Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

gergi7
26. máj 2011

😀 😀 😀 😀 az teraz som si vsimla moj preklep, pupceka a ni pipceka

gergi7
26. máj 2011

@stas , chodis uz do poradne do nemocnice???? ak ano, pytaj si od sestier zoznam veci, ktore by si mala mat so sebou. maju ho polozeny u seba v ambulancii 😉

marcaradko
30. jún 2011

ale sa to tu len tak mihá ...hehe... no nas drobcok ma uz rok a cca mesiac cupka,a neak casto je chorkany...aj s mamou 😝

dankamat
1. júl 2011

@marcaradko ale to ubehlo, ze??? ja som len nedavno zistila, ze som tehotna a uz idem rodit... a ty si nedavno rodila a uz maly beha 😀 ochvilu MS, ZS, SS, VS, odide z domu a z nas budu babky 😀 😀 😀 ale to uz asi predbieham 😀

henikav
2. júl 2011

ahojte baby, tak stas uz ma babatko, Viktorku, ja sa tak tesiiiiiiim

gergi7
4. júl 2011

@henikav , tak sa bude kocikovat, ked prides domov 🙂

henikav
5. júl 2011

@gergi7 to si teda pis ze si malicku poziciam na kocikovanie, aby som nevybehla z cviku. A vy ako?? Rastiete ako z vody?? Neverim, maly uz mal rok? ako to rychlo bezi

zdenka1234
6. júl 2011

Ahojte maminky 🙂 chcem sa spýtať ako ste boli spokojné s pôrodnicou v LC a s personálom...a je tu nejaká čo má termín v polovici augusta tak ako Ja???? a chystá sa rodiť v LC??? 😉 Ahojte a pekný deň aj keď práve začalo u nás pršať ☹

mina311
7. júl 2011

Ahojte žienky, chcem sa opýtať ako ste spokojné s gynekológmi v Lučenci a ktorého by ste mi odporučili... Viem že Orságh a Križo sú veľmi chválení, ale majú aj veľa pacientiek a čo som počula od kamošiek - tak musia na bežnú prehliadku čakať aj 3-4 hodiny... 😕 A to ma dosť odrádza... Už som mala 2 gynekológov - ale "jeden lepší ako druhý"... Prvému som nič nerozumela, lebo si stále mrmlal popod nos a druhý ma presviedčal, že pokiaľ nemám presne 28-dňový cyklus, tak ho "dovtedy budeme upravovať, kým nepôjde ako hodinky" (samozrejme hormonálne)... HAK som používala dlhé roky (ešte kým som bola mladá a blbá) a stačilo mi... Taký rozhádzaný cyklus ako som mala 2 roky po vysadení HAK - ešte teraz sa moje telo z toho celkom nespamätalo... Teraz bojujem sama - ale už si musím nájsť nejakého iného gyn. lebo problémy sa občas vyskytnú a už rozmýšľam s priateľom o prípadnom potomstve... Takže hľadám nejakého dobrého dok., ktorý nemá extra veľa pacientiek a zároveň má všetko "normálne a dostupné" vybavenie (tento posledný nemá ani ultrazvuk a na vyšetrenia som musela chodiť do NsP) a zároveň vie človeku jasne vysvetliť problém a navrhnúť liečbu. Keby tak ešte mala v LC ambulanciu nejaká žena... 😖 (asi som náročná 😅)

@zdenka1234 - skús sa pozrieť na túto tému: https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-lucenci/

fixi3
7. júl 2011

@mina311 ja mam Luptaka a som spokojna... ma aj vybavenie a aj je mili,nebol s nim nikdy ziadny problem

mina311
7. júl 2011

@fixi3 Ďakujem - to bol ten prvý, ktorému som nič nerozumela... 😀 Nebol zlý, ale s jeho mrmlaním a ja - čo zle počujem... To bola zlá kombinácia... 😀 Raz som práve u neho zažila jednu ženu - gynekologičku, ktorá zaňho zaskakovala... A to bol teda totálny rozdiel v prístupe /v citlivosti pri vyšetrení/ vo vysvetľovaní môjho problému - vtedy som sa začala vážne zaoberať otázkou zmeny gyn. prvý krát! Smola, že spomínaná pani dr. už bola na dôchodku... 😒 No a druhý pokus dopadol oveľa horšie ako ten prvý... 😢

fixi3
7. júl 2011

@mina311 aj ja som tam raz zazila spominanu doktorku na zaskoku a ja mam teda opacnu skusenost bola drza,arogantna a strasne necitliva a ked som sa stazovala ze vysetrenie boli tak mi iba odpovedala ze este zazijem aj horsie 😠 ...takze to som odchadzala dost nestastna...ja mu ale rozumiem tak neviem a ked nahodov nieco aj nie tak sa ho opytam znova a odpovie... je mi luto ze vam to s nim nevyslo...

zdenka1234
7. júl 2011

@mina311 Ďakujem a kuknem to...no Ja chodím do PT k Farkašovej a som spokojná a vždy mi všetko vysvetlí na čo sa pýtam a niekedy ešte aj viac povie ako sa pýtam 😉 takže Ja som spokojná....u Orsága som bola dvakrát ale vždy som čakala 2-3hodiny... 🙂

mina311
8. júl 2011

@fixi3 No toto je to - že 100 ľudí - 100 názorov... a potom aby si človek vybral... 😖 Však aj k tomuto čo som u neho momentálne som išla na odporúčanie (svokrine 🙄 )... ale mne sa nepáči... Asi je to o celkových sympatiách a individuálnom prístupe k tomu-ktorému človeku - nielen o odbornosti...

@zdenka1234 Ďakujem za tip! 🙂 Nechápem prečo mi ženu-gynekologičku vôbec vo vyhľadávačoch neukázalo... lebo som hľadala aj v Poltári!!!! Teraz som našla aj jej stránku... asi tam zabehnem... má všetko vybavenie... a je to žena... však skúsim a uvidím... 🙂

zdenka1234
9. júl 2011

@mina311 Ja som s ňou spokojná a naozaj mi vždy poradila a vysvetlila všetko...však uvidíš či sa Ti bude páčiť...treba skúsiť 🙂 😉

zuro
21. júl 2011

Ahojte ... baby idem sa spytat, nemate prosim na niekoho kontakt, ktor robi marcipanove torty? A samo dobre marcipanove torty? 😉

zdenka1234
22. júl 2011

@zuro ahoj... Ja poznám 2super čo pečú a beriem aj Ja od nich...oni sú z okresu LC...neviem skadiaľ si Ti. jednu si môžeš pozrieť na pokeci má tam aj fotky ..jej nick je dorotka08....a tá druhá je moja suseda a robí výborné 😉 😀

zuro
22. júl 2011

@zdenka1234 ahoj ... ja som z Lucenca, pozerala som fotky ... su fakt nadherne... mas aj kontakt? ktoru by si ty viac odporucila? inak pozeram, ze mame skoro rovnaky termin... rodis v Lucenci?

zdenka1234
22. júl 2011

@zuro Áno rodím v LC...a v stredu budúci týždeň idem na prvú poradňu do nemocnice...Ti si už bola??? Jej stačí keď napíšeš na pokec a ona Ti povie či má volné termíny lebo má niekedy veľa a tak sa musíš pýtať skôr a čo sa týka tak Ja od nej beriem len sušené torty ale marcipánovú som nejedla, takže neviem posúdiť ale moja suseda pečie vnútro rôzne aké chceš a na vrch marcipán...Ja som s ňou veľmi spokojná a nám pečie marhuľové vnútro, punčové, a vlastne aké chceš. 😉

zdenka1234
22. júl 2011

@zuro pridala som pár fotiek čo suseda piekla nám ale ona nefotila čo piekla Ja som len videla keď dopiekla ale sú výborné a nemá problém upiecť kedy potrebuje každý 😉

zuro
22. júl 2011

@zdenka1234 az 1.augusta ma objednali na prvu poradnu do nemocnice, trochu sa mi to zda neskoro, ale co uz... mozno sa stretneme v porodnici,,, 😀

fomarik
22. júl 2011

@zdenka1234 ahoj! Aj ja idem v stredu do poradne v Lc. Bola som aj dnes, ale iba na pasy. 😉

fomarik
22. júl 2011

@zdenka1234 termín mám síce 26. augusta, ale rodiť budem skor...určite. Už teraz má naša babula cez 3kg, takže to bude cisár. A ešte aj kvoli tomu, že sme otehotneli pomocou centra asistovanej reprodukcie.

zdenka1234
22. júl 2011

@fomarik Ahoj. Tak sa tam v stredu uvidíme 😉 Ja mám termín 17.augusta a doktorka mi povedala,že to bude určite skôr tak uvidíme čo nám povedie v stredu v LC. Aj mi sme po IVF a chodili sme do Martina. Ti si kam chodila?

zdenka1234
22. júl 2011

@zuro tak to Ťa naozaj nejak pozde objednali, mne kázali prísť hneď v 37týždni a to presne začínam v stredu keď tam idem prvý krát 🙂

zuro
22. júl 2011

@zdenka1234 co uz mam robit, akurat doverovat tym nasim lekarom... nic ine mi nezostava, ale vobec sami to nepaci.... 😠

fomarik
22. júl 2011

@zdenka1234 no to je náhodička...aj my do Martina ale do Heliosu. No, my sme po IUI...vyšlo to na tretí pokus 😉 Ja som objednaná na 10.30 a ty?

fomarik
22. júl 2011

@zuro no ja som prvýkrát bola už dnes a to som len dnes práve začala 36tt. Tak neviem, podľa čoho to posudzujú. 😕

zuro
22. júl 2011

@fomarik to ani ja netusim, ale myslim, ze to zalezi od dr. ... a ked som vcera volala do nemocnice, tak asi uz nemali iny termin, alebo co... 😖 takze dufam,ze vsetko bude ok.. aj test na stretptokoka mi robili len vcera a pokial viem sa robi tak v 35 tt,,,

fomarik
22. júl 2011

@zuro áno, mne to robili v 35tt. Našťastie bol negatívny. Inak aj moj doky ma chcel na tie pasy objednať až od 38 tt!!!!! Ale ked sme boli v LC na pohotovosti, tak primár povedal, že ma chce na pasoch vidieť už v 36tt. Takže asi áno, záleží to možno na doktorovi. A inak ako sa cítiš??? Ty si už pokročilejšia tehulka 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre