Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

ajkalc
20. aug 2010

Tak som rada,ze ste s Mirkou spokojne. Sme kamosky.

helka101
20. aug 2010

@ajkalc noo lebo aj ja som vedela tak že ked ti nechce dať doktor kartoteku a chceš od neho odísť, tak pôjdeš normalne k novemu doktorovi a on si ju vyžiada.. ty už zo starym neprideš do kontaktu... ale vyriešim to tak, že si zavolam, že potrebujeme kartoteku.. nech nam ju nachysta, že idmee na kontrolu na alergologiu, nefrologiu, urologiu... lebo mame problem ešte s predkožkou... a už jej ju proste nevratim 😅

helka101
20. aug 2010

Sme.. pride mi taka mlada moderna... aj taka ustretova... nasadzvala mi nejviem ake lieky, skrz krvneho obrazu, ale nemohla som si ich začať brať lebo som ostala tehotna, tak sa smiala, že kolko som sa tych liekov dozhanala, lebo nikde ich nemali.. a nakniec ich nemôžem brať 🙂 ale som zae rada, že k nej nemusím chodiť často, elbo stale dlho vyčkavam u nej, plno pacientov

ajkalc
20. aug 2010

A co mate s predkozkou?neda sa vam stiahnut?nam to robil Ruman a bol velmi mily.Kubko mal rok,sestricky ho chytili a Ruman mu to nasilu natiahol.jaj ci kubko straaaasne plakal.iste ho to chudaka velmi bolelo.ale ze je to lepsie takto,ako ked bude starsi a potom OP.takto je to vraj rychlejsie a menej bolestive.haha.a potom to robili este raz a 3 mesiace tusim.ale teraz ma uz 14 a uz to ma super.jaaaaj.len ked to zacne pouzivat.asi som blba,ale bola by som rada,keby zacal az ked bude mat 98 rokov.

helka101
20. aug 2010

@ajkalc ajka my sme tam boli, lebo nam tiež neprešla dole... tak nam to mudr. ruman pretiahol.. tolko humusu čo vyšlo vonku, tie biele zrazeniny s pleinok, nevedeli nam robiť skrz toho rozbory moču... stale že je znehodnoteny... lebo sme mali zapal močovodu, a tak sme sledovany na nefrologii no a teraz som zbadala, že ju ma prilepenu ešte kusok na spodku.. tak chcem zajsť na buduci tyždne, lebo teraz mal dovolenku 😎 aby nam to pozrel a ked tak ešte pretiahol... 🙄 ajmy sme plakali o život, ale na druhy den už bolo dobre a aj teraz vtom duufam 😵 lepšie ako dať obriezku alebo ...... operativne... no ved to že ked to začnu používať, ja som aj myslela, že si to pretihane sam.. ale jeho ked to zabolí tak to necha tak...

danabel
20. aug 2010

Ja som tiež už nad ňou rozmýšľala, lebo ja zas nie som spokojná s našou obvodnou, no a so sestričkou vôbec 😠
Ja mám tiež už tretieho gynekológa a druhú obvodnú a ja budem dovtedy hľadať lekárov, kým nebudem spokojná. Veď keď je taká možnosť, tak prečo by sme ju nevyužili.

ajkalc
20. aug 2010

@helka101 ja som myslela,ze som kamoska s doktorkou....ale nevadi,aj my uz sme.s Lelekovou sa poznam este z gympla.chodili sme do jedneho a potom chodila s mojou segrou na vysku.takze sa s nou poznam velmi dobre.a nemenila by som ju.a ja som uzivala aj nejake atb aj pocas tehotenstva,alebo kvoli tym kokom a filom mam pernamentne anginy.

danabel
20. aug 2010

@ajkalc Mirka je Dr. Leleková?

ajkalc
20. aug 2010

@danabel ano.Mirka Lelekova.v podstate mlada baba.skoro moj rocnik.haha.72 rocnik.ale este slobodna,ci lepsie povedane,ze stara dievka.ale velmi prijemna.

majakva
20. aug 2010

Ahojte maminy, mrkla som sem jedným očkom...dúfam, že nevadí, že sa vám tu ako nováčik prehrabujem 😉 Ako tak čítam vaše názory na doktorku Hricovú, začínam ľutovať, že som túto diskusiu nenašla o niečo skôr. Ja som si vybrala pre moju Bambuľku dr. Stehlíkovú s tým, že je to asi najlepšia voľba, ale teraz vážne neviem.Malinká sa mi narodila 31. júla 2010 a my sme ešte stále nemali poradňu ani nič podobné.Samozrejme, je dovolenkové obdobie, a keďže prvoradá pracovná doba nepustí (ako ste to tu už spomínali), naša poradňa sa presúva na september 😒 Myslím, že také bábo by malo byť sledované častejšie, nie??? Potrebovala som poradiť, lebo som dostala zápal prsníkov a stratila som mlieko, a keďže je to moje prvé bábo a nemám žiadne skúsenosti,nevedela som, čo ďalej. Odporučila mi síce dr. Rumanovú,že vraj-keby niečo, ale podľa mňa je to taký prestup z kaluže do blata...a pravá ruka potom nevie, čo robí ľavá ruka, takže tak...Mimochodom...trošku od veci-nemá niektorá z vás nejaký kontakt na MUDr. Vargu? Bol mi pri pôrode, a aj keď sa mi Michalka rodila koncom panvovým, mala som SUPER pôrod, myslím, že hlavne vďaka nemu.Spravil super atmosféru, takže...nie je o čom.Chcela som sa mu poďakovať osobne, ale vždy sme sa minuli a nedá mi, nechať to "plávať "

ajkalc
20. aug 2010

@majakva ahoj.mudr Varga je z Lucenca?pre mna je to nove meno.chodia sem rodit aj bystricania.ale zistim ti od kamosiek porodnych asistentiek.

danabel
20. aug 2010

@majakva Ahoj, vitaj medzi nami 🙂 Juuj, keď píšeš, že doteraz ste neboli na novorodeneckej návšteve (poradni), tak veď to už je 20 dní na svete. Bolo by iste dobré ísť sa spýtať možno práve za Dr. Hricovou, lebo pre novorodencov je ochranná lehota teraz neviem či 40 alebo 60 dní, čo platí ošetrenie poisťovňa matky. Aby si náhodou niečo nepremeškala, neviem, či tam už nie sú aj nejaké povinné očkovania.

danabel
20. aug 2010

Mne bol izbový lekár, keď om bola v nemocke v 4. mesiaci. Pri pôrodoch si ho baby chvália, skús zavolať na gy. odd. do nemocky a oni ti povedia, že kedy má službu. Ak chceš pošlem ti tel.č. na gyn.

danabel
20. aug 2010

@majakva nechodila si náhodou na pegečku?

majakva
20. aug 2010

@ajkalc no už som späť 🙂 Nejak ma zamestnáva toto moje malé stvorenie 🙂 Dnes je nejak zvlášť nervoooooozna 🙂 Bola by som Ti veľmi, veľmi vďačná za ten kontakt. Neviem, myslím, že je z Lučenca

majakva
20. aug 2010

🙂 @danabel Veru sme neboli v poradni...Skúsime vydržať toho polroka a potom vezmem kartotéku a zdupkáme k inej lekárke, ak sa bude dať...Ja ani neviem, kto mi bol izbový lekár. A vôbec-polovica lekárov bola na dovolenke v tom čase, takže...asi nemohli veľmi vyskakovať 🙂 Inak, nechodila som na pégečku.Ja som si ako idiot vybrala hotelovku 😖

helka101
20. aug 2010

@majakva ahoj majka viitaj... počuuuj mala ti ma už založenu kartoteku, ked ste ešte u nej neboli??? lebo ked nema tak nemaš to riešiť 😅 tak ako píšu kočky, kartičku poistenca stale nemate, tak načo čakať... no je ot na tebe 😵

ozaj chcem sa opytať na ten pôrod? ked si rodila koncom panvovym? neplanovali ti sekciu? lebo my sme tiež tak otočene a veru klasicky pôrod ma stouto polohou velmi nelaka...

ajkalc
20. aug 2010

Ahojte. Bola som sa poflakat v meste. Bola som u Hricovej. Bola velmi mila. Postup je taky,ze musis ist najkor k detskej a tam sa odhlasit a az potom prist k novej doktorke.

ajkalc
20. aug 2010

@helka101 moja naj kamoska rodila nozickami. manzel jej je zachranar a bol pri porode a aj ona je zdravotacka.rodili normalne,nie sekciou.islo to tazsie,ale zvladla to nakoniec.ale mala jej nebola velmi velka.a tvoje babo ma kolko asi gramov?lebo ak je velmi velke,tak asi ta sekcia.

ajkalc
20. aug 2010

@helka101 a este....nehladala si na nete nejake cviky na otocenie babatka,vraj nieco take existuje,ale ja som sa tomu este nejak nevenovala

majakva
20. aug 2010

@helka101 ahoj, ano, my už máme u nej kartotéku.Bola som pri nej-spýtať sa, či by nás zobrala k sebe. Malinkú som mala so sebou-v aute, ale vôbec ju ani nepozrela. Založila záznam a "basta" 🙂 Aj kartičku poistenca už máme. To som vybavovala hneď po zápise na matrike.No ten pôrod-aj spomínali sekciu, ale vraj som vysoká s rozľahlou panvou a malá mala podľa nich menej ako 3500 g, tak to vraj pôjde spontánne. Skoro každý deň, čo so ležala na gynekologickom, mi naordinovali hladovku-vraj keby niečo. Ja som chcela tiež cisársky, ale to sa nerobí na želanie,tak som mala smolu. No ale teraz som aj rada, že to bolo klasicky. Už na druhý deň po pôrode som sa cítila fajn, aj keď som síce dosť ťažko znášala hojenie nastrihnutia, ale rez po sekcii by bol ešte horší. A vravím-super pôrod

helka101
20. aug 2010

@ajkalc ajka no neviem kolko mame, naposledy nas važili v 31tt a to sme mali 1440g 😉 tak myslim, že teda do tych 3kg už teraz budeme mať 😵 😵 😵 teda duufam... no valstne ona je KP otočena od začiatku, ale povedal doky že uvidime či sa stočí do 38tt, a ak nie, tak sa to bude reišiť, asi sekciou.. maleho som rodila spontanne, z dola mam len jeden steh.. takže nastrih bol len minimalny.. no pri KP by bol asi určite väčšíí... 😖

@majakva noo tak teda to je čudne, že ti malu nepozrela, ja som volala dr. asi dva dni po príchode domou a hned mi ho chcela vidieť.. 😉 lebo vraj odchadza do Čiech na par dni a do vtedy by ho rada pozrela a založila kartu... vraj bez toho kartu nezaloží, asi zmenila zvyky... a my sme mali poradnu teda hned ako prepustení a ptoom hned dalšiu o tyžden skrz vahy.. lebo dosť schudol, ale potom sa to vdaka UM znormalizovalo 😅

sofik
autor
20. aug 2010

ahojte 🙂 tolko píšete že ani nestíham čitat, vobec nemám čas, lebo sme prevažne na dome a po večeroch sa venujem drahému ked znova pojde na 3 mesiace preč ☹

baby da sa niekde v lc íst vonku na disko kde nie sú samí pubertiaci? 😕 😉 išli by sme niekam na chvílku 😉

helka101
20. aug 2010

@sofik havana... 😅

ajkalc
21. aug 2010

@majakva ahoj.zistila som ti,ze Varga teraz akurat ma sluzbu a bude mat az do pondelka.takze mas cely vikend cas ist ho navstivit.

petulka_1
21. aug 2010

@majakva vitaj... Ja som s malym bola prvy raz v poradni tiez az ked mal 3 tyzdne, pretoze nasa dr, Hricova mala dovolenku. Zastupovala ju Thotova a ta mu predpisala tie kvapky, ale nevysetrovala ho. Tiez som sa nevedela dockat, ze co a ako je maly, ale ked sme boli uz u nasej tak je vsetko o.k., vysetrila ho, odvazila, poradila co a ako.

sofik
autor
21. aug 2010

@helka101 dakujem ale nakoniec nejdeme nikam lebo zajtra chceme ist s malou do Bojnic do ZOO a na zámok 🙂

Co je tá Havana? Discobar? 😕

helka101
21. aug 2010

no dačo take.. ja som tam nikdy nebola..ale chvalia to... a aj fotky vyzeraju z tade celkom v pohode...

sofik
autor
21. aug 2010

aha, ja som si už zatancovat nebola hádam 4 roky 😀

mtsl
21. aug 2010

ha ha ha keby len 4 roky, už asi ani neviem tancovať 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre