Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

petulka_1
15. júl 2010

@gergi7 Tak poviem tomu mojmu aby ma rozculil... 🙂 🙂 🙂

henikav
15. júl 2010

neboj, to pride rychlo, mozno do rana pridu aj porodne bolesti a potom sa uz drobcek za par hodin prihlasi . hlavne oddychuj, pospi si, kym este mozes 😉

petulka_1
15. júl 2010

Ved ja som v pohode, ale moj mm je nedockavejsi ako ja. On ale robi v zahranici a 3.augusta uz ma ist prec tak sa boji, ze s nami bude malo alebo ci ma este zostat tyzden doma.

sofik
autor
16. júl 2010

@petulka_1 neboj určite do týždna porodíš 😉

henikav
16. júl 2010

@petulka, ked ste tak strasne nedockavi, nechaj si vyvolat porod, aj ja som maleho prenasala a lekar mi navrhol tuto alternativu, ale ja som mu dala 2 tyzdne, no a ked sme sa uz rozhodli ze predsa len porod vyvolame a vsetko naplanovali, maly sa rozhodol a prisiel sam. A veru bol to maly valibuk 😀 😀 😀 4460g

sofik
autor
16. júl 2010

heni tak ti mala čo tlačiť 😀 aj sestra malá takúto váhu 4440g 😉 ako admínky? už ťa nechali? a doma ako po lúpeži? Bolo bordelu a veľa toho pobrali či ani nie 😕

henikav
16. júl 2010

dobre ranko sofik, adminky ma uz neotravuju, teda konkretne jedna z nich, no a bordelu bolo veru vela, vsetko vyhadzali, este aj niektore kuchynske skrine pootvarali, pritom rozbili nejake krystalove pohare,, ale v kuchyni bol najmensi neporiadok. Uz som upratala kuchynu, salon, aj kupelne, aj dve spalne, este jednu si nechavam uz na vikend, na tu som uz nemala naladu, iba som tam zatvorila dvere, tam to vyzera najhorsie, lebo tam boli velke vstavane skrine a to vsetko poprevracali.
No a maly bol betarisko, ked sa mal narodit, najprv som ho takmer porodila v chorvatsku v 8mom mesiaci a potom sa mu naopak nechcelo von, tak som prenasala a uprostred porodu si to tiez rozmyslel, ze "alebo radsej nejdem?" Ale to uz mi dali vyvolavacku a musel von 😀 😀 😀
Inac vcera vraj boli s mamou cely den na kupalisku tam pri stadione a pochvalil sa ze im vyjedol bufet, to mama musela mat radost 😀 😀 😀 vraj vsetko papal co mali, langos, kukuricu, hranolky, no pri vode mu chutilo, on inac nie je velky jedak. Ozaj kuknite sem, vraj budeme mat novy kryty bazen http://tvnoviny.sk/spravy/regiony/v-lucenci-bud... to je fajn sprava, dufam ze nezavrie takou rychlostou ako vsetky ostatne. Neviete ze kde asi ma byt??

sofik
autor
16. júl 2010

@henikav to si mala ukladať už rovno do krabíc ked sa v auguste budete sťahovať 😀 malému sa páči v lc, má slnko a horúčavy a može sa celý den kúpať 😉

ja moc kryté plavárne neobľubujem, skor kúpaliská v lete ked je slnko a človek sa može vyvaliť na lehátko a slniť sa 🙂 tam je to skor len na plávanie 😉

asi pojdem aj dnes s malou na kupko, lebo včera sa to už doma nedalo vydržať, dusno v každej izbe ☹ keby chcelo aspon na pár hodín sprchnuť aby sa ten vzduch ochladil a hlavne naša strecha lebo v tých izbách je najhoršie 😒

helka101
16. júl 2010

@petulka_1 moja nepotešíím ťa, lebo mne keby nevyvolavali maleho tak je tam hadam aj doteraz.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 on bol strašne lenivy... 😀 😀 😀 dufam, že pri tomto mimču budem od toho ušetrena.. 😵

henikav
16. júl 2010

@sofik, nieco uz je v krabiciach, posunuli nam termin podpisu, takze by sme mali podpisat uz 17.8.
Malemu sa v Lucenci strasne paci, ani nebude chciet odtial odist 😀 😀 😀
Dobry napad ist s malou na kupko, bude rada, deticky sa radi clapkaju, hlavne ked su tam aj ine deti a potom budes rada aj ty, lebo ti vecer zaspinka rychlostou svetla 😉

henikav
16. júl 2010

helka never tomu, to je len taky dojem ze by tam bol doteraz, on by sa raz rozhodol, len asi trosku neskor 😀 😀

henikav
16. júl 2010

ups ze 8 hodin, baby letim na panskeeeeeeeeeeeeeee, pekny dnik

helka101
16. júl 2010

@henikav noo len či by som ho potom zo seba dostala vonku Heni 😀 😀 😀
ale tak mala je velmi nizko od začiatku, zatial priečne.. aspon minule bola, ale podla doktora aj tak asi nedonosíme do termínu a pôjde to kusok skoreeej... 🙂 tak duufam, že fakt len to začne, ja si odrodím, apôjdempekne o 4dni domkou, lebo neivem ako to bez maleho zvladnem.. 😅

sofik
autor
16. júl 2010

@helka101 dievčatká sú ževraj rýchlejšie ako chlapci - lenivci tak to možno nebudeš veľmi prenášať 😉
@henikav len bež do práce lebo niekto predsa musí robiť 😀 to je fasa že vám to posunuli na polovicu augusta aspon si tam ešte vychutnáte trocha leta.

malá sa na kúpalisku dokáže vyblázniť, z vody ju dostať je problém, to ju dokážem vylákať len na nejaké dobroty - hranolky s kečupom, langoš, hamburger, hotdog, nanuk a tak. My tam stále prejeme aj 10 eur 😀

helka101
16. júl 2010

@sofik jani to iste mame my s malym.. tiež z bazena, len vydieračským spôsobom 😀 😀 😀 😀 my asi ideme teaz hore k našim, tak mu napustime maly bazeník a nech sa vyčlapka.. na obed zaspí a poobede pôjde s našimi na zahradu, lebo na vikend mame program a tak s našimi nebude.. aby im nebolo luuto 😅

jani ja len dufam, že dr. nepovie v utorok že chlapec 😠

danabel
16. júl 2010

@petulka_1 ono sa to zdá, že ti je dlho a maličký nechce von, ale ja by som s tebou hneď menila 🙂
Ja si myslím, že vždy je lepšie, keď bude maličký väčší, silnejší, lepšie ho budeš vedieť chytiť a manipulovať s ním a určite aj tvoj mm. Mne sa môže stať presný opak - s takým ledva dvojkilovým bábom to nie je také aesy - viem to podľa môjho synovca a neteri- dvojičiek. Keď som ich chytila do ruky, tak to bola skoro len taká handrička - a malá bola slabučká, na novorodeneckom dokrmovaná cez fľašu, tak sa nenaučila ani sať z prsníka- lebo nevládala.
Tak ešte trošku trpezlivosti a pôjde to šup-šup 🙂

petulka_1
16. júl 2010

Ahojte. Tak to si myslim inac, ze ak sa to nerozbehne same tak mi vyvola porod. Ved uvidim v nedelu co mi povie, ci tam uz aj ostanem. Dnes rano bol aj sex, potom horuci kupel a zatial nic. Zajtra ma synovec oslavu tak este asi aj tu stihnem a v nedelu potom mozem ist 😉

petulka_1
16. júl 2010

@danabel No to som aj ja radsej, ze nech je vacsi ako taky krehky drobny

monika0123
16. júl 2010

u nás je tiež problém odísť z bazéna, drahý nám zabezpecil kupanie v zahrade ked bol naposledy doma a drobec je od rána do vecera vo vode a aj napriek natieraniu vysokým faktorom je tmavý ako malý cigan 😀 😀 😀

@petulka_1 peti aj ja som stresovala že bude malý velký a aj bol vyše 4 kg a 54 cm, ale porod bol lahký a rýchly. držím palce, a snád sa teraz na cas odmlcis a o týžden napíšeš že ste doma z porodnice a dodás miery valibuka 😵

gergi7
16. júl 2010

jeej, ako je Vam fajne, ked sa Vam mozu detvaky kupat na dvore v bazene. My tu moznost nemame 😔 . Museli sme ho vypustit, lebo niekto mal s tym problem

petulka_1
16. júl 2010

@monika0123 No dufam, ze to tak bude. Ak ma necha uz v nedelu v nemocnici tak by to uz aj mohlo byt..

gergi7
16. júl 2010

petulka_1 - ty mozes zacat rodit hocikedy. teraz sa citis ok a za polhodku mozes dost kontrakcie, popripade ti odtecie plodova voda. ono to pride! a v nemocnici vyvolavacky nechcu davat. Maminky cakatelky nechavaju oddychovat az do 42 tt, tuto novinku zaviedol novy p.primar

helka101
16. júl 2010

@gergi7 novemu panovi primarovi ja rychlo vysvetlim, že mam doma 4ročneho nezbednika, tak bud mi da vyvolavačku on alebo si ju dam sama 😀 😀 😀 😀

gergi7
16. júl 2010

a ty uz co o vyvolavacke uvazujes 😀 Helka ty si len nohy hore vyves, ked mala je uz teraz nizko. Teba sa to iste tykat nebude 😉

helka101
17. júl 2010

luci mysliš... no len aby som nedopadla ako pri malom... uvidime čo povie teraz doky na sone... či sme už aspon otočený hlavičkou dole... 😉 no mm ma hrôzu z toho že to začne doma, on je strašný v tomto , už si viem predstaviť ako bude stresovať.. porpípade to nakoniec skončí tak, že mm bude na futbale a ja si budem volať taxííík 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bože je rano 8hodín a je teplo.. dnes to bude iny hic 😖 ocka mame v robote, tak ani k vode sa neda íííísť.. a poobede sa ani neoplati 🙄

sofik
autor
17. júl 2010

@helka101 to máš pravdu, ešte len ráno a už je horúco 😒 my sme boli včera celý den pri vode a dnes sa nechystám ale ak bude neznesiteľne tak pojdeme aj dnes 😉 a neboj sa doktor ti len potvrdí že to bude dievčatko 🙂

@gergi7 tak to je už fakt drzosť zakázať dieťaťu bazénik 😠 tvoja svokra už nevie čo by 😖

helka101
17. júl 2010

@sofik nemame na vyber.. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nooo myby sme aj šli k vode, ale ako som písala mm je v robote.. tak z toho nič nebude, ale asi vybehneme aspon na Ružinu. aj ked ja do vody nevleziem.. nechodím ani do bazenov.. pri malom osm mala potom streptokoka na konci tehu, tkaže sa tento rok kupania vzdavam.. 😖 ale aj tak stačí byť pri vode a je tam uplne iny vzduch 😵

noo Luci fakt.. svokrati nevie čo od radosti akože? to čo povedala ako dôvod? že dostane v nom upal či čo? 🙄

petulka_1
17. júl 2010

@gergi7 Tak to si ma velmi nepotesila. Ale ked, tak ja budem cakat radsej doma ako trcat v nemocnici. A kto je primar?

gergi7
17. júl 2010

helka? ty si sisi volat si taxik!! 😀 vsak este aj cvakat budes musiet zan. Zachranku volaj v tom pripade!!!!!!!!!!!! 😉

hm, a kaja nemoze mat napusteny bazen, lebo pod nim zhori trava a potom ten vypaleny kruh bude spatit dvor. taaakze tak sa maju veci. kaslem na to,kaslem na nu. Aj teraz spinkaju a ked povstavaju, napapaju sa a palim odtialtoooo prec.
Na buduci tyzden k nam zacne chodit jeden pan na dom. Bol to pozriet a berie to. dotiahne uz vsetko do finalu 😵 . a bude sa staaahovat 😵 😵 😵

henikav
17. júl 2010

gergi7, tak uz len vydrzte, fakt neviem pochopit ked je niekomu dolezitejsi nejaky kruh v trave, ako male dieta a jeho pohodicka, ved trava zas narastie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre