Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

sofik
autor
14. feb 2011

Pekného Valentína prejeme všetkým 🙂

danabel
14. feb 2011

@sofik Ďakujeme 🙂 aj tebe

danabel
14. feb 2011

Teda vám 😅 ešte že sem občas niečo napíšeš pri nejakých príležitostiach, lebo to tu už môžu akurát zamknúť 🙂
...mŕtvo je tu...mŕtvo

helka101
14. feb 2011

Aj my Vám prajeme krasneho Valentíína 😵 😵

danabel
14. feb 2011

@helka101 jééj ahoj, ako sa máte? Ste už zubatí?

helka101
14. feb 2011

@danabel ahojte, zatial niesme zubaté 😀 ale asi čoskoro aj vyndu, ,lebo mala je ako čertík.. zlostna, zjedla by aj "maleho boha" 😀 😀 a hnačkuje.. a noci su otrasne 😒 a čo vy ako sa mate?

ajkalc
14. feb 2011

@helka101 preco mate otrasne noci?ved ti uz pekne buvkala 😖

helka101
14. feb 2011

@ajkalc ajka, lebo zaspí o pol7-7mej ale zobudí sa okolo 23tej... no a odvtedy spi na hovno... 😔 teda... budi sa každu hoidnku dve, ale papaťnechce, proste a len mrvi a mrachtí

ajkalc
14. feb 2011

@helka101 to mrvenie poznam. a nie je jej len proste teplo?nas sa mrvi,ak mu je teplo,alebo zima.alebo sa rozhodne,ze ide kakat 🙂 🙂

bleble
14. feb 2011

Maminky s detickami do 6 rokov, najdete si minutku? velmi by mi to pomohlo: http://www.vyplnto.cz/databaze-dotazniku/bio-ko...

dakujem 🙂

danabel
14. feb 2011

@helka101 my tiež zatiaľ nie, ale kukám každú chvíľu, lebo tiež je nervná, ale našťastie len cez deň...noci máme super...večer ju položíme do postielky okolo desiatej, zaspinká a vstáva okolo pol osmej 🙂
@ajkalc a vy sa ako máte, juuj už ste veľkí, aký bol pôrod ?

ajkalc
14. feb 2011

@danabel no uz sme velky.ja som kvoli preeklampsii lezala v nemocnici.a potom sa to zvrhlo na silny zapal pečene.ubytok trombocitov a tlak sa uz nedal nijak znizit.lebo primar len vyckaval.a nakoniec siel maly von sekciou.

helka101
14. feb 2011

@danabel možno je to tym, ja ju ukladam o tej 19tej až pol8... ked bola mini tak prespala celu noc zjednym chovaním, teraz sa nam to pokazilo..

@ajkalc myslim, že sa mrví zato že je nekludna, kusoko pocucne mliečko a zabuva dalej.. ako kedy.. uvidíme čo dalej, či dame už kašu na noc, že ako neviem..

danabel
14. feb 2011

@ajkalc aj kamoška mala toto isté a malý sa narodil o mesiac skor tiež sekciou, ale hlavné je že je potom všetko ok...a teraz je dobre? dobre papá a priberá? My sme mali trošku problém s priberaním a refluxom, v štvrtom mesiaci nám skoro zmizol a teraz sa vrátil tak, že sa z nej leje všetko von ☹ ...ale už je aspoň riadna žena z nej..nie také tintítko ako doteraz 🙂
@helka101 my už prikrmujeme, ešte kojím, ale už papá zeleninku na obed, ovocie na desiatu a večer má slabučkú ryžovú kašičku

ajkalc
14. feb 2011

@danabel ja sa pomaly dostavam do normalu.este krvne testy nie su uplne ok,ale kedze nedojcim,tak mozem jest lieky.a maly sa ma fajn.za 5 tyzdnov pribral 2 kg,takze nas detska lekarka furt vadí.a s refluxom sme mali problem aj my.ale s tym skrytym.ze prežuva a pali ho zaha.sem-tam aj jemu vygrcne nieco von.ale je to v norme,ked pribera.a uz ani koliky nemame,takze sme v podstate spokojni.len nechce spavat v postielke,tak sme prestahovali spalen do Maxikovej detskej a tam mame tak urobene,ze postel je pri stene.takze spime:Maxik pri stene,ja v strede a manzel na kraji 🙂 🙂 🙂 🙂 a teraz ma najmladsi clen rodiny najvacsiu izbu o rozmeroch 6X4 m.no ide mu.esteze ten starsi nefrfle 😨 😨

danabel
14. feb 2011

@ajkalc 😀 to vieš tí naši drobci si to vedia zariadiť...naša našťastia proti postielke neprotestuje, raz som ju zobrala kojiť k sebe do postele a aj posledný, zaspala som a skoro som ju pridusila, ešte, že začala plakať, to vieš, ja taká vyčerpaná, tak ako som zaspala, tak mi spadla ruka rovno jej na hlavičku 😒
...aj my sme mali skrytý reflux a teraz prešiel do riadneho ☹ je to strašná pliaga
...tak je riadny chlapisko, keď tak dobre priberá, vždy lepšie, aspoň bude silnejší na pasenie koníkov, prevracanie sa,lozenie..

petulka_1
17. feb 2011

@helka101 Ahojte... Citala som co si pisala, ze ti mala spi horsie...Aj my sme mali presne takyto problem. Do 4 mes. prespal celu noc s jednym alebo 2 kojeniami a potom sa to zrazu pokazilo a zacal sa budit aj 8 a viac krat a tiez ani hladny nebol len bol proste hore alebo mrnkal. 😒 Nam pomohlo, ze som ho cez zacala ukladat spat v presny cas a nenecham ho spat dlho, ked bolo treba tak sme aj budili a upravilo sa to. Hlavne je dolezite aby bol maly hore take 4 hodiny pred spanim a prespi celu noc. iba ak sa niekedy zobudi 1-2x, ale to aj hned zaspi. 😉 Tak drzim palce aby sa to upravilo co najskor... 🙂

helka101
17. feb 2011

@petulka_1 ahoj peti 😉 no mne mala spavala aj cez den len po 20minutach, tento tyžden sa jej to upravilo, že potiahne 2hdky doobedu a 2pobee, o 17tej ju budím.. a ukladame sa o tej 19tej až pol8, ale my sme mali problem asi vtom, že mala bola lačna, ale ked sa napapala tak jej bolo ťažko, tak jej davam do nutrilonu , dve odmerky ryžovej kaše, a mala buva do 3tej rana... a potom papa 😵 😵 teda dve noci to už bolo tak, uvidíme ako to bude pokračovať..

..od doktorky som si vypočula, že jej ešte kašu netreba davať ani príkrmy, ale tak ona v noci spí, a ja by som tiež rada 😅

som rada že sa to aj vamupravilo.predsa cez den sa snimi prebojujeme, ale v noci si každ chceme oddychnuť 😵

gergi7
18. feb 2011

@helka101 , co doktorka to nazor. uz mozes prikromovat. teraz sa uz aj lepok zavadza od 4 mesiaca. a je to jedno ci je kojene dieta alebo nie!!!

helka101
18. feb 2011

@gergi7 luci... tak z lepkom počkam asi do polroka... ale tak toto je neuškodí, dnes zjedla zemiakove pyre, a zajtra pridem mrkvu... 🙂

petulka_1
19. feb 2011

@helka101 Tak to je super, ze sa to upravuje, len nech vam to uz vydrzi... 🙂 Ked malej chuti a nic jej z prikrmov nieje tak jej kludne davaj.. My sme zacali tiez uz tak ked mal okolo 4,5 mes. a bol kojeny... Hlavne, ze mu vsetko chuti... 🙂 A lepok sme tiez tak okolo 6 mes. zacali davat a ma sa vraj do 7 mes. zaviest do prikrmov. 😉 My sa uz dlhsie trapime s kojenim, lebo maly skoro vobec nechce pit. Aj to pil uz iba 3x denne a uz nechce ani to, najskor uz vobec nechcel na olovrant, potom uz ani na veceru a dnes uz vobec ani rano a to je aj hladny, ved od vecera nejedol a nechce ani tak... ☹ Tak sme skusili sunar, lenze aj z toho ledva 40 ml vypil. ☹ A nasa dr.,ze len aby sme kojili a kojili, lenze ako ked on nechce to uz nepovie... A odsavat mi uz nejde skoro nic...
A odkedy sa moze zacat s jogurtami???

helka101
19. feb 2011

@petulka_1 peti a skušala si nejake čaje alebo tablety na podporu mliečka ? 😅 mne zaberali aj tabletky costi, na tvorbu mlieka.. je to ich vedlajší učinook, teda ta tvorba mlieka.. 🙂 a pomohli aj kamaratkam 😎
Nooo a ine mlieko ste neskušali, možno mu len nechutí... inač možno ma niektore ukrižuju, ale my sme boli sa mi zda že od polroia na normalnom mlieku, plnotučnom a zarabgali sme donho krupicu... inač mi mala pil Bebu, skus ete nejake ine.. 😉 😉 😉 aj ked isto to kojenie je naj, ale kojili ste a to je hlavne 😵 😵

petulka_1
19. feb 2011

@helka101 No ja mliecko este mam, aj pijem caj na podporu mlieka, ale maly ma odmieta, vobec sa uz nechce prisat, ak nahodou, tak aj to len par glgov a dost... A ked nechce vobec tak ma zacne odtlacat alebo plakat a neda sa nic robit. To ze odsajem si iba velmi malo a aj to zabere kopu casu... Mne nevadi, ze uz sa chce odstavit, len aby aspon na nejake mliecko si zvykol...No skusali sme aj Nutrilon, z toho zvracal, Bebu tu vobec, to hned vypluva a teraz ten sunar mal najlepsi uspech, lebo aspon daco sa napil... Mozno si len potrebuje zvyknut. 😒

helka101
19. feb 2011

@petulka_1 peti toto robila naša vanda po messiaci, ked som ju priložila, začala plakať, odtlačať sa zlsotiť, vôbec sa nperiložila 😠 😠 😠 tak sme sa odstavili uplne.. 😒 aj ten novy sunar je dobry. 😵

gergi7
19. feb 2011

@helka101 , tak podla najnovsieho sa lepok zavadza hned od prvych prikrom!!!! Fakt na to teraz prisli mudre hlavy!!!!!

petulka_1
20. feb 2011

@helka101 Tak dnes rano drobec vypil uz 110 ml sunaru 😀 , sice na 3x aj to najskor nechcel, ale nakoniec ho premohol hlad. 🙂 . Nasla som na nete, ze skusali pridat trosku vanilkoveho cukru, tak som mu aj ja dala malicko a vypil.. 🙂 . Dufam, ze si pomaly zvykne. 😅 A ten sunar je naozaj najchutnejsi z tych mliek...

petulka_1
20. feb 2011

A co vravite na jogurty? Kedy asi tak zacat davat? Lebo co mi dala dr., papiere k prikrmom tak tam pise, ze az od 10.mesiaca, ale mne sa to zda nejak neskoro... Ved vyzivy aj kase su aj jogurtove a uz od 6 mesiaca..

helka101
20. feb 2011

@gergi7 noo ano, ja sompri malom tiež nerobila nejake rozdiely, naši už chceli malej dť do ruky piškotu ale ešte som to zahtrdla, že počkame ešte kusok, aby s ami načila jesť to hnusnejšie 😀 😀 😀 😀

@petulka_1 jogurty? ja jej dam pribinačik isto skoro 😀 😀 😀 ked sami naučií pekne papať zeleninu a mäsko, tak prechadzme na mnamky.. a dr. veavela že do konca 5mesiaca by už mala peknejesť tieto veci.. 😅 tak d 6mesiaca, vy ste staerší tak by som dala už 😵

dakedy sa pri nas takeot cirkusy s prikrmami nerobili, ja som ako 5mesačne drvila halušky s bryndzou a tu som.. nič mi nebolo... aj piškoty som jedla, keksy ako marina a tak.. je mi dačo??? 😅 😅 😅 😅

gergi7
20. feb 2011

@petulka_1 , jogurty uz mozes v klude davat! my sme zacinali zvolenskymi a pribinacikom 😉 .

petulka_1
20. feb 2011

@helka101 No ja nastastie nemozem povedat, ze maly by nieco nechcel... Vsetko co mu dam spapa a kolko mu dam... dnes uz aj na olovrant vypil 110 ml mlieka, tak som rada. 😉
Presne mas pravdu, ze my sme uz kadeco jedli ako 5-6 mes. a ziadne cakanie do 6 mes. a toto nemozu... A nic mi nieje ani nebolo.
@gergi7 Vsak tiez si myslim, ze uz moze, ved v jogurte nieje nic take... Skusala som mu dat Activiu sladku bielu ale velmi mu nechutila... tak musim ine vyskusat. 🙂 A davala si ovocne tie zvolenske?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre