Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

misanik
5. máj 2008

Ale 8.5. uz pusti zuzka 🙂

misanik
5. máj 2008

Ja mam teraz velmi, ale len posledny tyzden asi, pred tym som to nevidela, len kotnikove ponozky davam, aj tie su zarezane. A ked spuchnu, su jak klatiky, kotniky nemam vobec 🙂 to su asi radosti tej zaverecnej fazy

zuzkazrzka
5. máj 2008

no to su ano radosti zaverecnej fazy 🙂

misanik pustim uz 8meho, dufam 🙂 ked sa maly nezaprie 😀

anjelok to mas v pohode, ale obrucku by som uz dala dole, aspon na tych par dni 🙂

anjelok
5. máj 2008

misanik, to ano, to uz je tym, po porode to prejde..
a ja viem, ze pri babatku to uz bude ine, preto pisem, ze polopriprava 😉

anjelok
5. máj 2008

zuzka, ja ju doma nemam, len ked ideme niekam von, tak si ju dam..vtedy mam prsty v pohode, ale ked sa vratime, tak musim chvilu pockat, kym odpuchnu a potom sa da..

inak ja celkovo vzhladom na moje mini brusko v pohode, preto sa s tym porodom ani velmi nepohlam, ja neviem, ja mam stale taky respekt pred tym..ze ked to fakt pride, uz to nevratim spat 😀 ..jedine, co ma fakt stve su tie strie..ostatne by som prezila, ved by som schudla, aj celulitidu nejak poriesila..ale tie strie 😠

misanik
5. máj 2008

anjelok, aj strie ti vyblednu, ja mam par este od puberty na bokoch a su skoro neviditelne. Na zaciatku boli uplne tmave a vyrazne.

anjelok
5. máj 2008

misanik..no len kedy to bude.. ☹

misanik
5. máj 2008

zuzi myslim, ze pri sekcii sa moze Adamko zapierat kolko chce 🙂 Ja som vcera akurat drahemu hovorila, ze Norka by bolo najlepsie vybrat sekciou, ale rez robit pod rebrami, lebo on je tam, On tu hlavicku nespusti kam treba ani za svet. Stale si mysli ze sa vykope na slobodu pod pravym rebrom. 😀

anjelok
5. máj 2008

inak s tou sandrikou ma to mrzi..ja stale nechapem, ako mohol maly dostat toho streptokoka, ved na to sa robia predsa tie testy,nie? a viem, ze mala aj tie e-coli, ale ved na to brala tusim nejake atb, to jej uz nerobili kontrolne vysetrenie, ci lieky zabrali? ja tomu fakt nerozumiem..

anjelok
5. máj 2008

misanik, inak jedna moja znama bola tiez nizsia, tak okolo 160 a mala babo cez 4 kg a robili jej sekciu kvoli tomu..

misanik
5. máj 2008

anjelok do buduceho leta to bude ok, uvidis.
Iank som sa chela opytat, to co je tie ecoly? A streptokoka ani ja nechapem, ved sa musi robit vyter. Mne ho robil moj gynekolog a este aj ked som lezala v nemocke si robili vlastny, vraj to tak robia stale. Ved to uz dnes nezanedbavaju, ten streptokok, je vraj pre babatka velmi nebezpacny. Ale lukasko je andherny na tych fotkach, keby nemal hadicky ani nevidiet ze je chorucky.

iduda
5. máj 2008

caute baby..sto rokov som tu nebola..neviem, ci viete, ale uz som tiez maminou..rodila som v necelom 35 tyzdni, spontanne, krasneho maleho jakubka, kt. mal 44 cm a 1800 g, teraz ma uz 2025 g, je este v nemocnici v NZ, lebo musi pribrat na 2200 g, aby nas pustili domov..ja som teraz par dni doma, lebo maluju oddelenie, kde by sme mali byt..ale chodim za malym kazdy den, aj teraz idem hned na autobus..co noveho tu? kolko je uz babatiek?

misanik
5. máj 2008

anjelok, ja dufam, ze malinkeho nejak vytlacim 🙂 ale moj lekar uz minuly tyzden predomnou spomenul sekciu dva razy, sice nie tka, ze pojd,e len ze ak by nieco, bude musiet byt, on vie, ze chem rodit prirodzene. Neviete aku amte placentu? Lebo aj amm uz dva tyzdne 3 a neviem kolko to tka este moze byt.

anjelok
5. máj 2008

misanik, e-coli su tiez nejake bakterie v posve, tiez sa na to beru atb
ja mam placentu tiez 3, ale neviem odkedy, pretoze prvy krat mi to povedala minulu stredu, ale dovtedy tam nemam zaznamy aka bola

misanik
5. máj 2008

iduda, gratulujem k jakubkovi, drzim vam palce aby ste cim skor pribrali a boli domka.

misanik
5. máj 2008

viem, ze 3 je uz prezreta, ta posledna faza.

anjelok
5. máj 2008

iduda, tak gratulujem k jakubkovi, dufam, ze vsetko dobre dopadne a coskoro budete domka..drzim palce
ked budes mat chvilku cas, tak nam napis, co sa stalo, preco tak skoro a ako to prebiehalo

anjelok
5. máj 2008

misanik, tak to hadam znamena, ze to uz coskoro pride..akurat mi volal muz, ze jeho kolegyna, co mala termin 9.5. vcera porodila..

misanik
5. máj 2008

len prave, ze neviem, ci to moze byt aj emsiac, ci len nejake 2 tyzdne 🙂

anjelok
5. máj 2008

misanik, tak to neviem ani ja..ale sak dr to hadam sleduje..

misanik
5. máj 2008

to ja viem, len ked som videla tu 3-ku tak som sa tesila, ze to zu isto bude rychlo ale fakt, mozno to este mozem byt dlho od vtedy

eviku78
5. máj 2008

idula gratulujem k jakubkovi a nech rychlo priberate. kojis?

eviku78
5. máj 2008

anjelok nakoniec som isla k inej pediatricke. tu kusok od nas na bubuskovej su detski lekari a natrafila som na velmi milu pani doktorku. tak sme sa hned aj dohodli a po porode by nas hned prisla aj domov pozriet. a pesi to mam si 5 min.

anjelok
5. máj 2008

evi, tak ked nebudem spokojna s mojou, tak das kontakt 😉

eviku78
5. máj 2008

ok, nie je problem. no jedna vec je, ze je mila a druha vec, ci bude aj profik a dobre sa o malu postara 😀

anjelok
5. máj 2008

evi no sak prave, to uvidime asi az casom..

angellinka
5. máj 2008

Ahojte baby,mate niektora skusenosti,alebo ste nepoculi,co sa tyka vyvolavaneho porodu.Zajtra mam poradnu na Antolskej,a kedze mam po termine,lekarka mi to chce urychlit.Dakujem

dasenka
5. máj 2008

angelika.. no ja len viem co vyvolavali mojej sestre porod a co sa pise v teme na konikovi: jaky byl porod: porodhttps://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

tam, pisu aj kocky co mali vyvolavany

dasenka
5. máj 2008

vcera sme skusil asi vsetky babske recepty na vyvolanie porodu vratane masaze bradaviek a nic ☹ to pre mna znamena, ze rezignujem a pockam, kym sa maly umudri a zda sa ze v tomto bude mat posledne slovo on napriek nasim snaham 😒 , hadam bude potom poslusnejsie dietatko ako teraz 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre