Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
6. apr 2010

Ahojte baby.. vítam nove členky 😉
Mirka ja som dakedy byvala na Rubanisku I, ale sme sa presťahovali, tam sme boli len v podnajme, no občas zvykneme zájsť sa zahrať na to ihrisko čo je pri škole, manžel tam chodieva behávať 😅

No je velmi smutne, že človek si ide oddýchnuť a nakoneic si ho tam najde smrť 😔 manželku som mu poznala zo saly, velmi mila žena 😉 zlata.. 😵 aj on bol dobry odborník, pamätam si ho z oddelenia 😔 no je mi ich luto, musí to byť strašne 😔

Ja som dnes bola na odberoch na Tripple testoch a už sa neviem dočkať sona, v 20tt, lebo som nedočkava čo čakame 😵 dufam, že sazadarila baba 😉
Luci tebe sa to už krati, jhoj tak ti zavidim a ja niesom ani len v polke 😒 no špatne mi je, akoby som bola na začiatku.. 🙄 zatjra idem zlikvidovať všetky kolače zo stola, lebo ich iba zobkam zobkam a jasne, že mi je špatne potom 😖

sofik
autor
6. apr 2010

Ahojte baby 🙂

Strašná nehoda postihla tohto doktora ☹ chúdatá deti ked to videli 😒

Nejako sa nám to tu rozrastá 🙂 vítame nové členky 😉

Konečne je po sviatkoch, dúfam že aj to počasie sa umúdri 🙂

mirka099
6. apr 2010

Tak dakujem za prijatie...
Zuzulka na trojku chodim dennodenne, byva mi tam mamina... az zazriete mamicku s dvojrocnym utekajucim kuceravym chlapcom a psa bigla som to ja 😀

Veru toto pocasie je strasne..ako sa oteplilo kazdy den sme boli v parku. kubko obdivoval, pavy, somarika, kacicky...a ja som v klude cuckala kofolu 😎 ...ale v takomto pocasi je to bieda.. 😖

zuzulask
7. apr 2010

keď budeme vonku tak popozerám...ja chodím pre dcérku do škôlky tak okolo 16:00 , keď sa malý vyspí...chodí ma Rúbanisko I, aj malý mi tam pôjde.....ale asi až od septembra...

mirka099
7. apr 2010

Bre ranko
Ja byvam presne oproti skolke na dvojke... od buduceho septembra pojde aj Kubko do skolky, a nevieme sa rozhodnut medzi tou na jednotke a tou na dvojke... hovori sa ze ta na 1 je lepsia, avsak tuto mam priamo pod nosom, a to je velka vyhoda...

zuzulask
7. apr 2010

ale prihlášky sa už mali odovzdať.......lebo sa môže stať že ti ho nezoberú....teda na jednotke už je plno...aspoň tak som počula....ja som tam mala prihlášku od min. roka, lebo som nevedela či nepôjdem skôr z MD dole...tak som ju tam dala, aby mi obidvaja chodili na jednu

mirka099
7. apr 2010

my sme sa pytali tuna na dvojke, a tam mi tvrdila ucitelka ze v pohode stacime na buduci rok... to bolo koncom marca... do tej na jednotke sme sa uz nesli opytat...myslis ze ked ho tam zapisem buduci marec na september ze to uz bude pozde??? 😕 tak teraz si ma vystrasila

helka101
8. apr 2010

Mirka ak chceš aby ti nastupil len od septembra 2011, tak ked ho pôjdeš zapísať v marci,ako sa ma, tak to bude v pohode.. 😉 myslím,že na Rubanisku to nemaju tak nabite škôlky, ako napríklad v centre, Štefanikova, alebo Herzova, Zvolenska a tak.. 😉

zuzulask
8. apr 2010

ja som myslela že už tento september 2010...tak to máš ešte naozaj čas 🙂 🙂 🙂 🙂 ....Rúbanisko I je plné a deti už posielajú na Rúbanisko II a riaditeľka vravela že požiada o otvorenie novej triedy, ale nevie či jej to schvália na meste keď na II je ešte voľno.......pomaly ale isto sa plnia škôlky......

mirka099
8. apr 2010

...presne ako vravite, teraz ste vystihli moje obavy... pokial viem tak tato skolka na dvojke je jedina kde nieje nabite, znamena to ze je aj najslabsia? najlepsie by mi ho bolo dat sem, ved uznajte, pred vchodom mam branicku do skolky, to je strasna vyhoda... nemate s nou osobne skusenosti?

helka, moja svagrinka ma 7 mesacnu dcerku Ellu 🙂 a druha teraz caka, a kedze meno Ella je uz v rodine obsadene zrejme bude Nela

helka101
9. apr 2010

Mirka mne sa velmi pači to meno, ale manžel snim nieje nejako nadšený a zatial som nenašla ine čo by mi zapasovalo 🙄 tak bude boj 😀

No maš určite vyhodu, stou škôlkou, nemaš v okolí maminku, ktorej tam chodia detičky? alebo skus tam zajsť s malym predtym ako tam podaš prihlašku a uvidíš, aky tam maju pristup učitelky, a ako sa spravaju deti, ako sa im venuju... 😉 a podla toho sa rozhodneš... Ja som davala maleho do škôlky, tiež pri nas, chvalili ju, aj teraz sme spokojny, aj ked som jedno obdobie rozmyslala, že ho preložíme, ale nakoniec sme zostali... malemu sa pači a to je podstatne premna! 😉

sofik
autor
9. apr 2010

helka Ella je pekné meno 🙂

mirka určite by to bola velká výhoda dat ho do tej školky kde je to najbližšie a ked ju máš hned pod nosom tak nie je o čom rozmýšlat. 😉 V každej jednej školke sa nájdu aj klady aj zápory 🙂

helka101
9. apr 2010

Jani, uvidime... či tam pan dr. nenajde nakoniec pinduurik, a to len bude dilema , lebo pre chlapca nemame žiadne meno ani len vo vyhlade 😀

sofik
autor
9. apr 2010

heli musíš verit že to bude konečne dievčatko 🙂 a čo malý už je zdravý, už chodí do školky? ty si teraz na PN?

helka101
9. apr 2010

No ved ja aj verím, ale nejako necitím, čo by to mohlo byť, pri malom som vedela, a tušila že to bude chalan 😉
No ja som už na PN, maly je doma, ale od pondelka nastupuje do škôlky, lebo si už ideme kus aj nanervy.. predsa v škôlke to ma pestrejšie, ako somnou doma.. 😎
ako sa mate vy, čo mala Sofka? 🙂

sofik
autor
9. apr 2010

my sa máme fajn, Sofia sa už tiež doma nudí tak len chodíme po vonku a po obchododch ak neprší 🙂 stále ma niekde volá, ona najradšej tak kde sa jej aj niečo ujde 😉

ked si už na Pn tak máš aspon klud 😉 minule som čítala že ti pohlavie dietatka na 100% zistia už aj z krvi od 10tt - nemože ti to spravit tvoj dr? ako čakat ešte do 20tt.

helka101
9. apr 2010

Jani stojí to okolo 70euro čo som čítala, a tak si radšej počkam,aj tak rozmyslame, že si dame to 3D sono urobiť, či je babo isto v poriadku, aj ked mm je nazoru, že pri malom sme nestresovali, že teraz je určite všetko O.K. že malemu sa robili len klasicke morfo sona, tak nechce aby som si to dala pri druhom, že to vyžaruje niečo, čo určite babu škodi 😒 tak uvidíme.. do dalšej poradne idem aj tak len 26.4., a až potom na sono, ale tak si počkam 😉

No tak mala je taka tulačka, zlata 😀 by som ju chcela vidieť, isto je raidna paradnica šikovna... pekne by sa isto hrali s Mirkom a Matejkom ako dakedy v parku 😵 s domčekom nejako postupujete?

sofik
autor
9. apr 2010

no heli to je, stále by sa len flákala po vonku 😀 s domčekom zatial nič lebo tatino nám dojde až koncom apríla na 2 týždne z Fínska a vtedy budeme musiet toho postíhat čo najviac a v lete sa bude robit podkrovie a nová strecha aby bolo pred zimou už pod novoua robili sa už len úpravy vo vnútri. Ked pojdeme do lc v máji tak dám vediet a dáme stretko v parku alebo niekde inde kde by sa nám detičky zahrali 🙂

70 eur za odber krvi a zistenie pohlavia? Tak to je fakt dost ☹ ale aj to 3D sono stojí niečo nie? už aj 4D je a aj to je drahé 😒 ja takisto pri malej som mala len klasické sono a odbery a tiež som nestresovala, síce mala som aj amniocentézu kedže som mala zlé výsledky na Tripple testoch, ale nakoniec to bolo v poriadku a hned mi povedali aj pohlavie takže som to už na 100% vedela od 18tt 😉

mirka099
9. apr 2010

Ahojte, Helka dakujem za radu, uz som rozmyslala ze sa tam pojdem pozriet do tried, aby som videla ako to tam funguje, ako sa spravaju k detickam ked neocakavaju navstevy rodicov... no lenneviem ci sa to moze..len tak z ulice pytat sa dnu...

sofik a ty teraz nebyvas v lc? Vecer budem mat trosku cas, manzel chodieva na nocne, tak sa vas pocitam trosku dozadu..aby som sa furt nevypytovala 😅

vajanka
9. apr 2010

ahojte, ak mozem rada by som sa k vam pridala, prestahovali sme sa do Lc, nikoho tu nepoznam, tak aspon takto. nevedeli by ste mi poradit nejaku dobru doktorku pre malu? byvame pri cinskom mure. dik

helka101
9. apr 2010

Mirka kludne sa vypytuj 😉 odpovieme 😵
No a myslim, že to nebude blbe, lebo ja ked som volala za maleho do škôlky, tak mi sama riaditelka navrhla aby som s malym došla, že sa kusok pohra, a uvidí prostredie.. a sama si utvorím nazor, ale mne škôlku odporučala aj znama, a som snou spokojna aj ked ma mrzí, že sa presťahovali, a niesu na tom mieste kde boli predtym.. ale učitelky ostali tie iste, takže sme radi 😉 Kludne tam chod s malym, ved nemusíte ísť dnuka, uvidíš aj vonku na dvore ako sa spravaju učitelky, či sa tym deťom venuju tak ako maju 😉

Vajanka jasne, že sa môžeš pridať, konečne nove členky, lebo tie čo sme tu, tak už aj prestavame prispievať, kedže mame väčšie detičky, daktore nestihaju, daktore pracuju a tak 😉 A kde si byvala predtym? Zvykneme mavať stretka v parku, ako spomínala Sofík, tak sa môžete kludne aj popridavať, sa spozname ososbne 😀

Sofik, no aj za to 3D platiíš, neviem som na važkach... sestrička mi pvoedala, že na sono pôjdem až po 20tt, tak uvidim, ako sa vyjadrí Dr. Križo, a podla toho sa rozhodnem, ak bude niečo take nerozhodne, tak sa dam aj na to 3D, a hlavne, dufam, že mi povie pohlavie 😎
No takže do zimy, teda ten domček nedokončíte čo? nevratite sa byvať ku svokre, či to asi ne? 😒 či zoberiete podnajom)? zoberte dole na Vajanskeho, budete bližšie k sebe, a budeme davať stretka 😉

zuzulask
9. apr 2010

my bývame na Rúbanisko III a malá chodí na I , tak sa cestou aj poprechádzame s malým keď ideme do škôlky, aj ja som rozmýšľala nad II ale nakoniec som išla inde....suseda dala malú na II a tiež si chváli....teraz mali na II žltačku , tak ich hromadne očkovali....ale ináč sa jej páči, sem tam poplačká ale to sa dá.....

My máme doktorku na Rúbanisku, MUDr. Zacharovú a som s ňou veľmi spokojná, milá k detičkám, deti sa tešia a majú ju radi.....

JA som na d nebola ani s jedným, v časoch môjho 1. tehotenstva sa to dalo len vo Zvolene a v Maďarsku a to sa nám nechcelo a bolo mi povedané aby som babo zbytočne nesonovala a ak chcú zistiť všetko čo majú na biometriu, 4 komory srdiečka, ako to funguje, párové orgány, oblička a pod. aj tak musia urobiť klasické sono....je určite milé keď vidieť tvár dieťatka a pod. a aj si to nahrať na video, ale podľa mňa je to všetko samá komercia a o tom ako vytiahnuť peniaze........

sofik
autor
9. apr 2010

vajanka kludne sa pridaj ja tiež nie som rodená Lučenčanka 🙂

mirka nebývam v lc, chvílku som bola u svokry ale nedalo sa tak som radšej teraz u svojich rodičov dokým si neprerobíme domček v Tomášovciach 🙂

helka ku svokre nikdy 😠 uvidíme kedy sa vráti tatino nastálo z Fínska a potom sa rozhodneme ale do zimy to nestihneme ale dúfam že v jari 2011 to už bude 🙂

aj ja si myslím že tie 3D a 4D sona sú len hltače penazí 🙂 ale mladé čakatelky si to dávajú skoro všetky a hlavne tie čo čakajú prvé bábo 😉

kolonia
9. apr 2010

🤐 😵 🙂 😉 ☹ 😒 😠 😎 😖 😲 😀 😢 😀 😝 😔 😅 😕 🙄 😨 je to super

sofik
autor
9. apr 2010

kolonia a ty si kto? či si tu sem zablúdila? 😕

zuzulask
9. apr 2010

sofík....moja mamina pochádza z Tomášoviec....prežila som tam svoje celé prázdninové detstvo pri starkej na Zelenej ulici ...a sesternica býva na Ostredkoch II.....bolo mi kráááááááááááááásne..leto na rybníku, kino, ihrisko ....jáj to boli krásne časy..... 😵 😵 😵 😵

my sme dnes boli s Michalkom na urológii....sťahovať predkožku....bolo to raz dva, doktor vravel že ju má dor´br širokú , tak mu ju hneď stiahol, nemal to veľmi prirastené....tak by to nemalo robiť problémy.....len strašne plače keď ciká....teraz sa ideme osprchovať a pretiahnuť a dáme mastičku...som na to sama, manžel išiel do Haliče na stretko s bývalými kolegovcami...tak dúfam že to zvládnem sama, že dobre pretiahnem.....no uvidím...zapchajte si pre istotu uši 😀 😀 😀 😀 😀

sofik
autor
9. apr 2010

zuzulask ja Tomášovce nepoznám lebo pochádzam až z východu - Vranov nad Toplou, ale stihla som si už dedinku omrknút a aj pri rybníku sme už boli 🙂

sestrin malý mal tiež problémy s predkožkou a nakoniec bol na obriezku pretože sa mu to stále zapalovalo 😒

zuzulask
9. apr 2010

teraz už rybník nie je čo bolo.....zašlá sláva , ale tak pred 20 rokmi....krása....šak sa spýtaj domácich...a najradšej som chodila na Zungou...aj so sesterkami....mamina sa vydala a odišla z Tomášoviec do dedinky Pravica v okr. Veľký krtíš...je to pri Závade, Ľuboreč .....a ja som sa sem tiež vydala k manželovi, ale on je z Maškovej...takže sme aj my prisťahovalci....

dúfam že sa mu to bude dobre hojiť...veď to že taraz musím byť sviňucha, aby sa mu to dobre hojilo.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

mirka099
9. apr 2010

jaaj zuzla az ma mrazilo ked som citala o malom Miskovi.. prajem silne nervy a odolnost voci placu..snad to dlho boliet nebude.... ako dlho to ma trvat? nevraveli ti? chudacik, snad sa my tomu vyhneme.. 😢

co sa tyka toho kto z kadial pochadzame, tak ja som original Lučenčanka..od narodenia..

To je mile ze sa aj stretavate, a ako casto? ja som v parku casto, tak dufam budete mysliet aj na mna... kubko sa strasne rad hra s ostatnymi detickami, tak vyuzivam kazdu prilezitost.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre