Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
17. apr 2011

@gergi7 luci ja to nejdem dalej reišiť, lebo to nieje taka tragedia ako ma danabel, akože ked bola menšia tak to mala hršie, ale jedlisme arko a to nam pomohlo v značnej miere, a teraz ako prechadzame na tuhu stravu, tak je to len občasne, raz viacej, raz menej... skorej sa mi zda, e je mala pahltna a nevie povedať flaške nie ked tečie 🙄 🙄 🙄 🙄

ale ako vravím brala so mto ťažie, ked bola mala, a museli sme xkrat prezliekať, teraz dakedy nevygrcne aj cely den 😵

petulka_1
18. apr 2011

Ahojte, no tak uz sa to tu pohlo trochu 🙂 🙂 Nas drobec beha po 4nozky ako taky maly psik, vsade sa stavia, otvara skrinky, robi inventuru, takze este len teraz mam co upratovat za nim.. 😉 Uz aj prvu modrinku na kolene mame aj na cele, stena sa neodstupila 😀. Zubky mame zatial stale len tie 2 dolne a teraz sa asi snazia prerezat horne, ale akosi tazko idu. 😒
@danabel ahoj, no to s tym refluxom musi byt hroza... ☹ a aj pribera nieco ked tak grcka?

danabel
18. apr 2011

@petulka_1 ahoj, tak to s tým neporiadkom ti verím 😉 už aj Lesi dokáže teraz po sebe nechať riadnu spúšť a to zatiaľ len v rámci jej hracieho kútika, nie celého bytu 🙂 zatiaľ sa len plazí, ale už začína loziť, tak bude ešte veselšie....aspoň ju vystopujem podľa vygrckaného mliečka kadiaľ šla 😀 ...vidím, že aj vy idete na tie zúbky tak opatrne 🙂
...vieš čo, priberá, ale skôr mám pocit, že z príkrmov najviac...do 4. mesiaca priberala veeeľmi pomaly, už nás chcela doktorka posielať na komplexné vyšetrenia a potom, ako som začala prikrmovať, tak sa to pohlo dopredu...teraz mjá myslím takú normálnu váhu na svoj vek - cca 7,9kg...má aj pekné guľaté bruško, aj nejaký podbradok sa nájde 😀 😀

petulka_1
18. apr 2011

@danabel tak to mate akuratnu vahu. My sme mali podobne vtedy. 🙂 Tie dolne zubky mu vysli zo dna na den a tieto horne ho uz trapia dlho, posledne dni je mrzuty, obhryza co pride aj ma cervene dasienka, ale nikde nic sa nebelie tak neviem, kde su.. 😕

patulu
25. apr 2011

Ahojte aj ja som z Lc...

danabel
25. apr 2011

@patulu ahoj, pozerám, že si úplne čerstvá koniarka 🙂 tak vitaj

patulu
25. apr 2011

Ano,dakujem velmi pekne 🙂

mirka099
26. apr 2011

Ahojte... Ja som tiež od vás 🙂
Práve sa chystám do mesta, ja idem po nákupoch a Kubko ide do Bubinka... boli ste tam už??? 😕 Nám sa tam veľmi páči, aj ked trosku ma brzdi ta cena... no co uz, raz za čas 😅

petulka_1
27. apr 2011

Ahojte...Tak aka bola Velka noc? U nas "uzasna". V nedelu zacali malemu horucky, Ale este len tak v norme, v pondelok uz vyssie 38,5 a podvecer uz aj hnacky, takze hned v utorok rano ku dr. To uz mal rano 39, takze nasledoval kupel nie velmi prijemny, aby zisla teplota ☹ Potom uz papal na striedacku kazde 3 hodiny panadol a nurofen, tak mu uz nastastie nevystupila horucka a aj hnacka trosku ustupuje, ale uz nemoze panadol ani vidiet, uz ho napina, vecer sa este aj pozvracal, ked som mu ho dala...☹ Este k tomu za cely den nechcel skoro nic jest, iba trosku vyzivy a par lyziciek ryze a chlebik ale vecer uz ani to. A dnes rano uz bol hore pred pol 6, zas pokakany az po usi, ale uz aspon hladny, takze sa uz napapal dnes celkom dobre...podarilo sa mi donho dostat aj smectu proti hnacke tak uz to bude hadam lepsie. Este k tomu aj vsetkych ostatnych nas potrapila crevna chripka tak super... 🙂

petulka_1
27. apr 2011

@patulu Vitaj... 🙂

danabel
3. máj 2011

@petulka_1 ahoj,tak ste mali veselo...ale viacerí známi mali cez Veľkú noc črevnú chrípku...

enrikad
3. máj 2011

ahojte baby... neviete mi niekto poradiť, či sa u nás v Lučenci robí amniocentéza, ak áno,kde..... 😉 A genetický ultrazvuk? ďakujem krásne... 🙂

petulka_1
3. máj 2011

@danabel Tak to ano... Ale on to ma aj zo zubkov, co mu idu tie horne, lebo uz mu to preslo, v stredu uz nemal ani teplotu ani hnacku a v nedelu sa mu zas vratila hnacka. Dnes sme boli v poradni, tak este radsej nemame davat mlieko ani nic mliecne, kym mu to riadne neprejde. No ale uz mu dufam za par dni vyjdu tie zuby, lebo uz to ma take cervene a uz mu aj vidno biele zpredu, len zdola este nie a bolave ze az...chuda moje male. ☹
A inac mame 9 kilo a 79 cm, takze celkom dobre rastieme.. 🙂
A vy ako so zubkami?

danabel
3. máj 2011

@petulka_1 my nič, teda aspoň nič tam nevidím...kopčeky tam sú, ale nie sú ani červené...ale dnes mala hrozne zlý deň. Celý deň urevaná, extrémne zvracala a ani mi na obed nespala 😠 normálne mi spí aj 3 hodky a dnes mozno 10 minút a potom len plač - utíšenie a o chvíľu zase plač, tak sa to opakovalo...nespala mi teda celý deň a celý deň bola taká aktívna aj po tom "spánku", že som myslela, že to dieťa je niečím nadopované 😀

danabel
3. máj 2011

@petulka_1 myslíš, že také malé dieťa môže byť meteosenzitívne?
Lebo vždy, keď sa zhorší počasie, tak to "cítim" aj na malej.

petulka_1
4. máj 2011

@danabel No netusim, ale mozne to je...Asi sa jej viac paci slniecko ako vacsine z nas 😉
Aj maly niekedy ked spi menej je este sialenejsi ako ked sa vyspi, neviem na com tie deti ficia 😀

danabel
4. máj 2011

@enrikad nejaké genetické vyšetrenia sa robia v budove stavebnej, ale len každý pondelok - dochádza tam lekárka genetička, ale meno mi nejak vyfučalo 😅 ...to vieš laktačná demencia..ale možno si spomeniem...

danabel
4. máj 2011

@enrikad našla som toto Ambulancia lekárskej genetiky Adresa: Ul. Dukelských hrdinov 2 ,984 01 Lučenec
Tel: 0902 152665
...a tu je to http://www.tvojlekar.sk/N78291062201/mudr-marta...

enrikad
4. máj 2011

@danabel : ďakujem, ale to viem, kde sídli genetička... ale kde sa robí odber plodovej vody v Lučenci? neviem o tom, že by ona robila amniocentézu, ona pracuje len s výsledkami krvi...

petulka_1
8. máj 2011

ahojte... vsetkym mamickam prajem krasny den matiek.. 🙂 😉

marcaradko
14. máj 2011

ahojte,opat su tu nove mamicky 😉 ja ako mame drobca neak nestiham az tak net a ani tu uz nieste tak casto.zahliadla som ze ste tu hnackovali,tak maly mal hnacky mesiac,poslednych 5dni vodnate,aj grckat zacal viac...no nakoniec sme zistili ze to bolo zo zubkov,pri tom ani nie prve,hned ako sa prerezali tak stolica zhustla.ani by som neverila ze tak dlho to moze byt len zo zubkov,nastastie sme nepochudli,len ten jedalnicek nebol bohvie aky.prajem prijemny dnik 😉

petulka_1
14. máj 2011

No ahojte... Zas nemam dobre spravy ☹ Maly zacal od nedele znova z horuckami, samozrejme od zubov a potom konecne v stredu ustupili a vcera sme boli u dr., co celu noc kaslal a soplil... ☹ . Musime davat plno sirupov, odsavat tie hnusne sopliky 😠 ...chudak tolko sa nakrici pri tom... a este sme aj teraz na noc museli davat olejovy zabal na krk, lebo uz ho aj hrdlo boli... ☹
Ale aspon jedna dobra sprava je, ze uz jeden horny zubok sa nam uz konecne prerezal 🙂

petulka_1
14. máj 2011

@marcaradko Aj nam sa tieto horucky + hnacky tahaju uz skoro mesiac, na par dni prejdu a potom zas. A to pritom tie prve zubky sme vobec ani nevedeli ze idu. Jeden den vysiel jeden a druhy den druhy... a tieto horne no hroza... uz sa mozme tesit na stolicky ked pojdu.. 😒
My sme tiez neschudli, ale ani velmi nepribral... a to jedenie no ziadna slava....

henikav
23. máj 2011

Ahojte babule, chodi sem este niekto??? potrebovala by som dost surne nejake info ohladne porodnice v Lucenci

stas
24. máj 2011

ahojte baby ja som tu nova na tejto stranke .Poradite mi co si mam pobalit do LC porodnice za necely mesiac mam termin.Treba pre babo komplet oblecenie alebo to zapožičiava porodnica?

danabel
24. máj 2011

@henikav
@stas ahojte, ja vám veľmi neporadím, rodila som v Štiavnici, ale skúste tu
https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-lucenci/

stas
24. máj 2011

dakujem za link prestudujem čo tam je....

petulka_1
26. máj 2011

@stas @henikav Ahojte, ja som rodila v Lc. Bolo treba zobrat kosielky pre babo, potom oblecenie ked pojdete domov komplet, plienky, latkove plienky, velku plienku alebo osusku pre babo, ponozky, ciapocku, lieh, take vatove gulicky alebo vatu a myslim ze to je asi vsetko, este pisali aj lieh, ale ten sme vobec nepouzivali. Ak by si este nieco chcela vediet tak sa pytaj, lebo ma uz nenapada teraz. 🙂
A este pre teba teplomer, slapky, nocne kosele na kojenie, krem na bradavky(pisu calcium, ale ten nieje podla mna dobry, najlepsi bol mne od Aventu. je trosku drahsi, ale velmi pomahal a netrebalo zmyvat), vlozky a dalsie veci na hygienu. 🙂

gergi7
26. máj 2011

@stas , pre babo si zober svoje veci 🙂 . Perinku ti daju oni. Na den ti treba 7 plienok, vlhcene vreckovky. na osetrenie kypta (pipceka) bude treba lieh + vatu (vatove tampony). Taktiez si zober aj flasticku na caj, cumel (ak chces), ak mas odsavacku, tak kludne aj tu. na oddeleni sice maju ale.....
A pre teba klasika 🙂 Pyzama, slapky + do sprchy, hygienicke, vlozky, podlozky do postele ( tam mas narok len na jednu)

@henikav , pekne davno si sem nezabludila 😲 !!!!! 🙂

henikav
26. máj 2011

@petulka_1
@gergi7 dakujem baby to bolo pre stas, to je moja sesternica, onedlho bude rodit a nepoznala tuto stranku, no a ja som nerodila na sk, tak som nevedela ako to tam funguje dik za vsetky info

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre