Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

mirka099
3. máj 2010

ahojte, tak nastatsie sa pocasie umudrilo, tak pocakm kedy sa maly zobudí a ideme sa bicyklovat 😅 😎

boli ste niektrá na 1. mája v labuti? alebo na priehrade? vraj tam boli nejaké akcie
😕 my sme boli na grilovacke u kamarátov, tak malý sa poriadne vybehal, podkuroval pod kotlikom, zbieral vseliake drievka a sup ho do ohna...cely den sa s tym zabaval 😀

mirka099
3. máj 2010

lindush, tak klop klop a dufam sa z u toho vystriabate 🙂 ja som ani na kontrole s malym nebola. chcela som este vybavit ocnu lekarku a ist k Zacharovej aj s výsledkom.. lenže u očnej sme nič nevybavili lebo maly sa nenechal vyšetrit len plakal a plakal..tak nam dala ocne kvapky, tri dni mu to mam kvapkat pred spanim a na štvrty den ist zas ku nej na vysetrenie..no netusim ako sa jej podari vysetrit ho, on priam neznasa doktorov, meta sa, reve, hadze sa 😒 😅

zuzulask
3. máj 2010

mirka099...aj my sme boli na rozkvapkávaní na Atropin 3 dni doma a potom na meranie na laser....ale to bola väčšia.....to sa vtedy dalo, verím že to musí byť s takým malým ťažké...ale hádam sa vám to podarí...a s tým Atropinom opatrne....je to jed...ale hádam ste dostali papierik ako na to, lebo mi hej .....

a ja som dostala od doktorky antibiotiká, mám zápal priedušnice a aj hlasivky a mám hlasový kľud ....ha, ha, ha..... 😀 😀 😀

mirka099
6. máj 2010

zuzulask, ano dostali sme papierik s ponaucenim..zatial som mu este nekvapkala, chystam sa na piat., sob., nedela a pondelok naklusat..
tento tyzden sa oducame od plienok, tak to mame perne 😅
vy ste to ako zvladali???

marcaradko
7. máj 2010

ahojte 🙂
davno som tu nebola,no vidim,ze si tu neak chorliaviete 😔 ...,takze vsetkym skore uzdravenie 😉
no ja sa tiez nevymkam z radu,minuli pondelok som mala zlcnikovy zachvat,MM mi volal sanitku,bo mi prislo uz aj na odadnutie,no kym dosli tak to prestalo,citila som sa dost trapne bo,sak ved co uz moze byt ine tehotnej vo vosmom mesiaci,takze somnou sup na gyndu,tam secko ok a kedze som sa citlila lepsie,takze hajde domov a az doma pri vykladani mojej mame,ze co mi bolo som zistila,ze ten moj neposlusn zlcnik je na vrhole svojich sil,bo ona mala taketo zachvaty vtedy ked uz mala kamene,no a samozrejme ho jej aj vtedy vybrali.takze si teraz dietujem,nie doslova sak ved som tehu,ale zlcnikova strava sa normalnemu jedlu velmej prirovnavat neda...😝 po porode si za tym pojdem,bo teraz to nema vyznam,nic by tam na sone nevydeli a pri gastroskopii by som im tam hadam aj porodila 😖
dufam sa mi to do porodu uz nezopakuje,je to fakt hnusne,ty skusenejsi 😅 vravia,ze taketo bolesti su aj pri oblickovych kamenoch,proste vyraza dych,neda sa nadychnut strasne bodava bolest okolo celeho hrudnika a zrejme pre to ze som sa cca 20 minut,nevedela poriadne nadychnut,tak mi doslo z toho do odpadnutia 😒
co sa tehu tyka,mame sa celkom fajn,no akurat ako zacal osmy mesiac neak utalo a ja mam pocit,ze mam sto kg,...ked si obujem topanky a vystrem sa,chrbat mam spoteny ako keby som prave dorylovla pol zahrady,ak niekde idem musim ist prechadzkovo chvodzou,bo ma brucho picha ako keby som prave bezala maraton,kryze sa tiez ozyvaju a sem tam ma aj do ritky pichne 😅 😖 ...zaujimave je ze do zaciatku toho osmeho som nemala s nicim neak extra problem 😒
mno a ako ste si iste vsimli,som tu neak zavcasu,to tiez zacalo tymto mesiacom,proste sa pravidelne budim medzi 4-6 hodinou ranajsou,bud si sedim v posteli,abo sa prechadzam po byte a potom naspat hajusky,jaj a zakazdym zdusim jeden pribinacik abo jogurt,bo boli brusko od hladu 😅
takze idem skusit ci uz zaspim 😀
bru nocku 🤐

zuzulask
7. máj 2010

ja som mala žlčníkový záchvat keď som bola v 4 mes tehu s Michalkom....nikto nevedel čo mi je , nikoho totiž vôbec nenapadlo že mám záchvat, keďže žlčník mi vybrali v 2004 ešte pred 1 tehu......a tak keď bolesti neprestávali ani na 3 deň tak som v noci o 4hod. išla na pohotovosť, tam všetko o.k. potom chirurgia, gynekológia a gastro...robili mi endoskopiu...a tak si ma pohadzovali a keď nikto nič nezistil tak som aj ja ostala na gynde...a keď som si tam už na 2 deň odmietla dať infúziu že neviem ani ležať sedieť, dýchať...zavolali aj Kirchnera z inf, sonštatoval že nemám žltačku...a okolo obeda som začala mať žlté oči ....nakoniec usúdili že sú to v podstate upchané žlčovody...a bolo , lieky , infúzie a pod......schudla som tam 2 kg......a potom ku koncu tehu som preto ležala na gynde , že malý bol malý , pozadu až 3 t......pekne...../ dala som žlčník von hňeď ako mi ho zistili na prev .preh.....práve za to , že v tehu sa to viacej prejavuje...tak som ho dala von/......

nikomu neprajem záchvat v tehu......skoré uzdravenie a už žiadne záchvaty....

odúčanie sme zvládli tak na polovicu...cez deň nemáme na spanie v noci hej......ja som malému dala do obývačky šerblík a chodili sme tam tak po pol hodine a postupne som intervaly zvyšovala , ale treba sledovať aj čo a koľko pije...to sa dá.....keĎ sa vycikal tak sme si zatlieskali, potešili,pochválili a tak...aby sa na to tešil aj on.....

my sme dnes boli s tým naším pipíšom u kožnej lebo sa nám to nehojí, už je tomu mesiac...tak sa stále trápime.....

zuzulask
7. máj 2010

jáj nie 4 ale koniec 5 mes....ležala som tam začiatkom marca... 😅

marcaradko
7. máj 2010

zuzulask,to akoze si mala zlc. zachvat bez zlcnika?wow,aj to sa da?? 😕 tak vlastne na co vyberaju ten zlcnik,ked sa ti nadalej mozu upchavat zlcovody a mas dalej problemi so stravou? 😒
tebe na zaklade coho vybrali zlcnik?mala si uz vtedy kamene,alebo piesok? 😕
pises,ze si mala zachvat tri dni,...heh to pri tom mojom zachvate by ma mohli uz len nohami dopredu na treti den odniest.mne sa nedalo vobec nadychnut,len som hapkala po dychu,kym sa mi nezahmlelo pred ocami a to uz MM volal sanitku,zlakla som sa aby som nespadla na brucho,tak som si rychlo lahla,bez ohladu na to ze ci sa nadychnem ci nie,a normalne to z nicoho nic prestalo,no akurat chrbat ma vzadu ostal boliet,a to ma bolieva odkedy som tehu,len som doteraz nevedela,ze je to zlcnik,bo predtym ma bolievalo len pod pravym rebrom.ja som chvala panu bohu neozltla,bo to viem ze vtedy uz je velmej zle a velakrat je potrebna okamzita operacia,no stolicu som mala zo 2-3 dni taku do zlta 😖

marcaradko
7. máj 2010

a keby mne teraz robili endoskoiu,to by som im tam rovno aj porodila 😀 😝

marcaradko
7. máj 2010

helka akurat som kukala tvoj albumik,...mate taky isty kocik ako mi 🙂 ja som do neho zamilovana uz odkedy som bola prvy x tehu,no pohybuje sa v tej drahsej kategorii,tak sme ho kupili od ruky,a nebanujem je super zachovaly,okrem vanicky a kolies vyzera ako nepouzivany a hlavne v mojej vysnivanej farbe.za cele dva roky som ho v tejto farbe nikde v bazaroch nenasla a prave v ten tyzden ked sme sa s radkom rozhodli,ze kocik kupime ,bo uz nas aj cas zacinal tlacit,tak som ho vymakla tu v bazary za 320eur,komplet 😉
...sranda,bo u nikoho som ho este nevidela v tomto farebnom prevedeni a aha ho,uz sme dve 😉

helka101
7. máj 2010

Marči tak mame rovnaky? 😕

sofik
autor
7. máj 2010

Ahojte baby 🙂

My sme dnes dorazili na východ po 9 dnovej dovolenke v lc, nemala som net tak som sem ani kuknút nemohla ale nestíhali sme lebo sme robili na domčeku a potom behačky 😉 však to viete určite ako to je ked sa rekonštruuje. Zajtra nám tatino znova odlieta do Fínska ☹

maruš chúda to ta lutujem s tým záchvatom ☹ ale aj kámošku operovali na žlčník v 7 mesiaci tehotenstva lebo dostala taký silný zachvát a zápal že sa to inak ani nedalo ale naštastie donosila až do konca 😉

to je náhoda že máte rovnaké kočíky s helkou 😀

marcaradko
7. máj 2010

no tak to vyzera heli 😅
ty si kupovala novy ci z bazaru?bo fotky tam mas z MMB 😕
a to este nic,kym sme ho nekupili tak sme uvazovali nad jane a tu som citala,ze ty ostavas verna tej znacke,tak som sa potesila,ze asi je to dobry kocik,no ked som zistila,ze sa sportova cast neda otacat v oboch smeroch,tak som si to rozmyslela,tato cortina sa da naklikavat vo vsetkych smeroch,cele komplet prislusenstvo a vanicku ma najdlhsiu zo vsetkych trojkolesovych kocarov 😉
sofik,takze mna uz asi neuvidis 2v1,ci este planujes do mesiaca dorazit do lc?skoda ze cely cas prsi,uz by sme sa mohli stretnut,aj ked sa bojim,ze v parku budeme na zemi sediet,tolko ludi tam uz chodi 😀 😒
na kolko ti MM odletel?
akotoze ti kamosku operovali na zlcnik v tehu?co ja viem,tak musia vyvolat porod a az potom operovat,ale to asi len ked vyberaju komplet zlcnik,ona mala kamene?
no to je nahoda a poriadna ako uz pisem,bo toto su kociky z limitovanej edicie a fakt tuto farbu zohnat je strasny problem....samozrejme novy nie 😅 😀 ....len si treba nachystat nieco cez 650eur,...za tuto sumu som ho nasla najlacnejsi na nete 😝

helka101
7. máj 2010

Marči, nie od ruky ho maaam.. ja nedam za novy kočik tolke penizae.. som sa pri malom ponaučila.. a je pravda, že som bola pevne rozhodnuta pre JANE skoro aj novu verziu, ae ked som povedala mužovi sumu, tak som videla že ho skoro vysypalo 😀 tak som sa rozhodla pre tento, skrztoho že som ho videla len u jednej baby v LC , teraz ho maš aj ty 😉 a ja.. a zda sa mi aj cena za komplet všetko, slnečník, taška, plaštenky, fusak.. plus trojkombinacia, supe 350euro 😎

helka101
7. máj 2010

Marči maš ho už aj doma? 😕

zuzulask
7. máj 2010

v podstate keď ti vyberú žlčník , jeho funkciu preberú žlčovody a tie sa tiež môžu upchať ....mne to zistili keď sme boli v práci na prev. prehliadke v Novamede v BB a tam mi zistili jeden veľký kameň 3,5x2,5Cm....také malé vajce....dočítala som sa že v tehu zvyknú robiť kamene problém a tak som sa rozhodla ho dať von, a do dvoch mes. bol von....laparoskopicky...myslela som že to tak nebude môcť byť , ale riskli to....pochválim lučenských doktorov, najmä primára a Slivku.........no a aj tak som sa tomu nevyhla....

mňa zo začiatku bolel žalúdok...myslela som že mi netrávi, kŕče, brucho a pod....tak som jedla anacid no potom som to už nevydržala a išli sme do nemocnice......a prešlo mi to v piatok na obed......

zuzulask
7. máj 2010

budem hľadať v parku kočíky..maminy, už sa vám to kráti....

marcaradko
7. máj 2010

ano 🙂 ,no doma ako doma...u svokrovcov,heh povery... 😅
mozem sa opytat z akeho mesta ste ho kupili? 😕 mi z prievidze.
hej,takze ho ma uz niekto v lc?no akoze aj ja som ho videla uz u viacerych maminach,ale nie v tejto farbe,u jednej skoro taky isty,ale bol cely v tej svetlejsej hnedej
tento: http://deti.bazos.sk/inzerat/3588853/Predam-koc...

marcaradko
7. máj 2010

aj tak mi nejde do hlavy kde vzniknu potom tie kamene co upchaju zlcovody,ked uz zlcnik neni 😒 ...v zaludku?tebe dovtedy kym si nesla na preventivku nic nebolo?ci to s tym zaludkom zacalo pred vybratim zlcnika,bo u mna to bolo tak,uz par rokov som mala problemi so zaludkom a cca posledne 2 ma uz zaludok ani nebolieva,len ten zlcnik a kyselinu mam uz takmer zo vsetkeho co zjem 😝
no a ten kamen si mala poriadny 😲 😝 moja mama mala 38 kamenov,2 cca 1cm,a ostatne take ako mensie hrasky,dodnes ich ma odlozene 😝
ja som bola naposledy na sone min. rok,...to som lezala na infekcnom s boreliozou a dali mi take lieky,z ktorych som sa doslova pogrckala aj pokakala,a ked som tri dni bola len na infuziach aj bez vody,tak ma poslali na sono a tam ma zdrbal dr.,ze preco som prisla najedena...no a kedze som uz tri dni bola bez akejkolvek stravy,takze usudzujem ze uz vtedy som musela mat nieco v zlcniku,...zvykne byt aj zlcnikove blato,piesok,...no a teraz sa mi z toho zrejme vytvorilo aj nieco ine...-kamene?...neviem a to mi zrejme upchalo zlcovody a preto ten zachvat.teraz si dijetkujem a po porode + sestonedeli si to vyriesim nadobro 😉

marcaradko
7. máj 2010

ozaj gergi,ta ty uz o cca 10dni rodiiis....ci si uz aj po? 😕

marcaradko
7. máj 2010

heli vy ho mate doma?....kocik 😅

helka101
8. máj 2010

Marči aj my z Prievidze 😕 ideme si pon tento mesiac, zatial nemame auto ale hend ako sa kupi, tak ideme pon 😉 😉

sofik
autor
8. máj 2010

maruš najbližšie pojdeme do lc až v lete alebo až začiatkom jesene uvidíme ako nám tatino príde z fínska 😉

baby to v prievidzi je nejako tých kočíkov vela? 😀 ale hlavná vec že ste spokojné a je to za rozumnú cenu 😉

heli a ty už máš tiež polovicu tehu za sebou 🙂 inak už viete na 100% čo to bude? 😕

gergi nám už za chvílku porodí a maruč tiež o pár týždnov 🙂 maruš už sa tešíš? 🙂 výbavička nachystaná?

helka101
9. máj 2010

Jani len dufam, že mi ta pani nepredala ten môj 🙄 som jejpísala a zatial sa neozvala. 😖 to by bola velka sranda, keby to tak bolo 😀

No zatial nevieme, na sono ideme 18.maja... tak hadam nam to ujo doktor nejako povie, lebo dokym nepovie čo to je, neplanujem z ordinacie odísť 😀 😀

A bola si pozrieť aj svokrušu? Kde ste spavali ak nie u nich ked ste boli v LC? už si urobila fotečky domčkea? 😕

sofik
autor
9. máj 2010

heli tak dúfam že ked ti slúbila tak ti ho podrží a neposunie dalej 😒

bola som aj svokru pozriet, prehodili sme zopár slov ale inak sme velmi nekomunikovali, nemožem tie pretvárky nejako zniest, malá tam bola 4 dni od rána do večera s nou kým sme robili na domčeku 🙂 Spávali sme na chate u krsného, bolo tam fasa, ticho 😉 Aj fotky mám ale ich budem musiet zmenšit a potom ich popridávam na modrú strechu, určite dám vediet kedy 😉

Heli v 21tt by už mal doktor na 100% vediet čo to bude len aby bábo bolo správne otočené a netrucovalo a nič neukáže 😀

inak dnes bude znova krásne slnečno, konečne po tých lejakoch 🙂

helka101
9. máj 2010

No Jani sme dohodnute, len nejaka asi nahoda, že aj maruš ma z prievidze 😉 ešte predvčerom mi písala, že všetko platítak ako sme sa dohodli 😉 takdufam, že lebo sa mi velmi novy kočík nechce zhanať, ale ak nebodaj, tak si zoberiem nejaky Jane slalom... 😀

No tak vam aspon takto pomohla, keduž narobila take peklo ako narobila 🙄 No a určite ich pozmenšuj a popridavaj.. Mino tiež špekuluje nad domom, už chcel davať inzerat na predaj bytu.. ale sme sa dohodli že teda počkame aspon do buduceho leta a potom sa uvidí 😔 teraz si to neviem ani len predstaviť.. 🙄

Nooo dufam, že bude mať doky dobru naladu a bude sa mu chcieť hladať a povie to čo chceme počuť 😀
No my zase kašleme, tak neviem či nezbehneme napohotovsž, nech nas apson popočuuvaju, další tyžden budeme doma zo škôlky, a maju v stredu program ku dnu matiek.. ale v takomkto stave tam v žiadnom pripade nemôžeme ísť 😖

sofik
autor
9. máj 2010

heli tak s tými kočíkmi je fakt náhoda 😀 ale kedže ho má maruš už u svokrovcov tak sa nejedná o ten tvoj, určite by ta netahala za nos a predala ho niekomu inému 😉

No pomohla dost, aj nám na domček stále niečo navarila ale ked si vidí vnučku pár dní v roku tak jej ani nič iné neostávalo len sa jej venovat, lebo ju znova pár mesiacov neuvidí 😉

a čože už sa vám nechce byt v byte? dom je predsa dom, možeš si robit čo chceš a máš tam pokoj 🙂 My máme dom na poslednej ulici v tomášovciach a ešte k tomu je aj na ulici druhý od konca takže máme výhlad na nejaké ihrisko a chvalabohu žiadne domy, tichá ulička 🙂 Inak ja by som už do bytu nešla za nič na svete a nelutujem že sme si kúpili domček, je tam síce roboty ale ked sa robí na svojom tak to je o to krajšie. 🙂

a kdeže by ste chceli domček? v lc? tam sú ceny hrozne vysoké 😒

helka101
9. máj 2010

Noo našli sme jeden velmi pekny, v tichej štvrti za celkom fajn cenu, len sme ho videli z fotiek, a nevieem kolko by sme museli investovať... 😔 tak sme to zatial nechali tak... aj tak by sa to musela riešiť cez hypoteku 🙄

Noo aj ja myslim, že asi je to uplne iny..lebo tipujem že marča ho už ma dlhšie.. 😎 a ja somsi ho zarezervovala zhruba pred 2tyždnami

No tak sa aspon postarala, navarila, tak faaajne.. a čo idete všetko Jani porabať? Ocko musí vela zarobiť, či to nieje v takom hroznom stave? 😕 Nam sa strašne pači štvrť Vidina minova teta tam ma krasny domček a stale ked k nej ideme, tak ja mam depky, že nemame domček, že ako nam mohlo byť fajne 😠

sofik
autor
9. máj 2010

heli roboty tam je dost ale až v tak hroznom stave nie je, chceme dat v jeseni novú strechu pretože potrebujeme aj nadmurovat podkrovie, potom komplet elektrinu, vodu a plyn prerobit a vela, vela toho. Tatino vravel že maximálne do konca septembra by tam bol aby sme nemuseli brat žiadne požičky a úvery 🙂

henikav1
9. máj 2010

krasne dobre ranko a pekny sviatok vsetkym mamickam 😉 😉 😉
Helka veru ak snivate o domceku, tak si ho kupte teraz ak Vam da banka hypoteku, uroky su dobre a ceny tiez, co sa uz mozno neudrzi do buduceho roka. U nas boli ceny nizke, ale uz sa odlepili a zacinaju zase stupat, tak sme sa aj my vrhli na hladanie domu a uz aj mame vo vyhlade. Vidina je fajn, ved aj Monika tam byva, je to blizko do mesta a zaroven je tam klud.
Sofik, takze vy sa uz na jesen budete stahovat do vlastneho, vsak??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre