Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

gergi7
3. nov 2009

Marus, zajdi k Dr., nech to vysetri moc. Mozno sa to zaobide aj bez Atb. No je to nutne preliecit. Teraz musis hlavne vela pit, nech sa to vyplavi von. Zababus sa do deky a oddychuj.
Existuju Atb kt. sa mozu aj v prvom trimestri Penicilin, Zinat, Monural (ten je vyborny) jednorazove ATB a drzi sa 2 dni v krvi a super zabera.
Mam doma heptafanove pruzky na vysetrovanie mocu. Mohla by som ti pozicat a popripade by si si mohla doma sledovat aj sama.

marcaradko
3. nov 2009

dakujem zienky 😉
heli a v kolkom tt ta to zacalo trapit?a co si na to brala?kolko trvalo kym ti to ustupilo?... 😕
gergi,mno u dr. som bola,dal mi ten monural,a povedal ze ak neprejde mam dojst,tak som zvedava co a ako 😒 ...ty s nim mas skusenosti?odkial vies co secko sa moze z liekov?papala si niektore z tych co si pisala pocas tehu?
tie pruzky su tie co sa daju kupit bezne v lekarni na ph mocu?ak ano tak si to pojdem kupit rovno tam.a predavaju to aj s vysvetlivkami? 😅

sarica
4. nov 2009

Maruš,mne našli nejakého bacila ked som bola asi 6tt.... 😒 ...museli nasadiť atb...dokonca ked som to dobrala,tak šup ešte jednu dávku,aj krvácať som začala....a vidz ho! Leuša sa má k svetu 😉

gergi7
4. nov 2009

Marus, mala som 2 semestre farmakologie. tak asi tak ... 😅
Ja som nastastie pocastehu podobne probmemy nemala. Mna skor trapili zuby.
Tie pruzky sa volaju Heptaphan. Na tube je cela legenda. Prilozis si tam stitok a a podla sfarbenia, ti ukaze ake hodnoty mas zvysene.

gergi7
4. nov 2009

😅 zle. nie ake hodnoty, ale co mas zvysene.

monika0123
4. nov 2009
sofik
autor
5. nov 2009

Monika tá kúpelna je krásna, na nerozoznanie 😀 kolko vás vyšla? a kde ste kupovali materiál?
😕

helka101
5. nov 2009

Marči, mna to začalo trapiť okolo 10tt a trvalo to až do pôrodu.. 😔 atb mi nasadili asi 3x tie iste ale neviem ako sa volaju.. 😒 A tie papieriky mam aj ja. ale nedaju sa nikde kupiť, mne ich zohnala svokra, z domova dôchodcou aj s tubusom.. tymi vysvetlivkami, skrz maleho ja mu preventívne raz do tyždna vždy prešetrím moc 🙄

tak sa len drž, vela pi brusnicoveho čaju... tie najviac pomahaju, ja to davam malemu stale.. 😉

monika0123
5. nov 2009

stála hrozne veľa, celú sme ju obložili parovzdorným sádrokartónom, lebo boli krivé steny. Stavebný materiál sme kupoveli u garaja v lc, obklady a sanitu v BB a nejaké drobnosti v lc za mounfieldom, svetlá na železničnej, doplnky v jisku.obklady sa oplatí brať v merkuri markete v BB, lebo v lc stojí taký červený 17 eur za meter a tam 13-14 eur za meter a navyše robotník si ich veľmi pochvaľoval, sú španielske a vravel, že sa s nimi parádne robí a naozaj mal aj kúpelňu za chvílu obloženú, zatiaľ čo spodnú robil hrozne dlho, tam sme dávali obklad z kerka. keď ju vymaľujeme,tak aj tú pofotím, len tam bola menšia kalamita, tak sa ešte nemaľovalo. aspoň na tých kúpelniach vidieť zmenu, lebo v izbách sa tiež veľa makalo a okrem inej farby na prvý pohľad nie je nič iné a popri tom sme tam dávali aj lepidlo so sieťkou, novú stierku, niekroté steny sa museli vyrovnávať maltou, cudzí by si myslel, že sme len premaľovali

pascalka
8. nov 2009

Monika krasna kupelna 😵
Heli maka ☹ a zajtra oslavujete 😉
Maruška ako ti je??

gergi7
9. nov 2009

Mirkovi prajeme vsetko len to naj ...... 🙂 S Karinkou posielame pusiny 😵

sofik
autor
9. nov 2009

Aj my sa pripájame ku gratulácii a Minkovi prajeme len všetko naj, naj, naj a so Sofinkou posielame pusinky

pascalka
9. nov 2009

Aj my prajeme všetko naj Mirkovi k narodeninkam 😵
aj Matkovi Pupinmu k 2 rôčkom všetko naj 😵

pascalka
9. nov 2009

Janka a kedy budeš Tomašovčanka??ako sa mate kočky?
Gergi ako?
a čo ostatne baby? ste zdravy??
My nič moc Katka ma zasa sopliky a mame riadny trgel na čele ☹ inak pohoda 😉

helka101
10. nov 2009

Dakujeme 😵

sofik
autor
12. nov 2009

Katka snád do budúcich Vianoc, tato je do konca marca vo Fínsku a potom začína velká rekonštrukcia 🙂

mtsl
16. nov 2009

no super, to sem už nik nechodí???
dnes máme voľno a nemám si s kým pokecať.

sofik
autor
17. nov 2009

mtsl čože ty si sem nakukla? 😕 po tak dlhom čase 😉

už to tu prestalo žit ☹

marcaradko
17. nov 2009

ahojte 🙂
mirikovi aj matkovi secko len to naj,nech su hlavne zdravucky,posielam im cmucik 🤐 😵
no,ja sa mam lepsie.dalej konzumujem secko co je na prirodnej baze,bo sice nemam neake extra bolesti,ale neak mi to ostalo tak,ze castejsie cikam a obcas mam take nutkave pocity,a tiez ma tak zo 3x za den zabolia oblicke.no nieje to az take ze by som si musela dat tabl.,a raz,dva x za tyzden si kontrolujem moc.zohnala som tie pruzky v lekarni pri namesti/ta co je blyzsie k nemocnici.ozaj ked mam len mierne nieco pozvysovane,na tom testiku,t.j. napr. ked je to sfarbenie blyzsie k tej nasledujucej farbe,tak to nevadi?ci to uz je zle? 😕
inac secko po starom,...stretko nechystate? 😕
sofik,tak predsa len sa raz vratite do LC?
pascalka ta tvoja katuska bude mat pomaly viac hrc na hlavke ako vlasov 😅 prajem jej skore uzdravenie 😉
monika super ste to poprerabali,...keby to videl predosly majitel asi by ste ho z tade uz nacisto nedostali 😅
mtsl,a vy ako? 😨
heli aku torticku si robela...vizerala lakavo 😉
gergi s karinkou ste dufam zdrave 🙂
sarica,akeho bacila?tam dole,ci si bola chorkana?ake ATB ti dali? 😕
prajem seckym prijemny ...aj ked uprsany den 😅 😉

mtsl
17. nov 2009

občas sem nakuknem ale obyčajne nemám čo povedať tak počítam novinky a padám preč.
teraz sme mali 4 dni voľno tak som si mala chuť pokecať ale nik tu nebol ☹
šimonko vo veľkom rozpráva, čo chce a čo nechce a čo robí. normálne je z neho veľký samostatný chlap. asi to robia všetky deti v jeho veku ale ja som z toho úplne paf. je úplne iný ako naše baby.
sofik, ak budete chcieť kontakt na super zatepľovača domu dám ti kontakt (výborná kvalita práce za dobrú cenu) - už aby ste boli vo svojom.
maruška - dúfam že snž sa do konca roku zmení na x-tt 🙂

gergi7
17. nov 2009

marus, caste nutkanie na mocenie byva na zaciatku tehu 😉 . aspon ja som chodila furt cikat a aj v noci 🙄

marcaradko
17. nov 2009

mtsl,tak to dufam aj ja 😅 ...
gergi,som po mrske,takze tak... 😝 ...

sofik
autor
18. nov 2009

Dobré ránko 🙂

mtsl ak by náhodou tak sa ozvem 😉 a už sa teším kedy budeme konečne vo svojom a aj na to prerábanie 🙂

Gergi vy ste kupovali krbovú vložku s výmenníkom - kde a kolko vás vyšla? Máte to už aj spravené? My by sme potrebovali šikovného chlapa ktorý by nám to zabudoval a spojazdnil. 😉

gergi7
18. nov 2009

Sofik, kupovali sme krbove kachle s vymenikom. Kupilli sem ich v Lc pri danovom urade. Povodna cena bola nejakych 30 000 sk a a boli v akcii za 21 000sk. Nemame to este spravene,
Klasicku krbovi vlozku sme nai nepozerali, no aj to tam maju. ak sa nemylin, tak je to firma thorma. 😅 neviem naistotu, mozno pletiem. No tam,kde sme kupovali chodte urcite pozriet aj vy.
Foto krbu ti poslem, ked budes na skype

marca, ta to bude priznak nabuduce 😉

marcaradko
18. nov 2009

xi...dufam 😉

sofik
autor
19. nov 2009

gergi dík - určite sa tam tato mrkne na krby 🙂

maximiliana
20. nov 2009

Cavte zienky, tak my mame nase prve ATB ☹ kludne by som bez tohoto medznika bola... keby si maly aspon nechal vysvetlit, ze nemoze ist von

sarica
21. nov 2009

Maruš,nie tam dole 😅 ...dali najprv unasin a potm amoksiklav..sa mi zdá... 😒

marcaradko
21. nov 2009

unasin,amoxiclav 😲 ...ved tie ATB ma skoro zabili,ta sak to silne...a cez tehu no nevien ,nevien...to ti uz kdo predpisal...musela si byt fakt prexorieta ☹ a v 6tt to si mala fakt stastie...fu 😨

sarica
22. nov 2009

No museli ma nejak vyliečiť.... 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre