Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

anjelok
14. máj 2008

darka, tak ja mam taky isty nalez ako ty uz asi 3 tyzdne a nemeni sa nic..a bolesti mam tiez vselijake, hadam to pride ako rana z neba 😉
to cakanie je fakt na figu, clovek na nic ine nemysli, tak sa snazim posledne dni aspon trochu rozptylovat inymi vecami..

zlatik
14. máj 2008

Caute, som tu len na skok, idem pozriet kamosku, ktora ma mesacne dievcatko. Uz sa velmi tesim.

Galanta - mala je rozkosna !!!!

Azurmanka - mna doktor v pondelok v poradni nepozeral - vraj to nechce zbytocne drazdit, tak ma jemne povedana nastval, lebo som chcela vediet, ci tie homeopatika, cvicenie, kupele atd zabrali, lebo ja som od zaciatku uzavreta, nic sa mi tam dole nedeje.

Idem zasa na dlhsiu prechadzku, snad to pomoze. Inak kocky, ja som taka pazrava posledne dni, ze uz neviem co by som zjedla, miesam piate cez deviate, proste brutal, akoby nestacilo, ze som pribrala 19kg 🙄

darka83
14. máj 2008

No tak ja som zatial kludna a snazim sa nevnimat tolko tie bolesti, len horsie je ze sa mi uz ani nikam nechce chodit, najradsej som doma 😒 a najvacsiu fobiu mam z toho, ze mi porodnik odchadza 28.5. na 3 dni prec a ja mam oficialny termin 27., ale vcera mi vyratal 23. ked zohladnil dlzku cyklu, takze dufam, ze to bude niekedy medzi tym 😕

darka83
14. máj 2008

Zlatik ja uz mam 20kg a s tym jedenim tiez neviem co by som zjedla, asi to budu uz aj nervy z toho vsetkeho. Ja uz tu nervozitu prenasam asi aj na manzela 😀 nikdy sa tak v noci neprehadzoval a zakazdym ked som hore, zobudi sa aj on a pyta sa preco nespim a ci je vsetko ok a cez den mi tiez niekolko krat len tak zavola, co predtym nerobil. Je to sranda ako to ti chlapi prezivaju 🙂

anjelok
14. máj 2008

zlatik, ja som uz tiez pribrala 17 a tiez by som stale nieco jedla..ale ja uz kaslem na to a jem aj sladkosti, co som si predtym davala pozor, ale co..strie sa urobili tak ci tak, zadok a stehna mam otrasne, tak mi je to uz vsetko jedno..

zlatik
14. máj 2008

Anjelok, tak to keby si videla mna, co ja za den pojem - horalka, melon, perkelt, chlieb, krupica, opat nejaka sladkost, no hroza, som ako prasiatko co sa len vykrmuje 😀

aviril
14. máj 2008

galanta, tak to je super, že si bola pod dohľadom a že všetko dobre dopadlo. tiež by som panikárila, nie je to sranda.
darka, ja som tak isto. v 34tt mi doki zistil, že sa mi skrátil krčok a otvoril sa na špičku prsta a odvtedy je to tak isto. vtedy mi hrozil predčasným pôrodom. a teraz malý kašle na to, páči sa mu v tom bruchu.
s tým napchávaním sa to ja mám dosť ťažké. mňa páli kyselina už aj zo vzduchu, ktorý dýcham. od 18-tej večer už radšej nejem, lebo potom v posteli chrlím oheň ako drak. už som z toho zúfalá. mala som to pri každom tehotenstve a po pôrode božská úľava. ale zas som nemohla hocičo zjesť kvôli kojeniu.

darka83
14. máj 2008

Anjelok a kde mas strie? Mne sa urobili na stehnach pod zadkom a trochu na bokoch, hlavne ze som si od 3. mesiaca mastila brucho a prsia, ale ze mi popukaju boky a stehna ma nenapadlo, ja som ich uz totiz mala od puberty. Inak kamoska mi hovorila, ze bruchoo jej popraskalo tyzden pred porodom a prsia po porode, takze to este mozno neskoncilo 😠

anjelok
14. máj 2008

zlatik - ja som na tom podobne
aviril - tak to by u mna nehrozilo od siestej nejest..ja jem este aj o desiatej vecer 😀 , ja nastastie problemy so zahou nemam

darka83
14. máj 2008

Zlatik melon? To by som si dala, ale minule som kupila a bol prezrety v maji, takze som z toho zufala, ze kde ho mam kupit aby bol dobry ☹
Aviril aj ja mam problemy s kyselinou, ale jest mi to nezabrani 😀 Ked je to uz najhorsie dam si Acix, nic ine mi na to nezabera.

anjelok
14. máj 2008

darka ja mam strie na zadku ale po celom, je to otrasne a potom mam 3 na lavej didke..a ja som sa natierala aj na brusku, prsiach aj bokoch a stehnach..a strie sa mi urobili tam, kde by som to ani necakala..napr. prsia mi skoro vobec nenarastli, tak o jedno cislo a aj to este na zaciatku, tak nechapem, preco sa mi tam teraz urobili strie..na bruchu zatial nic, ale ked to takto pojde dalej, tak neviem neviem..

aviril
14. máj 2008

anjelok, tak to ti závidím, že nemáš problémy so záhou. a melón by som zhltla hneď. pri malom som v kuse jedávala melóny, tak mi chutili. on sa narodil v septembri a to bola v lete akurát sezóna, neboli ani drahé.
ja mám strie na bruchu tak po bokoch, už ani nesledujem, či staré alebo nové.

darka83
14. máj 2008

Ja viem presne ktore strie su stare a ktore nove... su take hnusne cervene a tie stare su biele, dufam, ze vyblednu aj tieto tehotenske, lebo to co mam na tych stehnach je katastrofa!

Baby kde zozeniem ten melon? Ale dobry ☹

anjelok
14. máj 2008

darka, ja melon moc nemusim, tak som ani nepozerala, ci niekde maju, ale mali mat akciu na jahody v lidli a bola som tam vcera, samozrejme nic..vypredane 😠

misanik
14. máj 2008

Ahojte kocky, ja sa hlasim 2v1 po prisernej noci. Uz vecer som mala priserne bolesti krizov a brucha, tvrdlo mi, ale nie pravidelne,a le vlastne v kuse... Tak som dala kupel a kus povolilo. Len som mala od vecera hroznu migrenu, kvoli bolesti hlavy som nevecela spat, potom sme boli s muzom o piatej rano hore, zasa som mala bolesti, tak sme sa zacali chystat na cestu do nemocnice. Tasky mam teraz tu v obyvacke, komplet nachystane. Rano sme sa naranajkovali, posprchovali obaja, ale mna to zasa po sprche zacalo prechadzat aj ekd uz pred tym sa to opakovalo kazdych 6 minut... Len ma stale bolela hlava od vecera, muza som poslala do prace ekdze po sprche moje kontrakcie zacali stracat silu a lahla som si pospat. Teraz ma uz neboli brucho, len ta hlava stale a priserne, neviem co uz robit, skusam kavu teraz...Ak pojdem zajtra na kontrolu a povie mi doky ze aj po tychto prihodach krcok 2cm uzavrety tak sa asi rozplacem v ordinacii. Ja som mala termin v pondelok pocitany podla usg v 1. trimestri aj podla dlzky cyklu a ovulacie. Dalsi mam v sobotu, to je len ked lekar zada posledny menzes. Aspon dufam, ze dlhsie ako do konca buduceho tyzdna by nas nenechali prenasat. S tym sa uz zacinam zmierovat. ☹

misanik
14. máj 2008

Anjelok, tie jahody v lidli som bola hladat uz dva razy a vraj im ani nedosli. Ja som teraz tiez ako pasomnica, pojem vsetko co najdem. Za tie jahody by som vrazdila. A inak strie. Kapitola sama o sebe, posledny tyzden mi vyskocili na bokoch a jedna hnusnaaa dlha a hruba cez cele brucho, pod pupkom tak sikmo... Zacinam sa hnevat na drobca, keby sa narodil pred tyzdnom, nemala by som ju asi 🙂 Ja som mala do nejakeho 36tt len +11kg, teraz mam +15kg. 4kg za par tyzdnov... ale pravda je, ze zjem toho uz naozaj dost...

kats
14. máj 2008

Ahojte, hlasim sa z dnesnej poradne 😒 asi tu tiez budem 2v1 este v 45 tyzdni 😅 krcok neskrateny a bezozmeny... zevraj sa malemu nechce este von 😠 tak mam prist zas o tyzden a potom aj dalsiu stredu 😢

anjelok
14. máj 2008

misanik, tak to je fakt o nicom taketo bolesti a nic..ja az take bolesti nemam, aj ked mam pocit, ze tiez ma boli to brucho skoro stale..ale vcera na ctg ze uterus normotonus, maternica v klude, ziadne kontrakcie
k lidlu sa uz ani nevyjadrujem, ja som tam nikdy nenakupovala..a veru uz ani nebudem
a co sa tyka terminu..dnes som volala, ze sa objednam na uzv, dr. mi kazal kvoli piretokom a povedali mi, ze ma nemozu objednat, lebo su total plny, ze je nas hrozne vela teraz takych terminovych..takze nie sme jedine asi, neviem, co sa to deje 😒

anjelok
14. máj 2008

kats ahoj, no prave pisem, co mi povedali dnes rano, ked som sa chcela objednat na prietoky

anjelok
14. máj 2008

kats ale sak minule si bola na 1 cm otvorena, nie?

misanik
14. máj 2008

Anjelok ja som do teraz nemala tiez ziadne bolesti. Tak ja len dufam, ze tieto aspon pohli s krckom. 🙂
Inak s tym usg je to ohromne, tak oni nemaju termin, ved ked zeny prenasaju je asi dolezite merat prietoky. Joj, aby sa clovek este aj rozculoval.
Neviete mi nieco poradit na tu bolest hlavy? Ja uz neviem rady s tym.

kats
14. máj 2008

minule som bola na jeden prst, to mi tam napisal aj dnes, ale ze krcok je dlllllhy a vobec nevyzera ze sa chce pohnut, prehmatal brucho - neviem asi maly vobec nenalieha... no tak ma dal ze mam prist normalne do poradne zas o tyzden a potom este aj ten dalsi tyzden 😒 takze tu budem ako si teraz ty 🙂
Asi je daco vo vzduchu ze sa babatkam nechce este von 😅 pozerala som v kalendary, ze dalsi nov ci spln je 20. a ze v tomto case sa tiez vela rodi tak asi babatka cakaju na to spravne postavenie mesiaca 😀 (som si precitala taky hlupy clanok o tom - ale ked hladas daky dovod tak aj toto je dobre 😉 )

anjelok
14. máj 2008

misanik, no ja tam pojdem v pondelok na kontrolu, tak potom nech ma tam dr nejak pretlaci, ja sa tam s nimi hadat nebudem..
kats, no uvidime nakoniec sa mozno 20-teho stretneme v porodke 😉

aviril
14. máj 2008

misanik, ja by som asi zavolala doktorovi. predsa keď si mala také bolesti a ešte k tomu aj bolesť hlavy. za telefonát nič nedáš a hádam by si bola aj spokojnejšia.
ja idem v piatok k dokimu, dúfam, že ma už poteší. už som z toho celá unavená.

dorotelka
14. máj 2008

Ahojte, všetkým novopečeným maminám z celého srdca gratulujem a ostatným mamičkám čakateľkám prajem hladký priebeh pôrodu 😉 .. Nejaké dnešné nové bábätká máme? 🙂

monikka22
14. máj 2008

Ahojte baby ja iba pre informaciu jahody v lidli su az od stvrtku pekny den

facovka
14. máj 2008

Loss dnes rano o 9h porodila cisarskym Nellinku, 4300g a 53cm 🙂

galanta
14. máj 2008

misanik.odpisujem z knihy:VAROVNE SIGNALY:okamzite volajte pohotovost ak:mate silne bolesti hlay,ktore neprechadzaju....takze volaj lekarovi,ked nezdvihne chod ardsej na pjavascript:addEmoticon('😉','vBody')
javascript:addEmoticon('😉','vBody')ohotovost.za to nic nedas. 😉 😉

misanik
14. máj 2008

Kocky dakujem, volala som lekarovi, nedviha, ale mal byt dnes v statnicovej komisii tak predpokladam ze mi zavola spat ked sa mu bude dat, aj ked nie, pojdeme asi do nemocnice. To brucho mi tvrdne stale aj ked bezbolestne. Ale ja som uz z tych bolesti hlavy taka znicena, ze ani neviem posudit ci ma to tvrdnutie boli ci nie...

aviril
14. máj 2008

dorotelka, gratulujem tebe a samozrejme aj Loss. Teda, Nellinka je vážne veľká slečna...
misanik, súhlasím s galanta. aj ja mám tú knihu a tiež je to tam napísané. nechcem ťa strašiť, veď skús zavolať aj do nemocnice určite ti viac povedia.
fakt nechcem strašiť, ale ja pri najstaršom som tak mala, že som mala bolesti, išla som do nemocky, potom ma to tam aj prešlo, dali mi vyvolávačku, ale malý sa pridúšal alebo čo a musel rýchlo von cisárskym. aj švagriná - tiež jej prestávali bolesti tak striedavo raz mala raz nie a tiež išla rýchlo na cisarák. Ale ešte raz - nechcem strašiť - to nemusí mať nijaký súvis. ale radšej si zavolaj.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre