Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

veronika81
25. jan 2010

ahojte baby, viete mi prosím poradiť dobrú (najlepšiu 😉 ) kožnú lekárku v LC? Potrebujem ísť s malým, trápime sa s ekzémom ☹
ďakujeem

sofik
autor
25. jan 2010

stanuša v Lc kočíky jedine v priori aj to len pár kusov a jeden kus možno v Zlatej uličke 😀 inak nič moc - skús skor cez net a sú aj lepšie ceny a výber ani nevravím 🙂

Maruš so skákaním to moc neprehánaj skor nejaké jemnejšie pohyby určené len tehotným 😉

Cukráren ja možem....... 😀 dala by som si zákusok 😉

helka101
26. jan 2010

Veronika, my sme chodili k MUDr. Rešterovej, skusili sme aj MUDr. Pavlusovu a teraz najnovšie chodíme ku MUDr. Doukopilovej... ale vysledok je ten že skušame mastičky, a ekzem sa nam stale vracia.. Momentalne vstavame z napuchnutymi očkami,čo nam tiež spôsobouje ekzem čo mame na viečku.. 🙄 Ale MUDr. Rešetarova je dobry odborník 😉 Tak ja by som ti odporuučala ju 😎

veronika81
27. jan 2010

ďakujem Helka. Aj Doukupilová je kožná? Ja poznám takú krčnú, ale tak to asi nebude ona..
Počula som ešte o Jablonkovej. A ja som so sebou chodila k Malčekovej, ale do Krtíša (je však lučenčanka) a teraz vraj najnovšie robí aj v LC, len neviem kde. S ňou som napríklad bola spokojná. Ale neliečila mi ekzém..

Preto by som chcela vedieť skúsenosti mamičiek s detičkami.
My máme niečo na hlavičke pod vlasmi, pediatrička dala salicilovú masť, ale žiadne zlepšenie. Tak máme ísť na kožné.. Asi teda tú Rešetárovú.

helka101
28. jan 2010

Veronika, aj ja som si myslela, ked mi manžel povedal, že boli u Doukopilovej , že boli u krčnej a nie .. toto je uplne ina.. kožna 😉 My mame atopicky ekzem, takže je to na dlhšie lakte, tak sním stale bojujeme, hlavne na očkach a ručičkach, ale viem čo mu to zhoršuje, tak sa snažím tomu vyhýýbať, aj ked maly je loptoš, a zvykne ma prekabaaatiť 😅

Ale ak ti môžem poradiť, tak skus asi tu Rešetarovu 😉

sofik
autor
29. jan 2010

helka aj my máme problém so suchou pokožkou a občas sa nám objaví aj ekzemík 😒

Aké krémy používaš? A na kúpanie? Lebo mne sa zdá že po kúpaní je tá pokožka suchšia

helka101
29. jan 2010

Noo Jani, zato je odporučane, nekupoavať každy den, lebo zmyvaš ten ochranny film, čo si ta pokožka vytvara aby nebola sucha.. Ja som vyskušala už hadam všetko na premasťovanie... A všetko nam vydržalo kus, keby si videla aky sme my suchy, ako rybky, mame šupiny.. 😒 Teraz mu davam DOVE telove mlieko na extra suchu pokožku... Detske som už zavrhla... nepomahali.. na Kus nam sice dosť pomohol od Jhonsonu, ten s olivovým olejom telove mliečko... ale skušam vlastne take čo su na extremne suchu pokožku... aj pre dospelýýých 😎 stať by sa mu nemalo čo.. 😕

pascalka
30. jan 2010

Ahojte kočky. A jejej ste sa aj rozpisali 😀 ,ale Maruška to tu drži nad vodou 😉
opozdene ,ale zo srdiečka gratulujeme Šimimu k narodeninam a posielame velku pusu 😵
Heli tie pre dospelych su trošku agresivnejšie 😕 ,ale ak nema problem,tak pohoda 🙂
My sme mali len par krat problemy s pokožkou a to nam naša doktorka niečo predpisala a bolo po probleme,tak si zaklopem nech sa nam nič nevrati klop klop klop 🙂
My si žijeme po starom.. Katka je ukecana,tak sa učime spievat a basničky je to trošku hatlanina,ale snaži sa 😅
teraz riešime škôlku a som dost sklamana,ale nevadi nejak bude 😝
inak už tyžden Katka spinka sama vo svojej izbičke a myslim,že celkom uspešne,len asi 3 noci som ju brala nad ranom do spalne do postielky 😝 😅 tak dufam nam to vydrži 😀
Janka už budete mat za chvilku narodeniny 😉 ako na vychode? a ide Sofinka do škôlky?
Helka ta pracuje 😀 aj Elenka 😅
Gergi ako sa citiš?
Maruška a čo Ty? už maš polovicu za sebou 😉 😵
Veronika už vieš ku ktorej pôjdeš?
Sarica na tu sa nepytam stou som často 😀 😀
Lubu a čo Vy a škola? dnes ma Ema meniny ,ale len s jednym m tak to asi vy nie však 😝
tak pekny zasneženy dnik všetkym 😉

sofik
autor
30. jan 2010

helka ja skúsim tú modrú indulonu lebo čo píšu kočky v téme atopický ekzém tak je najúčinnejšia 🙂

Pascalka teraz ideme na zápis ale vezmú mi ju asi až od septembra 😉 mne to nevadí lebo aj keby som si našla prácu tak má byt s kým doma - s mojou mamou 🙂

A už budeme mat 3 narodeninky a Sofina je ako čertík 😀 , velmi ukecaná a prešibaná - niekedy ma normálne zaskočí otázkou a niekedy aj odpovedou 😉

mtsl
1. feb 2010

katka, popíš niečo o tej škôlke. zaujíma ma to, stále počúvam nejaké novinky. my chceme ísť od septembra do Vidinskej škôlky, tam sme boli veľmi spokojní pri oboch dievčatách mojej aj sestrinej ale ešte som sa nebola pýtať čo a ako. a ešte som ani nezisťovala ako je to s materskou ak dáš dieťa do škôlky pred 3 rokom - u mňa rozhodne aj to lebo šimo má kde byť takže v pohode môžme rok počkať.

marcaradko
1. feb 2010

ahojte 🙂
ja som uz uuuspesne v druhej polke,takze sa vytesujem 😅 ,...aj ked minuly tyzden nebol najruzovejsi...,v utorok sa mi vyhodilo 5 herpesov naraz,tak som trochen stresuvala,bola som aj u gyn. ci to nemoze ublizit mimcu,a vraj by nemalo,ze nakritickejsie je to v tom prvom trimestri.neviem z coho som mala tie herpesy bo doteraz ked sa mi vyhodili,tak to malo vzdy neaku pricinu,bud choroba,stres,zle travenie,...ale teraz som bola fakt v pohode,dokonca vecer pred tym som vecerala len grisik.a vlastne odvtedy mam neaky divny pocit,obcas ma pobolieva tak ako chripkovo kadeco na tele raz neaky sval,inokedy kosticka,klbik,oci,usko,zuby,...ale nic neak velmi a stale,len obcas nieco akoby pred chripkou a dost.ziadne teploty ani nic ine,nechapem a neviem ci mam vobec koli takejto malickosti chodit ku doktorke k tym ozaj chorim ludom.dufam to nieje nic infekcne,abo podobna somarina,.... 😒,no hadam keby to bolo nieco vazne tak sa mi to prejavy uz aj na teplote...ni? 😕
no viac ma trapi uz od zaciatku tehu,neaky hlupy exem okolo ust,neboli,nesvrby,..ale posoby to dost odpudzujuco.takze ste mi viaac menej prisli na strunu ked tu preberate kozneee 😉,ak sa mi bude nadalej zvacsovat asi zbehne predsa len k tej resetarovej 😒...viacery ju chvalia,...aj ked doteraz som bola v tom,ze najlepsia je pavlusova 😕
o tyzden v utorok idem kooonecne na to sono,v 22tt,naposledy som bola v 13tt,...pekne ni? 😕 😝
drzte nam palcoke,aby malo mimco vsetko tam kde ma byt,a tak ako ma mat 😉 😅...a hadam ak sa nam pekne otoci ukaze aj viac... 😀
...inac co sa tyka tych mojich skorych prvych pohybov,....ktokolvek zo starsej generacie,komu poviem odkedy citim pohyby mi jednoznacne odpovie "no ty budes rodit skoro",...juuj ja necem rodit taaak skoro,akoze necem pretahovat,ale zas v 30tt urcite nie ☹

ukmima
1. feb 2010

ahojte..ja som len nazrela...a chcem -vas ´poprosit o podporu...viete mi da hlas-,nech prekvapim draheho?http://www.povedztosmilkou.sk/index.php?hash=4d...

marcaradko
1. feb 2010

jaaaj a este som zabudla napisat taku zaujimavost od toho dna ako sa mi vyhodili herpesy,tak sa mi uz vytvara kolostrum a obcas mi pretecie trosku aj cez oblecenie 😕

sofik
autor
2. feb 2010

Maruš neboj neporodíš skor - staršiu generáciu nepočúvaj 😀 oni toho nahovoria 😉

No nejako skoro ti vyteká kolostrum 😕 - mne sa začalo tvorit tak den po porode 😉 resp. vytekat 🙂

mtsl
2. feb 2010

maruš, neboj ani ja som nerodila skoro ale presne v deň termínu 🙂

marcaradko
2. feb 2010

no to dufam,bo aj co mi robil posledne sono v 13tt,tak mi termin sedel podla mrsky,...tach nach ma teraz nikto nestresuva 😠 😀
a sofik,vravela som to aj gzn. a povedal ze to sa stava,no zatial co som pocula maminy,tak najskor v 7mesiaci 😒

pascalka
4. feb 2010

Veronikam všetko naj k meninam 😀

marcaradko
4. feb 2010

tiez sa pripaaajam 🤐 😉

monika0123
4. feb 2010

všetko naj veronikám

marcaradko
7. feb 2010

😎 ...22tt 😵

sofik
autor
7. feb 2010

Ahojte 🙂

veronika všetko naj k meninkám 🙂

maruš tebe to stúpa 😉

Gergi už vieš pohlavie? 😕

Pascalka čo sa ti nepáčia školky alebo je to tam také tažké dostat dieta? 😖

gergi7
11. feb 2010

haloooo, aj prachom to tu zapadne 😀

Sofik, vieme!! bude to chlapcek 😵

Marca, ako v poradni???

katyd
14. feb 2010

ahojte, chcela by som sa opýtať všetkých mamičiek z Lučenca a okolia, čo by ste povedali, keby som zorganizovala burzu detských vecí? Mali by ste o také niečo záujem? Vyzeralo by to tak, že sa to konalo v jeden deň, kedy by sme sa dohodli, ja vybavím miesto a každá mamička, čo bude mať záujem, si príde predať, príp. aj nakúpiť veci. O detičky by bolo postarané v klube mamičiek počas tohto času, ak by ste chceli. Burza by bola v dome kultúry na poschodí. Ďakujem za odpovede a spoluprácu 🙂.

sofik
autor
15. feb 2010

Ahojte 🙂

gergi tak to je super správa - chlapček 🙂

maruš tebe aj tu zaželám všetko naj k dnešným narodeninám 😉

Katyd to je super nápad, u nás máme takéto burzy 4x do roka 😉

katyd
15. feb 2010

sofik, to je kde u vás? ak sa mi to z nejakého dôvodu nepodarí zorganizovať, alebo nebude záujem, tak prídem ku vám pozrieť 🙂

marcaradko
15. feb 2010

ahojte 😎
sofik dakujem velmej pekne 😉
dnes zacinam 6-ty mesiac 😵 😅
min. tyzden v utorok som bola na sono,mame 480g,TP nam sedi,vsetko je ok,akurat nam pupocna snura zavadzala vo vyhlade 😠 😅...takze si pockame na 3D.ja sa uz konecne zacinam gulatit,a obcasne bolesti podbruska mi to znacne davaju najavo 😖 😝
katyd,ja som len tehulka,no ak by boli vecicky aj pre miminka,tak sa rada pridam,no zatial len neutralne veci,bo pohlavie budeme vediet najskor 9.3.,vtedy idem na 3D 😉
gergiii,27tt wow 😉 ...ale nam to letiii 😵

sofik
autor
16. feb 2010

katyd to je v mojom rodnom meste - Vranove nad Toplou 🙂 to by bola pre teba poriadna dialka 😉

katyd
16. feb 2010

aha, lebo máš uvedené, že bývaš v okrese Lučenec, tak ma to pomýlilo

gergi7
16. feb 2010

Marus, letiiiiiiiii to 😉 . no ja si to vssetko stale nejak neuvedomujem 😀 😀 😀 a vlastne ani nemam kedy pri Karinke

veronika81
18. feb 2010

ahojte 😉

pascalka, tak sme nakoniec boli u Malčekovej, vyhralo to, že ju poznáme. Tak sme skúsili, veď ak nebudem spokojná, vždy môžem ísť inde.. Malý má vraj seboroidnú dermatitídu, nie je to nič vážne, nejaké nadmerné olupovanie kože. Má to na dvoch miestach, vo vláskoch a na chrbátiku. Dala nám na to olejček, ktorý dávam pol hodinu pred kúpaním (inak kúpeme každý druhý deň) a ešte nejakú mastičku, ktorou to natieram a dávam ju aj na líčka, lebo tie má tiež suchšie. Inde na tele suchú kožu nemá, po kúpaní používam telové mlieko Bubchen.

A keď tu spomínate škôlku, ako to vlastne je? Lebo mne viacerí povedali, že už mám podať prihlášku 😕 Mne to príde zvláštne, naozaj je to už potrebné? Malý bude mať rok. Chcela by som tú na Herzovej, lebo je to pri mojej robote.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre