Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

anamor
autor
12. máj 2008

mirimka tesim sa 🙂 ze na mna cakas 🙂

misanik
12. máj 2008

verul super, si sikulka, gratulujem a prajem prijemne oslavy a zasluzeny oddych 🙂

luca26
12. máj 2008

verulka... si sikulka, gratulujeme 😉

zlatik
12. máj 2008

Misanik, HC je obvod hlavicky.

miriamka
12. máj 2008

Misanik...ved vas drobcek ma skoro rovnake miery ako ten nas 😵

zlatik
12. máj 2008

Verulka - gratulujem!!!!

miriamka
12. máj 2008

Zlatik...ja uz mam aj tvrdnutie,ale bez bolesti...takze asi sa telo zacina chystat na den D

zlatik
12. máj 2008

Miriamka a to tvrdnutie ako pocitujes?
Ja mam raz - dva krat za den aj bolesti v podbrusku ako pred menzesom.

misanik
12. máj 2008

zlatik ale neboj, on ti uz vela nepodrastie, nas mal skoro identicke rozmery aj v 36+2tt a toto su merania z minuleho tyzdna, to sme boli 38+5 a nezmenilo sa skoro nic, vraj uz nerastu teraz tak

miriamka
12. máj 2008

Zlatik...dnes mam napriklad tvrdnutie kazdych cca 20minut,zacalo mi to poobede...ale neboli ma to,len mi cele brusko stvrne ale na minutu,a mam taky pocit ako na velku potrebu...ale potom to hned prejde.

misanik
12. máj 2008

miriamka som zvedava ake je to presne ked sa nasi drobci anrodia ci budu mat aj realne rovnake miery. 🙂

miriamka
12. máj 2008

Misanik...no ja dufam,ze uz teraz tolko drobci nerastu,lebo budeme mat malych slonikov 😀 Ale ja musim povedat,ze mne uz za posledne 2-3 tyzdne brusko vobec nerastie,skorej mam pocit ze je uz stale take iste.

misanik
12. máj 2008

Mne sa tiez zda ze uz nerastie.

miriamka
12. máj 2008

Misanik/Zlatik...tak nasi chlapy budu mozno nakoniec viest vo vahe majovych deticiek 😀

misanik
12. máj 2008

Aj Janca ma takeho slonika 😀

misanik
12. máj 2008

Uvidime potom ci nas len nestrasia a nebudu nakoniec drobcekovia 🙂

miriamka
12. máj 2008

Takze nas je viac...no co,budeme mat slonikov 😀

misanik
12. máj 2008

Len keby uz isli von slonicata. Nasmu sa tam velmi paci ked este ani hlavickou nenalieha... 😀

zuzka.sk
12. máj 2008

Ahojte baby, som tu zakial mala spi.
Uz sme od vcera doma, ale vcera bol taky chaos, ze nic. Proste NIC.
Ja som asi nebola pripravena na taku zivotnu zmenu, ze sa vam uplne zmenia priority, rozlozenie casu a vsetkeho, emocie, cokolvek, co bolo predtym, uz je inak.
Fyzicky som v pohodke, ale psychicky som nejaka rozpoltena.
Inak v porodke som nechala 9 kg, ako sa hovori, teraz mam 56 a uz sa aj pomaly zacinam na seba podobat. 🙂
Mala som problemy s kojenim s tymi mojimi bradavkami, cize uz len odsavam a mala papa moje mliecko z flasky. Tym padom sme s klasickym kojenim skoncili, ale nevadi, hlavne ze dostava moje mliecko. A pakova bateria... zabudnite. Ak ju chcete pouzivat len obcas, da sa, ale tak ako ja potrebujem to nie, uz mi pride zajtra Medela Mini Elektrik, tak napisem potom recenziu.
Idem vas precitat... 🙂

misanik
12. máj 2008

zuzka vitaj doma. No z tych pocitov si nic nerob, tym prejdeme asi kazda, je to velka zmena hormonov a aj naval emocii, nieje to lahke spracovat. ALe tvoja malinka je nadherne babatko.

miriamka
12. máj 2008

No este ze som nekupovala ziadne veci velkost 56 😀
Zuzi...tisko zavidime ze uz mas malinku pri sebe.A aky bol porod?

zlatik
12. máj 2008

Zuzka, tak vitaj domka. Takze velka zivotna zmena, no to asi caka kazdu prvorodicku. A kolko si pribrala pocas tehu?
A aky si mala problem s bradavkami? Ak to nie je tajomstvo

luca26
12. máj 2008

zuzi... na to sa asi ani neda uplne pripravit, ale mas nadhernu princeznicku 😉

zuzka.sk
12. máj 2008

No porod : ja som mala porod nadherny a to doslova, ja keby som mala takto rodit, tak doslova kazdy den, ked si to tak spatne zoberiem, porod bolo to najlahsie z poslednych dni.
16.00 dal mi tablektu, 17.00 urgentny prijem slabe kontrakcie, trosku bolest v chrbte a podbrusku, zacala mi odtekat voda .. take cicerky po nohach, potom ma zobrali na saly, najskor ma zmonitorovali, pasy 20 min, potom krv zobtrali kvole EPI, potom mi dali klystir, sprcha, potom zavolali manzela, isli sme na porodnu salu a tam som mala pasy, a davali mi oxytocin do infuzky a medzitym mi zaviedli kateter na EPI a ked mi zacali bolesti, prisla anesteziologicka a dala mi davku, prva davka o 19.00, druha o 21.00, tretiu uz som povedala ze nechcem, lebo som uz nic nezitila dole, ze to uz vydrzim, lebo doktor povedal, ze do polnoci to bude, cize bolesti som ciitla polovicne a asi 45 min. Vytlacila som ju na 1 kontrakciu na 3 nadychy. Parada. NIC ma nebolelo ked isla von, bola malicka, ale nastrihli ma, necitila som to, na sitie mi dali davku EPI a ja som sa len usmievala. Manzel cely cas pri mne, fotil, cital mi, drzal ma zaruku... parada....

fabiana
12. máj 2008

Zuzka, vitaj doma aj s maličkou!!!
Dorotelka, gratulujem k Dávidkovi... takže predsa Dávidko? 😉
Verulka, myslela som na teba celý deň, si šikulka, blahoželám k titulu!!! 😵

miriamka
12. máj 2008

Zuzi...tak naozaj krasny porod 🙂
A preco ti porod vyvolavali?

misanik
12. máj 2008

zuzka fakt krasny porod. aj ja chcem 😵

zuzka.sk
12. máj 2008

Inak... mali sme vybaveneho doktora a ten bol pri mne po cely cas, teda ...chodil stale pozerat, pytal sa ma, ci ok a kukal, ako sme ready. Daval na vsetko pozor, po vytlaceni placenty mi hned robili USG bruska, ci tam nieco nezostalo, dozrel na to, aby som mala nadstandardnu izbu, ked mu manzel povedal, ze to chcem a to podotykam, ze v tom case bolo na Kramaroch denne aj 11 porodov a takych 7 sekcii z toho. Inak ja uz mam podozrenie, ze same sekcie sa robia, ja som nestretla babu, co tam rodila normalne, ale na nadstandard davali vacsinou len sekcie, aby mali sprchu na izbe.
Bradavy - mam ich ploche, s klobucikmi od Avent to slo, ale mala si cez ne cucla tak polovicu, co by si cucla normalne, tak mi nakazali krmit z flase a odsavat. Tak sme vybavene... preto sme tam boli o den dlhsie, lebo malo priberala.

galanta
12. máj 2008

baby,mna asi svihne.tadokina este neprisla.ja mam take narvy..

zuzka.sk
12. máj 2008

Mne ho vyvolal doktor lebo som bola na kontrole, vsetko bolo nachystane, pordne cesty zrele a uz som sa zacala otvarat, tak sa ma opytal, ci to dame dnes... a robil akurat nocnu. A ja ze hej. Mne to bolo baby dost jedno a na tie vymysly o prisernych vyvolanych porodoch ...nic na tom neni pravdy v mojom pripade.

VERULKA - gratulujem k titulu , kokso ako to Ty vsetko zvladas. Urcite este aj manzela 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre