Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

henikav
13. jún 2010

jasne ze ho hned potom zobrali a poumyvali a ja som mojho manzela vyhnala za nimi, aby nam ho ani nahodou nezamenili, alebo neukradli 😀 😀 😀 no a potom uz pekne umyteho mi ho doniesli, zabaleneho v uteraku, lebo bol velmi velky a vsetky vecicky co som mu pripravila mu boli male 😀 este dobre ze doma bolo dost aj tych vacsich nakupenych

sofik
autor
15. jún 2010

heni tu to je iné ako v zahraničí 😉 tu ešte len niekolko rokov funguje pobyt bábatka s mamičkou a prikladanie bábatiek po porode na bruško matky je hádam len v Ba alebo Ke 🙂

mtsl
16. jún 2010

kde je naša maruška???neviete o nej niečo, žeby už bol Raduško na svete???

pascalka
16. jún 2010

Caute bambule 😀
Aj nam to nejak leti...mam vela prace a vždy sa niečomu venujem,tak sem ani nestihnem prist 😅
Maruška ako sa citiš?? ešte ti bude luto za tehulkovanim tomu ver 😀
Sofik ak si niekde vyžiadaš ,tak daju babätko na brucho aj na prsia,ale treba si povedat.. 😅 aj tu v LC ako si žijete? kedy sa chystaš do LC?
Mima a vy ako? prazdniny prichadzaju 😉
o pytani na nočnik sa nejdem ani bavit,lebo je to oničom,tak neriešim 🙄 pride čas
ukecany sme aj vymyselny a aj zdravy to je zaklad 😀
kočky čo vam bude končit materska kam pracovat???? hmm tu je vas viac čo idete na matersku 😝

pascalka
16. jún 2010

@helka101 ale ake protokoly 😀 to sa prejavuje malomeštiactvo 😀 😀 😀

danabel
17. jún 2010

Ahojte, mtsl - ja som sa včera na cviku tiež pýtala, že či už nie náhodou v pôrodnici - lebo minulý týždeň ešte "čakala", kým sa Križo vráti z dovolenky. Tak dúfam, že ide všetko podľa plánov a chrbtica vydrží. ...a možno sa už mazná s drobčekom v náručí 🙂 🙂 🙂
helka mne začalo posledné dni tiež nejak tvrdnúť brucho ☹ - začalo to asi tento víkend a dokonca som sa predvčerom v noci zobudila na bolesť - som sa včera s Helenkou Číčelovou o tom rozprávala - lebo ja mám 3x denne magnézium od piateho mesiaca, tak mi povedala, že si môžem dávať kľudne aj 4x denne. Tebe to už prešlo? Neviem či to už môžu byť nejaké cvičné sťahy maternice - sa mi to zdá ešte skoro.

sofik
autor
17. jún 2010

Dobré ránko 🙂 konečne vykuklo aj slniečko lebo včera to bolo hrozné, celý den pršalo ☹

Pascalka žijeme si fajn, sme stále na východe lebo tatino je ešte vo Fínsku a netušíme kedy pojdeme znova do lc 😉 čo sa týka práce tak netuším kam pojdem od oktobra ale niečo si len nájdem 🙂 A tebe ide Katuška od kedy do školky? od nového roka?

s nočníkom sa netráp, raz ju to musí chytiť 😀

Maruš a ty si ako na tom? či už je bábo na svete? 😕

marcaradko
17. jún 2010

ahojte 😎
nu tu son stale 2v1 😅
predvcerom nas boli pravdepodobne kuknut "pslickovia",takze hadam porodim aj v termine,abo aspom dufam.ono to na mna ide neak postupne,uz cca treti tyzden sa strieda menzesova bolest s takou bodavou,tvrdnutie bruska a pomedzi to ma statocne bolieva ten chrbat,vlastne uz vsetko aj klby,spavam ako mucha 😝 ,a cim dalej mam toto vsetko intenzivnejsie a castejsie,aj dnes som sa zbudila,ze menzes,menzes a nic,preslo 😠

@danabel ,vcera som si dlhsiu zmurkla,kedze mam teraz uz take nespave noci,tak to skusam cez den a nestihla som bus 🙄 😅 takze sa uz asi na cvicku neuvidime,abo aspom v to dufam 😀 ,donesiem vam len maleho potom ukazat 😉
co sa tyka magnezia ja som mala tiez brat 3x denne,no davala som si podla potreby,niekedy 1 inokedy 3.mozes maximalne 3x denne po 2 tabl.sesternica takto brala a vsetko je ok,predpisal je to takto gyn. a povedal jej toto k tomu.
mno a kedze by som ta v pondelok z nemocky tasla,tak sa idem hadam neak cinit,aby som to konecne dnes,najpozdejsie zajtra rozbehla 😀 😉
paaa a drobcom BO-steky na cielka 🤐 😵

helka101
17. jún 2010

Ahojte babulky.. 😉
@danabel mne to uplne prešlo, to len jeden taky poplach sme mali..ale bez magnezia už večer nezapsíím 😔 strašne mam krče v nohaach... bruško prestalo tvrdnuť, len velmi puchneeem , doslovne večer mam velmi zväčšene bruško, doky nato píovedal, že je načase to prestať prehanať z ovocím, lebo je pravda, že na posedenie polku diny ako nič, hrach, jahody, čerešne a asi mi telo začína už zadržiavať vodu 😔 ale vydržíme 😉 akurát sme začali 7.MESIAC tak to hadam pôjde... 😵 aj ked všeobecne mi toto tehu riadne ubehlo, ani nestíham sledovať,že čochvíla bude malinka na svete 🙂 čo sa už velmi všetci tešíme... 😎

@marcaradko dufam, že čoskoro mi pípne od teba sms, že ste na svete... 😉 držím palčeky, aby ťa maly velmi nepotrapiil..mavam aj ja noci, že nespím, tlačí ma na žaluudok, ale naťastie tie bolesti čo som mala pri malom, zatial nedošli... a dufam, že ani nedojdu 😖 a mala si pekne vyberie vhodny datum na priiichod a všetko zvladneme na jendikču, aj ked mam najväčší strach z toho ako vydržíme jeden bez druheho s Minom 😢 toho sa bojim fakt velmi 😔

@pascalka kati čo tak dalši materskaa? 😕 nebolo nam spolu supeeeeeeeeeeeeeeer 😵 😵 😵 😵 a ešte nech sa prida Demeova,a sme kompletny 😀

danabel
17. jún 2010

@marcaradko budem na teba myslieť, aby sito dnes už poriešila a do polnoci to mala v suchu - a celý deň sa počíta - ako písala gergi. To by bolo, keby sa malý narodil na Adolfa 😀 ale ináč je dnes celkom pekný dátum 🙂

@helka101 ja tiež doslova žeriem ovocie - tiež nemám problém s polkou dyne, ale zatiaľ nepuchne nič 😀 teda okrem brucha 😀 😀 😀 sa ma normálne pýtajú všetci, či nebudem mať dvojičky, keď im poviem termín pôrodu, že mám tké veľké brucho. Dúfam, že malá nebude nejaká rekordmanka ako tá v telke 6- kilová v indii, či kde to bolo.

...ináč ja sa teraz trápim s kvietkami v obyvke, som zúfalá až k plaču - všetky kvety mi napadli nejaké divné čierne vošky, všetky orchidei , fialovú kálu a gloxínie, aj mladé orchidei, čo som si začala pestovať ☹ ☹ ☹
už som ich aj nastriekala nejakými prípravkami, aj sprchovala a asi ich ešte všetky popresádzam...porazí ma...

pascalka
17. jún 2010

@danabel jaaj zabudla som pozdravit novu členku Danabel vitam ta aj ked ja som tu už maličko 😅

@helka101 no ved aj nam je dobre 😀 neviem či sa mi chce do druhej materskej ist ..ak nebude praca ,tak možno 😅

@marcaradko Maruška to ku koncu ti je všetko možne,lebo to chceš mat už za sebou myslim na teba každy den 😉 nech to maš rychlo za sebou 😝

@sofik Jani neriešim teraz nočnik,lebo nepomaha nič ani dohovaranie ani ked sa hnevam,tak dufam,že to pride nejak samo 😉
inak pekny den všetkym prajem 😀

mtsl
17. jún 2010

Katka, nočníkovanie isto príde samo, keď sa malá katuška rozhodne. aj u nás sa šimon rozhodol a už máme 2 mesiace pokoj cez deň aj v noci. byť bez plienok je super 🙂

marcaradko
18. jún 2010

@pascalka dakujem velmej pekne za smsku,inac ja chodim spavat tiez okolo polnoci,takze kludne aj v taku nocnu hodinu,mna nezobudiiis...xi.luto mi bude urcite za tehu,ale ako pises,uz by som to ta mala za sebou 😝
do finale ostava teoreticky 1 den,ono sa mi to moje telo obcas zatvary,ze uz to ide,najme v noci,ale zatial to furt preslo 🙄

@helka101 teba uz teraz tlaci na zaludok?fu to ku koncu budes mat veselo 😅 😝 mne uz spocital drobec hadam vsetky rebra,neviem ci si nahodou aj jedno nepozical popri vyvoji 😀 😖
@danabel to boli viaceri co sa smiali,ze ak sa narodi na adolfa...,zajtra mam termin a to budu presne 2 roky co zomrela muzova starka,ktoru fakt vsetci zboznovali.ak sa drobec narodi s jej povahou budem mat najuzasnejsie dieta na svete 😵 ...akoze pre mna bude aj taaak 😅 😵

sofik
autor
18. jún 2010

maruš len sa drž a nech to máš v sobotu presne v termíne 😉

janulienka83
18. jún 2010

Dievčatá držím vám palce, prejde to rýchlo ani sa nenazdáte. Ja som sa tiež nevedela dočkať, kedy bude maličký na svete a už má 7 mesiacov. Ani neverím že to tak rýchlo prešlo.
Dievčatá, robím obchodnú zástupkyňu pre Pampers a Huggies, ak by ste mali záujem o tieto plienočky, majú celkom dobré ceny, napíšte mi a na meil vám pošlem cenník.

marcaradko
18. jún 2010

ze akaaa sranda do porodu mi zostava "0" dniii 🙂 😉 ☹ 😒 😠 😎 😖 😲 😢 😀 😝 😔 😅 😕 🙄 😨 🤐 😵

meli3
19. jún 2010

@marcaradko - pozdravujem ťa marcaradko, máme niečo spoločného, tiež mám termín 19.06. 🙂)) to čo čítam, tí poslíčkovia, nespavosť atď. ,ako keby som čítala o sebe 🙂) Ja som už taká nedočkavá, už by som ten pôrod chcela mať tiež zasebou 😉 Držím ti palce!! 🙂

marcaradko
19. jún 2010

2v1 🙄 pocujte zienky co je na tom pravdy,ak neporodim do pondelka,tak mam ist na poradnu,tak vraj si ma tam vraj rovno nechaju abo povedia za mam prist na druhy den? 😕
a este dotaz,ak mi nahodou odtecie plodova voda,mozem sa este holit?nemozem ublyzit malemu gelom,sprchovim? 😕

@meli3 dakujem,tiez drzim palce 😉 ak sa mozem opytat ty si z LC ci ineho okresu?

gergi7
19. jún 2010

Marci, v pondelok pojdes normalne do poradne. nestresuj, to ta poslu domov. a ak neporodis do piatku, tak potom ta iste prijmu v ten piatok alebo az v pondelok.
Krizo ti da iste kontrolu este na stredu - ctg + prietoky
😀 ty si mala byt uz oholena. nespoliehaj sa na to, ze ti odtecie voda. mne pri Kaji odtiekla, ked som bola uz na sale. Pri Adkovi mi ju Dr. pustil. takzeee tak 😀
A tym sprchovym isto iste neublizis 😉

marcaradko
20. jún 2010

@gergi7 ja nestresuvam,no alke ta by som uz bola po...
no zas nize ma beriete ze tam mam prales 😀 ja sa holim tak 2-3x za tyzden,ale sa mi zda ze pri porode musis byt total na hladko,koli zosivaniu...nie? 😕 preto sa pytam,ze ci sa mozem holit ak mi pl. voda odtecie,bo ak neodtecie,viem ze mozem,no ale ked je uz v placente duuurfa,tak asi e e....hm 😕

helka101
20. jún 2010

Marči, zato že ti voda odtečie, predsa netrčí babu hlava 😀 aby si mu nejako ubližila 😅 inač ja ako som tehu, tak sa oholím, a som aj 2tyždne hladka ako prdelka, aj nohy... nejako to teraz pomenejrastie, asi tie hormooony 😀 ktore somnou lomcuju jedna radosť, mm by vam vedel rozpravať 🙄

petulka_1
20. jún 2010

ahojte. som tu nova, tak hadam sa mozem pridat.
@marcaradko. Nechodis nahodou ku dr. Krizovi? Zda sa mi, ze som ta tam videla.
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=kedy.... - je tam o odteceni plodovej vody...

danabel
20. jún 2010

@helka101 ja som na tom rovnako s hormónmi 😀 ale inak mne to s tým pomalým rastom chĺpkov úplne vyhovuje 🙂 - keby to tak chcelo ostať už nafurt ani by som neprotestovala...
@marcaradko aj tento týždeň sú pekné mená v kalendári 😀 ...adolf sa mu asi nepozdával 😀 😀 😀
...alebo že by čakal na magickú svätojánsku noc???
@petulka_1 ahoj petulka vitaj medzi nami 🙂
... ja som v podstate tiež ešte "nováčik"...ja som tiež u Križa a mne sa zdá, že som ťa tam raz zahliadla...

petulka_1
20. jún 2010

@danabel. no tak diky... no moze byt, zvykla som chodit v utorok do poradni, ale naposledy som uz bola v piatok a aj tento piatok mam ist, ale uz asi posledny krat-potom uz do nemocnice. Ty kedy ides najblizsie?

helka101
20. jún 2010

@danabel mašpravdu, keby to tak ostalo aj po pôrode..ale fakt nohy mam hladučke minimalne 2tyždne určite... a dakedy som si ichmusela holiť cez leto aj dva krat cez tyžden aby nejako vyzerali 😎 dalšie pozitivum tehu 😵
@petulka_1 vitaj medzi nami 🙂

petulka_1
20. jún 2010

@helka101 no s tymi chlpkami to ani u mna nie je take hrozne, horsie je to ze pre brusko si tam dole nedovidim a musim pouzivat zrkadlo 🙂, ale na vsetko sa da zvyknut.(teda tucnym ludom nezavidim).......

sofik
autor
20. jún 2010

ahojte 🙂

heli tak fakt rastú chlpy pomalšie? ja som to pri prvom tehu nejako nesledovala 😀 ale to je fajn, aspon pár mesiacov má žena pokoj 😉

maruš a holiť sa možeš ved aj v nemocke holia ked ženám odtečie plodová voda ešte doma 😉 ale radšej bud pripravená 🙂

petulka vitaj 🙂

ako tak pozerám tak sú tu skoro samé tehulky 🙂 to bude detičiek 😉

pascalka
20. jún 2010

@petulka_1 vita novu maminku 🙂
jeeej už som aj zabudla ake je to tehulkovanie 😀 a tie nervy aby to už bolo zamnou 😵 😅

@marcaradko Maruška ta chodim sem kontrolovat ,ale verim,že pošleš sms 😝 zajtra cinknem či ta poslali do nemocky 😉 mna zobral Križo den po termine,ale druhom a ešte som si tam 3 dni povegetila 😅 radšej by som čakal doma..ale zasa som vedela čo ma čaka a ako vypada sala,tak na pôrod som už bola frajerka 😀
držim Vam palce kočky 😉
@sofik mali by sme sa pridat 😀

sofik
autor
20. jún 2010

@pascalka asi nám nič iné neostáva, len sa pridať k tehuľkám 😉

helka101
20. jún 2010

@petulka_1 no tak to ani ja im nezavíídim.. 😀 akožeja teraz nemam až take velke bruško a to som už začala 7.mesiac..mala je velmi dole uložena, aj ju tam ciitim... hlavne ked mam maleho na rukach čo je dosť často 😔 akoby ma zo spodu rezalo, ale snažím sa to obmedziť... 🙂

@sofik jani, no ja som si to pri malom tiež nepostrehla,ale teraz mam nohy neoholene už druhy tyžden a su hladučke 😉 ale neviem prečo inde mi to rastie rovnako rychlo ako predtym 😀

Marči, ja som sa pri malom holila tesne pred pôrodom, no teda den... nepoužívala som zrkadielko, len po pamäti 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No mne ostava ešte 95dni, aleak ubehnu tak rychloako tieto tak je to už čochvila tu 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre