Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

anjelok
13. máj 2008

ahojte, tak sa hlasim, ziadne zmeny 😒 ..krcok stale 1,5 cm otvoreny na spicku, dnes som bola aj na ctg, ziadne kontrakcie, proste na porod to nevyzera..ak do pondelka neporodim, tak idem opat na kontrolu a asi ostanem v nemocke ☹

misanik
13. máj 2008

anjelok, ty ches ist tiez do reflexu ako rarita, ktora chodi po svete v 13-tom mesiaci? 😀
Neboj, do pondelka je este daleko, moze sa to same rozbehnut...

anjelok
13. máj 2008

jankapo, sme radi, ze si doma, chybala si a sme zvedave na podrobnosti 😉 ..som skoro odpadla, ked som videla, ze o stvrtej si pisala, ze odtiekla voda a o pol siedmej maly na svete..paraada
ja som tu posledny mohykan..vcera termin a nic, ani loss zatial nic, tiez mala vcera termin..

nove maminky gratulujem k babatkam

anjelok
13. máj 2008

misanik ☹
ale boli tam na poradni baby, co tiez prenasali, takze nie som jedina, jedna s ktorou som kecala mala termin v piatok a nic..ja som mala len vcera, tak dr to bral este "v pohode" a kedze nemam ziadne zdrav. problemy, tak ma necha tyzden este a ked nic, tak sa uvidi 😒

miriamka
13. máj 2008

Anjelok...ako si dnes pochodila na poradni?

jankapo
13. máj 2008

Anjelok, ja som mala takyto nalez v utorok a v stredu bol maly na svete....nezufaj, aj ked ta uuuuplne chapem. 😒

jankapo
13. máj 2008

Dosla babka....ideme pokecat. 😉 Pa zatim.

misanik
13. máj 2008

anjelok, ono do toho tyzdna az dvoch vraj nechavaju, len mne sa tiez zda enmozne ze by som mohla byt este dalsie skoro 3 tyzdne 2v1, toto cakanie je hrozne. Ja mam najnovsie strasny strach aby sa maly do tej vody nevykakal...

anjelok
13. máj 2008

jankapo, snazim sa nezufat, len uz mi lezu na nervy tie telefonaty a manzel je uz tiez dost netrpezlivy..
miriamka, vyssie som pisala..

miriamka
13. máj 2008

Aha...no ja mam poradnu zajtra,takze som zvedava.Naposledy som bola otvorena na 2cm,krcok kratsi nez 1cm...tak dufam,ze nejaka zmena nastala.

anjelok
13. máj 2008

misanik ved aj ja mam strach zo vsetkych tych rizik, co prenasanie so sebou nesie..ale musim mysliet pozitivne, lebo inak by som sa asi zblaznila..proste to beriem tak, ze nie som jedina a urcite nie prva ani posledna

anjelok
13. máj 2008

miriamka, drzim palceky daj potom vediet, ako si dopadla

miriamka
13. máj 2008

Jasne,dam vediet...inac aj mne uz lezie na nervy ako mi kazdy od rana do vecera vola a pise ze ci UZ,a fakt je to uz neprijemne.Ved ked to pride dam vediet,a nie aby ma kazdy nonstop kontroloval ☹

misanik
13. máj 2008

Anjelok mas pravdu, napr klba prenasala tiez tusim az 5 dni... Dnes mi volal kamarat, jeho manzelka prenasala 1.5 tyzdna, vyvolali jej porod 5.5., mala ho krasne rychly aj ekd bol vyvolavany a vraj po porode hovoril lekar, ze malicka by este kludne aj tyzden vydrzala. Inak u nas uz po minulom tyzdni prestali aj telefonaty ci nerodim, lebo som kazdemu povedla, ze nie a minimalne tyzdne sa na tom nic nezmeni. 🙂

anjelok
13. máj 2008

ja som tiez kazdemu teraz povedala, ze "si nemusia robit starosti", ze ja dam urcite vediet..tak dufam, ze bude chvilu pokoj
a manzel mi dnes tiez povedal, ze jedna znama, co rodila v januari prenasala tyzden a vyvolavali jej porod..ja mam epi, tak hadam, aj ked ho vyvolaju, tak to nebude take bolestive, ja skor mam obavu, aby som sa otvarala, lebo nechcem sekciu

miriamka
13. máj 2008

Ale Ty aj ked budes prenasat,mala asi nebude taka velka ako nas slonik...vies kolko asi teraz ma?

misanik
13. máj 2008

anjelok toho sa aj ja bojim, moj posledny nalez je krcok 2cm, tuhy, vzadu ulozeny, hlavicka este nenalieha... to sa ani vyvolavat vraj neda...

duracelko
13. máj 2008

anjelok - drzim palce - nech sa ti to konecne rozbehne, a krasne lahucko porodis s epiduralkou.. neviem co sa to baby robi v dnesnej dobe ale skoro kazdej druhej tehulke vyvolavaju porod, davaju nejake injekcie, nejaku tabletku do posvy, pretrhavaju vak s plodovou vodou. alebo nechaju vas vytrapit s kontrakciami -a potom sa rozhodnu pre cisarsky rez - sekciu. to pred par rokmi nerobili - zeny rodili spontanne... no neviem cim to je....
Anjelok - nemala si aj iny termin porodu ?? lebo mne povedali az 3 terminy - takze si mozem vybrat ....

anjelok
13. máj 2008

miriamka, neviem teraz kolko ma, naposledy mala okolo 3 kg, toho sa nebojim, ze bude moc velka..a zevraj oni uz ku koncu az tak nepriberaju, placenta uz tolko nestiha, ale neviem, co je na tom pravdy. moja mala v 36tt 2,75 kg a v 38tt 2.95 kg, to znamena,ze za 2 tyzdne pribrala len nejakych 200 g, dovtedy bola na chlp s terminom a potom uz bola mensia, takze mozno teraz pribrala este nejakych 200 g a mozno nie, neviem

misanik, aj ja mam krcok vzadu..

anjelok
13. máj 2008

duracelko, nemam ine terminy, toto je termin podla PM, ale aj podla sona bola vzdy mala akurat, pohyby som mala cca v 20 tt, takze aj podla toho by to malo sediet

efcso
13. máj 2008

ahojte bruska a nebruska!

pre bruska - ja som mala v nemocke totalnu depku, jeden den som preplakala, ze ja urcite nikdy yneporodim a budem vecne tehotna... vobec nic mi nebolo... ziadne tvrdnutie, nic... no proste zdalo sa mi nerealne, ze ja budem mat babo... a den na to uz prisla...

co sa tyka velkosti, mne pred mesiacom povedali, ze mala uz ma 3kg... tak sme sa bali, ze ju neporodim ani.. no a nakoniec mala 3490 - takze sa dalo 😎 a bez problemov

vsetkym maminam, ktore porodili od minuleho pondelka (ked som sla do nemocky) gratulujem!!!! 🙂

a mimochodom, ja stale nemam kocik!!!!!!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

duracelko
13. máj 2008

mne poda 3 D povedali jeden termin, podla PM druhy termin, a podla USG mi povedali este neskorsi termin. cakame asi dievcatko , a ja som taka drobnejsia - teraz vazim v 40.tyzdni necelych 63 kg, tak aj malicka v brusku nebude nejaky obor - ale tiez taka drobulienka....

anjelok
13. máj 2008

efco a jak ste malu doniesli domov? 😀
vidis, ja mam pripravene uz vsetko vsetucko, uz len na nu sa caka..

anjelok
13. máj 2008

duracelko, mne na 3D sedela presne na den podla PM, to bolo v 22tt

miriamka
13. máj 2008

My sme boli podla 3D len o 4 dni vacsi,takze to podla mna tiez nic nie je.No uvidim zajtra co povie doky,ratam,ze tiez povie ze ak do konca tyzdna nic,v pondelok pridem aj s taskou na vyvolanie.

anjelok
13. máj 2008

jezis, mne tu zase vrtaju, som z toho nervozna, idem vypadnut niekam von..zajtra som tu..papa

duracelko
13. máj 2008

**efčo** ty si rodila vo Zvolene?? ako bolo ?? zaujima ma to - lebo ja som rodena Zvolencanka - ze co sa tam zmenilo od vtedy co som tam rodila ja. vtedy sme ani babetka nemali pri sebe- starali sa o ne sestricky, a my sme sa nudili a oddychovali na izbach pri krizovkach...

fabiana
13. máj 2008

Xi xi, našťastie mne nikto nevolá, ani nepíše... 😀 Ale muž mi ide poriadne na nervy, keď mu zavolám alebo príde domov a namiesto pozdravu povie: "No čo, ideme?"

enajka
13. máj 2008

anjelok nezufaj moja svagrinka obidve deticky prenasala a obidve su zdrave. Snad babetka same najlepsie vedia kedy maju prist no nie?

galanta
13. máj 2008

dievacata,neviete nahodou co je so slnyeckom?uz porodila?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre