Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
5. jún 2010

No Jani svieti,dufam, že to zle je už za nami , na tyžden už hlasia 30stupnov.. tak hadam aj šaty vytiahneme 😵

No nepustím ju nepustimm 😉

henikav
5. jún 2010

babulky, tak sa tesim ze mate uz slniecko, pozerala som spravy kazdu chvilku so stiahnutym zaludkom, najhorsie na tom je ze sa s tym neda nic moc robit, len dufat ze dazde prestanu.
helka, ty moc nebehaj ked mas kontrakcie, pekne oddychuj a nohy vyloz na stol, aj v posteli ked spis, podloz si vankus pod nohy a keby nieco, radsej bez do nemocnice okamzite

marcaradko, neboj, vsetko bude dobre a ked uz budes mat ten malicky kriklunsky balicek v rukach, uz ti bude aj tak vsetko ostatne jedno, uvidis, ako sa ti v jednej sekunde zmeni zivot 😉

helka101
5. jún 2010

Heni , keby to neustalo tak bežíme ☹ ale dala som si mangezium a ako si aj napísala a poradila lucka, vyložila nohy na stôl.... malu citim aj tak velmi dole, tak sa mi asi oprela o maternicu a zato tie sťahy...ale fakt sa musím začať kusok šetriť..a a hlavne už nenaťahovať maleho na ruky... 😠

maš pravud, to počasie bolo katastrofalne, aleuž hlasia teplo, no tym ludom čo to zničilo domovi, to velmi nepomôže 🙄 chvala bohu že byvame takto ako byvame, a na sto nezasiahlo, aj ked v opatovej sa vrja tiež vylial nadranom ten potok pred Polanou, vraj most bol pod vodou, policajti to tam uzavreli 😔

ivanulienka81
5. jún 2010

@helka101... som tu votrelec, ale zase nie az taky velky, nahodou som zazrela ze tu pises tak som vosla do temy.. 😀 helka ako sa vam dari?

sofik
autor
5. jún 2010

u nás sa dnes nadránom vyliata Topľa z koryta a zaliala okolité domy a tesco ☹ my sme chvalabohu daleko takže máme sucho 😉

u vás to ako vyzerá? 😕

sarica
5. jún 2010

Ahojte,
Marči,Heli, aj mne to tak fajn vyšlo ako Gergi-porod v piatok v noci 😀
Môj manžel tam mohol byť aj bez toho školenia,našťastie nikto so mnou nerodil´...tak súkromie bolo 😉

Inak žijeme strašne uponahlane...normálne mi dni utekajú....o tri týždne ma Lea 2roky!!!Ale vyzerá na 4! 😝 Musíme sa pochváliť: už tri týždne nemáme plienky!!!

Laura tá sa učí a učí,aby to vysvedčenie nejak vyzeralo....a prichádza k nám puberta 😖

S domčekom stojime kvoli počasiu 😠 😔 ☹

gergi7
5. jún 2010

Sarica, vy stoji kvoli pocasiu a my kvoli niekoho lavym rukam 🙄 😠
Lea je suuuuper 😵 , tak ste to stihli do 2 narodenim 🙂 . Kaja je dnu bez plienky, ale tej je to jedno 😖 . Najlepsie sa citim v za.ratej plienke. Tu moze mat aj polku dna a stazovat sa nebude 😠

Helka, ako ti je? preslo to??? 😕 Malá namiesto poplachu nech radsej pekne pribera a rastie!!!! 😵

helka101
6. jún 2010

Luci, ja by som tohto tvojho 😠 😠 kopala do zadku ,dokym by ho nemal fialovy 😅 ja som môjho nahovorila na malovanie, nebol nadšeny, ale vie, aka som, ak mi to nespraví on, spravím si sama 😎 nedoprosujem sa zase... 🙄

No lepšie, včera mi bolo fajn, len večer mi zase kusok tvrdlo bruško a mala krče v nohach, ale tie sťahy našťastie neprišli, no vela som včera ležala, aj u svokrovcou, potom aj doma... tak asi to bolo fakt od sedenia a že sa mi mala oprela o stenu maternice 🙂

Ozaj kočky, ked sa raz doky vyjadril , že ASI dievčatko, tak by sa to dufam, nemalo zmeniť na chlapčeka však? 😕 povedal mi to už v 21tt, tak by hadam videl vajíííčka, lebo maleho mi potvrdili už v 16tt že naisto... 😎 lebo rozmyslam, sa objednať na sono a že si ho zaplatim 😉

sofik
autor
6. jún 2010

Ahojte 🙂

sarica to už bude mat lea 2 roky?, to ale ubehlo, tento týžden hlásia krásne slnečno tak sa určite pohnete s domčekom. Ešte si doma na RD alebo pracuješ?

gergi tak to vás isto predbehneme a budeme bývať skor 😀 ale tiež by som ho hnala ako píše helka 😉

heluš ty sa šetri hlavne 🙂 a s tým potvrdením od doktora viem jednu skúsenosť - kámoške do porodu tvrdili že to bude na 100% chlapec a ked porodila a doktor oznámil že máte krásne zdravé dievčatko tak skoro ona s mužom odpadli 😀 😀 😀 takže to je tak 🙂 ale treba veriť že to bude princezna a bude to tak 😉

helka101
6. jún 2010

Jani ine mi nezostava... vlastne ja som presvedčena, že je to baba na Isto.. len bude hlupe v pôrodnici mať chlapčeka v ružových vecičkach 😀 😀 😀 😀 lebo neutralne farby nekupujem, všetko ružove, bordove, fialove.... 😎

henikav
6. jún 2010

helka s farbami si nerob starosti, ved to aj tak na takom malinkom babatku nie je vidiet ci je chlapcek, alebo dievcatko a moj maly nosil aj ruzove dupacky a vies aky bol v nich zlaty??? To su len zvyky, napriklad v belgicku je to prave naopak, ruzove sa dava chlapcom a modre dievcatam. Mike mal este ako 4 rocny ruzove pyzamko a bolo to jeho najoblubenejsie

helka101
6. jún 2010

Jhaaj heni, akoby si nevedela, že aky je Lučenec 😒 tu maš určite "nepísane" protokoly.. 😠

sofik
autor
7. jún 2010

heli presne tak - že ak sa vymykáš z tých ich nepísaných protokolov tak na teba kukajú ako na blázna 😠

heni v belgicku je to nejako obrátené 😀

dnes bude znova horúci slnečný den 😵 tak dnes sa idem znova trocha slniť na slniečko 🙂

helka101
7. jún 2010

Jani mi robíte tolke chuťky stym opalovaníím..tak by som sa šla aj ja.. 😅 ale s bruškom už na slniečko nechcem ísť... aj tak by to nebolo ono 😅

danabel
7. jún 2010

Ahojte, aké sa vám páči počasie ? 🙂 🙂 🙂 Môže byť 🙂, ja som taká happy, že konečne nemusím chodiť vo svetroch, lebo sú mi už aj tak všetky malé. Som sa bála, že nakúpené tehu tričká ani v júni neoblečiem 😒
Helka, to vôbec nemôžem ísť na slnko, alebo si to myslela tak, že skutočné opaľovanie bruška?
Ináč, ešte stále mi trvá eufória z 3D /4D, máme krásny záznam aj som videla orgány bábatka oveľa lepšie ako na poslednom sone - malo 835g 😀

danabel
7. jún 2010

jaj a ešte som zabudla: videli sme aj kávové zrno, takže to bude baba 😀

henikav
7. jún 2010

no s tym suhlasim, ze su v LC nepisane protokoly, ved preto som odtial usla 😀 😀 😀
sofik, nic si z toho nerob tu v belgicku sme vsetci na hlavu 😀 😀 😀

zuzulask
7. jún 2010

aj mne nosil malý neaké veci na doma po Tamarke...ale vonku som sa snažila dať tak akože chlapčenské.......ale bežne nosí červené.....

helka101
8. jún 2010

Danabel ahooj..môžeš no opalovať sa čo ja viem... 😒 no asi by sme to natom slnkom ani nevydržali, ale ja planujem chodiť aj na kupko len si musím kupiť nejake tankiny... 😎 nemôžem malemu urobiť leto bez bazenu, aj ked donho isto nevleziem... 😅 ale budem to musieť absolvovať 😉 Ale aksa budeš opalovať, tak si len chran bruško, aby sa neprehrialo a bude to fajn 😵
gratulujem ku babe 😵 😵 😵 😵

danabel
9. jún 2010

Ďakujem helka 🙂 Keď to vydá aj tebe takto,potom môžeme založiť mini feminy klub 😀
Ja si tiež neviem predstaviť leto bez vody, dúfam, že nejaká 20 -25 ochranný faktor na bruško stačí, keď nebudem chodiť na slnko cez najväčšiu páľavu. Len neviem ako budem vyzerať v plavkách, posledné dva týždne mi nejak naskakujú tie kilečká rýchlejšie 😀 , ale hlavne, že si užijeme to dlho očakávané leto 😀 (podľa našich možností - tento rok 😎 )
A k tým farbám - ja mám tiež vecičky po sestre a keďže má dvoch chlapov, tak moc dievčenských vecí nie je, lebo aj ona dala malej sem- tam niečo chlapčenské - veď teraz to nie je také striktné. Tak som to pozerala znova- keď už viem, že bude dievčatko- že čo s tými modrými vecičkami, asi to nejak premiešam. Mne sa aj tak nepáči, keď sú dievčatká stále iba v cukríkovej ružovej - sú aj iné pekné dievčenské farby. A ja osobne som celkovo na prírodné - hnedá, béžová, maslová.

helka101
9. jún 2010

danabel ja mam tiež po mlaom nejake neutralne farby, ale väčšinou su tam aj tak len modre a tyrkysove vecičiky 😕 ale ved ešte mame čas dokupiť potrebne veci 😉
No ja si budem davať 50faktor, lebo som dosť bleda, ale zase plavky budem normlane nosiť, možno si kupim nejake tenučke tielko na plavky, aby mi ho každy neočumoval,lebo ked som s malym bola ako tehotna na kupku bola som v 5mes. a bolo to strašne ako ludia očumovali bruško.. 🙄 ale unašich na zahrade budem normalne len v plavkach 😀 ako tulen 😀 😀 😀

sofik
autor
9. jún 2010

Ahojte 🙂

baby aj ja som dávala vecičky po sestrinom malom malej na doma, dievča može predsa modré farby 😀

a čo sa týka opaľovania neškodí ak sa velmi dlho nevystavuje bruško slnečnému žiareniu 😉 ved si len pozrite foto celebrít že aj tesne pred porodom letia na dovolenku do tropov a deti sú zdravé, len všetko s mierou 🙂

lubu
9. jún 2010

Ahojteee 🙂
ja som dnes videla marušku a ma nadherne brušinko 😵 maruš velmi ti to pristane 😉

marcaradko
10. jún 2010

ahojte 😎
lubu dakujem velmej pekne,inac som sa ta zabudla opytat,...kedze je uz emmka taka slecna ci jej surodenca nejdete chystat 😕 😅 ,...a tie rukavniky boli super,pripravena do povodni 😉 😀 ...,no ale rodit o 3 tyzdne sa vobec nechystam 😠 ...kcela som dnes bo bol celkom pekny datum...,ale den este neskoncil.... 😀 😝
okrem toho ze mam v noci neskutocne bolesti chrbtice a nespala som uz poriadne 5-tu noc,sa mam dobre 😅 ...kurnik,ale sa ten cas zacal vlieeect 😠

marcaradko
11. jún 2010

...ze vypisuje mi tu " 40tt "...neviete nahodou co to znamena.... 😲 😀 😖 😅

sofik
autor
12. jún 2010

Ahojte 🙂

maruš to znamená že už máš posledný týžden pred sebou 🙂 😉 😀

inak tie horúčavy ma ničia, malá sa už kúpala v bazeniku a už ju od slnka trocha chránim lebo je čierna ako černoch, má perfektný pigment.

tak by som šla niekde na kúpalisko ale tu v blízkosti ešte žiadne nie je otvorené lebo doma na dvore to nie je ono 😒

mtsl
12. jún 2010

ahoj maruška,
pozerám že za pár dní už budeš maminkou. prajem ti ľahký pôrod a zdravučké bábätko.

henikav
13. jún 2010

marcaradko, tiez ti prajem to iste, lahky porod a krasne zdrave babatko, ked budes mat porodne bolesti tes sa na malicky uzlicek, ktory budes mat za chvilocku v rukach 😉 Uvidis, ten moment ked ti prilozia prvykrat babatko, neviem ci aj na sk to robia tak ze ho polozia na brucho maminke, v kazdom pripade na ten moment nezabudnes nikdy v zivote

gergi7
13. jún 2010

henika, tu ti babo hned neprilozia! teda aspon mne nie. V momente ako Dr. prestrihne a zasvorkuje pupocnik, ho sestricka zoberie. Babo umyje,odmeria,odvazi a zabali ho do perinky. No a az potom ho ukaze mamine 😵 .

henikav
13. jún 2010

no prave gergi, vtedy ked babo pride na svet tak mne polozili maleho na brucho, zatial kym odstrihli a podviazali pupocnu snuru. Ti poviem reval ako pavian, taky bol krasny, fialovy, spinavy a najkrajsi na svete, na to teda fakt nikdy nezabudnem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre