Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

gergi7
15. mar 2010

sofik, je to o nervy! aj dnes doletela do kuchyne 🙄 . za kazdym, ked pride sa debilne opyta: A vy ste tu???? a hra sa na ...... Malu hned hrabe na ruky a potom ju drbne do okna, nech sa Karinocka aj vonku pozera 😕 .
Minule sme museli ist obidvaja na dom, tak ... ostala s nou skoro do vecera. No a mne potom trvala 2 DNI, kym som si dieta konecne znormalizovala. to nebolo normalne, ja som si snou nevedela rady!
A najradsej mam jej reci, Karinocka vela grga, nemala by nic jest! chapete????? 🙄 Ja uz tej mojej malej vravim, nech uz radsej prdi 😀 😀 😀 hm, este ma aj poucat zacala, ze Karinocka moze papat uz aj ine jogurty ako su Milaciky 😀 😀 😀 😀 .. tak tie jej iba ona kupovala a vzdy ich zozral nas pes 😀 😀 😀

Helka, vsak ja som ti hned na zaciatku vravela, ze pridaj sa.V tom pripade by si to mala uz aj ty za chvilu za sebou 😉 strasne rychlo to beziiiii. No ja mam o tyzden viac ako je to tu vyratane - takze som 32tt 😵 .

sofik
autor
15. mar 2010

heli ubehne ti to určite 🙂

gergi tú tvoju svokru fakt len vystrelit do vesmíru - ona je teda kapitola sama o sebe 😠 ešte ti malú pokazí ☹

helka101
15. mar 2010

Joj ved ja viem 😉 ešte budem písať ako mi bolo fajne tehulke 😵
a Luci, ved vieš, že ani toto nebolo planovane... proste sa zadarilo 😀 😀 ale tie moje žaluudočne bolesti ma zničia... dnes mi je cely den zle, iba polihujem ale samozrejme že ked mi je kus lepšie, tak dam dačo take do ust, čo mi to hned da do pôvodneho "zleho" stavu 😠

gergi7
15. mar 2010

sofik, na ten vystrel do vesmiru musim zorganizovat nejaku brigadu 😝
Ja mam uz teraz mindraky, ze co bude s mojou malou, ked budem v nemocke 😔 . MM s nou nebol este nikdy sam viac ako 3 hodiny!!!! prebalil ju len 2x!!!!!!! A ako ho poznam, tak na malu sa mi vykasle a da ju radsej jeho mamicke 😔 . Nasi budu pred svadbou, tak dufam, ze uz v tu dobu bude mat aj moja mamina dovolenku .

Heli, ja anio neviem ake su tie tehu nevolnosti!!!!! fakt mne nebolo ani raz zle. To ani pri Karinke a a teraz uz vobec nie!!!

sofik
autor
16. mar 2010

heli určite budeš ešte spomínat na tehulkovanie v dobrom 🙂

gergi tak to ver že ju dá svokre ked si nebude vediet dat rady 😖 ja by som ju dala určite mamine, tam to máš isté že bude v poriadku 😉

gergi a s tými nevolnostami ti závidím, mne bolo do 4 mesiaca tak zle, síce som nezvracala ale napínalo ma pri každej voni - to som schudla hádam aj 7 kíl. 😒

helka101
16. mar 2010

Gergi, akože nezvraciam, ale môj žaludok je dakedy v katastrofalnom stave 😔 a to ked som čakala maleho som ani nevedela že som tehotna.. 😎 až ked mi bruško vykuukalo 😎
Do tehu knižky som si dala zapísať o kilo viacej, aby dr. nehysaačil, že som schudla, lebo sama na sebe vidim, že som musela podstatne zhodiť, ked dakedy sa prejedem, že jem cely den dačo, a potom aj dva dni len minimum. 🙄 a stale ma sušííí, čo mam v bruchu alkoholika 😀 😀 😀 😀

helka101
16. mar 2010

Luci môj muž dostal prísne nakazane, že ked ja budem v nemocke, tak si to musí v praci tak zariadiť, aby vedel maleho odniesť a vyzdvihnuť zo škôlky, alebo ho dať k našim... 🙄 a ked prideme s pôrodocnice, tak vraj budeme spolu doma všetci 4, berie si dovolenku a maleho teiž nechcem dať do škôlky 😉

sofik
autor
16. mar 2010

heli super si si to naplánovala- tak to má byt 🙂 ja chcem tiež druhé ked už budeme bývat v dome aby sme boli sami a spolu 😉

heli že alkoholika 😀 alkoholičkuuuuuu 😀

helka101
16. mar 2010

Noo tak to druhe by som brala isto radšej, 😉 ale budem rada ked všetko dopadne tak ako pri malom 😉

Ale Gergi pri tebe by som bojovala tak, aby sa mi svokra nedostala k malej... akože ja mam v pohode svokru, ale aj tak by som nebola nadšena a kludna, kebyže sa mi ma starať o dieťa, hlavne ked maly je už väčší, a Mino si snim poradí. 😵

Janka ako si sa rozhodla stou škôlkou?

sofik
autor
16. mar 2010

heli v septembri uvidím 🙂 ešte je daleko a uvidím podla toho ako si nájdem prácu 😉

gergi7
16. mar 2010

MM si berie dovolenku! len on ja pohoda sama o sebe. malu da radsej dolu, lennech si on v klude pozrie animal planet 😔 . o nervy toto!!! nasi budu mat pred svadbou, tam bude stres sam o sebe 🙄 . a svokre ja fakt neverim ☹ .

helka101
16. mar 2010

No luci, tak ti ostava rodiť doma 😀 a hned po pôrode šup na nohy, a fungovať dalej 😉 to by tvoju svokru asi šlak trafil 😀 😀 😀 ja by som si aj tak asi neodpustila poznamku, ked pôjdem do pôrodnice, " že dufaš, že sa dokaže o tvoje dieťa postarať , aspon spolovice tak dobre ako ty, alebo tvoja mamina" 😝 ale no nezavidíím ti... 😔

marcaradko
19. mar 2010

no,ale nas pomenili 😖 ...uvidime ako si zvykneme.
no ja som bola v utorok na tu sladku brecku 😝 ...clovek rata s tym,ze je to sladke,ale aj tak ma prekvapilo,ze az tak 😖 ,posledny glg som uz predychavala a fakt,este jeden zachodova mysa to istiii 😝 ,potom chvilu nic,potom vsetky mozne crevne zvuky,a do prveho susta ranajok len mierne zoslabnuta.no ked som sa po cca 3och hodkach najedla,prisiel na mna doteraz nezistitelny stav,...zalial ma pot,ale tak ze behom pol minuty som mala nalepene tricko na sebe,zahmlelo sa mi,total som sa cela roztriasla....a keby som nesedela,odpadnem ako vrece krumpli 😖 tento stav trval asi 15min.,ale mala som pocit,ze to je vecnost.volala som s dvomi kamoskami,co maju uz deticky,tak vraj jedna to vyvratila hned po dopiti,tej druhej za cele tehotenstvo nebolo tak plano ako vtedy.tak ma to trosku ukludnilo,a po dobrych vysledkoch na druhy den,si myslim,ze bude secko ok 😒 😉 ...akurat leukociti mierne zvysene,no to som uz mala na zaciatku tehu,a vraj to byva 😕
no a aby som sa nacisto dorazila o dva dni som sa vybrala k zubarovy,no ten hned po sadnuti do kresla zabyl sestricke :"napiseme rontgen martuska",a martuska mu na to,ale pan doktor ved to mame tehotenstvo 😀 ...co si myslel,ze to tam pod prsiami mam z dobrych ranajok? 😀 🙄 ...no a bolo po osetreni,ze mi tam treba trhat nervy asi z dvoch zubov,ale kym ma to neak velmej netrapi,tak si mam dotehotniet,dokojit a potom dojst,bo tam v tych mojich ustach to bude na dlhsie 😠 ...no fajne,tesim sa 😝
sofik,mi neceme radeka ale radka,radek je v ceskom kalendary,myslim,ze teraz niekedy mal meniny.ak nahodou niektora viete ci jesto v neakom meno radko,dajte mi prosim vediet,bo ak nikde nieto,nezapisu nam take meno na matrike,musi byt v neakom kalendary,vymyslene a zdrobneniny,sa nedaju zapisat 😕
ozaj neviete ci hlava moze bolievat aj z chrbtici v tehotenstve.pozorujem uz asi cca 2-3 tyzdne,ze kazde rano hned po zobudeni ma boli,a potom este asi 10-15 min.,nieje to neaka extra bolest,ale prekaza mi to.cez den som v pohode,obcas ma kde tu pichne,ale neboli na tabletku.tlak mam nizky,takze z vysokeho urcite nie.nechapem co to ma byt 😒 ☹
a este jedna otazocka,pozorujem ze sa malemu v brusku pravidelne kazdy vecer ckaaa,zistila som,ze je to vtedy ked sa napije viacej plodovej vody.neviete ci to nieje nebezpecne,ale ci je vsetko ok,aj ked je to takto casto? 😕
bru nocku 😵

sofik
autor
20. mar 2010

maruš ja som sa tam pomýlila - chcela som napísat Radko 😀

neboj čkanie je normálna vec a určite to nie je nebezpečné 🙂 a načo si to vlastne bola? že ti tak zle bolo? 😕

Ale ten nový vzhlad sa mi celkom páči 🙂

gergi7
21. mar 2010

marus, toho ckania sa neboj! Kajka tiez ckala pravidelne. Ked sme boli v nemocnici na pasy, tak ich dokonca museli zaznam aj prerusit!!!

marcaradko
23. mar 2010

no na tu glukozovu gebuzinu 😝 ,glukozove testy
gergi,ake pasy??? 😕

helka101
26. mar 2010

Dámy nejako to tu viazne, nezda sa vam to.. 😕

Noo my sme chory.. maly zase berie antibiotika, lebo mal neskutočny kašel, to sme sa 3noci nevyspali čo ho tak dusilo, a nakoniec mu soplíky prešli na lave uško, tak mame ešte aj to.. 😔 😔 😔 mame my smolu na tie choroby 🙄
Inač sa mame fajn, tešíme sa že sa oteplilo, aj ked teraz vonku vlastne ani nechodime, ale hadam sa z toho do pondelka dostaneme, noc už bola kludna, maly pekne spinkal, tak sme sa vyspali aj my s ockom.. len teraz ako je v pohybe tak ho zase začína dusiť, ale už jeto iny kašel, taky vykašlievaci.. predtym to bol taky, že kašlal kašlal a nevedel si odkašlať 😖

Marči, tie pasy robia v nemocnici.. budeš nane chodiť, už asi posledne 2-3tt aj to vtedy ked sa im asi nebude dačo zdať na prietokoch, aspon mna až vtedy nane poslali.. sleduju tam pohyby, kontrakcie.. sa mi zda.. 😅 ale viem, že naš maly zakaždym nanich spal tak ho museli budiť, a aj tak im nedaval žiadne pohyby... rano nulovy zaznam, a večer ukažkovy 😀

My sme objednany na 6.4. na tie Tripple testy a až neskoro okolo 24. 4. ideme do poradne... 😒 ale zatial je všetko tak ako ma byť, už citim je k večeru kopcovanie... tak sa vytešujeme.. 😀 tento rok začne pre mna futbalova sezona... 😀 😀 😀 😀 lebo ak to bude ako maly, tak bude kopať stale.. ale ved to poznate 😵

Marči ozaj vybavičku už pomaly chystaš? kočík si si už vybrala?
A čo ty Gergi? Ako postupujete s domom?

sofik
autor
26. mar 2010

heli viazne to tu 😒

chúdatko malý, nerozmýšlala si heli ho vziat zo školky ked si tehotná aby sa mu tá imunita trocha obnovila? 😕 a potom ho dáš znova od septembra, kámoška tak spravila a bolo to lepšie 😉

a ostatné beby čo? nika, pascalka, monika, mtsl, roasha, lubu? 😕

helka101
26. mar 2010

Jani, ja neviem či je to o imunite, on je proste alergik, a teraz je to najhoršie obdobie... 😔 nevieme sami s mužom čo robiť, škôlka mu prospieva, pači sa mu tam, konečne si tam zvykol, našiel kamaratov, domou nam nechce chodiť... a tak neviem... rozhodli sme sa , že budeme riešiť maleho aj s inymi doktormi, tak uvidime či to zaberie 😔

ale verte baby, čo by som dala zato, aby som mala zdrave dieťa.. ako zavidím vam ostatnym čo vam maju deti len "sezonne" ochorenia... 😉 nie ako my.. ťahame sa s choroby do choroby, a zdravy sme boli len 2apol tyždna 🙄

sofik
autor
26. mar 2010

heli u alergikov to je fakt teraz najhoršie obdobie 😒 ešte by ste mohli skúsit aj more či mu to trocha nezaberie 😉 aj moj brat bol v detstve každý 3 týžden chorý ale potom ako rástol to ustupovalo a na strednej škole už nemarodoval vobec a ostalo mu to doteraz - mal nábeh na astmu pretože mal často zápal priedušiek. Neboj aj Mirko z toho vyrástie len teraz chodí do školky a telo si musí zvyknút. 😉

helka101
26. mar 2010

Noo ved Janka jedine v tom dufame, že z toho skoro vyrastie, lebo mať doma nonstop choreho škôlkara a novodenca ma vôbec nelaka 🙄

mtsl
27. mar 2010

Ahojte, snažíme sa zbaviť plienočiek ale nejako sa nám nedarí. na WC sedí rád ale sám sa nevypýta. som zvedavá kedy príde deň D 🙂

gergi7
27. mar 2010

Ahoooojte 🙂
Marus, tie pasy su nejak tak ako ti to popisala Helka. Pomocou nich sa snimaju ozvy drobcovho srdiecka a zaznamenavaju sa aj kontrakcie. To sa robi v nemocnici. Mne ich robili len 1x pred porodom. Robi sa to nejakych cca 20 minut.
Ale ked som lezala na gynde, tak ma monitorovali aj 3x dodna!!!

Helka, no postupujeme. aj ked pomaly ale ide to! Vsetko nam robi moj krsny a moj ocino. ti su cez tyzden v robote a ako nahle maju volno tak pomahaju 😵 .

No a ja som chora ☹ . celu zimu nic a ten som musela 😒

helka101
27. mar 2010

Luci ja som chora, ako som zostala tehu 😔 stale soplím a kašlem, raz je dobre a raz horšie... ale mala som to aj pri malom, takže to nejako neriešim... 🙄 kedže homeopatika mi nezaberaju, zo sirupou čo môžem mi je špatne, tak to liečim len čajom a vela ovocíím 😵 čo mi maximalne šmakuje 😎
Aj mna v nemocnici monitorovali každu chviu, už mi to šlo nanervy.. hlavne ked som vedela, že zo zaznamom bude doktor spokojny len večer, lebo vtedy ho mal ukažkovy 😉

sofik
autor
28. mar 2010

ahojte 🙂

ja som tiež bola pri malej chorá, tesne pred porodom som mala chrípku tak asi aj preto sa mi skor spustil porod 😒

nám príde tatino začiatkom mája domov na 2 týždne tam pojdeme asi na pár dní do lc aj niečo porobit na domček a možno by sme sa mohli aj vidiet ak budete moct 😉

helka101
28. mar 2010

Jani tak mohli by sme dohodnuť nejake to stretko.. 😉 už je celkom fajn aj počasie, tak by sa hadam dalo ísť aj do parku 😵

sofik
autor
28. mar 2010

určite niečo vymyslíme 🙂 konečne je teplo a slnečno - zima bola dlhááááááááá 😒

gergi7
28. mar 2010

sofik, ani nestras!!! ja este nechcem rodit 😕 . No ja si za to mozem sama. Dostala som chut na pivo a samozrejme som sa ho nalogala rovno z chladnicky 🙄 . No co, sikovnost neopustaj ma 😖 . Dnes je to uz lepsie. hrdlo neboli, ale zato soplim.

henikav1
28. mar 2010

ahojte babulky, nahodou som ta gergi zahliadla a tak ma napadlo, ze uz to mas kazdu chvilu 😉 takze Karinka bude mat surodenca a Marus hned po tebe 😉 to budu take jarne babatka 😉
mtsl, este je skoro, nepocuvaj nase mami, ked tvrdia, ze my sme uz 9 mesacne nenosili plienky, vacsina deti sa uplne zbavi plienok okolo 2 a pol roka 😉 takze uz onedlho bude den D

marcaradko
28. mar 2010

ahojte 😎
kocik este stale nemame,spekulujeme ci kupit novy lacnejsi,alebo kvalitnz od ruky,...bo taky co splna moje kryteria zacina od 500 eur a to za kocik nedame....asi 😅 ...,ale isto,...je to vela,ni? 😕
no a vybavicku som donedavna nemala ziadnu,no ja som si kupila zopar bodiniek,a tento tyzden dosiel svagor s kockou domou,tak doniesli take krasne overaliky,dupky,bodinka,mikynky,...no proste velo krasnych veciciek,ak to pojde aj dalej takto,takhadam ani nic kupovat nemusim 😀 😉
ozaj gergi objednavala si si este nieco z tej stranky co si mi vtedy poslala?mozno by som z tade chcela zavinovacku,pripadne neake vecicky 😕 juj,sa skoro vyliec 😔ja som si to vsetko asi odskakala na zaciatku,teraz sa klop,klop,klop ako tak drzim,...ale nastupuju uz klasicke tehu proglemiky ako bolavy chrbat,kadeake spanie-cikanie,kopanceky a tak.no a rano ma stale trapy ta moja makovica,...neviem z coho ma moze boliet,netrva to dlho,ale je to hlupa bolest 😖 😠
tak sa len uzdravte,vitaminiky papkajte 😉
mimochodom vsade z okolia pocuvam,ze tento rok vladnu chlapy 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre