Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

gergi7
27. aug 2010

@helka101 da sa to krasne. vsak sama vidis, ze pocas dna stiham este aj net 😀 😀 😀
A samozrejme, ze to pohodicka pri kave plati 😉

sofik
autor
27. aug 2010

@gergi7 čože 2 kg? to ho kojíš alebo od umelého mliečka? 😕 🙂

mesiac ubehne ako voda a už len svokruši zakývaš 😀

henikav
28. aug 2010

@gergi7 to uz velmi rychlo ubehne, neboj uz mozes planovat a tesit sa 😉 kde to vlastne budete teraz byvat?

sofik
autor
28. aug 2010

už máme asi po lete ☹ ochladilo sa a pomaly nám nastupuje jesen 😉

gergi7
29. aug 2010

@sofik veru 2kg 😀 . Kojim ho 😉 . klop,klop,klop - umele nepapal este . Vcera sme boli na svadbe a kupila som france laite. no zbytocne len som ho musela prist nakojit. UM nehcel ani kvapku 😅 .
Sofik, toto bude tusim najdlhsi mesiac doteraz 😀 . Ja jej kyvat nebudem, lebo sa viac uz naspat otacat neotocim 😉

sofik
autor
29. aug 2010

@gergi7 tak len koj dokým možeš, to je pre malého najlepšie 🙂 a neboj až taký dlhý september nebude 😀

ajkalc
29. aug 2010

caute kocky.najskor k tej jeseni.konecccccnnneee.milujem jesen.a august je pre mna zakazdym utrpenie,lebo mi uz ide na nervy to teplo.ale zas vo februari,by som neviem co dala za leto.
baby,potrebujem poradit. mavali ste niektora bolesti v podbrusku v tehotenstve?vraj su to bezne bolesti pri tehotenstve,ale kedy uz normalne nie su?mam od rana silne pichanie a niekde tak hlboko.ale nechcem ist do nemocnice,aby som nevyzerala ako histerka,ked je to normalne.neboli to stale,ale prichadza to v silnych nepravidelnych intervaloch.ale nie su to bolesti,ako pri kontrakciach.je to ostra bolest.
dakujem vopred.

danabel
29. aug 2010

@ajkalc ahoj, ja sa tiež tešííím na jeseň 🙂 , milujem presne tieto teplé farby, som zbláznená do hnedej, ešte aj kočík máme v jesenných farbách 😀
K tomu pichaniu v podbrušku - ja som mala tiež pichanie, ale bolo to v ľavej strane slabín a pýtala som sa na to na cviku Helenky Číčelovej, tak mi povedala, že to môže byť z rozširovania panvy a s tým spojeným naťahovaním mäkkých tkanív. Mala by si sa viac šetriť, oddychovať, ale celkovo sa tieto bolesti dajú ťažko porovnávať, lebo každý má iný prah bolesti, možno to nie je nič vážne len bežný jav. Budeš vidieť, či ti to neprejde. Ja som sa vždy riadila dĺžkou trvania, som si povedala, že uvidím na druhý deň, keď sa vyspím a viac si oddýchnem a ak to neprestane , tak pôjdem za dokim a vždy to prešlo. Horšie je to s krvácaním, to sme bežali hneď ( celkovo 2x za toto tehu).

ajkalc
29. aug 2010

@danabel no a medzitym som uz musela ist do nemocnice.uz ma bolelo cele brucho.ze to nemoze boliet cely den,tak ako bolelo mna.ze hroziaci potrat.pichli mi magnezium a dali tabletky.ak neprejde,tak naspat do nemocnice.ale kazal nam doktor nadvihnut postel,tak uz to manzel tak upravil.a mam len lezat,lezat,lezat.len nech nemusim do nemocnice lezat.

danabel
29. aug 2010

Som sa tu dlhšie neukázala - mali sme rušné dni...
My sme sa v stredu vrátili z pôrodnice - doslova rovno z pôrodnej sály... malá si to na poslednú chvíľu rozmyslela 😠
Pobudli sme tam od pondelka 3:00 ráno do stredy a nič sa už potom s nami nedialo. Tak som sa pýtala domov. V pondelok o jednej v noci mi začali kontrakcie a neprestávali, tak sme leteli do BS. Tam ma vyšetrovali a povedali, že okolo obeda by to mohlo byť, pomaly som sa otvárala, dostala som klystýr, všetko sme mali pripravené, mm bol prezlečený, už som ležala na sále a vtedy mi bolesti prešli
Max. sklamanie...
Možno je to aj preto, že mi dávali injekcie proti bolesti a kŕčom, lebo som už dobreže neodpadávala od bolesti, až sa sami čudovali, že ako môžem mať až také bolesti. Tak sme tam pobudli a v stredu - pustili ma s tým, že som na 2cm otvorená ( o 1 cm sa mi hrdlo stiahlo späť) a budeme čakať...

danabel
29. aug 2010

@ajkalc juuj tak dobre,že si išla...

helka101
29. aug 2010

@ajkalc tak ty sa len drž, a vela odpočívaj, nepvoedali čo ti to mohlo spsôsobiť??? 🙄 doteraz si to mala bezproblemove, či dačo bolo??? ja som mala klasicke kramove bolesti, ale aj take ostre ako opisuješ, a doky mi to vysvetlil tym že sa mi to tkanivo ten svla musí natiahnuť z uplne uzučkeho, do hruubky skoro palca.. 😒

mna teraz trapia slabiny a to doslovne, už som sa par noci nevyspala, vstať z postele, alebo z gauča je premna utrpenie.. nezabera nič... 😠 😠 😠 😠 dnes som mala od poobedie migrenu, tak ma totalne vyčerpala... 😔 lebo som ťažka migrenička a tearz kedže tabletku som si nedala, si ma podala pekne... ktomu mi začalo tvrdnuť bruško , a kramove bolesti každu polhodinu..ale teraz k večeru tie bolesti odišli 😉

helka101
29. aug 2010

@danabel mala s vami pekne cviičííí 😀 😀 😀 😀 si zahrala... 😀 😀 😀 a prečo ti nedali niečo čím by už spusitli ten pôrod, 😅 teda ked sa rozbehol, tak ho mohli nejako urychliť... aby si sa dootvarala a porodila???????

danabel
29. aug 2010

@helka101 To cvičí, ale nedávam jej to za vinu 🙂 doktori to pohnojili....
...a práve oni mi ho chceli zastaviť, že je to vraj predčasný pôrod !!! V 36. tt
Hneď ako sme došli ma dali na záznam, pozreli ma a hneď mi dali magnézko do žily.... Ale som myslela, že umriem od bolesti... ešte som sa dobre vyzvracala, čo ja vôbec nezvyknem (som naposledy zvracala pred dobrými 5 rokmi)

danabel
29. aug 2010

Som bola slabá ako mucha, už noc predtým som mala bolesti , tak som sa nevyspala, potom cez deň trošku, no a v noci to už prišlo riadne...
A teraz odkedy som doma, tak už necítim žiadne bolesti, nič mi nie je, cítim sa ako 2 mesiace dozadu ☹
Najlepšie je, že mi naordinovali 3x denne magnézko....zabúdaj, zabúdaj.... Už tam, keď mi doniesli, tak som ho zahodila... budem nakoniec tehotná do Vianoc vďaka tomu ...
Možno keby tam bol primár, tak by sme to dotiahli do šťastného konca, ale možno oni nechceli riskovať, tak to radšej zastavili...
Zajtra ideme normálne do poradne a už by mal byť späť z dovolenky, tak sa s ním chcem o tom rozprávať.

helka101
29. aug 2010

@danabel oni ti to povedali podla poslednej mrchy, že si v 36tt alebo podla sona????

danabel
29. aug 2010

Podľa sona, krámy som nemala, tak mám len jeden termín.

ajkalc
29. aug 2010

Ja som na PN kvoli migrenam. Ale brusko ma bolievalo v podstate stale. Doktor mi vysvetlil,ze to prave kvoli zvacsujucej sa maternici a tak. Ale teraz to boli straaaasne bolesti uz vecer. A to ja bolesti zvladam zvacsa velmi dobre. Ale uz budem len oddychovat. Ale aj vy dve sa drzte,lebo ako citam,tak to mate uz na spadnutie. Teda rozpadnutie. Ale potom uz len uzivanie si svojho batozteka.

gergi7
29. aug 2010

@danabel ja len usta otvara, ked som to precitala 😕 . fuhaaaa ja ani neviem, kde mam slova hladat. Takze priebeh porodu uz poznas a za chvilu pojdes naostro.
Nechali ta len zbytocne vytrapit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😠 Kurnik, preco Ti uz nespravili sekciu??? 😕 Babatko je uz v 36tt donosene a nic mu nehrozi. Jasne, ze bude mensie ako tie co sa narodia v termine.
A s tym magneziom im uz o co islo??? ci oni fakt chcu, aby ste mali vasu malicku pod stromcek??? 😲

sofik
autor
30. aug 2010

@danabel tak to tiež pozerám ako blázon že ti to utlmili, v 36tt je už dieťa zrelé na porod 😉 moja malá sa narodila v 32tt tak to je predčasný porod ale v 36tt 😕 nechápem, mali ti to bud vyvolávať dalej alebo urobiť sekciu, aby s tým magnéziom ťa nezatvorili na další mesiac ☹
@helka101 tak to nejako ešte dokop tých pár dní, migrénu ti nezávidím ☹

petulka_1
30. aug 2010

@danabel No moja, to ti tie bolesti nezavidim. Ja som mala od 3 v noci a porodila som az o 1: 25 takze nic prijemne. A naozaj to mohli uz dotiahnut do konca, takto ta to caka este raz... 😉

mirka7582
30. aug 2010

ahojte neviete mi poradit velmi ma zapeka co mam robit 😠 uz ma boli cely zadok kym som vytlacila 🙄

gergi7
30. aug 2010

@sofik tiez si citala s udivom ako ja???? toto je uz nonsens co sa tyka nasho po.rateho zdravotnictva!!! 😔

gergi7
30. aug 2010

@mirka7582 ja som zas mala opacny problem 😒 . mna cele tehu len prehanalo 🙄

danabel
31. aug 2010

Ahojte, včera sme boli v poradni a konečne som sa rozprávala s primárom. No oni sa na to nepozerajú tak, že to oni mi zastavili pôrod. Vidia to tak, že som sa pomaly otvárala a že to zastalo samé od seba, samozrejme mi niekoľkokrát zopakovali, že každý deň v brušku je pre babo len k dobru, že bude každým dňom zrelšia...
No včera mi primár oznámil, že som otvorená na 4 cm a dal mi na výber, či chcem už ostať tam alebo ísť domov. Tak som doma 🙂 Pôjdeme už len, keď sa to začne...
Neviem, či som písala o Dianatale - to je taký gel (novinka), ktorý urýchľuje pôrod, rýchlejšie sa otvára krčok a bránka, babo sa ľahšie prediera pôrodnými cestami a vlastne sa kĺže von - že je menší predpoklad poškodenia slizice, hrádze... Tak toto sme kúpili za 100 éčiek, keď som mala najväčšie bolesti - aplikovali mi polovicu a nakoniec som neporodila 😒
Ale ostala mi ešte polka a primár mi povedal, že to úplne postačuje na to ako som otvorená... No hotové story tento môj pôrod....ale ja sa už ani nečudujem, že práve mne sa niečo také stalo... zákon schválnosti u mňa funguje na 100%...
@mirka7582 skús si kúpiť v lekárni rozpustnú vlákninu a možno skús zmeniť jedálniček. Ja som jedla iba celozrnný slatinký chlieb - žiadne biele pečivo ani farbené karamelom. Keď sme ho pár dní nemali, hneď som to pocítila 🙂
Jedz veľa zeleniny, jogurtové mlieka a hlavne pi veľa vody - ja som asi v 3. mesiaci skončila s hrabovskou a maštinskou šťavicou a pila som odstátu vodu z vododu. Z neznámich dôvodov mi po rokoch prestala šťavica chutiť, zdala sa mi kyslá a to som na nich vyrastala od malička.

mirka7582
31. aug 2010

@danabel dakujem 😀

zuzulask
31. aug 2010

@danabel ...ja som bola otvorená s malým na 4 cm skoro t.....a behala som aj po schodoch a nič....prišiel na termín.......

ajkalc
31. aug 2010

@danabel a ked si mala take velke bolesti,tak preco si si nedala epidural? uz by si mala po tom a bez velkeho trapenia.a ten porod by si si mozno aj vychutnala.ja som pred rokmi rodila obycajne a bol to stres,aj ked som mala ukazkovy porod.ale skoro nic si nepamatam.teda ak aj nieco,tak len tie negativa.moja segra je lekarka a rodila epiduralom.a aj ine ženy co tak rodili a prve rodili normal,tak ze sa to neda porovnat.a aj pri pripadnej sekcii babetko uvidis hned,popripade si ho vies aj hned prilozit na prsnik.

danabel
31. aug 2010

@ajkalc V BS epidurál nerobia, tam sú za prirodzené pôrody... No ja som nevedela, že ako to budem znášať a koľko to bude asi trvať...
...dám si dnes ešte horúcu sprchu na kríže a bruško a trošku pocvičím vo vani na fitlopte ( čo je zakázané pri hrozbe predčasného pôrodu) a uvidíme. Tam tiež praktizujú fitloptu v sprche a pomáha to v spojení s horúcou sprchou, na uvoľnenie pôrodných ciest a zmäknutie tkaniva...
Rada by som spravila mojej mame radosť - zajtra má narodeniny... 1.9. je totálne symbolický dátum 😉

danabel
31. aug 2010

@zuzulask ako bolo v Kremnici?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre