Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
28. júl 2010

@danabel aha.. no ešte mate času 😀
dakedy sa môžeme ísť prejsť do parku, ak bude dobre počasie na jesen 😵

henikav
28. júl 2010

@danabel zial, skusali sme, aj asistovane, ale my uz dietatko mat nemozme, inac by sme urcite chceli. Pravdou je ze by sme si to babatko uzili ako ceresnicku na torte. Zial nie je to len o veku. Ale vzdy ma velmi potesi ked niekto zahlasi ze caka babatko. Pre vas to bude vase prve babatko, vsak?

danabel
28. júl 2010

@helka101 jasné, už sa teším na krásne slnečné babie leto 🙂
@henikav áno 🙂 ...ako si rozumieš s origoš belgičankami? Tam v okolí sú skôr flámi, či nie?

henikav
28. júl 2010

@danabel rozumieme si celkom dobre, hoci ja sa viac pohybujem v takej medzinarodnej europskej spolocnosti, ako v praci, napr. holandsko, taliansko, luxembursko, francuzsko, ale aj par belgicanov. No a doma su belgicania okolo mna viacmenej, ale frankofonny a teraz sa budeme stahovat von z Brusselu do walonskej casti, takze zas ta francuzstina

danabel
28. júl 2010

@henikav fúha, tak to koľko rečí potrebuješ? 😨 Asi iba anglina ti nestačí ... 😅

henikav
28. júl 2010

nepotrebujem, hovorime vacsinou francuzsky, alebo obcas anglicky

gergi7
28. júl 2010

kočky, ved ja nic v zlom za to kecanie. ja osm na tom tak isto 😀 😀 😀 . ked som den bez netu, tak ma chyta abstak 😀

Helka, jaaaj - ja som strasne rada, ze uz koonecne sa maaakaaa!!!!!! dnes sa dokoncila kupelka. a zajtra sa ide na jedalen a kuchynu 😵 ... Vsak krstiny maleho chceme uz vo svojom 😵

danabel - ved to, ze tie kiahne su len raz 😵 ... ale musim klop,klop,klop, Kaja nie je velmi vysiata.... pupaciky ma len okolo bokov a na nozickach. da sa povedat, ze nas to len tak jemne lizlo. a je to dokonca aj bez teplot 😵 😉
Hm, ked nam je jedno ake je pocasie. my sme sa totiz aj po dazdi zvykli prechadzat. prsiplast + gumaky a islo sa vonku 😵

danabel
28. júl 2010

@gergi7 veď ono tak by to malo byť, že deťúrence by mali byť za každého počasia trochu vonku, nech sú trošku odolnejšie a aj mne sa to páči v gumákoch 🙂 aj ja si rada v nich skočím do poriadnej mláky 😀 ( asi nejaký komplex z detstva, keď ma rodičia upozorňovali, že vodu mám obchádzať) a to už si viem predstaviť ako to musí baviť deti, keď sa môžu vyblázniť, lebo majú gumáčiky 🙂

gergi7
28. júl 2010

no tak ja stym problem nemam, pre mna za mna nech sa aj ritou hodi do mlaky. 😀 Ja taketo veci nezakazujem . vsak pracka popere 😵

monika0123
28. júl 2010

peti blahoželam 😉

my sme aj dnes dosli z mesta ako pusiky :D ako povedala gergi ja sa tým tiež tiadim-pradka opere 😀 😀 😀

my sme dnes v kanaly nasli male dive kacatko, ja som ani nezbadala to len drobec krical že vidi vtácika to to chuda malé sa triaslo medzi betonom a poklopom na kanale, mamu sa nam nepodarilo najist tak je docastne u nas, bolo uplne vysilene. ale uz sa zmaha, moze mat tak 1-2 týždne

henikav
28. júl 2010

😉 aj ja mam taky nazor na vychovu, nech sa deti kludne zaspinia, ale nech su stastne. To moja mama bude vyvadzat, ze tam zostane flak, no a co ked zostane? Tak zaspinime znova a ked to uz bude velmi zle, tak vyhodime 😉

gergi7
28. júl 2010

tak je 😀 ! a co sa nevyjde leti prec 😅 Nase dieta este oblubuje hru v šotoline 😀 , to je zaujimavejsie ako piesok 🙂 .

sofik
autor
29. júl 2010

Ahojte 🙂

@monika0123 vy ste záchranci 🙂

inak to je pravda že s deťmi vonku aj ked je škaredé počasie, dokial nepadajú krúpy, lebo doma s nimi to je občas na nevydržanie 😒
@gergi7 teším sa s tebou že takto postupujete a neboj kiahne rýchlo prejdú a budeš ešte dirigovať čo a ako... 😀

henikav
29. júl 2010

ahojte baby, dobre ranko. Dufam ze je u vas krajsie ako u nas, brrrrrrr sivota, co je toto za leto 😖
@monika0123 vitaj v klube zachrancov 😉

petulka_1
29. júl 2010

@henikav No to si mala naozaj pravdu, aby sme si oddychli kym mozme, nastastie ja som si pospala dost pred porodom aj telku som si uzila az-az. A presne je to tak, ze ked spi uz dlhsie tak chodim stale pozerat nanho a ked je dlho hore tak zas aby uz spal.
Ale mame uz za sebou aj horsi den, vcera plakal ako o dusu, lebo ho bolelo brusko, malo sa vyspinkal cez den a uz som sa bala co to bude v noci, ale nastastie nic, spal najlepsie zatial, iba 2x sa zobudil od vecera. Dnes zatial brusko neboli, aspon teraz spinka kludne tak dufam, ze ani nebude.

monika0123
29. júl 2010

@henikav dakujem 😉 vsak urobime tu nejaký utulok 😀

gergi7
29. júl 2010

petulka_1 - chlapci su maznavejsi 😀 . Aj Aďka bolievalo brusko, k tomu reflux 😒 ... Maj vzdy po ruke Espumisan sirup pre babatka- je to bez predpisu a pomoze 😉 . Pri Karinke so nevedela co to je , ta bola skoro bez problemov 😀

petulka_1
30. júl 2010

@gergi7 Muz kupil kvapky SAB SIMPLEX, ale tie su az od 3 tyzdnov. Teraz mu zvyknem masirovat brusko s kremom pupik, pred kazdym jedenim. Myslim, ze mu to pomaha. A ten espumisan je od kolkych tyzdnov?

gergi7
30. júl 2010

musim pohladat pribalovy letacik 😉 . Ale ja som to malemu zacala davat tusim v 2 tyzdnoch. moze sa davat pred papanim alebo po.

gergi7
31. júl 2010

haloooooooooooooooooo 😕

danabel
31. júl 2010

no prosííííííím, nikde nikoho 😕

danabel
31. júl 2010

pekné počasie robí svoje 🙂

gergi7
31. júl 2010

veru robi 🙂
Konecne sme dnes vyrazali vonku 😵 . Uz sme mali toho dost. v kuse byt zavrate medzi 4 stenami 🙄 . Chrastiky uz opadavaju 😵 . Juuj a som rada, ze to Kaja takto zvladla, Mala cca 30 kuskov a to boli len na nozickach a v oblasti pasu.

helka101
1. aug 2010

@gergi7 karinka je riadna šikovnica 🙂 zvladla to n ajedničku, ja si neviem predstaviť ako to prežije maly.. 😅

zajtra mam poradnu, tak som zvedava či ma vypíše na MD, alebo ešte budem PN 😖

danabel
1. aug 2010

@helka101 ja si idem tiež zajtra pre prechod PN z mesiaca na mesiac, ale zároveň aj ukončenie, lebo mi v soc. poisťovni vyrátali, že môj oficiálny nástup na MD je 4.8. a to mi vtedy začína presne 35. tt ....
Myslíš, že som si to mohla aj skôr vybaviť? Dr. Križo je na dovči, tak ho zastupuje Dr. Tomašovič. ..ty ku komu chodíš?

helka101
1. aug 2010

@danabel Noo ja chodim ku Mudr. Tomašovičovi 😉 noo neviem či sa to da skorej vybaviť..ale tak vlastne, oficialne vieš nastupiť na MD 6-8 tyždnou pred pôrodom nie? 😅 no ja akože tam idem stym, že možno ma vypíše teraz na MD, alebo až na dalšiu poradnu, teda ak som ratala, tak o dva tyždne a to budem v 35tt 😕 a potom by som už mala ísť do nemocky do poradne... no aj tak uvidime...

lebo kamošky čo si píšeme, su už vypísane od 32tt na MD... tak zato som myslela, že tak vypíše aj môj , no uvidim.. 😅

nordi
1. aug 2010

ahojte babenky ja som z VK , ako vidim vy ste tu vsetky uz vo vysokom stadiu tehu, ja mam termin v januari, rodit budem v lucenci, chcem sa opytat, ak ste tam rodili ako je tam? ja nenavidim nemocky , asi sa neda ist domov hned po porode?? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

petulka_1
1. aug 2010

Ahojte dievcata.. Tak sa vam idem trochu postazovat. Vcera rano som musela ist na pohotovost, lebo sa mi velmi nalial prsnik a bolel ako fras. Nedalo sa mi z neho skoro nic odsat tak som radsej sla. Dr. Tomasovic mal sluzbu, tak mi povedal, ze mam zacinajuci zapal prsnika, dal mi antibiotika. Tak som vcera cely den prelezala v posteli, lebo som mala aj horucku, a maly bol taky zlatucky, ze spinkal so mnou. Z toho zapaleneho som skusala kojit, ale jemu nic neslo ani odsavat sa mi nedalo. Este v noci spal maly dobre, ale dnes od 7 bol hore a len plakal, potom chcel jest, potom zaspal na 10 min a zas bol hore. Iba o 15 konecne zaspal a nastastie sa mi uz aj prsnik trosku uvolnil, uz sa mi podarilo trosku odsat tak asi zabrali antibiotika konecne...

petulka_1
1. aug 2010

@helka101 prosim ta ako robi Tomasovic? Budem musiet ist na kontrolu, ale Krizo ma teraz dovolenku tak aj tak budem musiet ist k nemu, tak sa objednam.

rebeka25
1. aug 2010

petulka_1 -pondelok a stvrtok od siedmej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre