Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

zuzulask
14. máj 2010

dnes som bola na socke.....po informácie...po ukončení RD sa mám hlásiť na urade práce...potom keď mi príde rozhodnutie z úradu práce, s tým mám ísť na socku a tam mi vyrátajú nárok na nezamestnaneckú...nárok mám z vymeriavacieho základu, ak mi nemajú z čoho určiť zo zamestnania, vym. základ je podľa zákona....mesačne by som mala dostávať podľa počtu dni cca 159 eur.....

ale ak mám možnosť odpracovať aspoň niečo u zamestnávateľa, tak potom ako vym. základ bude dávať zamestnávateľ zo mzdy.....

jednoducho ak mám možnosť niečo u neho pracovať , mám tam ísť....napr. dočerpať dovolenku a potom ukončiť pomer...resp. v rámci výpovednej lehoty čerpať dovolenku....mám tak spraviť.....

takže v žiadnom prípade neukončujem pomer dohodou ale výpoveďou a výpoveď nech mi dá zamestnávateľ a to z org. dôvodov a hotovo....

sofik
autor
14. máj 2010

heni nová fotka? super 🙂

zuzulask treba so zamestnávatelom nejako vybabrat a zvýšit si podporu ak sa dá 😉 ja som takú možnost nemala kedže som pracovala v prahe v čechách a na sociálke mi ani nevedeli povedat či vobec nárok budem mat tak som to nechala tak a dala som výpoved ale až tento týžden som tam bola a dozvedela som sa že aj z čiech priznávajú dávky 😒 ale nejdem sa radšej rozčulovat a počkám na rozhodnutie 🙂

mirka099
14. máj 2010

jej baby dakujem za gratulacie 😵
dnes som sedela tri hodinky v kadernictve, a maly bol s tetou a pekne sa od nej vypytal cikat..takze uz je to super 😵

mirka099
14. máj 2010

zuzulask, tak na toto sa netesim, nastastie ma to tak skoro necaka. no nezavidim ti tieto opletacky,, 😒

henikav
14. máj 2010

sofik, nielen nova fotka, ale aj novy nick, zistila som totiz, ze nebolo vidiet moj fotoblog, pretoze bol ulozeny na ceskej stranke, tak som sa zaregistrovala na slovensku. No a fotka nic moc, ale ina nebola po ruke a nerada pisem inkognito 😀

sofik
autor
15. máj 2010

Dobré ránko 🙂

heni aj ja som mala vytvorený nick ešte na českej stránke ale minule mi ho admín presunul na slovenskú 😉

inak dnes počasie oničom 😒 včera som poupratovala a dnes možem relaxovat pri telke 😉

zuzulask
15. máj 2010

sofik ,
ako si dopadla na socke????? platila si si odvody DPvN sama???? tuším si to tu už písala ale vakt to neviem nájsť...

sofik
autor
15. máj 2010

nie ja som si ich neplatila kedže ja som mala pracovný pomer a RD v Čechách a nikto mi nevedel či aj česi majú rovnaké podmienky pre poberanie podpory ako my 😒 a v pondelok mi volali zo sociálky že áno a že mi podporu uznajú ale kolko to netuším tak som zvedavá 😕

sofik
autor
15. máj 2010

ale to s tým pripoistením je dobrá vec, zaplatíš si pár dní do DPnV a máš podporu o akej si ešte nesnívala 🙂 len dúfam že to nejako neobmedzia časom lebo v tom je diera v zákone ako hrom 😉 štát za chvílu zistí že tam je nejaká chyba a určite to stopne do nejakého maxima

zuzulask
15. máj 2010

len nech vydrží do júla....24.6. mi končí RD a chcem sa od 1.6. do 24.6. pripoistiť......viem že od 1.7. sa mení výmer na výpočet vym základu ale to sa mňa týkať nebude keďže budem platiť v júni a potom už nechcem....

sofik
autor
15. máj 2010

takže si sa rozhodla radšej pripoistit a dat výpoved ako sa natahovat so zamestnávatelom? určite je to lepšie riešenie a určite to výjde aj finančne lepšie 😉

zuzulask
15. máj 2010

o naťahovanie nejde, keby som po tom dostala vyššiu nezamestnaneckú tak idem do toho.......ale keď absolvujem všetko toto ...tak môj vym. základ bude z príjmu od neho , a keď to skončím.....tak možno mi pri dobrej vôli vynde do 300 eur....a ak sa pripoistím tak pri max. mi môže vydať aj to 1050....tak kašlem naňho.....

je to obrovská diera v zákone a málo kto o nej vie.......nebyť tohoto fóra diskusie , a hlavne radca gapa....tak sa naťahujem....lebo toto ti na socke nepovedia.....

zuzulask
15. máj 2010

aj na stránke socky to máš vysvetlené tak šalamúnsky a vždy tam pletú a odvolávajú sa na paragrafy že tomu nikto nerozumie....a keď sa spýtaš na socke tak sa tvária že nevedia a okolkujú....

len nech vydržia do toho júla..... 😝 😝 😝 😝

sofik
autor
15. máj 2010

určite ti to na sociálke neporadia lebo to musia platit oni a oni neradi niečo platia naviac 😉 ale ked máme platit my tak sú radi 😒

henikav
15. máj 2010

ja mam tiez take skusenosti, ze to co maju dat nepovedia, ale to co maju dostat vymahaju, meskaj len 1 den uz aj mas upomienku. Clovek si musi sam zistovat co a ako

mirka099
15. máj 2010

Ahojte baby, potrebujem surne info.. Ktorá chodievate k Orsaghovi - gynekológovi??? stratila som tú kartičku s ordninačnými hodinami, a neviem ako robí v pondelok...marí sa mi že doobedu berie neobjednane, len neviem od kedy zacina..chcem tam byt prva nech nemusim vyckavat dve hodiny...
Dik, prosim spomente si 😉

mirka099
15. máj 2010

a este ked spominate tie davky, tak aj ja si postazujem. buduci mesiac mam poslednu tu zvysenu matersku a zas padneme na tú nízku... 4 mesiace sme si ju užívali iba 😒

maximiliana
16. máj 2010

mirka akoze styri? vsak dva ste mali v maji, tak pat 😉 inac neviem ako nasi zakonodarci prisli na tie dva roky... ja idem od augusta do roboty, a neviem si predstavit, co bude maly robit v jasliach... vsak im to tam prevrati hore nohami a najma ked mi odmieta poobede spavat

mirka099
16. máj 2010

maximiliana no ano tak 5 opravujem... neviem preco som ratala 4 asi preto ze prvu som dostala vo februari 😅

maximiliana
16. máj 2010

no vsak kto by si to aj pamatal... aj ja som ho dostavala cele dlhe styri mesiace xixi fakt neviem co s tolkymi prachmi od radosti... asi pojdeme na Maledivy 😀

sofik
autor
16. máj 2010

Baby tak to ste si ten zvýšený príspevok velmi neužili 😒 ale takisto nechápem z čoho vychádzali ked to dávali do návrhu 😕
asi prvíé 2 roky stoja naše deti viac penazí ako posledný tretí 😀 ako keby ich ten jeden rok naviac zruinoval 😠 skor si myslím aby mali na dávky pre našich počiernejších spoluobčanov 😠

sofik
autor
16. máj 2010

dnes je hnusné upršané počasie 😒 taká nudaaaaaaaa 😉

tohto roku asi pojdeme na dovolenku všetci do Grécka 😀 ked už im poskytneme takú vysokú požičku tak možno nás aj niekto z tolkej tolerancie aj prichýli 😀 😝

henikav
16. máj 2010

sofik spolahni sa, len aby vam potom tam pod mostom nebolo tesno s tolkymi turistami, co tiez pocitaju s pohostinnostou a toleranciou grekov 😀 😀 😀 😀

sofik
autor
16. máj 2010

heni Grécko bola moja oblúbená dovolenková destinácia ale s tých ich lenivostou a nezodpovednostou ma už serúúúúú 😠

henikav
16. máj 2010

no sofik, s tym si nepomozeme, este sa pre nich len zacne tvrdy zivot, aj ked si nemyslim, ze az taky tvrdy, aky maju ludia na slovensku, ved oni nevedia co od dobroty. Inac mne sa v Grecku tiez pacilo, ale ak sa nam podari ten domcek, tak budeme dovolenkovat maximalne v zahrade 😀 😀 😀

sofik
autor
16. máj 2010

my takisto dovolenka pracovná - na domčeku 🙂 ale aj taká dovolenká je príjemná a teším sa na to 😉 ked už budeme vo svojom tak potom si určite doprajeme nejakú dovolenku ak budú peniažky 🙂

helka101
16. máj 2010

Ahojte kočky, čo tu rozoberate? dovolenky? my chcmee tento rok kusok pochodiť slovensko 😀

henikav
16. máj 2010

ved aj my by sme sa tesili ze nepojdeme na dovolenku, len aby nam ten domcurik vysiel 😉
ale pridem aspon do Lucenca, pre mna je to taka fajnova kludna dovolenka, vsetci nas obskakuju, nemusim varit, prat, zehlit, vsetko sa vdaka mame spravi samo 😀 😀 😀 😀 😀 Ja sa len vyvalim na terasu na hojdaciu lavicu a zdvihnem sa na konci dovolenky 😀

sofik
autor
17. máj 2010

dobré ránko 🙂

heli aj na slovensku je toho dost, my sme boli minulé leto na Liptove a bolo super, tam je tak krásna príroda 😉

heni na takej dovolenke je najlepšie 😀 ked nerobíš nič len oddychuješ 😉

zuzulask
17. máj 2010

my tiež chodíme....teraz najbližšie ideme v sobotu do Banskej Štiavnice...je tam festival kumštu, remesla a humoru....potom chodíme na Hrušov na hhontiansku parádu, na Modrý kameň na gaštanové slávnosti a aj do Kremnice na gagy ....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre