Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

gergi7
2. jún 2010

rebeka, presne taaaaaaak. pozerat mozu len cez sklo. 🙄

zuzulask
2. jún 2010

áno , ja som tá v červenom triku....tá fotka je pre gergi 😀 😀 😀 😀 😀 😀

no, teraz som o trochu chudšia...45 kg.... 😠 😠 😠 😠

v Deichman som bola...majú č. 20 a potom už iba od 30...u Baťu som kúpila malej, modré 24...potom budú pre Miša.....len teraz on má nohu 22 a pre neho nič.....aj u Baťu 20 a potom 24......a potom viac....

babatká len cez sklo....... 😉

gergi7
2. jún 2010

zuzula, to ma Misko nozicku 22 ??? No moja Kaja ma 24 😅

zuzulask
2. jún 2010

no....čo má kúpené v daichman , tie ich elephanth tak sme ich merali na ich " stroji " a aj s rezervou má 22....a malá má 25.....no malé nôžky.... 😀 😀 😀

rebeka25
2. jún 2010

No kočky nepotešili ste ma, ale dakujem 🙄

rebeka25
2. jún 2010

A ani ked mate tu VIP izbu?

zuzulask
2. jún 2010

????????????to neviem...ja som nebola vo VIP izbe.......pri malej som ležala síce na izbe na tej za sklom....na č. 2..ale vtedy to nebola VIP len akože nepísané pravidlo primárova.......ale pri malom som bola na klasickej izbe....a ani by som VIP už nechcela...je síce pravda že sú na klasickej 3, a v noci keď vaše spí iné nemusí...ale keĎ som bola sama na izbe tak som nevedela ísť ani k mužovi vonku, lebo stále som odbiehala či neplače , či negrcká a pod. strachy a ani do sprchy , lebo mi ju nemal kto postrážiť a takto keĎ sme boli tri , tak stále bola niektorá na izbe a vymenili sme si čísla a išla som s mužom aj vonku ho odprevadiť a nadýchať sa vzduchu......takže VIP je pekné byť sama , ale sama potom so všetkým ...... 😉

marcaradko
2. jún 2010

iva,ja som ta tu uz raz zocila,ale kedze si sa ukazala len raz tak som velmi nereagovala na teba...inac gratulujem-e aj k druhemu prirastku,ani som nevedela,ze si tehu.a s tvojim muzikom chodil moj brat asi do skoly 😉
sofik,ja viem ze cisarak by mi bodol,ale ked tu vsetci preferuju klasiku a len v pripade komplikacii,idu na cisrasky,...no ja sa im mozem potom vydrbkat na cisarak ked mi tam dole nervy pocvykaaaa 😖 ...a budem sa chodit ucit.... 😝 ...no verim,ze nie a ze vsetko prebehne coby,dup a bez problemov 😅
a ako to je ked je MM pri porode,daju mu ho aspom vtedy ked sa narodi povarovat,ci si ho len obzret moze? 😕
a ked bude viacej rodiciek a chcem aby bol pri mne MM,tak moze byt aspom pri kontrakciach?-proste nie na sale...?

sofik
autor
3. jún 2010

zuzulask tak to má fakt malú nožku, moja malá má 24 až 25 záleží na výrobcovi 😉

zuzulask
3. jún 2010

mne muž chcel byť pri malej , ale kedže bola KP tak Balco ešte vtedy primár zakázal......ja viem tak že musí mať neaké školenie a potom môže ísť ale len keď nie je na sále iná rodička...musela by si tam byť sama....ale mali tam 2x2 lôžka v osobitných miestnostiach tak to by sa teoreticky dalo......no a pri kontrakciách na vzdychárni to neviem......tam sú cca 4 postele a chodia tam aj na pásy ženy z oddelení.... 😉 to sa musíš popýtať...ale aj tak ti povie každý niečo iné.... 😒

maximiliana
3. jún 2010

Tak to potom my chodime fakt na velkych nohach... mame 25-26 😀
a k tym porodniciam... ja som sa tu bola pred porod pozriet ale hned som sa zvrtla, ze tu rodit nebudem... isli sme do Stiavnice, mali tu nadstandardnu izbu a teda uplne super... muz bol cely cas pri mne, maleho hned prebaloval, kupal ja som sa mohla spamatavat z porodu... ak by som mala este niekedy druhe, tak nad inou ani nauvazujem 😉

ives77
3. jún 2010

ahojte baby
@marcaradko presne ako vraví zuzulask môže byť pri tebe ak budeš rodiť sama,teda aspon na jednej strane a ked sa narodí dajú mu ho povarovať. No zyvolajú ho len vtedy,ked ta už dajú na sálu,do vzdychárne ho nepustia 😢 čo je podla mna škoda,lebo tam ho najviac potrebuješ,aspon mne by to bodlo,bola som tam 4hod. v takých bolestiach že len(pri prvom som také nemala)no zase Filipko bol KP 16hod.pôrod,proste úžas a Tomáško bol vonku za 5min.načo doktor Križo povedal,že taký rýchli pôrôd ešte nemal a že si ho veru zapametá 😀

zuzulask
3. jún 2010

aj ja som mala prvé KP a 18 hod....a tiež by som ho tam privítala.....ale nepustili ho.....a potom keď mi o 16:00 konečne mohli dať epidurálku , až vtedy somsa otvorila na 4 cm, tak som musela byť na stole...a ani tam eeeee.....dostala som dve dávky.....a keď sa anesteziológ pýtal či ešte jednu Balco povedal že nie...že som KP a potrebujú moju spoluprácu a aby som vedela kedy tlačiť....jáj či som im aj s Vargom kričala , že načo si ju platím takú drahú keď mi ju nedajú..... 😀 😀 😀 😀 a aj som od nej zvracala..... 😒

aleela
3. jún 2010

vip izba bola len na gynekologii, ale cosi som zacula, vraj nejaku prerabaju(mozno uz aj prerobili) aj na sestonedeli...nie som si ista.... otecka pustia aj do vzdycharne, ale musis byt sama. Ak rodi aj ina mamicka, tak bohuzial ☹ otecko si moze babatko po porode povarovat a mamicka tiez len chvilocku. ak ta ale budu sit, tak ho velmi nepovarujes, polozia ti ho zabalene na hrud. ak budes ziadat prve prilozenie k prsniku, vyhoveju, ale automaticky ho neprilozia. mozno ina smena ano, tu co som mala ja- ta nie. beru ho prec. donesu ho na izbu az za 3-4 hodinky. prvy den ho prinasaju len na dojcenie, druhy den uz ho mas pri sebe. a otecko potrebuje kurz (teda sedenie asi 1hodinu), robi sa v nemocnici, tam kde sa chodi do poradne posledny mesiac. dalej potrebuje jednorazovy plast, prezuvky a okolo 30eur. pritomnost partnera pri porode treba asi spomenut lekarovi v poradni v nemocnici, daju vam vypisat nejaky papier.
Ak budete mat stasite, a budete rodit same, tak tam ten partner bude moct byt a je fakt dobre, ak tam je. mne to velmi pomohlo... 😉

sofik
autor
3. jún 2010

ja som už niekde čítala že tento mesiac už otvorili nejaké 2 nadštandartné izby v porodnicii v Lučenci - prerábali to tam, tak aspon niečo 😉

henikav
3. jún 2010

baby to myslite vazne, ze v Lucenci nemoze byt manzel pri porode?? a ako ze ak je tam viac rodiciek, to akoze viac rodiciek rodi v jednej sale?? 😨

zuzulask
3. jún 2010

sú dve akože sály...dva stoly v jednej miestnosti....takže máš tam 4 stoly dokopy.......predstav si tri akože miestnosti medzi nimi je presklenná stena....miestnosť so stolmi, miestnosť pre personál odkiaľ sledujú mamička a zase miestnosť so stolmi.....a trochu opodiaľ po chodbe vzdycháreň s cca 4 posteľami.....

henikav
3. jún 2010

no veru si to neviem predstavit, hrozne
Som rada ze som nerodila na slovensku, ale zase ja som sa narodila v tej starej porodnici v LC

sofik
autor
4. jún 2010

mne sa to tiež nepáči že nemože byť manžel pri porode alebo aspon pri kontrakciách. Ja som rodila v Prahe a tam to bolo normálne že muž žene pomáhal pri kontrakciách, a mohol aj k porodu za poplatok ak neboli komplikácie. Tu v Lučenci je to velmi obmedzované, ale hlavné je že porod prebehne v poriadku a dieťa je zdravé 🙂

ja by som veľmi chcela pri druhom porode partnera 😀

helka101
4. jún 2010

Ahojte...
No ked som ja rodila, tak na vzdycharni boli Dve postele a jednataka lavica, pre tie čo im robia zaznam... 🙄 raz som nanej ležala ale dakujem pekne 😠
Ja som tiež zvažovala, že by bol mm pri pôrode, ale mam obavy, že ked to začne v noci, ako to doriešime s malym, predsa ho nebudem budiť a prenašať k našim alebo neviem kam. tak si to asi zase prežijem sama, len dufam, že druhe bude ešte rychlejšie na svete ako prve 😎

sofik
autor
4. jún 2010

heli lavica? tak to muselo byť pohodlné 😠 určite druhý bude rýchlejší heli, to ti potvrdí každá druhorodička 🙂

helka101
4. jún 2010

No Jani lavica.. taka koženkova, opierka na chrbat, ale vrcholne nepohodlna, lebo bola tvrda 😠 ležala som na nej ked som bla raz na zazname...ale viacej nikdy ☹ štastie, že som chytila na vzdycharni postel 😀
No Jani, ja sa len strašne bojím, že budem prenašať, si nevie mpredstaviť 2tyždne bez maleho..ako to bolo v jeho pripade, tyžden som prenašala a tyžden som potom vlastne tam ležala ☹ rada by som začala rodiť doma, odrodila si a šla domou 😵

aleela
4. jún 2010

presne tak, v jednej sale dva stoly. ked rodia dve, tak ich oddeluje plachta 🙂) dobre, co?
ale treba verit, ze budete rodit same, ja som to stastie mala a aj asistentky boli prijemne. A na vzdycharni su dve postele, jedna ta tvrda postel na zaznam a jedna fit lopta 🙂 malo nafukana 🙂
hlavne sa treba na porod pripravit - poriadne, a neprist tam s prekrizenymi nohami a strachom v ociach 😀

gergi7
4. jún 2010

Kocky, takze ta povestna LAVICA na vzdycharni uz nie je 😀 . Nastastie ju uz vymenili a je tam klasicka postel 😉
Na tej lavici som si tiez odlezala svoje, ked som bola tehu s Kajou. 🙄
A rodit este s niekym druhym 🙄 , to si neviem ani predstavit!!! intimita a sukromie O bodov 😠

Helka, ty si ten porod naplanuj pekne ako ja. Ja som si povedala, ze rodit pojdem len vecer 😀 . Nech sa mi rata den. A vidis, Adko sa narodil 23.55 hod 😀 😀 😀 😀 a tym padom som isla vlastne o den skor domov 😉

aleela
4. jún 2010

gergi, ty si odtial cerstvo...su tam uz tie nadstandardne izby?

gergi7
4. jún 2010

aleela, nadstandardnu otvorili teraz 28.5. Je to pisane aj v novohradskych. Cena na den je tusim 17 euracov 😅

marcaradko
4. jún 2010

ahojte 😎
mi sme s MM boli aj na tom predporodnom sedeni,mame podpisany aj ten papier,platit budeme vraj az tam,ale neviem ci pred abo po porode to som sa uz nepytala.ta sestra co nas akoze zaskolovala,vlastne MM vravela,ze mi budeme mat osobitnu miestnost kde budeme vlastne cakat kym nezacnem rodit.no neviem ako to bude ked bude viacej rodiciek,neviem ci tam maju viac tych osobitnych vzdycharni,ale hadam preto ten vysoky poplatok 30eur,ze budeme mat vlastnu izbu,bo pred tym to bolo 500sk,zaokruhlili na 20eur ale tricka je uz dost,...ni?no ale to len kym neporodim,bo ja chcem byt normalne na izbe s ostatnymi mamickami po porode,...dovody ste uz tu niektora pisala 😉
no a pre to sa pytam,bo sa mi nezdalo,ze MM bude cely cas pri porode a nakoniec by mu maleho ani do ruk nedali? 😕 😝 potom to uz chapem-respektujem,ze ked rodina prichadza,tak nebudem zakazdym s malym behat ku dveram a davat vsetkym povarovat.
takze musim si naplanovat:rodit vecer,sama rodicka,bez komplykacii,vymaknut kriza-bo ze sa mi slubi nemni secko vyhrate... 😀 ....heh ani niesom narocnaaa....isto mi to vsetko takto vyjde 😒 😀 ...jaaaaj a hlavne rychlo.... 😀 😝
za tu stitnu mi nikto neporadite?chcela som ist dnes k obvodnej,ale neordinovala 😠 ...neviete nahodou ci mi to vie aj ona zistit,alebo musim ist k endokrinologicke a az tam?a kolko trva kym dojdu vysledky? 😕

sofik
autor
5. jún 2010

heli všetko najlepšie k dnešným narodeninám 😵

maruš štítnu ti zistia aj u obvodnej z krvi ale už to teraz nechaj tak a potom ked porodíš uvidíš či to bude pretrvávať 😉 hlavne sa sústred teraz už na porod, ved to už máš skoro pred sebou 🙂

helka101
5. jún 2010

Ahojte babulky 😵

Dakujem krasne Jani 😉

Gergi - Luci bolesti mi ustupili, dala som si MAgne B6, pochodila kusok a prešlo to...aj ked som sa dosť vylakala, ked sa opakovali v určitych intervaloch 😔 dufam, že mala sa nechysta skorej na svet,lebo........... 😔 a maš pravdu, tak teda idem rodiť do polnoci... sama... 😉 no ja asi bez mm,lebo velmi nechce byť pri pôrode, a kedže ak by som šla v noci by bol problem s malym.. tak to asi bude aj lepšie 🙂 uvidim, ešte sa snim o tom poriadne porozpravam a nanom to bude 😀 ale asi poznam jeho odpoved 🙄

Marči, aka si ty krasna tehulka na foto... ja som ťa vlastne tehu ani nevidela... 😕 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
ale dobre že si napísala to všekto okolo toho sedenia a poplatkov a všetkeho.. 😎

sofik
autor
5. jún 2010

heli aj u vás svieti slnko? 😕 tu už od skorého rána, tak sa teším že konečne prestalo pršať lebo to čo ukazujú v správach je už nenormálne, povodne sú skoro všade, našťastie my tu v okrese veľmi nemáme 😉

heli len pekne malú drž v brušku a skor ju ani nepúšťaj, to len moja Sofia bola taká rýchla 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre