Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

sandy2
27. okt 2010

@ives77 ďakujem, už som si stihla prečítať fórum Pôrodnica v Lučenci 😉 a vlastne som sa tam dozvedela viacmenej čo som potrebovala. Gynekológa mám MUD. Križa, tak som rozmýšľala, že si ho zajednám k pôrodu, ale vlastne som nepočula nič zlé ani na ostatných pôrodníkov, takže si tiež myslím, že je to zbytočné. A ešte by som sa chcela spýtať, že kde sa dá kúpiť dobrá odsávačka na mlieko 🙂 .

ives77
27. okt 2010

@vlastusss vitaj i ked ja sem chodím tak pomenej 🙂

vlastusss
27. okt 2010

@ives77 dakujem..no ved som si vsimala tie datumy...ze tu nie ste kazdy dnik... 🙂

ives77
27. okt 2010

@sandy2 aj ja som rodila pri nom,lebo sa poznáme tak sa mi sám ponúkol,no potom mi povedal,že nechápe načo chodil,lebo že tento môj pôrod by zvládla aj zdrav.sestra 😀 malý bol doslova za 5min.vonku 😅 neviem ktoré sú dobré ja som mala baby farlin a bola som spokojná ,ešte stále ju mám tak ak by si mala záujem stále 17e ale dala by som ju za 5e načo mi je už,iba mi tu zavadzia....

ives77
27. okt 2010

@vlastusss ja chodím medzi kočky od nás čo sme rodili v Januári 2009,aj ked my sme do januára nevyržali 😀

vlastusss
27. okt 2010

@ives77 ahaa??no ale rodili ste v lucenci vsak?? 😨

ives77
27. okt 2010

@vlastusss áno jasné,som Lučenčanka,tak kde budem chodiť?

vlastusss
27. okt 2010

@ives77 noo to da logiku 😀 😀 aj ja som po dlhom uvazovani ze kde budem rodit..tak vyhral lucenec...sak je to najblizsie od vk, a vsade to bude rovnake a keby som mala cestovat este dakde dalej tak neviem neviem... 🙂

sandy2
28. okt 2010

@ives77 ved to, že aj chodím k nemu, je dobrý, zato som špekulovala, ale vraj sú aj ostatní dobrí, len sa trošku bojím tých mladých doktoriek, či majú dosť skúsenosti, ak by nastala nejaká komplikácia, ale aj tie si chvália, takže to risknem 😉 .Joooj tak to si mala super pôrod....to si mala isto pri druhom 🙂 . Som zvedaná, ako to bude u mna kedže som prvorodička a som zvedavá na tú intenzitu bolesti, mnohé to prirovnávajú k menštruačnám bolestiam, ale oveľa silnejším, ale ináč sa už veľmi teším 🙂 . Momentálne som v 34.tt a už mi je na nič, záha ma nenormálne páli, hlavne, ked si lahnem a brucho mi už riadne zavadzia a o únave ani nehovorím, ale už sa malej neviem dočkať 🙂. Zajtra pôjdem na nákupy, popozerám tú odsávačku a ak by som nenašla tak sa ti ozvem.

bambulkabambulkova
28. okt 2010

ktora rodila v rs

georgab
28. okt 2010

ja som rodila v rs.. A vsetkych vas pozdravujem ako novacik na tomto fore🙂

ives77
29. okt 2010

@sandy2 ok ozvy sa kludne a ano toto bol druhý pôrod,prvý trval 16a pol hodiny malý išiel von zadkom no rodila som normálne i napriek tomu že mal vyše 4kg,ale to ti radšej opisovať nejdem,lebo ani rodiť nepojdeš 😀

sandy2
29. okt 2010

@ives77 takže už mám po nákupoch, dúfam, že už mám všetko.....človek nikdy nevie, kedy to príde, už len zbaliť tašku 🙂 . Tú odsávačku som už kúpila v zdravotníckych potrebách, presne takú akú som mala vyhliadnutú na nete 😉.

mirka7582
2. nov 2010

ahojte kocky nahodou neviete ked vcera bol sviatok. na genetike pride dnes ta doktora co chodi kazdy pondelok do lc ,alebo musim pockat do buduceho tyzdna na vysledky ...

sofik
autor
2. nov 2010

Ahojte 🙂

nejako je tu mrtvo ☹

@mirka7582 pekne ti stúpajú týždne, už máš skoro polovicu za sebou 🙂

ajkalc
2. nov 2010

@mirka7582 ja som tam ani nevolala.pockala som si na vysledky v poradni. ja som ani nechcela,aby mi robili tie testy.

mirka7582
2. nov 2010

@sofik ved nech stúpaju 😀
@ajkalc ked uz zobrali krvicku tak co uz ja som velmi zvedava bola 🙂 volala som a vsetko je ok. 🙂

mirka099
3. nov 2010

Ahojte.. prepáčte, že sa Vám sem takto vkrádam, chcela by som sa s Vami o niečom poradiť.

Máte skúsenosti zo škôlkou na Rubanisku II ? V januári sa mi má narodiť druhý synček, a Jakubka by som chcela dať tak na štyry hodinky do tejto školky... NEviete či ho zoberú? A so školkou ako takou, či je dobrá alebo nie? Viem že najviac si chvália tú na štefánikovej, ale to je od nás ďaleko...
Kubko bude mať 3 až v máji. Bývam presne oproti tej na dvojke - vchod oproti skolke, takze by to bola pre mna velka vyhoda.

@mirka7582 zachytila som pohladom ze ta tiez vystrasili tripple testy... Mne ich Orsagh urobil tiez o tyzden skor, a vysli mi katastrofalne. Dva tyzdne som len preplakala, kym som nedostala druhe vsledky ktore uz boli ok... Takže viem ako si sa cítila 😖 hlavne že všetko dobre dopadlo, gratulujem 😵

@ajkalc ako vidím, my sa možno stretneme v porodnici 😉 🙂

mirka7582
3. nov 2010

@mirka099 ahoj neviem ci mi orsagh dal urobit skor ale mne hned vysli dobre 😉 tak sme radi ale by som pristala uz aj na kopkanie sem tam mam pocit ze ma kopne mno dufam ze o tyzden budem nieco citit castejsie 🙂

mirka099
3. nov 2010

aha no tak ešte lepšie 🙂 ja som si to nejak automaticky spojila s tym ze ta tiez zbytocne poplasili... ked si zhanala tu geneticku... uf zle spomienky.. brrrr, to asi za to 😅

mirka7582
3. nov 2010

@mirka099 asi ale som volala stakou malou dusickou 😲 a ked mi povedala vsetko je v poriadku tak som si poplakala od stastia

mirka7582
3. nov 2010

Ozaj chcela som sa opytat ked mi budu v nemocnici robit velke sono tak sa aj plati ?pustia dnu aj manzela?

mirka099
3. nov 2010

... plati sa len ak chces zo sona fotku, jedna je po 2 €.. a manzela pustia dnu, aj moj bol so mnou.. akurat ked je tam vela ludi zvyknu somrat sestricky aby necakal s tebou priamo dnu v tej cakarni ale vonku na chodbe... a ked prides na rad, mas ho zavolat a dnu pojdete uz spolu....
😉

mirka7582
3. nov 2010

@mirka099 aha tak super,lebo manzel male vydel iba foto v 5tt , 😀

ajkalc
3. nov 2010

@mirka099 no hej.ak si pohnes.ja by som chcela porodit este v 2010.uz teraz mi je dlho... 😀 a vidim,ze ty mas tiez Kubka ako ja. a druhy bude mat ake meno?

ajkalc
3. nov 2010

@mirka7582 ja som neplatila ani za fotku.nic nepytal Krizo. a dal mi 2 ks. a moj Norbi tiez cakal na chodbe.

mirka099
3. nov 2010

@mirka7582, v 5 tt?? to tam toho este vela nenakukal 😀 zato tu, ak natrafis na Križa, on pekne detailne opisuje, čo je čo, a ukazuje aj oteckovi..pre mojho to bol zazitok 😵

@ajkalc ... chcela by som Maťka 😅 ako v rozprávke, Kubko a Maťko 🙂 no uvidime.... pačí sa mi aj Šimon, ale Matúško je jasný favorit...
Ozaj vidím že tvoj Kubko je už trošku starší ako ten moj 😀 ako ho voláte?
a čo sa týka rodenia, tiež by som to už najradšej mala za sebou.... ja neviem, ale mne sa zda že pri prvom som to brala ľahsie..teraz sa citim ako slon v porcelane, a to ešte mam pred sebou dva mesiace!!!!! 🙄 😀

ajkalc
4. nov 2010

@mirka099 a vies aky je stzrasny rozdiel ked som mala 20 a teraz ked mam 34? vtedy som ani nevedela,ze som tehotna. a volame ho kubko,kubi,kuko,jakubko.kadejak.len nie jakub a kubo.na to je alergicky.a ked mal dva roky,tak sa oslovoval Kája. a teraz budeme mat maximka,maxika,maximilianka.a ked bude velky,tak jednoducho max.len nie maxo.a ku komu chodis do poradne?ja k orsaghovi.

petulka_1
4. nov 2010

@danabel Ahoj, no nejak uz teraz nestiham chodit sem, ale obcas si precitam co nove mate. No to neni bohvieco tie koliky, ale mozem potvrdit, ze naozaj po tych 3 mesiacoch sa to zlepsi...klop,klop... Drzim palce aby to rychlo preslo malickej 😉

mirka7582
4. nov 2010

@ajkalc ale potom isiel dnu stebou .
@mirka099 ved prave a ked mu rospravam co som vydela na sone tak je stoho hotovy este keby to vydel iste to bude silny zazitok pre neho ,ale vydel fotila som ked som bola v 13tt 😀 ale to je taka machula pre neho 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre