Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

anamor
autor
25. apr 2008

no veru, my mame dufam, este dost casu, aj ked mam momentalne pocit, ze mi vyskoci z brucha 😉 asi sa idem vystriet, aby to ustalo.... a pokusim sa zaspat.
dobru nocku aj tebe, ci budes cakat kym sa vrati drahy z flamu?

pizzamati
25. apr 2008

OKI dik za radu ale dnes tu ta janca nepísala skusim zajtra. 😵

vs3
25. apr 2008

nie idem si aj ja lahnut malicky neprestal.
dobru nocku

pizzamati
25. apr 2008

Tak aj ja Vám prajem prijemnu noc. 😀

livka299
26. apr 2008

Ahojte baby no to sa asi prvy krat stalo ze ja som tu prvaaaa.... 🙂 🙂

fabiana
26. apr 2008

A ja druhá, dobré ránko!
Želám pekný víkend slniečkový a idem do sobotňajšej šichty, xi xi.
Miriamka, ešte si pokope? Nejaké nádejné maminky?

jankapo
26. apr 2008

Ahojte zenusky mamusky...vstala som dnes o 6tej...sa mi smeje muz ze som jak dochodkyna... 😀
No ale je 10.15 a ja mam vsetko hotove, popratane, nakupene, pozehlene (v norme, stale nie vsetko) 😉 a LEZIIIM...Varila som vcera vecer, tak tomu normalne neverim ale nemam co robit...tak uz len porodit, hehe..
Noo...prave volala mamka, tak ideme do mesta.... 😅
Som hovorila nieco o nude? No utekam...joooj....
Tak krasny den...ako stvoreny na porod... 😉 😀 😀 😀
Papaaaa

miriamka
26. apr 2008

Ahojte,
tak ja som este pokope 🙂 ,malemu dohovarame ze na svet sa moze ohlasit az zajtra,lebo dnes oficialne stahujeme na domcek takze by bol problem ist do porodnice 😀

livka299
26. apr 2008

Juuj Miriamka tisko zavidim 🙂 🙂 🙂 😉 Ja akurat varim zemiaky a fasirku muz ohrnuje nos, ale co uz, ja mam chut, a ked bude hladny zje 😀 😀 😀 😀 😀
Ja idem dnes poprat postelne a zaclony ...uz mi z toho poriadku sibe, stale mam pocit ze je tu bordel, prach atd....neviem ci to je tym ze sa blizi termin porodu 😅 😅 😅 😅 😅

fabiana
26. apr 2008

Livka, ja tiež upratujem ako besná... Dnes ešte idem vyprať periny pre mimino, obliečky, baldachýn, hniezdo atď... Chystám sa už aj na záclony, ale neviem, ako ich prať... treba mi nastaviť otáčky a teplotu vody, no nemám ani šajnu, koľko mám dať. Bojím sa to prať, lebo raz som vyprala taký jemný obrus a celý mi ho práčka dotrhala, že som ho mohla vyhodiť... ☹ Neporadíte?
A chystám sa pobaliť si všetko do pôrodky, aby som bola prichystaná a aby som mohla ešte prípadné veci doplniť...
Miri, tak dnes je ten prvý oficiálny deň na domčeku? Supeeeeeeeer. Máte už aj vonkajšiu omietku a tak? 😉

miriamka
26. apr 2008

Livka...no tesim sa ze uz dnes sme na novom domceku,a som zvedava,kedy do neho bude chcet zavitat aj drobec 😵

miriamka
26. apr 2008

Fabi...nie,omietky vonkajsie este nemame lebo sa tam vela domcekov stavia takze sa tam vela prasi.To budeme az po lete robit. 😉

fabiana
26. apr 2008

A akú farbu plánujete dať? 😉

miriamka
26. apr 2008

No mame ciernu strechu,biele okna...takze vo farbe nemame nejako obmedzenia a asi dame nieco do zlta alebo oranzova.

anamor
autor
26. apr 2008

ahojte kočky, tak ja tiez od rana upratujem o sto-sest, ked svieti slnko, vidno kazdu jednu nedokonalost 😝 a mna to stve. Som trosku bojovala v sprchovacom kute, uz sa tam skoro ani nevpracem 😎

miriamka
26. apr 2008

No ja som vcera stretla kamosku a ona ze v ktorom som,v 6.mesiaci?A ja ze idem kazdym dnom rodit 😀 Ani verit nechcela pri pohlade na moje brusko 😉

zlatik
26. apr 2008

Caute zienky, tak ja som dnes tiez hore od 6tej rano. Poupratovala som uz vcera, vsetko je vyprate, vyzehlene, taska pobalena - ja nemam co robit!!!!
Este ma mamka zavolala na obed, tak ani varit nemusim. Asi dnes vytiahnem von nasho maleho chlpaca a dame si aspon prechadzku.
Prajem pekny vikend

livka299
26. apr 2008

Fabi ja periem totalne vsetko na 60tke 🙂 🙂 ke periem maleho spinavejsie body tak sem-tam na 90tke ale dnes dam zaclony a bladachyn na 40tku alebo 30tku pretoze som ich prala pred Velkou nocou takze hlavne aby nam doma pekne vonialo 😀 😀

fabiana
26. apr 2008

Livka, ja periem všetko na 40. Keď perieš na 60, nesvrknú sa ti veci???????? Lebo ja keď som raz dala, keď boli veci špinavšie, tak veru, napr. rifle boli o číslo menšie.
Miri, to predsa nevadí, že máš malé bruško, hlavne, že je Jakubko v poriadku a aj ty. Ja mám naopak obrovské, puchnú mi nohy a ešte mám mesiac pred sebou...uf.

anamor
autor
26. apr 2008

fabi v tom case aj mne puchli nohy, trochu to ustalo.

miriamka a ani neuveria akeho velkeho chlapiska porodis. Trosku zavidim to stahovanie do domceka, mi mozno o rok.... dufam.

zlatik krasny vylet. My poobede tiez ideme trosku von, ale som povedala muzikovi, ze iba rovina, ziadny kopec 😉

fabiana
26. apr 2008

Zlatík, ty sa máš... Ja keď chcem jesť, musím si navariť. 😒
Anamor, mne nohy opúchajú už dlhšie, asi mám taký organizmus, mne opúchali aj pri Kristínke. Ale ono to prejde, keď bude mimi na svete... keď pôjdeme z pôrodky, tak budem vyzerať zase normálne. 😀

anamor
autor
26. apr 2008

no v to fabi aj ja dufam, lebo ja tiez dost opucham, hlavne teda nohy, obcas mam pocit, ze mi telo neuveritelne zadrzi vodu, ale uz to neriesim, raz je lepsie, raz horsie 😉

fabiana
26. apr 2008

Presne, ja to tiež neriešim, lebo by som to aj tak nevyriešila. Aspoň že tlak je ok. A o chvíľu to budeme mať aj my za sebou.
No idem ešte čo to porobiť, pačko zatiaľ.

anamor
autor
26. apr 2008

ja dovarim obed a mozme ist von. Pekny den vsetkym, hadam sa nam dnes poobede nerozprsi ako vcera 😎

lucka0122
26. apr 2008

ahojte bruska..ziadna nova mamicka?

zlatik
26. apr 2008

Ahoj Lucka, ziadna nova mamicka. Prosim ta nepridas si do albumu Sandrikinho Lukaska? Vsetky sme zvedave

lucka0122
26. apr 2008

zlatik pridam ked pride muz z roboty lebo to tam nemam ako preniest a jemu sa to da...dnes urcite...

zlatik
26. apr 2008

ok, lucka ja padam k nasim, lebo sa priserne nudim. Pekny den. pa

lucka0122
26. apr 2008

zlatik pekny den.

misanik
26. apr 2008

Ahojte kocky, pustili nas na 24 hod priepustku, zajtra sa vraciam spat do nemocnice. Moj Norko je obor, ma uz cez 3500g, takze by sa mohol aj narodit. Asi budem musiet ostat v nemocke az do porodu, maly ma pupocnik kolo krku, tak nas chcu mat pod kontrolou, stale mi robia monitory. Inak v noci zo stredy na stvrtok som dostala o 23-tej silne kontrakcie, pokusala som sa ich nejak sama rozdychat a zaspat, ale asi o 2-hej som musela ist za sestrou, kontrakcie som mala kazde 3 min, boli dost silne, vystrelovala bolest do chrbta. potom som stravila celu noc na porodnom sale. Moj lekar ma chodil pozerat, probelm vsak je, ze moj krcok ma 2cm, neskratil sa ani po tych kontrakciach, stale som uplne zatvorena. Lekar mi nakoniec okolo 3-tej nasadil infuziu na ukludnenie maternice s tym, ze ked ma tie kontrakcie len trapia a vobec sa neotvaram ani neskracuje krcok tak nech mi ulavi. Vraj sa bud zastavia alebo keby nie bude riesit, postupne vsak ustali rano okolo 7-mej to uz bolo ako tak dobre.
Ale co bolo mile, pocula som ako vo vedlajsom boxe rodila Mirka Samka, tak som jej zavidela 🙂 Potom ked to babatko zacalo plakat, boze to musela byt nadhera.
Ja neviem co so mnou bude, ale lekar mi odchadza v stredu na dovolenku, bude prec do nedele. A vraj mam vydrzat kym sa vrati 😕 Ja sa len bojim, ze moj Norko bude do vtedy mat 4kg a aj ta snura aby mu neublizila, ale tak snad nas postrazia.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre