Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

anjelok
5. máj 2008

klba tak to verim, ja asi tiez budem na nervy, ked uz budem mat po termine..prave citam porody po vyvolavackach a nic moc teda..uz to nebudem citat 😠

misanik
5. máj 2008

Klba , no veru, ty uz mas po termine. Neboj, ak bude treba,d aju ti anjprv cipok an pripravenie krcka a tak zacnu vyvolavat. Drzim palce.

anjelok
5. máj 2008

misaniiik, no tak to na porod fakt nevyzera..a co ti povedali lekari?

misanik
5. máj 2008

Necitajte ani o tych porodoch baby, len sa vydesite. Aj tak to neovplyvnime a budeme sa len bat.

anjelok
5. máj 2008

misanik sak praaave, kaslem uz na to, akurat mam z toho blbu naladu..

klba
5. máj 2008

misanik aj mne na poslednej kontrole povedali ze maly je uplne vzadu, ze ledva ho nahmata a predpokladam ze kedze ziadne zmeny nenastali v stredu mi povie to iste, len dufam ze to zacnu aj riesit a neposlu ma domov cakat na dalsi tyzden, teraz sa to taaaak pomaly vlecie

janca704
5. máj 2008

Anjelok, ked tam budes, spytaj sa, kedy budu mat tovar, sna dto stihnes 😉 Inak je ta zavinka uzansa, taka makka 😵
A my budeme mat kocik celyyy tmavomodry, teda tiez skoro Adamsfamily 😀

S tou vanickou to tak asi ma byt, ked to robi aj tebe. Ale vela to nie je, ze? Mne to az tak nevadi, to skor manzelovi, ja by som si to asi ani nevsimla 😅

misanik
5. máj 2008

Moj lekar povedal, ze amm prist znova v piatok, che ma vidiet dva krat do tyzdne, aby kontroloval castejsie monitor kvoli tomu omotanemu pupocniku a vraj ekby sa tam malemu nepacilo on sa vypyta... a kolko vazi uz ani nechem vediet, lebo fakt neviem ci by som tu informaciu uniesla v klude. Sestricka jedna an monitore znalecky hodnotila moje brucho a poinformovala ma ze mam velikanske dieta, ze podla nej uz ma cez 4kg 🙂

janca704
5. máj 2008

Misanik, tiez sa obavam, ze kym porodim, maly presiahne 4kg, ale utesujem sa, ze odychylky vo vahe su az 700g 😅 .
Neboj, zvladneme to, vsetky, co cakame obrikov 😉 Co ine nam ostava, ze? 😀

janca704
5. máj 2008

MIsanik, aj mne to lekar povedal, ze podla velkosti bruska to vyzera na riadneho chlapa (to som este nebola na uzv a nevedela, kolko cca ma 😀 ) a ja si pritom neskromne myslim, ze AZ take velke brusko nemam 😀

betatka
5. máj 2008

Ahojte, zrejme treba zdvihnúť sebadôveru ohľadom pôrodov 🙂
Nebojte sa všetky to doteraz zvládli zvládnete to aj vy. anjelok len sa neboj keď som to zvladla ja aj zo zlatou žilou tak to v poho zvládneš aj ty.
misanik neboj v najhojšom prípade to bude cisársky keby si ho nemohla vytlačiť ale ja myslím že s tým nebudeš mať problém. Ono sa to len zdá že je to veľké dieta. 🙂

anjelok
5. máj 2008

janca u nas naopak..manzel ze v pohode a vadi to mne 😀 ..ale aj podla mna to tak ma byt, mozno kvoli hojdaniu alebo co, neviem
no spytam sa na ten tovar, lebo naposledy tam mali aspon zltu, ta bola celkom pekna, ale ze este pockam..no a teraz ani tu..

misanik s tou vahou sa netrap..ktovie kolko bude mat nakoniec, mozno ani nie tolko a okrem toho, keby bol moc velky, tak sa asi sami rozhodnu pre cisarak, ved neriskovali by zbytocne aj kvoli tomu pupocniku

janca704
5. máj 2008

U nas je fasa burka 😠

janca704
5. máj 2008

Ja sa najviac bojim toho, ze sa nebudem otvarat. Voda fuc a kontrakcie mi budu na nic, ked krcok bude drzat 😒 Preto by som bola rada, keby mi zajtra na poradni povedal, ze som aspon trosicku otvorena, nech sa upokojim. Lebo zatial drzim 😖

anjelok
5. máj 2008

betatka, ved ja viem, ze to zvladnut budem musiet..co ine mi zostava? len clovek ma prirodzeny strach z neznameho..
ako sa mate s malinkou?

misanik
5. máj 2008

veru janca, aj tak musia ist nejak von. Mne az tak nevadi ze este nerodim, ja sa len bojim kvoli tomu pupocniku a jeho velkosti aby mu to nejak neublizilo. Ale aj tak, nebude mi urcite nikto bezdovodne vyvolavat porod dva tyzdne vopred. To by som ani nechcela...takze asi budeme mat este jeden vikend sami dvaja, treba to brat pozityvne 🙂

anjelok
5. máj 2008

nooo janci aj tu zacina hrmiet a to som sa chcela ist dnes prejst, lebo vcera sme boli cely den doma 😠

anjelok
5. máj 2008

misanik, ved ani ja sa nikam neponahlam, len tiez nechcem, aby to malej nejak ublizilo..mam pocit, ze uz tam aj tak malo rastie v brusku..ved si tych deticiek este uzijeme dost, tak teraz este musime vyuzit posledne chvilky pokoja 😉

misanik
5. máj 2008

Betatka vy ako? Mliecko sa troska rozbehlo? Skusala si to nocne odsavanie?

janca704
5. máj 2008

Miska, spravne, pozitivne myslenie 😉 Verim, ze Norko bude v poriadku 😉

klba
5. máj 2008

ja sa tiez privelmi porodu neobavam, beriem to tak ze zvladnut to predsa musim, len sa bojim toho, ze cim dlhsie je maly v brusku aby nenastali komplikacie s tou snurou napr, o mna az tak nejde

misanik
5. máj 2008

to sa kazda bojime, ale to je tym, ze v spravach sme poculi akdejake pripady, ale viete, to je jeden pripad z kolko... Nebojte, budeme sa sledovat a ked nieco sa nam nebude zdat, radsej ist do nemocnice dva razy zbytocne ... 😉

betatka
5. máj 2008

misanik neskušala som nočné odsávanie ja som v noci totalne "mrtva" 😝 , ešte že muž dá malej v noci jesť lebo ja nie som schopná ani prejsť na záchod. Ale už sa na odhodlávam, chcela som včera ale nevyšlo to tak skúsim dnes ale tiež som už teraz grogy tak neviem čo bude večer. Konečne som kúpila meltu tak chlascem dufam že sa to mlieko rozbehne viac, inak stále stojím na rovnako.
Malinká je úžasná spí vtedy kedy my sme hore a ona je hore ked sa nám chce spať. 😀 Ked príde babka s dedkom tak hrá poslušnú dcérenku ani nemrkne a len čo odídu sputí koncert 😀
anjelok nikto pri prvom bábu nevie do čoho ide aj ja som mala veľký strach 😅, ale naozaj určite to v poho zvládneš.

misanik
5. máj 2008

Musim si ist lahnut, tak ma po tom vysetreni rozbolelo podbrusko, fuj, asi som z toho vycerpana, este si dam dajaku maskrtu a zdriemnem, drzte sa

misanik
5. máj 2008

Betatka tak drzim palce a vela odddychuj ked sa da, aj to ej vraj an mliecko dobre. Ved ked mozes pospinkaj aj cez den ked malinka spi...

janca704
5. máj 2008

Anjelok, nikam nechod, padali aj uzasne krupy 😠

Betatka, mate peknu herecku 😀

dorotelka
5. máj 2008

Ahojte, veľmi často som sem síce nechodievala, ale asi ako každá žena - aj ja som zvedavá, koľko májovčatiek už je z modrého koníka na svete. 🙂 Sú nejaké nové včerajšie či dnešné novorodeniatka?

anjelok
5. máj 2008

jani tu tak neskutocne hrmi, ze az..a prsi samozrejme 😠, kedy uz pride to teplo a slniecko?

zuzkazrzka
5. máj 2008

misanik, klud...nam robil utrazvuk aj teraz v piatok, a povedal, ze maly ma podlamerani tak ak pred tyzdnom, sice to nemusi byt presne ale ze to ani neznamena ze ked doteraz priberal pol kg za tyzden, ze to tak bude nadalej 🙂 chod si oddychnut 🙂

a rzte sa vsetky a tie co chcete dnes rodit tak na Vas budem aj ja pozitivne vplyvat 🙂

zlatik
5. máj 2008

Caute kocky, mame nejake novinky, od piatku som tu nebola. Este stale ma trapi ta hnusna viroza, mam zapalene dutiny, hrdlo, cisty horor. V noci takmer nespim. Dufam, ze sa to skoro zlepsi a hlavne uplne pominie.

Mame nejake nove babatka?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre