Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

sofik
autor
14. sep 2009

dobré ránko 🙂

Katka malá mi do augusta vobec nechcela na nočníku sediet, ale prišla sestra s malým a ten chodí už od 18 mesiacov na nočník tak postupne od neho okukovala a behom mesiaca čo bol u nás sme sa zbavili plienky cez den. Prvý týžden sa nám stala jedna nehoda vonku, dostala na zadok a odvtedy nič. Aj doma aj vonku sme bez plienky, len na spanie jej dávam. Dievčatká sú šikovnejšie. A tebe malá ako? Takisto nekamaráti s nočníkom? 😕

sofik
autor
14. sep 2009

heni super torta len to musela byt poriadna babračka 😉

sarica
14. sep 2009

no baby snád to v takomto počasí tu ožije

My sa pomaly tiežučime na nočnik...už sa nám to tam aj zopar krat podarilo,ale bude to dlhy boj..

S Laurušou ideme dnes na trhanie zubu,tak som zvedavá ako to dopadne...baby vy čo nove??
Už mi chybaju tu tíe debaty

monika0123
14. sep 2009

heni nadhera.ja som cez viken tiez robila tortu sestre.uz som ju nahodila do albumu.ja so robila puncovu.chutovo je perfektna ale vizas az taka dobra nie je.toto je len druha ktoru som potrahovala vlastnorucne robenym marcipanom a zdobila ruzickami co som sama robila.ale je to lepsie ako ta co som robila v lete.o chvilu idem pre drobca do skolky.rano sme zvladli v pohode.uvidim co mi povedia ucitelky.dufam ze sa mi vyplatila dvojdnova psychicka priprava pocaas ktorej som mu vravela za ho odvediem do skolky,tam sa bude hrat s detmi a ja pojdem prec kupit cokoladu a potom sa pre neho vratim.vyzeral ze to chape a ked sa ho niekto opytal ci pojde do skolky tak vravel ze ano a ze maminka pojde kupit coky-coky a potom pride pre neho 😵

henikav1
14. sep 2009

fiha Monika, nadherna torticka, aj ja som moju potahovala marcipanom, ale toto bola moja prva, este sa musim vela ucit. Prave sa s nou kolegovia napchavaju 😀 😀 😀
Nicolasco zlatusik caka na coky coky, tak maminka nezabudni, nech to stoji za to. Deticky si taketo blbosti velmi pamataju, ked slubis cokoladku, tak bez nej ani nechod do skolky 😉
A mate aj krasneho noveho clena rodiny 😉

Sarica, chudacik Laurinka, to ma mliecny zubok? Ja som sa len vtedy dozvedela, ked malemu tahali, ze mliecne zuby maju este vacsie korene ako trvale. Vzdy som si myslela, ze koren nemaju, lebo vypadavaju bez nich. Ale to preto, ze trvale su zivene z tych korenov, preto je vraj dolezite, aby uz mliecne zubky boli v poriadku, aby rovno nenakazili trvale. Tak drzim palce, aby ste nemali velku bibinku

Helka, tak ako drobcek? Uz je lepsie, ci ste skoncili u lekarky?

Sofik, neboj, kazde dietatko ma svoj rytmus, nic netreba silit, ved nepoznam vela 15 rocnych deti co by este nosili plienky, hlavne ze ma zaklad, vie ze nocnicek existuje, ona si to sama ulozi v hlavke a sama bude chciet na nocnicek. Mike si odvykol asi v priebehu tyzdna, hoci som skusala aj skor, nic a potom zrazu sa zacal pytat a behom tyzdna uz nemal plienky ani v noci, bolo to tak okolo 2 a pol roka, lebo tu je to podmienkou, ak chces dat dieta do skolky, nesmie mat plienky a fakt bol zapisany a stresovala som, ze si nikdy neodvykne a bum asi tyzden pred nastupom bol cistucky.

monika0123
14. sep 2009

heni dakujem

sofi ziadny stres.podla psychologov a detskych doktorov dieta az vo veku 2,5 roka si naozaj uvedomuje co je to cikanie.ja som maleho nesilila lebo som pocula pripady kedy dieta dostane odpor k cikaniu a potom nastavaju zdravotne problemy.kazdy mi hovoril ze oducat dieta od plienok v 1,5 roku je komunisticky prezitok ked sa plienky vyvarali a zehlily a matky sa toho chceli co najskor zbavit.a vtady to trva dho.ja som to trosku slusila ale neslo to tak som ho nenutila a skusila som to az tento rok najar a prestali sme s plienkami zo dna na den bez stresu a od nocnych lienok sme sa tiez rychlo oducili kedze bol uz nicolas dost rozumny a ked som mu vecer vysvetlila ze mu nedam plienku a ked bude chciet cikat nech mi povie ale nastastie vydrzi necikat celu noc pokial sa vela nenapije vecer,ale to je max 1 krat do tyzdna.za cely cas sme mali 1-2 nehody kde vecer zjedol polku dyni a potom este vypil plny pohar dzusu

my sme skolku zvladli perfektne.ked som prisla za nicolasom tak mi povedal ze som mu chybala a ze kde som bola,ci som doniesla coky.jasne za som doniesla.paci sa mu ze je tam s detmi a ma tam hruzu novych hraciek aj ked vraj rano trosku plakal ked som odisla ale nic dramatycke sa nedialo.vraj aj pekne papal na to ze bol prvy den tam.ked som prisla akurat obhryzal jablcko.uz sa tesi kedy pojde zas do skolky.niekedy nas sokuje ako si veci uvedomuje a ked mu nieco vysvetlime tak to chape.ani psyka nenatahuje.aj ked daco zacne obhryzat tak mu to zoberie so slovami ze sa to nesmie trhat. 😀

sofik
autor
14. sep 2009

Monika tak to je super že Nicolas prvý den zvládol bez problémov 🙂

Heni a to máš pravdu každé dieta je iné - moja je šikovná ale plienku v okolí nosila len jediná ako 28 mesačná 😀 všetky deti boli bez plienky do 2 rokov ale čo som ju mala týrat ked mi nesedela na nočníku?
Nechala som ich nech si hovoria čo chcú a teraz sa divia že malá chodí vonku bez plienky a ich deti nie lebo sa im stávajú nehody 😀

aj ja som čítala že ideálny čas na odvykanie od plienky je od 2 rokov - vtedy deti vedia kontrolovat zvierače a nepustia do gatí 🙂

monika0123
14. sep 2009

presne tak sofi.vies a teraz to s tymi detmi budu mat tazke a budu sa bat cikat inde ako do plienky.takze aj ked si si musela vypocut hlupe poznamky tak koniec koncov vy ste na tom ovela lepsie.ja som si to tiez vypocula lebo nicolas ako 2-rocny vyzeral na 4 a kazdy sa zhrozil ze aky velky chlapec a nosi plienky.ale on mal v oktobri 2 roky a v zime som ho nechcela oducat od plienky lebo von by sme aj tak chodili s plienkou neriskovala by som ze sa mi pocika a prechladne.mne nicolas tiez nechcel cikat do nocnika a ani som ho nenutila.cika rovno do zachodu tak mam aj menej starosti s upratovanim a preskolovanim z nocnika na WC.a aj v klube matiek co su deti tak 90% do 2,5 roka nosilo plienky.a to ze mala ako 28 rocna plienky to neznamena ze z nej este nemoze byt MUDR.JUDR.MGR Sofinka csc 😵

uvidime ake budu dalsie dni lebo vraj ked deti dobre zvladnu prvy tyzden tak na druhy su problemy.ale ja sa mu snazim vsetko pekne vysvetlit aj niekolko krat aby aspon ako-tak chapal co sa deje.snad to bude zaberat aj nadalej

helka101
14. sep 2009

Heni skončili sme na sirupe, takom fajnom vykašliavacom, znama mi vravela, čo sa vyzna.. že rychlo zabera.. ale zo škôlky som ho vyhlasila až do pondelka... hadam nám to prejde... 😉

Monika tak maly to zvladol suprovo 😉 lepšie ako my.. my sme 5dní plakali o život a učitelky ho museli zomna strhaavať 😔 to je strašny pocit... 😒 😒

henikav1
14. sep 2009

helka, ale pred spanim mu ten sirup nedavaj, iba cez den a naposledy tak 1,5 az 2 hodiny pred spanim
a este nieco, ked je fajny, tak ho skryvaj, lebo mne ho raz Mike takmer vypil potajomky na posedenie, sice bol vysoko, ale on si pritiahol stolicku, odtial vyliezol na linku a uz sa napchaval dobrotou 😉

Monika, este nie je vsetko vyhrate, ked Nicolasko zisti, ze do skolky musi, aj ked sa mu prave nebude chciet, este mozte zazit aj slzicky, ale to bude len par dni, ale aj tak je hrdina 😉

monika0123
14. sep 2009

viem si predstavit.ked som odisla tak som si posedela pod oknami ,2 min si poplakal ,mi srdce pukalo ale bol to jeho maznavy plac tak som to vydrzala a nesla som tam a potom uz bolo dobre tak som sla domov.kazde dieta si poplace.niektore viac ine menej.napr ja som dobre znasala skolku ale to si doteraz pamatam ako sestra rumazgala a dokonca ona sama si to pamata a pamata si aj pocity co pri tom citila

henikav1
14. sep 2009

monika aj ja som rumadzgala a to som chodila len posledny rok materskej skolky, cize 5 rocna, ale Mikovi sa nepriznam 😀
a este som aj usla zo skolky v cervenych papuckach, viem, lebo som revala a utekala az domov a hladela na ne celou cestou, padali mi na ne krokodilie slzy 😀

gergi7
14. sep 2009

Ahojte 😉

Henika, torta je fakt waw 🙂 .
Sarica, aj mne chyba vykacevanie sa na skype 😠 🙂

No a co sa nam stalo. majster, co na robi strechu sa nam dolamal. spadol z rebrika a je hospitalizovany. no este ze sa to nestalo u nas!!!!

ak sa mi podari, hodim aj ja nove foto. 😉.

henikav1
14. sep 2009

jej gergy, vidim, ze Karinka bude mat onedlho 1. narodeniny, zeby zaroven s Mikom? Mike ma 1.10 a vy?

gergi7
15. sep 2009

henika, Karin bude mat 25.9 😉 .

helka101
15. sep 2009

gergi tak sa vam to už blíííži 😵

henikav1
15. sep 2009

gergi, tak ste nas predbehli o par dni 😉
Inac Mika som prenasala, mal sa narodit v polke septembra, ale on sa rozhodol, ze bude oktobrovy 😵

gergi7
15. sep 2009

😀 😀 😀 blizi 😀 😀 😀

henika, to si Mika prenasala skoro 2 tyzdne???

henikav1
15. sep 2009

veru gergi, moj lekar bol na dovolenke a potom sa to este odkladalo lebo nemali volne miesta. Nakoniec uz naplanovali, ze vyvolaju porod, maly uz bol aj tak velmi velky, mal 4,45kg, nakoniec sa porod zacal sam a skor, inac mal byt vyvolany 5.10

sofik
autor
15. sep 2009

gergi tak bude velká oslava 🙂 a konečne už v novom? 😕

monika0123
16. sep 2009

preboha heni si sa musela riadne vytrapit ked bol mike taky velky.ved ty si malinka.mne planovali v stiavnici vyvolavat porod uz po tyzdni lebo nicolas mal tiez vyse 4 kg ale tiez sme nakoniec stihli spontanne.sa cudujem ze ta nedali na cisarsky.

sarica
16. sep 2009

Gergi,a ty sa po nociach kde túlaš??? My sme na teba s Helkou poctivo čakali do 22,30 😲

helka101
16. sep 2009

Veroni, Gergi na nas kašle 😒

gergi7
16. sep 2009

sarica, helka - to fakt 😕 . vcera som bola vykapana. isla som spat hned po ordinacii 😅 😅 😅
Ale dnes by ste ma mohli pockat 😅 😉

henika, tak to prenasanie ti nezavidim. toto ja neuznavam! k comu je to dobre? neprospieva to mamine a uz vobec nie ani babatku.

henikav1
16. sep 2009

ahojte babulky, ja vas dnes vobec nestiham citat ani pisat, mame tu blazinec a zajtra bude horsi, lebo je sumit 😖
teraz letim na obed, len som mrkla co nove

ale vecer pridem ............. 😉

sofik
autor
16. sep 2009

ahojte 🙂

nikto? 😕

heni tak malý bol poriady valibuk 🙂 aj mojej sestry malý mal pri narodení 4,5 kg a tiež prenášala skoro 2 týždne a porod mala katastrofálny a tažký a nakoniec jej malého vytahovali nejakou pumpou a hlavičku mal ako mimozemštan pretiahnutú ale do 3 dní to bolo v normále 😉

henikav1
16. sep 2009

ja som konecne tu

veru to bola katastrofa, ten moj porod, trval 21,5hodin a stale sa zastavoval, museli pichat stale vyvolavacky a to je hnus. Maly sa chudacik narodil taky fialovy, ze prvy tyzden vyzeral ako cernosko, ale hlavne ze je tu a ze je v poriadku. Po tyzdni mi aj obelel 😀
No a ja som bola v takom stave ku koncu, ze keby na mna bol niekto spatne pozrel, asi by som ho roztrhla 😀

sofik
autor
16. sep 2009

to prenášanie je na nervy 😖 segra pribrala 32 kíl a to mala pred porodom 58 kg - vyzerala ako balon ktorý má každú chvílu prasknút 🙂

ja som ani nestihla pri svojej pribrat ☹

henikav1
16. sep 2009

no ja som pribrala len nejakych 14 kil do porodu, co nie je vela s takym velkym babom, kazdy mi hovoril, ze ked budem kojit schudnem no a ja prave naopak, pribrala som doteraz asi 20 kil, sice je pravda, ze vela som nabrala tymi hormonalnymi stimulkami, takze teraz nechodim, ale sa gulam 😀 😀 😀
myslim, ze to uz ide aj vekom, cim je zena starsia, tym skor naberie kila a tym tazsie ich zhodi

sofik
autor
16. sep 2009

určite je to vekom - ked som mala 20 tak stačilo aby som týžden držala diétu a kilá šli pekne dolu a teraz držím dietu a cvičím a kilá idú dole horko tažko ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre