Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

klba
30. apr 2008

moj drahy ide so mnou tiez k porodu a velmi sa z toho tesim, je to pre mna velka psychicka podpora, i ked sa aj trochu bojim ako to zvladne, uz som ho poucila nech doktorovi do toho nekeca a nech sa pripravi na to, ze mozno nebudem vediet ani co mi hovori, ze ho nebudem vnimat.

mirka8429
30. apr 2008

misi ved to...este ze porodila a uz bola ticho 😀

klba no môj bol domka chudatko...ale nevadii...aj tak dobre

misanik
30. apr 2008

Ale to je inak sranda ako tie ciganky vrieskaju. A bezna zena ked ide rodit, tak sa este trapi aj o to aby nahodou nekricala a nerobila tam zbytocne poplach. Mna to urcite nebolelo az tak ako pri porode tie kontrakcie, ale tiez ked som ju predychavala tak som sa najviac trapila, aby to na mne nebolo vidiet, lebo som sa hanbila, ze tam sa vedla rodi a ja mam robit problemy... 🙂 Aj moja spolubyvajuca z izby mala planovane vyvolavanie porodu lebo uz prenasala, tak cely vecer pred tym sa len trapila aby nekricala aby tam nerobila hanbu 🙂

mirka8429
30. apr 2008

misi ved to...ze aj ked to bolelo brutalne tak som sa snazila hehe..ku konci uz sa to nedalo tak som aj jojkala tak ale ta...

efcso
30. apr 2008

klba, ako si krasne opisala pristup nitrianskych doktorov! 😠 ale teda musim uznat, ze co som chodila na tu rizikovku k dr.msarosovi, to bol anjel! a fesacisko!!! 😎 a aj setsricky bli mile aj na sone aj na ctg.

moj muz sa velmi chysta na porod, vobec sa neboji ani nic... aspon nic nevravel...

btw, ak sa chcete pobavit, kuk do albumu, pridala som foto mojho mini bruska... 😀 nechapem ako s tym mozem este chodit 😀 😀 😀

misanik
30. apr 2008

klba aj ja sa tesim, aj ked po tej noci co som tam bola a sama znasala bolest som si uvedomila, ze je tazke byt sama, ale ked som sama, tak ja naozaj sa snazim byt nenapadna. Ked tam bude moj drahy a ma pohladka, pochlacholi, neviem ci sa nebudem viac lutovat. ALe on velmi che byt pri tom. Len sa boji ako bude znasat ked ja trpim.

klba
30. apr 2008

Miri, ale aspon to uz mas za sebou a teraz ste domka vsetci traja spolu a ten moj ten mal ist minule na odber krvi a tvrdohlavo stale tvrdil ze on si neda pichnut injekciu do zily ale len do prsta, ze jemu naposledy brali krv ked bol maly a on krv vidiet moc nemusi, tak sme mali so svokrou z neho sou, takze preto sa trochu obavam 😀
Ale potom ten odber zvladol 😉

efcso
30. apr 2008

baby, kricat sa nema, lebo sa sami oberate o energiu, ktoru budete potrebovat pri tlaceni... 🙂 vobec nejde o to ci hanba ci nie....
a tie cigane, no poviem vam, ze po porode hned ujdu z nemocky, lebo musia s muzom posexovat!!! takze kricia asi len tak, lebo bolest tie znasaju mooooc dobre.

klba
30. apr 2008

dufam, ze ked budem rodit ja, budem sa snazit byt potichu, teda v ramci moznosti, tiez sa tam nechcem za seba hanbit, dufam ze to pojmem hrdinsky, no ked bude potom tak som zvedava ako to tu budem opisovat ja, ci neboli kriky 😀

misanik
30. apr 2008

efcso, poriadny bambuch 🙂 Idem aj ja pridat. Ved my dve sme tusim aj viedli v tabulke mier 🙂 NAd mojim brusiskom aj sestricky v nemocnici ojkali, alke je vraj velke... 😀 ale ked som krpata a mam kratky trup a take velke dieta musi niekde byt chuda moje.

klba
30. apr 2008

efcso, jedine pozitivum u toho dr. bola super sestricka s ktorou si aj volavame, bola velmi mila a teraz ma ambulanciu vedla rizikovej tak ma tam vzdy vymakne a hodi pokec, uz mi raz dokonca vybavila aj protekciu na sone 😉
Len sa bojim aby ten "uzasny" ludsky doktor nesiel pri moj porod, kedze robi aj porody.
A s tym Mesarosom mas pravdu, je fesi a aj velmi prijemny dr. ja som sa v ambulancii u neho aj nasmiala, potom mi povedal ze so mnou bude radost rodit a ma celkom fajn aj sestricku

efcso
30. apr 2008

ja som tiez 163cm, mala je umiestnena vonku, teda nie v brusnej dutine, netlaci na krize aspon... 😉
mna sa pytali v nemocke, ci cakam dvojicky....

mirka8429
30. apr 2008

klba ved to ze uz som rada ze som domka

efco no ale niekedy sa tomu nevyhnes to su strasne tlaky a strasna bolest..mna tiez stalo vela namahy aby som to prekonala..a na konci som sa pristihla ze tych par sekund medzi kontrakciami som zaspavala..a tlacit somm nevladala lebo som bola vycerpana..

misanik
30. apr 2008

Pridala som fotku.
efcso, mna poslali v nemocke na monitor s jednou dvojickovou a sestra si nas podla bruch pomylila a mne hladala druhy plod 🙂 Ja som nechapala co hlada tou sondou a potom sa ma pyta, ze kde je druhe, tak mi doslo 🙂

miriamka
30. apr 2008

Jeeej Misanik...ake krasne brusko 😉

misanik
30. apr 2008

mirka, ked ja budem aspon z polovice taka kludna a hrdinska ako si bola ty tak mi to bude stacit 🙂 a to to budem amt urcite lahsie ked nebudem sama.

misanik
30. apr 2008

miriamka, to sa uz ani bruskom nazvat neda 🙂

miriamka
30. apr 2008

Misanik...mas ho pekne,aspon nie som jedina co uz ma taky riadny balonik 😉

misanik
30. apr 2008

Ked mame velke deticky... moj "drobcek" musi niekde byt 🙂 ale uvidis ze nam budu este aj chybat

klba
30. apr 2008

Efcso moj muz sa tiez neboji, to skor ja o neho 😀 a ako pise misanik nasi manzelia nam budu podporou uz len v tom ze tam budu s nami, budu nas ukludnovat a tomu mojmu som zakazala aby ma lutoval, povedala som mu ze aj ked mu budem hovorit co ma boli, trapi a tak nech ma nelutuje ale proste ze potrebujem dat pocity von aby vedel co prezivam a mam ho tam kvoli pomoci a nie kvoli tomu aby ma lutoval, to by mi nepomohlo

miriamka
30. apr 2008

Misanik...aj tvoj Norko bude taky urasteny ako ten moj?Kolko mal naposledy?

misanik
30. apr 2008

pred tyzdnom mal 3500g 🙂

miriamka
30. apr 2008

Tak to sme na tom rovnako,nas mal minuly tyzden tiez 3500g...takze ratam ze este na tie 4kg to potiahneme

klba
30. apr 2008

no moje brusko je prave ze take mini, ked sa ma pytaju kedy mam termin nikto nechape, lebo vyzeram ako v siestom mesiaci,

anamor
autor
30. apr 2008

mi stale blbne internet 😠
ako vam zavidim,ze viete kolko vam vazia babatka 😒

misanik
30. apr 2008

veru mirka, aj ja si myslim, lebo skor ako buduci tyzden to amlemu nepovolujem a ja sa este ani neotvaram. Tak cakam, ze kym to bude pojdeme na 4kg 🙂

miriamka
30. apr 2008

Anamor...no ja som bola v tom ,ze mam v brusku male babatko...ked povedali ze kolko uz ma,ostala som riadne v soku.Som necakala az takeho slonika 😉

misanik
30. apr 2008

Ja som cakala, ze bude vacsi, ale vidite ja mam termin az 17.5. tak ked mal uz v 37tt 3500 tak som sa do slova zlakla.

klba
30. apr 2008

anamor aj mne predchvilou blbol konik, nenacitava mi prispevky a ja som tiez velmi zvedava kolko vazi teraz moj drobec, pred dvomi tyzdnami mal 2700 g a snad mi to v piatok na sone povedia, ved uz mam vtedy termin tak by ma mohli potesit

misanik
30. apr 2008

vlastne miriamka ja pozeram, ze mame uplne rovnako termin 🙂 tak to budeme amt asi podobne, som zvedava

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre