Lučenec a okolie III

sofik
21. apr 2009

A máte tam novú tému a tu budeme od dnes písat 🙂

helka101
21. júl 2010

@danabel No to ti verím,aj mne povedia ved oddychuj.. a da sa , ked mam doma maleho? taktiež ako píšeš ty, musí dakto dačo v domacnosti aj urobiť, mm chodí rano na 5tu do prace, pride o 14tej domou a velakrat sa venuje malemu aby som mala kus kludu, lebo s malym všetci čerti šiju.. 😅 ale zase , ak by som ho doma nemala, tak by som sa nudila, a takto ma aspon donuti vstať z toho gauča, stale len nepolihovať a dačo fakt spraviť..inač by som bola istotne leniva 😠 Ja mam poradnu 2.augusta, tak som zvedava čo ma tam čaka a či ma už vypíše na MD a ukončí mi PN.. 😎 lebo je fajne teplo a stale ked ideme na kupko trpnem, či mi nepríde kontrola.. 😔

Neviem či je to sniečim kombinovane, mne to poradila kočka zo septembroviek, že tieto su dobre a brala som ich v kombinaci s Femibionom.. 😉 a hned som sa lepšie citila a ja som ich začala brať skrz neskutčonych krčov a bolavých nôh v tom druhom trimestri, bez inch som nevedlea fungovať.. ale teraz je to o.k, nebolia a ak aj začnu manžel pomasíruje alpou a je to fajn.. Mna len trapia kriiže. a panva... ta ma minule neskutočne cely tyžden bolela, neveelasom si ani sadnuť, ani na postel na zachod bolo utrpenie, asi sa rozťahovala alebo neviem,ale bola to hnusna ostra bolesť...

Mne dal teraz doky nejake vitaminy, skrz železe, tie beriem 2x denne.. 🙂 a dal mi aj DAlacin antibiotikum, ale tie som brala iba tak aby bolo, ani som ich poriadne nevybrala, lebo sa mi to nejako protivilo..neviem prečo,nemalasom stym problem, ale toto tehu je cele nejake ine ako pri malom ☹ 😅 komplikovanejšie... 😖

gergi7
21. júl 2010

danabel - mna pri prvom tehu v 31tt zavrel doki v nemocnici na cely august a k tomu to bolo tyzden po svadbe 😒 . Tiez som mala tvrdnutie ako pises. Mala som pocit, ze pred sebou vlacim len velky kus kamena. Magnezium som brala od 22tt. v nemocke potom nastal nekonecny kolobeh infuzii, ctg zazznamov a vyssie davky Mg 😔 . No stalo to za to vydrzat a mala sa narodila presne na termin 😉
A druhe tehu mi prebehlo nenormalne rychlo. sama som si to nestihala uvedomovat. totiz to nebolo kedy pri Karinke 😅

danabel
22. júl 2010

@gergi7 ja sa budem snažiť tej nemocnici vyhnúť ako sa len bude dať 😠 ... radšej sa doma ani nehnem z postele.. 😖 som bola v štvrtom mesiaci necelý týždeň v nemocke kvôli krvácaniu z placenty- mala som ju nízko - a stačilo mi, aby som bola radšej doma nalepená na posteli. Bola so mnou na izbe jedna baba,čo čakala dvojičky a tiež bola už mesiac pred termínom v nemocke a vravela, že je to totálka na psychiku, ked chodila na prietoky a pred ňou priamo denne rodili ženy, vravela, že za ten mesiac tam skoro viackrát "odrodila "s tými ženami, lebo ako to poočúvala, tak aj jej tvrdlo brucho a došli kontrakcie, tak potom tie záznamy boli rôzne. Sa tam už cítila ako inventár... A to už má doma dve deťúrence.
Uvidím ako to pôjde ďalej, som si zvýšila magnézium. 😉 Možno za to môžu aj tie horúčavy, ktoré dosť zle znášam. 😝 Najhoršie je to tvrdnutie asi v noci, skúsim viacej oddychovať. Mne sa to ešte dá, keďže ešte nemám doma žiadneho drobca, ktorému sa napriek všetkému treba venovať. 🙂

gergi7
23. júl 2010

danabel - no nie je to v nemocke med lizat 😀 . Pri mne sa na gynde striedali zeny ako na pase. ja si uz ani nepamatam s kolkymi som lezala 😀 .
To magnezium neber dlho. po 34tt ste uz za vodou placka malickej su plne vyvinute a uz nehrozi ziadne nebezpecenstvo. v 35 tt ho vysad uplne. moze nastat problem, ze ostanes doslova "ZABETONOVANA". Ak by sa kocka aj poponahla von nic sa nedeje.

danabel
23. júl 2010

@gergi7 no to som nevedela, že už po 34.tt ho môžem pomaly vysadiť,ďakujem za rady 🙂 veď ešteže máme vás skúsené mamičky 🙂 , ktoré nám ochotne pomôžete. Doktori ani nevedia chudáci, kde im hlava stojí, 😝 nieto ešte povedať prvorodičke takéto, podľa mňa, dôležité veci. Veď ja som sa aj o tom, že mám ísť aspoň na jednu zubnú prehliadku dozvedela tu od zuzky, no vedela som o tom, ale nevedela som , že kedy a tak... tak som čakala, že mi to povedia v poradni... no to isto !, Moja poradňa trvá pár minút a keď sa chcem nebodaj ešte niečo opýtať, tak to už skoro medzi dverami ešte nohu vložím, aby sa nezatvorili, že niečo by som sa rada opýtať 😅
...jaj asi som veeeľmi náročná, čo už so mnou... to mám asi z toho, že si myslím, že ako ja jednám s mojimi klientami, tak očakávam, že sa s takým jednaním stretnem aj ja. Ale to je čistá naivita 😀
Ešte raz ďakujem .... tak ja ako sa poznám, tak by som bola isto zabetónovaná aj po termíne a ešte by ju zo mňa ťahali ako repu 😀

helka101
24. júl 2010

Ahojte babulky 🙂

@danabel no vysad to magnezko tak ako ti radi naša skusena Gergi 😉 aj ja ju počúvam na slovko 😀 ale ja som ho vysadila už v 30tt, bruško mi prestalo tvrdnuť, a doky povedal, že je to v pohode, nasadil mi len železo a nechcelo sa mi kombinovať tolko tabletiek 😅 tak teraz bereiem len Femibion a to železo a citim sa fakt dobre.. načase že od 8mesiaca si to začínam kus aj užííívať 😎

Po dva dni sme sa chodili kupať sem na Lc kupko, maly sa vyblaznil, aj s ockom, mne oblo kusok horšie, tam len tak ležať a pariť sa, ale čo neurobím pre drobca, aby sa vyšantil 😎

ale poviem vam , už nech sme čim skorej k tomu našmu termínu, lebo takedy fučííím ako taka velryba.. 🙄 😵

monika0123
24. júl 2010

@danabel gergi dobre vraví 😉 ja tiež už ked som bola v 34 týždni už som si povedala že to už máme za vodou,. že už možem rodiť, bábu už nič nehrozí. držím palčeky 🙂 a kde si robila?

petulka_1
24. júl 2010

Ahojte baby. Tak my to uz mame za sebou. V nedelu som bola v nemocke rano uz aj s bolestami, vysetrili ma, ale este ma poslali domov, ze to este nie su take bolesti. Cely den som doma mala bolesti a vecer som okolo desiatej sla naspat, co sa to uz nedalo vydrzat. To ma este poslali na gynekologiu, ze sa este neotvaram, tak tam som pobudla asi hodinku a potom naspat. Vtedy uz som bola otvorena na 7cm a to uz potom slo rychlo. Maly sa narodil o 1:25, mal 3680g a 52 cm. Teraz sme uz doma a sme velmi stastni.

gergi7
24. júl 2010

petulka_1 - gratulej k babatku 🙂 Bolo super, ze ta poslali popredychavat domov 😉 . Na prvorodicku, celkom rychly porod 😉 Este by som aj meno babatka poprosila 😀 😉

gergi7
24. júl 2010

Kočky, máme kiahne- takže kto by mal zaujem, dobehnite s drobcami 😀 .

A čo sa toho magnezka tyka, fakt ho potom treba vysadit. inac vam budu babatka za ruky , nohy tahat vonku 😀 .

danabel - to aj moja poradna vyzerala tak 😒 . Doktori ti sami od seba nepovedia nic a este ked sa ty sama opytas, mas z nich pocit, ze ich len otravujes. a popritom oni su od toho, aby ti povedali sami od seba co a ako 🙄 . Ja som vdacna vedomostiam zo škôl 🙂

danabel
24. júl 2010

@petulka_1 gratulujeme k bábatku 🙂 🙂 🙂 🙂 obidve ešte v kope 🙂
...dúfam, že ja nám to pôjde tak dobre ako vám,
užívajte si pohodičku, vzájomné rodinné šťastie a prajeme aj rýchle zotavenie...
...tak ako sa drobček volá?

danabel
24. júl 2010

@petulka_1 aha už vidím 😎 krásne meno...myslím, že ich nebude päť na každom ihrisku... aj my sme tak vyberali...

petulka_1
24. júl 2010

@gergi7 Malicky sa vola Sebastian. No najskor som nebola velmi nadsena, ze ma poslali domov, lebo tie bolesti boli dost silne, ale iba do krizov a spodok brucha, vrch mi netvrdol a to aj kazdych 15 - 10 min som mala bolesti. Ale nakoniec som bola stastna, ze som to mohla predychat doma a muz mi pomahal, masiroval chrbat, prechadzal sa so mnou a tak. No a nato, ze som sa vobec dovtedy neotvarala, este ani rano som nebola tak sa to potom rychlo rozbehlo. Ani sitie som necitila, takze v pohode.
@danabel Dakujem... My sme tiez tak vyberali aby nebol kazdy druhy....

sofik
autor
24. júl 2010

@petulka_1 gratulujem k maličkému, nech len pekne priberá a dobre spinká 🙂
@gergi7 a kde to karinka chytila? ale aspon už to bude mať za seboua malý tiež ak to chytí 😉
@helka101 tak si si ešte užila slniečko na kúpalisku 🙂

baby a bola niektorá z vás aj na Ružinej na Orange feste? 😕 ako bolo?

nám zajtra príde návšteva na mesiac a pol, príde sestra z Nemecka aj s malým tak bude mať Sofia parťáka na hranie 😉

helka101
24. júl 2010

@petulka_1 gratulujeme aj my k maličkemu.. prajeme vam vela zdravička a vela vela radosti 😵 😵 😵 čo vam určite už teraz robíí 😉 pri kom si rodila? 😕

@gergi7 no tak maš o zabavu postarane.. 😎 asi pošlem mm nech to schyta on to ešte nemal... a ked to ubde mať maly a aj on, tak bude super zabava doma 😀

@sofik No tak mala bude mať čertika k sebe, super 😵 😵 😵 😵 Noo jani užila, ale tak skoro sa nechystam, duufam, že aspon to počasie miv tom dopraje 😀 lebo na tyžden by som brala take počasie ako bolo dnes.. že pofukoval taky fajny vetrííík 😵 😵 😵 😵 a nebolo horuuuco

helka101
24. júl 2010

@sofik jani ja som sa na Fest aj chystala..ale mm mi to zatrhol, vraj nech sa pozrem , že ako by to vyzeralo, že tehotna .. a že by som nevydržala a blaa blaa blaa.. očividne sa mu nechcelo ísť, a bez neho som nechcela ísť.. 🙄 už sa tam chystam dva roky 😒

maximiliana
24. júl 2010

Ahojte, tak aj som konecne kukla co noveho 😀 Heli preboha vsak nie si chora, chroma, postihnuta... si len tehotna... inak tento tyzden u mna platil tvoj muzicek fakturu aj som ho xcela zosokovat, ze nech ta pozdravi, ale potom som to nechala tak 😉

maximiliana
24. júl 2010

Aaaa som zabudla... Petulka aj sa pripajam ku gratulacii 🙂

helka101
24. júl 2010

@maximiliana Maxi si mala... tak už zarezavaš? to je super!! ako to zvladate s malým ? 😵 noo tak super, dakto zase znamy v O... bude mi mať kto poradiť, čo sa týka veciii okolo toho 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
ja som kukala na meno na fakture a nebolo tam tvoje... 😅 jak to?

maximiliana
24. júl 2010

robim uz od zaciatku jula ale este nemam vlastny pristup, tak robim na kolegynu co isla na matersku 🙂 maly bol tyzden v jasliach tak hodinku denne, s velkym placom, teraz je doma s mojou mamou a od augusta ide na cely den... to bude len rodeo...

helka101
25. júl 2010

@maximiliana nooo moja aj my sme si tym prešli pri malom ked sme nastupili do škôlky, on plakal v nej a ja po ceste z nej... a ked mi ho učky brali, tak slzy ako hrachy sa mi kotuulali po licach.. 😅 je to zmena aj preneho aj pre teba, ale neboj treba vydržať a hlavne ty vieš, že mu je tam dobre 😉 a to je hlavne!! jemu to dojde tiež, len kus pozdejšie 😀 my najnovšie plačeme, lebo nechceme chodiť domou.. no uvidimeake to bude zase od septembra 😕 či nebudeme na začiatku 😒

petulka_1
25. júl 2010

@helka101 Ahoj. Bola som dohodnuta s Krizom, ale akurat, ked ja som dosla vecer tak on odchadzal uz domov, lebo robil sekciu. V noci, ked som uz zacala rodit tak som mu skusila zavolat, ale mal vypnuty, a uz by vraj asi aj tak nestihol prist, tak som rodila u tej mladej doktorky zo Zvolena. Myslim, ze sa volala Kubikova alebo tak daako, lebo to som sa pytala ked ma sila a velmi som uz nevnimala od unavy. Bola v pohode... 😀 🙂

zuzulask
25. júl 2010

@petulka_1 ...gratulujem

henikav
25. júl 2010

😉 petulka, blahozelam, tak uz aj vy mate Vas vytuzeny uzlicek stastia 😉

helka101
26. júl 2010

@petulka_1 petulka tak super 🙂 ja by som najradšej odrodila pri mojom, ale uvidime aky bude mať službu, nemala som ani pri malom nikoho vybaveneho a nejdem si ani pri tomto babu nikoho vybavovať... 😵 hadam to dopadne tak dobre ako pri prvom,, aj ked len duufam, že mi to všetko začne doma a nebudeme prenaašať, to by som velmi nerada 😔

helka101
26. júl 2010

@petulka_1 kedy hodíš nejake foto maleho? 😎

petulka_1
26. júl 2010

tu su nejake fotecky drobca... 🙂 🙂 🙂

helka101
26. júl 2010

božiinku aky je krasnuučky 😵 😵 😵 😵 ja už cééém 😀

danabel
26. júl 2010

@petulka_1 ...juuuj krásny ... aj ja už chcem mať také doma.... ale na tej jednej foto vyzerá aj na viac ako na 52 cm 😉 ...to sa možno tak vytiahol... že aha, aký som ja chlap 🙂

danabel
26. júl 2010

@helka101 😀 😀 😀 môžme zatiaľ iba závidieť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre