Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

sofik
autor
9. máj 2010

heni ale kdeže v jeseni, vtedy sa chystá len velká rekonštrukcia 😀 Možno tak v jari 2011 ak bude dost peniažkov a vtedy to ide rýchlo 🙂

heni a vy bývate v podnájme? tak to je načase mat aj niečo vlastné ak plánujete zostat v belgicku 😉 Aké sú tam ceny a hlavne domčeky sú krajšie ako u nás alebo hrúza 😕

henikav1
9. máj 2010

no mame sice dom, ale daleko do prace az 55km, takze sme to dali do podnajmu a my byvame v podnajme, ale ceny su tu hrozne. teraz sme nasli nieco blizsie, t.j. 38km do prace, peknu vilku za dobru cenu, ale tiez budeme vsetko prerabat. Cena 200tisic. Dalsich 100 nam zhltne rekonstrukcia, tym ze si to budeme prerabat sami, ale aj tak by sme na tom boli este dobre. Tu je strasne tazke najst pekny dom, s velkymi miestnostami a velkym pozemkom, no hruza, ake hnilicky tu predavaju na zburanie okolo tych 150-200tisic, takze drzte palce, aby sme sa dohodli, dnes tam ideme, pisomnu ponuku som uz dala, uvidime dnes ci nam ju akceptuje a ci podpiseme. Aj Mirko je uz na ceste na letisko, tak dufam ze mu nezrusia let.
Inac sa zasmejete, ale ak nam to vyjde, rovno sa stahujeme a budeme si opravovat dom "nad hlavou" 😀 😀 😀 , lebo nechcem dalej platit najom, kazdy mesiac 1000 eur vyhodenych
takze sa chystame na kemping 😀

sofik
autor
9. máj 2010

heni tak to držím palce aby sa to dnes podarilo a hned ste sa stahovali 🙂

a čo potom urobíte s tým domčekom čo prenajímate? predáte ho ak si kúpite iný alebo budete mat 2?

henikav1
9. máj 2010

ten druhy vlastne ani nie je dom, ale bytovka a vsetky byty su dlhodobo prenajate, takze to si nechavame ako "treti dochodkovy pilier" Vies, tak rozmyslam, ked uz budeme stari a nevladni, tak nebudeme niekomu na krku, ked mas prijem vies si zaplatit nejaku slusnu starostlivost. Berieme to ako investiciu do buducnosti

henikav1
9. máj 2010

vies, tak rozmyslam, ze ked zacnete prerabat na jesen, tak fakt na jar mate krasny domcek, to uz ujde ako voda, pomaly budes moct zacat balit 😉
tesis sa do Tomasoviec??? Ja tam poznam az jednu ulicu, tu co vedie k priehrade, ked som bola studentka, boli sme tam stanovat, neviem ci to este tak funguje, ale teda bolo nam tam fajn, to boli krasne casy. Kazdy rok sme mali ist niekde inde, toto som organizovala ja pri Lucenci, lebo kazdy z nas bol z ineho konca republiky. No ale potom to nejako upadlo, po ukonceni skoly sme sa rozisli kazdy svojim smerom, kazdy zacal novy zivot a od stanovaciek sa upustilo.

marcaradko
9. máj 2010

ahojte mamini 😎 prajem vam secko naj k dnesnemu sviatku 😵
heli napisala som ti ip 😕 😅 ...???! 😒
kocik mame doma uz cca mesiac 😉
sofik,tak pridaj aspom sem neake foto malej,...vlastne uz velkej kocky...,ked az tak pozde dojdes do LC
...a vraj krasny slnecny dnik opat,...jani kde byvas na maldivach? 😀
no,veci poprate,este pozehlit vybavicku,sup s nou do tasky a kooonecne pobalena,...aj to by som sa neviem kedy zacala balit,...ale nieco mi hovory ze to bude predsa len skor,neak sa citim divne,casto ma brusenko pobolieva a tvrdne,picha,obcas aj do ritulienky a menzesovy pocit mam uz tiez.v noci robim secko mozne len nespim a tak.... 😖 ....,ale hadam vydrzim este zo 3 tyzdne a pooootom,premna zamna aj o polnoci...len nach je to uz potom rychlo 😀

sofik
autor
9. máj 2010

inak baby zabudla som sa vám pochválit Sofina nám spí v noci už 2 týždne bez plienky a žiadna nehoda nebola 🙂 😉

ale sprchlo nám tu pekne a máme krásnu dúhu 😅

maruš tašku maj pekne pripravenú ale ešte vydrž aspon do 38tt 😉

helka101
10. máj 2010

Jani mala je šikovnica 😎 my sme tiež boli pekny čas bez plienky na noc, ale zase sme sa začali pocikavať... 😔 a nebavilo ma každy den sušiť madrac a prezliekať postel... tak ide spať bez plienky a ked tvrdo spi tak mu ju daaam, a dakedy vstane z mokrou a dakedy nie.. 😉 nejako to neriešim... zase nas trapi kašel a hned ako dokašle, tak ideme skušať spanie sameho v detskej...len to bude zaberak premna, ho chodiť kontrolovať 😖 tento tyžden mu ju chcem kus prerobiť, tak aby sa v nej tešil.. doteraz tam odmietal spavať ☹

sofik
autor
10. máj 2010

heli ani som nečakala že to bude tak skoro ale už mi odmietala plienku, ked som jej ju večer pred spaním dávala tak velmi plakala že ona nechce plienku, ona už nepišká tak som to riskla a doteraz nič 🙂 šikovná je aj ja to nechápem ale bolo načase 😉

Mirko takisto nechce spinkat sám? Ani Sofia. Pekne spala vo svojej postielke ale posledný mesiac nechce, len so mnou 😠 Tak sa ani poriadne nevyspíme pretože ona sa krúti a roztahuje až hroza ☹ Stále vás trápi ten kašel? Ale ked je Mirko alergik tak to je z toho počasia, samý pel, všetko kvitne 😒

ja som dnes objednaná na preventívku ku gynekologovi tak sa už idem pomaly chystat, dúfam že nepovie že som tehotná 😀 😀 😀 To bola sranda 😝

helka101
10. máj 2010

Noo stale trapi.. razje lepšie raz horšie, teraz je to horšie... 😢

tak sa držkajte.. mala je šikovnica.. ja maleho musím pomaly učiť,lebo posteilku trea uvolniť pre druhe a nechcemto urobiť tak, že si donesieme mimi domou, a my ho šupneme do detskej.. 😔

noto by bola sranda riadna 😀

sofik
autor
11. máj 2010

Dobré ránko 🙂

tu je link na modrej streche z domčeka, nie sú tam všetky fotky pretože nejaké ostali vo fotáku a tatino ho vzal so sebou 😉 http://www.modrastrecha.sk/fotoblog/sofik/album...

u gynekologa bolo včera tolko ludí že som odtial odchádzala okolo 12:30, katastrofa, potom som letela na sociálku pretože mi trebalo doložit ešte zmluvu aby mi priznali podporu ale už to je ok tak mám ešte klud pol roka dokým mi malá nastúpi do školky 🙂

helka101
11. máj 2010

Jani domček je hezky, ale aj dosť roboty je nanom 😉 ale je len vaš a čoskoro v nom budete byyať 😵

sofik
autor
11. máj 2010

ved to, hlavné je že je náš a ked budú peniažky tak to pojde už rýchlo, problém je v tom že dokým je tatino v zahraničí tak to zatial stojí a nič sa tam nerobí ale ked dojde tak za pol roka už budeme bývat, ja dúfam že v jari 2011 už to bude alebo najneskor leto 2011.

nechceme brat žiadne hypotéky ani úvery tak preto to riešime takto ale už máme aj našporeného dost tak pol roka ešte vydržíme a potom sa do toho pustíme. Nechcema sa zadlžit a potom to splácat 20 rokov ☹

helka101
11. máj 2010

Noo presne.. my sme to včera s mužom ratali, že mi zhruba splatime hypoteku za 10rokov... a dalších 10 im platime uroky 🙄 zderstvo... ale ked sme to envedeli inač vyriešiť, tak bohužial ☹

Ale budete to maš super hlavne sa mi pači ta terasa čo budete mať zozadu, ten balkon 😎 super to bude 😵 potom prideme kolaudovať 😎

sofik
autor
11. máj 2010

to vieš že bude nejaká kolaudačná párty 😀

to je na tých hypotékach najhoršie že tie úroky sú katastrofálne 😠 ale ked nie je iná možnost tak aj takto sa to musí riešit 😉

henikav1
11. máj 2010

sofik aj ja som pozrela, pekny domcek, to uz pomalicky zvladnete a budete sa tesit zo svojho.
Helka tie uroky ☹ ja som to tiez pocitala a vysli mi katastrofalne cisla, radsej nevediet, aby som nedostala infarkt a pri tom nasom dome, keby som vam povedala dostanete infarkt este aj vy 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zuzulask
11. máj 2010

sofik ten dom je na začiatku Tomášoviec??????????

zuzulask
11. máj 2010

teda na začiatku Lúčnej ulice???? ale tuším podľa pohľadu na keramiku na konci....

sarica
11. máj 2010

Janka ste sa rozhodli pre domisko riadny! 😉 My sme si vybrali takýto http://severo.moravskestavby.cz/typove_projekty...

henikav1
11. máj 2010

sarica pekny domcek. A uz mate vyhliadnuty nejaky pozemok??? Kde by ste ho chceli postavit?

sofik
autor
11. máj 2010

zuzulas je to na konci Lúčnej len tam máme tabulu z názvom a neviem prečo? 😕 kedže je za nami už len jeden dom 😀 ale asi ju nevedeli kam dat a ten dom bol neobývaný tak asi preto 😉
sarica domisko? 😀 to si prvá čo to povedala 😀 😀 😀 On je malý len tak velký vyzerá 😉
Inak ten bungalov je krásny a to ste už rozhodnutý na 100% že ho chcete? takže bude onedlho stahovanie? takýto vám postavia ža mesiac a pol alebo aj skor 🙂 Lokalita je už vyhliadnutá? 😕

Nakoniec sa všetky rozhodnete pre domčeky 🙂

zuzulask
11. máj 2010

aj my by sme chceli ísť do domu....ale to je strááááááááááááááááášne ďaleko....

pascalka
11. máj 2010

Caute bambule 🙂 tak my sme včera zvladli navštevu zubarky na výbornu 😀 Katka nechcela ist domkov 😉 dufam jej to vydrži odučame sa od cmulania palca,tak dnes si strčila do ust druhy a ja som zalepila oba tak si dala ukazovak 😠 neviem ako ju to odučime.. poradte..
Maruška sa ti krati tehulkovanie 😀
Gergi ty ešte doma predpokladam 😉
Helka stebou volam a Saricu mam tiež pravidelne na linke 😀
Janka krasny domček sa Vam črta ti zavidim ,ale v dobrom 😅 dufam vam to pôjde od ruky 😉 a rychlo budete byvat 😵
dnes som stretla Lubu Emka je už riadna kočka a su bez plienok,tak aj našej Katarine začina tvrdy režim 😠 lebo naozaj bude posledna baba s plienkami 😔

sofik
autor
12. máj 2010

zuzulask my sme tiež rozmýšlali že či byt alebo dom ale vyhral dom pretože súkromia je tam viac a hlavne klud, byt mal len jednu jedinú výhodu a to tú že by sme tam mohli bývat hned kdežto dom treba trocha rekonštruovat a preto musíme ešte nejakú dobu čakat 😉

Katka tak teba tu stretnút to je zázrak, nerob si starosti s plienkami, už je teplejšie a určite to pojde rýchlejšie, my sme v jej veku mali ešte takisto plienky, až my bolo trápne ako mi niektoré mamičky vraveli že to nosí ešte plienky celý den ale potom som sa naštvala a bola bez plienky cez den za 2 týždne 😀 A teraz sme už úplne bez plienky aj v noci, dievčatká sú šikulky a v ich veku to už aj rýchlo pochopia 🙂

zuzulask
12. máj 2010

my sme stále v byte ...mal ho manžel ešte pred tým ako sme sa zobrali a vlani len splatil úver .......a lizujeme auto...tak to sa nedá z jedného príjmu fungovať už 5 rokov......ale keď si nájdem robotu tak to bude možno lepšie, ale tu v LC je to kríž s prácou.....ja som robila vo VK , ale terz po návrate z RD nemám kde prísť, dostávam výpoveď z z nadbytočnosti a tak idem na úrad práce...a z tade nebudem dostávať žiadnu podporu, takže zase len jeden príjem....musím si niečo nájsť, ale už hľadám 1/2roka a nič....ani neodpíšu, majú hneď pri inzeráte vetičku , že kontaktovať budú len vybraných kandidátov, tak asi tak....ale ja verím že sa to raz zmení.....

mne bole malá tiež už v 2 rokoch bez plienky, a synátor má už pomaly 3 a na noc nosíme stále......dievčence sú fakt šikulky, a ide leto , teplúčko, tak sa odučia rýchlo..... 😀 😀

sofik
autor
12. máj 2010

zuzulask teraz od 1.2.2010 je v účinnosti nový zákon že žena po RD má nárok na podporu ak jej pracovný pomer trval aj počas MD a RD a skončil súčasne s ukončením RD. takže ak si nenájdeš prácu možeš poberat podporu, ja som si to vybavila a priznali mi, síce ešne nemám rozhodnutie ale už som sa bola informovat. 😉

sofik
autor
12. máj 2010

len ti nesmie skončit pracovný pomer skor inak nebudeš mat nárok 😒

zuzulask
12. máj 2010

neviem či sa to netýka za posledných 4 rokov....lebo bolo 2 roky a zmenili to na 4 roky....ale ja som doma už od 11.4. 2005 išla som najskôr na PN...potom v júni na MD a ešte mi neskončila jedna RD a išla som hneď na ďalšiu MD...........musím sa aj ja popýtať... len neni času.....

určite nechcem skončiť pracovný pomer skôr...nech mi dajú aoni výpoveď ja sa nechcem s nimi dohodnúť.....a ja výpoveď určite nedám.... 😠 😠 😠 😠

zuzulask
12. máj 2010

a bola si na socke alebo na úrade práce...

sofik
autor
12. máj 2010

zuzulask týka sa to všetkých mamičiek ktorých pomer trval aj počas MD a aj RD, aj tých ktoré prechádzali z jednej Rd do druhej RD. Bola som sa prve zaregistrovat na Urad práce a potom s rozhodnutím ideš na sociálku, lebo podporu už po novom vypláca sociálka. Na to aby si mala právo na podporu je jedno či ukončíš pracovný pomer ty alebo zamestnávatel, ja som ukončila pracovný pomer a nárok mám. Len ti nesmie skončit skor ako ti skončí RD. To je jediná podmienka 😉 tak prečo nevyužiť štát ked na to máš právo 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre