvidíme možnom zmením názor a kúpim nakoniec iný aj ked tento je suprový stále. 🙂

gergi tak to máš fak už len za pár, a to spanie v posteli s malou si viem predstavit, ja som to mala s mojou podobné - manželská postel bola celá jej a ja na takom malom kúsku som spala a ona sa aj tak na mna lepila, hroza 😒 druhé už naučím spinkat v postielke od narodenia 😀

zuzulask
30. mar 2010

Ahojte,
aj ja som z LC.........na MK som už dlhšie ale nikdy ma nenapadlo že tu bude podobné zoskupenie.... 🙂

helka101
30. mar 2010

Zuzulask, tak vitaj... 😉 kľudne sa k nam pridaj. 😵

mtsl
30. mar 2010

henika, s tými plienkami máš pravdu. čakáme kým bude teplo aby mohol byť v kraťaskách a sám si ich vedel dávať dole. potom ho nechám behať bez plienky 🙂 asi by sa cikať naučil už teraz ale ja nie som na to dosť dôsledná a trpezlivá a nechcem mať očúraný byt 🙂

helka101
30. mar 2010

Mtsl.. ja som maleho motivovala, aby ocikaval travičku.. a celkom sa nam to pačilo... 🙂 len fakt počkaj na leto a uvidíš že to same pride.. 😉
My sme teraz v noci už skoro tyžden vstavali so suchou plienkou a budil ma maly stym , že mu treba cikať tak dnes ideme na ostro.. aj bez pleinky spať aj sam v detskej, tak dufam, že ho nenajdem v noci počuuraneho.. 😔

gergi7
30. mar 2010

kocky, u nas to funguje teraz tak : "Maminka, mláka" No a ja lietam s mopom 😀 . Esteze nemam koberce!

sofik
autor
31. mar 2010

zuzulask kludne píš čo chceš 🙂 my budeme len radi 😉

mtsl to aj ja som bola pri malej netrpezlivá ale bola natolko múdra že mi to pochopila za týžden a len raz sa počúrala 😉

heli držím prsty aby to vyšlo 😉

gergi najlepšie je dat koberce vtedy preč, dlážka sa lepšie umýva 😀

henikav1
31. mar 2010

gergi, ale Karinka je este dost malicka na to aby vedela vopred, ze jej treba cikat, ona az potom povie ze mlaka. No neviem, ja som tiez skusala skor, lebo moja mama mi tvrdila ze my uz ako 9 mesacne deti sme nemavali plienky, ja tomu moc neverim, lebo poznam vela deti a veru vsetky sa oducili tak okolo 2 a pol roka, pamatam si ze este niektore decka mali plienky v regalikoch do rezervy na spanie ked chodili do skolky, t.j. od 2 a pol roka. Podla mna zbytocne lietas s mopom, iba sa narobis, mozno sa aj naucite skor, ale bude to trvat a ty by si teraz mala radsej oddychovat ako sa nahanat 😉
Ja som sa na zbieranie mlacok vykaslala po nejakej chvili a znova sme zacali tak tesne pred nastupom do skolky a vtedy to slo velmi rychlo, behom par dni sa odnaucil uplne cez den aj na noc..

mtsl, vam to bude v lete tak akurat 😉 bude teplucko, mozte maleho Simonka fakt nalahko obliect, pripadne doma nechat aj s holym zadockom pobehovat a nocnicek nech ma poruke a behom 3-5 dni ste bez plienok 😉

helka, drzim palceky, aby bola postielka sucha, potom ho treba veeeeeeeeeelmi vychvalit, ze aky je sikovnyyyyyyyyyy

mtsl
31. mar 2010

dnes nepracujem, sa tak strašne teším, že sa to nedá ani vypovedať. ideme si vybaviť pasy na dovolenku. a šimo ide prvý krát k zubárke - to bude sranda ako bude ukazovať tie malinké zuby. 😀

sofik
autor
31. mar 2010

mtsl a kam idete na dovču? nie je to skoro k zubárovi? mne povedala detská že až v 3 rokoch by bolo dobré íst 😕

henikav1
31. mar 2010

mtsl, viem si predstavit tie malinke zubky, ako mala myska 😀
pockaj aky bude smiesny, ked mu vyrastu velke trvale zuby a on bude este malicky. Mike mal take zubiska, ze vyzeral ako zajko 😀 😀 😀 teraz uz k nim dorastol, tak uz to tak nesokuje 😵
sofik a vy ako napredujete?

zuzulask
31. mar 2010

mne sa malá už ako 2 ročná nepocikávala už ani v noci.....odnaučila sa v lete, len sme urobili maličkú chybu....keď bola doma v byte cikávala do nočníka a keď sme boli pri starkých na dvore tak behala bez nohavičiek a cikala hocikde... ja som v tom čase bola v nemocnici už s malým, ležala som tam posledné 2 mes. a malá bola u nich.......no a keď sme prišli domou tak samozrejme cikala kde prišlo.....ja s malým novorodeniatkom / jún / a ona cikala kde prišlo....tak som urobila to že som vybrala nočník, položila ho do obývačky, k nemu plátenú plienku a malá len v nohavičkách....nočník bol stále na tom istom mieste, a dávala som ju cikať tak každú 1-1,5 hod a postupne som intervaly zväčšovala....no a keď potom si zvykla že čo to vlastne robí tak sme spolu hľadali nočník, vždy sme si zatlieskali keď sme ho našli a aj keď sa vycikala , tak sme si zatlieskali a jej sa to náramne páčilo.......a bolo....synátor to je trochu iné....tiež sme ho odnaúčali vlani v lete, my sme išli len s mužom na dovolenku a deti sme rozdelili starkým....dostali však príkaz aj vonku keď bol aby cikal do nočníka a nie kde sa mu zachce...a bolo to ...potom sme už len presedlali na záchod a bolo to....lenže v 10 mes. sme mali operáciu, plastiku obličky a on musí piť veľa tekutín.....takže je to komplikovanejšie...obmedzujem ho pred spaním , ale nie veľmi...na obed už je bez plienky a le mám podložku a v noci ide spať bez , ale potom ho dáme vycikať a dáme mu plienku......takže je to veľmi individuálne a na každého platí iné.....

zuzulask
31. mar 2010

Tamarka mala napr. cumeľ tak do 2,5 roka a on už nemal cumeľ ako 2 roč.....zase úplne odlišné...sú úplne rozdielny v tomto...

mtsl
31. mar 2010

zubárka dopadla super, šimon otvoril papuľku, pozrela mu na zúbky, dostal pastičku a šli sme. malému sa páčilo a trvalo to cca 3 minúty.
sofik, niekde som počula že k zubárke treba ísť od 2 rokov, tak sme šli. naša zubárka berie už len malinké deti, nikoho staršieho a už vôbec nie dospelého - má plno a je fakt dobrá.

zuzulask
31. mar 2010

aj ja som bola už s malou .....boli sa pozrieť u zubárky zo škôlky tak so ju zobrala už aj na ostro....všetko je o.k.....len už jej začínajú 3 kazy...teda má mäkkú sklovinu...najskôr nechcela otvoriť ústa...ale nakoniec otvorila a doma mi povedala , že neotvorila preto že chcela sedieť sama v kresle a nie mne na kolenách ....na budúce budem vedieť.....s Michalkom som ešte nebola....ale chystám sa, len ku koncu roka keď som bola so sebou aj s malou mali veľa preventíviek a objednávali už len na marec.....ku komu chodíte...my sme pri MUDr. Langovej....

mtsl
1. apr 2010

tiež, je veľmi milá

ives77
3. apr 2010

Ahojte babenky babenky môžem sa pridať? Ahoj sárica čo máš nové?

sarica
4. apr 2010

no sewas 😉 ,len sa k nam pridaj 😉

gergi7
4. apr 2010

ahojte 😉
jej,aj nove kocky mame 🙂 🙂 🙂

poculi ste tu spravu za Dr. Lorincza? 😔

mne sa to uz nejak krati, uf. dnes ma chytila mania a pobalila som si tasku do nemocnici 😀 .

oliver1
5. apr 2010

Ahojte, ja sa neviem spamätať z tej smutnej správy, bol u nás v nájme vo Fiľakove kde mal súkromnú ambulanciu, ja mám rodiť o tri týždne, vlastne to je jedno že kto ma odrodí no mohol by byť radšej na žive. ☹

gergi7
5. apr 2010

oliver1 , 😔 .

zuzulask
6. apr 2010

Počula som , hovorila mi švagriná, bol to jej sused z vedľajšieho vchodu....ja som ho stretávala 2 mes. v nemocnici , keď som čakala malého.....škoda.....veľmi smutné...jeho žena je veľmi zlatá, robí aj ona na pôrodnej sále....je to strašné.... ☹ ☹ ☹ ☹

mirka099
6. apr 2010

Ahojte Lučenčanky.... berete ma medzi seba? vidim ze diskutujet o o dr. Lorinczovi.... svagrinnej porodil dcerku nedadvno... ja som ho tiez poznala, posielal ma po porode na centrum bolesti, koli ede som mala bolesti hlavy..je to take smutne ☹

mirka099
6. apr 2010

jaaj ani som sa nepredstavila... som z rubaniska 2... dakedy som byvala na trojke.. je tu nebodaj niekto koho by som aj mohla spoznat? akurat ideme s malym von 😅 🙂

oliver1
6. apr 2010

Ja som vlastne z Fiľakova ale o rok ak všetko dobre pôjde budem bývať v LC. Dúfam že jeho deti budú v poriadku. ☹

zuzulask
6. apr 2010

ja som z Rúbanisko III...ja som teraz doma, synátor bere ešte antibiotiká....ale zajtra ide dcérka do škôlky, tak aspoň trochu pôjdeme von...a malý bude doma s mužom kým pôjde roboty......

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre