Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

vajanka
12. apr 2010

ahojte, ja som tiez z vychodu, nejak som sa sem privydala. a nasla som si tu pracu... pozdravujem vsetky maminy a zelam krasny uprsany den. mozeme potom dat nejake stretko az bude pekne. ani si neviete predstavit ake je to byvat v cudzom meste, ked nepoznate ani zivu dusu....

sofik
autor
12. apr 2010

vajanka ja si to viem predstavit 😉 ja som v Lc takisto nepoznala ani živú dušu 🙂

sofik
autor
12. apr 2010

ak sa možem spýtat odkial pochádzaš z východu? teraz bývaš priamo v lc?

vajanka
12. apr 2010

pochadzam z Michaloviec,prave pozeram, ze tvoja mala je o pol roka mladsia ako moja. byvame teraz skoro v centre. celkom dobra lokalita.

zuzulask
12. apr 2010

Michalko mi odmieta cikať, hovorí že " pipíš čípe"...moje zlaté....ale už je to lepšie ako bolo v piatok.....ale keď mu ideme preťahovať a čistiť tak stále neskutočne plače.....dnes ráno som mu robila sama, muž išiel na celodennku...skoro sa mi to nepodarilo....

helka101
12. apr 2010

Zuzulask ajmy sme to mali, ako 9mesačny, sme skončili zo zapalom v nemocnici ☹

zuzulask
12. apr 2010

bože....dúfam že nám sa to zahojí....aj keď sa mužovi vravím že sa mi nepáči že to má červené keď mu stiahneme predkožku...ale on ma presviedča že to prejde...zatiaľ ale nemá iné červené len tú oddelenú časť aj to vidno potom keď sa pretiahne...bola by som nerada keby že sa to zapáli...

helka101
12. apr 2010

Zuzi natieraj mu to framykoinom a my sme to vymyvali repikom, ale to vtedy ked nam preťahoali predkožku 😔 a ešte ak ti môžem poradiť, nech ti pije vela brusnicoveho čaju.. 😎 brusnice prečistuju celu močovu trubicu.. a maju antibakterialny učinok.. ja davam malemu brusnicovy čaj preventivne, aby ho to prečistilo, alebo sa daju kupiť aj sirupy s vyťažkom s brusnic od Barnysuu 😵 Neboj určite to bude o.k., len prve dni su najhoršie.. ☹
my sme sa čudovali, že ked nam to maly dostal, tak ani nepíípol, ani nezaplakal, že by ho dačo bolelo.. bol uplne kludny, len dostal vysoke horučky a rovno sme šli do nemocnice 😢 najhorší tyžden v mojom živote, vidieť si dieťa v zlom stave a nevedieť mu pomôcť.. 😢

zuzulask
12. apr 2010

Ďakujem

zuzulask
13. apr 2010

ako som tak na to dnes kukala, tak mám pocit že sa mu to prirastá naspäť....musím sa zajtra spýtať doktorky čo ďalej.. 🙄 🙄

lindush
13. apr 2010

Ahojte babulky,

tak sa pridavam do skupiny "pristahovalkyn do LC" ,povodne som z Ba,ale mm je odtialto,takze sme prechodne tu...
Chcem sa opytat maminiek s LC,ci sa niekde stretavaju s detickami,alebo ako...ja zatial chodim len do parku alebo ku svokrovcom na dvor 🙂
Inak vajanka,my tiez byvame v centre,tak mozme dat niekedy stretko s detmi 🙂

v555
13. apr 2010

Ahojte maminy.Možem sa k vam pridať???Síce ešta nie som mamina ale verím,že o par mesiacov už budem patriť do tejto krasnej skupiny 😉 Zatial sa nam nedarí,je to už síce 6 rokov ale ešte verím,že Pan Boh da aj mne ten najkrajší dar na svete-zdravé mimčo.
zuzulask-neboj malemu to prejde,je to uplne normalne, že to ma červene a čudujem sa, že to nie je opuchnuté,deti po zakroku si to nenechaju ani chytiť,nie to ešte pretiahnuť.A pri cikaní to neskutočne štípe,uvar mu harmanček alebo repík a posaď ho do toho odvaru nech je to take vlažne a nech sa vycika do toho.Viacere tvrdia,že je to oveľa lepšie a že detičky neplaču,držím palce,ale zvladnete to 😉

gergi7
13. apr 2010

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej no my sa tu pekne rozrastame 😵
vitam nove clenky 🙂

mirka099
13. apr 2010

ahojte, vidím že lučenčaniek na konovi je dost 🙂
mne uz lezie toto pocasie nejak na mozog, maly je ako z divych vajec, nema kde vybit energiu.... ozaj neviete okdeky zacnu podavat v parku pizzu? tecu mi na nu sliny uz od zimy 😅
zuzulask ako je Mirkovi?
lindush bohuzial ta nepotesim... park je asi jedine normalne miesto dke sa da s detmi vybehat..jedine ale za to perfektne, mne sa tam velmi paci.
v555 drzim palce

sofik
autor
14. apr 2010

Ahojte 🙂

No rozrastá sa to pekne len vela starších členiek už sem nechodí 😒

gergi a ty ako? už len mesiac a máš to za sebou 😉 kedy sa stahujete do domčeka? 😕

v555 držím palce pri snažilkovaní aby bolo čo najrýchlejšie úspešné 🙂

helka101
14. apr 2010

Ahojte kočky.. 🙂 no to počasie je otras 😒 s malym si už ani ja neiem dať rady, tak dnes poobede ideme k našim, nech sa so starkym zabaví, ja by som len spala a jedla 😀 ten spanok by mi ani tak nevadil, ale to jedlo 🙄 dačo zjem a tri dni mi je špatne 😠 kedy to už skončí 😕

No vitam aj ja nove členky 😉 super 😉
Lindush, tak vitaj v Lc 😵 maly je rozkošnyy 😉 no to miesto na stretavku je asi najlepšei ten park, tak sme chodili aj stara partia ked sa oteplilo, len tam sme boli zašitý... deti sa nam vyblaznili na trampoline a my sme si pokecali pri kofole.. 😎 a občas sme tie naše deturence nahanali ked sa rozutekali 😠
Zuzu, ja som maleho davala prve dva dni do malej vaničky, kde mal teplu vodu stym repikom, a do nej sa mu pekne dalo cikať.. ale zase nam to behom dvoch dni prešlo.. 🙂 ale aj tak sme si to ešte mesiac natierali framykoinom, ... dufam, že mu to skoro prejde a nebude sa maličky trapiť.. 😉
V555 , vitam aj teba, určite budeš čoskoro mamičkou, neboooj..všetko ma svoj čas a zmysel...držím palce 😎
Sofik a čo vy noveho? Mala ako zvlada počasie, či na vychode je lepšie ako tu... 😕

My sme mali už druhu noc nehodu, sme sa pocikali... tak som z toho taka rozladena... ale zase, dakedy je aj tyžden sucha postielka.. ešte sa odhodlať dať sameho do detskej 😅

Tak vam prajeme pekny a zase upršany dník...
Ja si idem dnes kuknúť do mesta nejake gatuše a trička, lebo nejako nam už začína vyskakovať bruško 😵

vajanka
14. apr 2010

lindush, suhlasim. ked sa otepli... to pocasie ma ubija. clovek je ako vystaveny...

lindush
14. apr 2010

dobre ranko maminky,

dakujem za mile privitanie 🙂
S tym pocasim mate pravdu,vnimam to presne tak isto,ledva cakam,kym sa otepli a bude sa dat byt s drobcom dlhsie vonku,lebo doma sa cas neskutocne vlecie...
Helka,gratulujem k babenku a drzim palce,ja som bola minuly rok v lete tehulka ale rodila som v auguste 🙂

My dnes budeme asi doma,mam toho kopec na zehlenie a vonku aj tak prsi ☹

lindush
14. apr 2010

...a este co sa tyka toho parku,tam sa aj mne velmi paci,taky upraveny som este asi ani nevidela,cize aj my tam radi chodime na prechadzky....v lete ak pojdete rada sa k vam pridam na tu kofolku,aj ked ja mam oproti vam este len drobca 🙂

sofik
autor
14. apr 2010

tak to máte pravdu s tým počasím, nedá sa to doma vydržat aj ked tu na východe bolo celkom fajn až na dnes ☹

Heli malá ma tahá vonku aj dnes tak možno poobede zbehneme aspon do tesca 😉 niečo pokúpit 😀

a čo sa týka toho parku tak v Lc možu byt mamičky štastné že niečo také majú lebo ja som tiež nikde nič podobné ešte nevidela, je tam velmi príjemne na prechádzky a stretávanie 🙂

heli ale ako tak čítam tak ti je stále zle po jedle? ja som to prežívala pri malej a nezávidím, je to utrpenie 😒

lubu
14. apr 2010

Tak aby sa nepovedalo 😝 😀 aj ja pripíšem niečo 😀
Vítam nové členky 😉 super že sa to rozrasta🙂
No my po starom emmi rastie 😉 , ocko non stop v praci 😝 a ja non stop ak nie su ne povinnosti nad papiermi a nd pracou...tak ale spon to rýchlo ide, no nie..a toto počasie fuj...nas zacgranuje aspon plastelína, čarbanie na papier a samozrejme telka 😀 inak neviem čo by sme robili 😅
Helka ja som non stop na zachodovou misou bola do 6 mesiaca fujj neznašala som o obdobie..najedla som sa a chutilo mi velmia potom bac na zachod..fuj ale neboj to prejde 😉
my sa pytame doma cikat a rano kakat ale vonku sa spoliehame na plienku sna leto to prelomi 😉
a mame len 12 zubov už pol roka ani jeden nevyšiel 😅 si davaju načas tie zuby 😀

tak pozdravuej všetkych papa a cmuk

mirka099
14. apr 2010

Ahojte..mne dnes pordila svagrinka dcerku 😵 nacas mi odpadne spolocnicka na prechadzky do parku, tak budem chodievat sama...
Lubu vidim ze zacinte s oducanim, to je super ze sa pyta... a presne ako vravis v lete sa ich zbavite uplne... ja by som uz tiez mala zacat, stale to odkladam ze ked bude teplo 😅

Maly sa prave zpbudil, byt mam upratany, navarene... aspon nejake vyhody ma toto hnusne pocasie 😅 ideme asi k mamine na trojku, nech starkovci zabavaju maleho 😎

v555
14. apr 2010

ďakujem za povzbudivé slová,dobre padnu 😉

lindush
14. apr 2010

...tak ja mam tiez upratane,navarene,dieta mi spi,len pozehlene stale nie je 😀

Mirka tak gratulujem k babenku v rodine,co sa tyka prechadzok,ja chodim tiez sama,teda len s Danielkom 😒 ale snad uz bude lepsie teraz v lete..

v555 ...urcite sa k nam coskoro pridas 😉 drzim palce

helka101
14. apr 2010

Lindush dakujem 😵 no chcela som mať mimi narodene tak na leto.. ale tak Silvester bol plodny u nas 😀 ale aj tak si myslim, že zo septembra potiahnem na oktober.. 😅 Aj ty maš rada žehlenie asi ako ja... už pekny mesiac sa mi zbiera kopa a stale to len odkladam... ešteže mame čo na seba 😀

Jani, ja som dnes odišla s malym k našim, a šla do mesta, kupila som si konečne gature pod bruško, take bedrače, ešte zajtra sa chcem ísť poobzerať po nejakych tričkach a topkach 😎 nech sa manželova vyplata rychlo vytratí z učtu no nie?

V555 neboj , čoskoro budeš aj ty tehulka, držím ti velmi palčeky... 😵

Lidnuš aj ostatne kočky, park je super, dame určite stretko, ked sa počasie umudri a kusok to tam preskne, aby sme neboli s našimi detičkami ako pušiky, lebo tie vaše ešte kočíkove, vam aj tak budeme zavidieť, že my tie naše musíme nahanať a byť v "Strehu" 😀

Lubu, a že teba tu vidieť 😠 už ani nenapíšeš, najviac, hadam píšeme, ja sofik a gergi, občas marča... zvyšok už sem nechodi a nove členky, aspon prispeivaju 😎 nech sa to tu rozbehne ako volakedy 😵

monika0123
14. apr 2010

ahojte kočeny, vítam nové členky

lubu
14. apr 2010

jaaaaaaaaaj helka kde su časy ked noci boli naše pri kriminalkach a počítačoch terz nehrozíííí 😀 večer padam do postele už v bezvedomíííí 😀

sofik
autor
14. apr 2010

heli tak to treba mužom penaženky občas prevetrat 😀 my sme neboli nikde lebo tu dnes celý den lialo ☹

lubu to boli časy - zlaté časy, už je toho času menej ako volakedy 😉

mirka099
14. apr 2010

helka vidim ze sa drzis hesla ako ja..este sa to na tom ucte strati, radsej to hned minieme 😀 ja tiez po muzovej vyplate nabehnem do mesta, vtedy to tak skresluje celkovu sumu 😀 stale lepsie ked ubudne z velkej kopky ako z malej 🙂
a co sa tyka toho behania za detmi..budeme sa striedat pekne, kazda bude mat sluzbu 10 minut 😀 za tym mojim teda behat treba, zmysli si, da mi pa pa a uteka prec 😠 betar maly 😀

marcaradko
14. apr 2010

ahojte 😎
vitam nove clenky....,tak rok to tu prachom zapadalo,pomali som si zacinala sama so sebou pisat a teraz aha ho.... 😀 😉 super,len tak dalej 🙂
mno,pomalicky sa aj ja prevalujem do 8-meho mesiaca.co sa tehu tyka secko je v poriadku,maly ma nieco cez 1500g,mece sa stale viac a viac o intenzite ani nehovorim,....no ale aspom budem vytrenovana na bdiace sa noci 😀 🙄 jedine co ma trapi a zacina pomali ale isto moja lekarska put,...je moja hlava.nikdy pred tym ma nebolievala,no samozrejme ked som mala pred 5-timi rokmi zap. mozgu ,ale od vtedy mozno raz za rok,pri zmene pocasia a tak,lenze tentokrat to trva uz vysse mesiaca kazdy den.hned ako rano vstanem je to neznesitelne,nikedy to pomalicky odoznie do poobedia,inokedy to trva cely den.tlak mam skor nizsi,pit pijem minimalne tie 2l denne,magnezium papam 2-3x denne,no a spinkam tak akurat.fakt neviem pre co,...gyn. povedal ze to moze byt z tehu,ale nemusi,ze to byva skor na zaciatku ked sa tie hormony rozkolisu.takze dalsi mozny nastupca je ta prasiva borelioza,cize si idem hadam pekne na krvicku,na ktoru sa samozrejme caka vysse mesiaca,no tak ci onak mi treba dat spravit testy,kedze aj kojenie zavysi na tom ci to mam v klude,abo sa mi to zvysuje.mno a este si pojdem hadam aj k neurologovy,ktory ma pravdepodobne posle aj na ocne,kedze do dialky toho za posledny rok neak moc nevidim,...
takze sa "tesim" ,ze opat zacina ist vsetko do starych kolaji 😠 ,len neviem predstavit,ak sa vsetky tieto vysetrenia pretiahnu aj po porode,ze ako to budem zvladat 🙄 ....a o psychike ani nehovorim,....ta sa uz teraz nalomuje 😔
...ale ako som uz pisala na zaciatku,inak sa mame dobre 😀 😝 😅
maminky,tehulky,snazilky,ked uz tak pekne o tom parku,dajme neake stretko cca o tyzden ked to tam preschne...hmm? 😕
helka,pockate na to sono v 20tt?...co myslis mas neakeho vnutorneho typa co to bude? 😕
gergi uz len mesiac,bode ale to letiii....
lubu,ze sa tu aj ukazes,inac aj ked pekne opozdene,ale predsa,emmke seeecko len to naj.,nech je hlavne zdravunka,krasnu torticku mala 😵
katusky sa maju ako? 😕
sarica,nestiha,musi robit sudkynu pri dvoch babach 😉
sofik,vam sa neak nechce ku nam na juh 😅 😕
monika davno si nas nebola kuknut,...ci leto a vinea to istia? 😀
zuzulask,prajem skore uzdravenie....,cakame chlapceka a podobne problemi mame v rodine,takze do buducna mozno budem potrebovat rady,no dufam,ze sa tomu vyhneme 😔
lindush,kukala som albumceky,krasne foto z atelieru 😉mimochodom manzela pozname,podnikame v podobnom obore 🙂spoznal by skor manzela ako mna
v555,tiez drzim palce 😉....
idem ja hajusky,aby som sa rano opat zobudila "do krasneho" uprsaneho dna 😝 😅
cmuq,a detickom posielam BO-steky na cielka 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre