Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

miriamka
2. máj 2008

No posuva...vraj podla lekara mam uz cakat len kontrakcie a odtecenie plodovej vody...ale ja uz to vidim,malemu sa von ist nebude chcet a este budem rodit na vyvolavacku.

klba
2. máj 2008

tebe dali aspon nadej, u mna to vyzera ze do poradne budem naozaj chodit az do 15 mesiaca 😀

miriamka
2. máj 2008

No lenze k comu mi su ich slova ze kazdym dnom,ked dni plynu a stale nic 😖

klba
2. máj 2008

ale sranda ze uz je 02.05. a majovciatko zatial ziadne, som zvedava kto to zahaji

angellinka
2. máj 2008

Baby .mohli by ste mi poradit?Ta hlienova zatka musi byt sfarbena,alebo moze byt aj cira.Sa mi zda ze dnes mam nejaky vacsi vytok,a neviem ci je to zatka.dakujem,ale uz stresujem a neviem co mam robit

miriamka
2. máj 2008

Ved to...je maj,a majovciatkam sa nejako nechce ist na svet 🙂

angellinka
2. máj 2008

Miriamka,ty si spominala ze z teba uz nieco vyteka?Ako to u teba prebiehalo?

miriamka
2. máj 2008

No ja mam od vcera taky vytok,hnedo-ruzovej farby a dost husty,podla mna to je ta hlienova zatka lebo take som cele tehu nemala.

jankapo
2. máj 2008

Klba, no tak to sme asi rovnaky pripad... 😉 Presne viem ako sa asi citis, ani mne nedali dnes ziadnu nadej...je pravda ze ja mam este tyzden do terminu, ale dnes mi povedala ze mam nalez od Vianoc nezmeneny...kedy som bola kruto rizikova..no co uz, ironia osudu. Ja sa desim vyvolavacky jak cert kriiza, tiez som uplne zavreta, rovnako s cisarskym je to tak...
Angelinka, ja som este zatku nevidela (zial)...ale asi nezxavisi od farby ale konzistencie- proste hlien, soplik...a vraj je tooho dost vela...tak netusim...
Uz som upratala... 😉 🙂

angellinka
2. máj 2008

Aj ja mam nejaky silnejsi,ale nie je sfarbeny.A teraz neviem ci uz mam ist radsej do porodnice,lebo rodim v Ba,t.j. 60 km od nas.

angellinka
2. máj 2008

jankapo-je to taky soplik-konzistencia soplikA 🙂 len bezfarebne

miriamka
2. máj 2008

Angellinka...mne povedali ze mam ist do porodnice az ked budem mat pravidelne kontrakcie alebo odtecie plodova voda.Ja tiez musim cestovat do BA,co je cca 45km od nas...ale pojdem az vtedy,teraz netreba.

moni1412
2. máj 2008

janka sa mi zapacil napad s tu temou, tak uz je na svete 🙂

angellinka
2. máj 2008

miriamka-nebudem aj ja zbytocne robit paniku,ak by sa nieco viac dialo,sadame do auta a ideme.Diky baby

klba
2. máj 2008

No jankapo fakt sme na tom podobne a tiez netuzim ist na vyvolavacku ani cisarskym, maly sa dost neskoro otocil, tak som sa bala aby sme nesli cisarskym, no jemu sa nechce ist von ani normalne.
A to sme prerabali byt, menili podlahy, skrine, ja si stale nejaku robotu najdem, manzel vravi ze ja vsetko robim ako keby som ani nebola tehu, tak si asi drobec na to zvykol a teraz sa mu u mna velmi paci.

klba
2. máj 2008

Moj maly asi vie ze sa o nom bavim, teraz kope kazdym smerom, brucho sa mi vyduva kade tade 😀
A ake caste maju byt tie prave kontrakcie, uz mam z toho zmatok, pytam sa pre pripad ze by mi neodtiekla voda a ak by sa ani zatka neuvolnila.

verulka
2. máj 2008

babulky moje, nebojte sa slubujem, ze vsetky porodite 😉 a bude to v pohodke..jani, ja som zatku videla az teraz pri 4tom tehu 😉 fakt, to ze naporod nic nevyzera neznamena, ze sa to do par hodin nemoze rozbehnut vesmirnou rychlostou 😉
My sme boli prave na ockovani- kvoli tomu, ze nas pustali cez vikend, mu nepichli proti tuberkuloze a sla som pesi z domu..pekne 2hodky sme sa presli. Krpec lomi ako zarezany 😀

moni1412
2. máj 2008

Tak potom, baby, maminky, hlaste sa v Majovcatkach 2008, ok? 🙂

moni1412
2. máj 2008

verulka ahoj. vy ste sa kedy narodili? 🙂 nejak nestiham pozerat. isto pred nami, len neviem veru.

jankapo
2. máj 2008

Klba, ja uz ani neviem co je kontrakcia, sak mne nic nie je...nic necitim...som bola dnes aj na monitor, tak tam boli male kopceky, sa ma pytala sestricka ci mi trvdne brusko, som na nu kukala jak puk, ze nic necitim...No a krcok nezmeneny, takze nejake kopceky su mi na prd.
Nas maly uz ani nekope velmi, len sa straaaasne vyduuuva, az to boli obcas.
No ale viem tak ze do porodnice ist ked su kontrakcie pravidelne po 5 minut. Ale moze sa ist aj skor...neskor uz je asi riziko.

anamor
autor
2. máj 2008

ahojte, tak som po prechadzke, aj ma nejak unavila, este som aj zmokla nejakou letnou burkou.... a pradlo na susiaku tiez 😠 ked sa dari, tak sa dari, ale inak poho 😉

verulka
2. máj 2008

moni, uz som v majovciatkach 😀

jankapo
2. máj 2008

Prave som volala nasim lebo moj otec predpovedal ze na stopro rodim 2.5.....a vela takych predpovedi mu vyslo (napr. nam "vyvestil) obom, aj sestre, pocasie na svadbu... 😉 Tak som volala, ze teda trochu sa sekol...a mamka ze halo, este nie je polnoc. No ha ha.
No Verulka, na tej fotke ste uzasnii...daj pozor aby si ty nezalomila teraz 🙂

moni1412
2. máj 2008

jani, veru, ma pravdu, este mas na to par hodin. 😀 Ked sa trafil dvakrat, do tretice vsetko dobre....

jankapo
2. máj 2008

Verulka, Moni..tak zatial sukromna tema...hehe...sa tesim uz na nu... 🙂

verulka
2. máj 2008

no sukromna, tak budeme oxidovat aj tu 😀 i ked ja uz koncim..povinnosti volaju 😝 tak cakame zajtra spravy 😀

anamor
autor
2. máj 2008

ja som sa dnes rozpravla inak s jednou kockou, co ju nechali prenasat dva tyzdne ! porodila skoro 4kg chlapceka po 31hodinach a povedala, ze nikdy viac...

moni1412
2. máj 2008

no, jani, drzime palceky 🙂 aj ja uz musim, maly mrnci, asi ideme papkat. papa zatial

klba
2. máj 2008

no ja o kontrakciach tiez mozem len snivat 😀
Jedine co citim je ked sa maly hybe, tiez nemam ziadne tvrdnutie a kopceky na ctg skoro ziadne, len minimalne

klba
2. máj 2008

veru jani este je do polnoci daleko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre