Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

galanta
13. máj 2008

anjelok asi mas pravdu s tou placentou,lebo moja nestihala ani pred tym a to je asi pravy dovod,preco je sarlotka taka malinka.aspon verim,ze je to jedine,co nas brzdilo.zatial vyzera,ze je vsetko v poriadku aj lekarke sa pozdavala ako riadna cipera,tak sa vytesujeme stale ju muckame.milacika naseho.a keby vasa mala este podrastla,uz tio asi do 4 kil nestihne,tak sa neobavaj.vsetko bude ok. 😉

eviku78
13. máj 2008

jani vitaj doma. som rada, ze si tak optimisticky naladena 😉 inak z pobytu v porodnici mam aj ja trosku stres. ked budes mat chvilu mohla by si opisat ten tvoj super rychly "cigansky porod" 😀
klba gratulujem k mimcu a mohla by si tiez pridat svoje zazitky z porodu. 🙂
anjelok a ja som si myslela, ze uz rodis. cely den som sem nakukala. takze sa zajtra asi nevidime na antolskej.

eviku78
13. máj 2008

jeeej gal a sarlotka uz ma nausnice? chutnucka je 😵

loss
13. máj 2008

galanta gratulujem mala je krasnucka
baby my rodime vo stvrtok super som rada takze myslite na nas nech je to rychlo

janca704
13. máj 2008

Ahojte, konecne som sa sem dostala aj na to, aby som napisala.
V prvom rade gratulujem novym maminkam a prajem im vela mliecka, spokojnosti a radosti z babatiek a babatkam dobry apetit a zdravicko 😵
VERUL, gratulujem k titulu 😉 Ta ulava je uzasna, ze? 🙂

LOSS, pekny datum ste si "vybrali" 😉 15.5. 😵 Drzim palce, nech je Nelly rychlo vonku a obe nech ste v poriadku.

ANJELOK, nezufaj, ono sa to moze zvrtnut z hodiny na hodinu, nase tela su nevyspytatelne, ale stotoznujem sa s pocitmi pri otazkach "este nic?" 😠 😠 😠 Na klude to cloveku nepridava, co? Ja uz termin ani nehovorim, len poviem, ze bude, ked sa maly rozhodne a hotovo a hlvne, ze sa ozveme, keby nieco, aby mi stale niekto nevolal, lebo ozaj... sami sme na nervy, ze nevieme, kedy to pride 😒

janca704
13. máj 2008

A co my? Dnes sme mali poradnu a uz sa zacinam otvarat, no neiviem na kolko, to mi nepovedal, ale chce ma vidiet o dva dni, ze ci sa neotvorim prirychlo 😕 a ze to moze byt kazdu chvilu. No neverim 😀 Necitim sa na porod 😝

Pekny vecer 😉

anjelok
13. máj 2008

gal, no len aby ta placenta stihala, z toho mam obavu, aby bola mala dost vyzivovana, este sa musim zajtra objednat na prietoky..inak mala je fakt krasnucka aj s tymi nausnickami 😉
evi zajtra sa urcite neuvidime, ale dajte vediet s kats ako ste dopadli
loss, to ste sa tak dohodli s dr, ze ti vyvolaju? ja som tiez muzovi hovorila, ze vo stvrtok by som chcela, pekny datum 🙂
janci, nezufam, nejak bude musiet ist von 😉, inak mna aj boli vselico, tlaci a aj tak nic z toho..

anamor
autor
13. máj 2008

čaute kočky, ste tu este niektora?

gal mala je prekrasna 😵

ozaj neopuchli vam niektorej strašne nohy?

aviril
13. máj 2008

anamnor, ja s opuchmi problém nemám ani som nikdy také problémy nemala. nemávaš vysoký tlak?

anamor
autor
13. máj 2008

aviril vobec nie, mavala som nizky, teraz sa unormalnil pocas tehotenstva, klopi-klop s vysokym tlakom problemy nemam, ale tie opuchy, fu, hrozne, zajtra mam poradnu, ani neviem co si obujem 😅

zlatik
13. máj 2008

Caute zienky, je dnes nieco nove????
Ja som dnes absolvovala vysetrenie na Are kvoli epiduralke, vsetko v pohode. Opat som dnes absolvovala dlhsiu prechadzku, masirovala bradavky, cvicila, pila alchemilkovy caj, vcera sexik, ale ziadne zmeny, ani mi len brusko netvrdne ani poslickovia, proste nic 😒
Ja ked prejdem po meste, tak sa to nezaobide bez toho, aby ma nezastavili minimalne traja znami, ze "kedy mas termin"?

aviril
13. máj 2008

mne zas dnes začala nejako tŕpnuť ľavá ruka a tiež tlak mávam väčšinou normal alebo nižší. Žeby porážka 😀
zlatik, ja nič z toho nerobim a brucho mi aj tak tvrdne asi od 8 mesiaca. A masírovanie bradaviek? Čo to má spoločné s pôrodnými príznakmi? To je nejaká nová metóda, lebo ja o tom fakt nič neviem.

anamor
autor
13. máj 2008

aviril masaz bradaviek moze vyvolat kontrakcie, ja som vsak citala ze prilis silne, takze ja ziadne masaze bradaviek neprkatizujem.
no idem ja spinkat, rano vstavam do poradne. dobru noc vsetkym.

azurmanka
13. máj 2008

Zlatik Ty mas termin presne ten isty den ako ja,nevies ci uz si otvorena?Ja idem zajtra do poradne,som zvedava co mi povie.....

galanta
14. máj 2008

Dobreee ranko spachtoši

aviril
14. máj 2008

ahojte. tak s tou masážou bradaviek som to ani netušila. ak toho budem mať už fakt plné zuby, začnem masírovať. mne by sa to aj zišlo, mám ich trochu plochšie. ale potom mi zas začne vytekať mlieko 😀

aly
14. máj 2008

Ahojte babenky, je tu niekto?

galanta
14. máj 2008

dievcata,dakujem vam zapochvalu malej.velmi sa tomu s drahym vytesujeme. 😵 😵 😵 len aby nam pekne dorastla,ako vase deticky a boli sme v poriadku ako vsetci.... 😉

aviril
14. máj 2008

galanta, zmen si aj PAS. je strašne zlatučká. Neboj, ona dorastie. Inak ja som mala obe deti skoro na termín a aj tak boli malinké - 2600g a 2840 g. A ktovie, aký bude tretí "valibuk".

verulka
14. máj 2008

cafte, tak gratulujem zuzke aj klbe k babatkam...a janke k navratu domov. som rada, ze aj niekto iny ma super rychly a bohovsky porod 😉 dufam,ze sa k nam pridaju aj dalsie skoromaminky 😉
co sa tyka depkly v porodnici- tu ma uplne kazda..jedine po com vtedy tuzime je byt doma s nasou polovickou a uzivat si rozrastenie rodinky..Dolezite je sa sustredt nato, ze je to len par malicko dni a potom uz budete cely zivot spolu 😵 rychlo na to zabudnete...

aviril
14. máj 2008

aj ja som mala depku. Pri najstaršom hroznú bola som tam 9 dni. pri druhom to bolo lepšie, lebo na 4.deň sme išli domov. dúfam, že aj teraz bude všetko ok. a ten rýchly pôrod by som teda brala.

galanta
14. máj 2008

aviril,dakujem.nasa ma vyse dvoch tyzdnov a mala sa narodit dnes.uz asi dorasta,lebo dnes papala uz 5x a uz mame v sebe 200ml.budi sa na hlad kazdu hodinu. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 juuuj tak sa tesim.depku v poroke som naozaj nezazila,akurat z toho ze malika malinko papaloa.ale mna to obislo asi len vdaka tomu,aku hrozu som prezivala 3 tyzdnee pred porodom.to potom ked sa malika narodila mi uz nic nebolo,nevedela som od vzrusenia ani zaspat.dokonca ostatne baby po cisaraku este lezali,ja uz som lietalahore dole.krmila prebalovala.ja ani neviemn,ze mam za sebou cisarak.horsie som znasala slepak,ale to asi preto,aku odmenu som dostala.ja som aj bolest nejako prestala vnimat.jedine,co ma naozaj bolelo bola hlava po spinalke.tak to bol brutal. 😝 😝 😝
a verul,ja uz som v tej nemocke mala pocit,ze uz snad od tade ani nevidem.stale sa tam menili ludia,len ja som zostavala,ale ani som sa nepytala domov.ved naco aspon nas monitorovali,ved som to robila pre nu.par dni v zivote cloveka predsa nic neznamena,hlavne ked to robi pre niekoho takeho doleziteho... 😉 uplne s tebou suhlasimmmm

anjelok
14. máj 2008

ahojte, takze u nas nic nove, aj po dnesnej noci som stale tehulka 😉
dnes je streda, cize kontroly, tak som zvedava, ako ste na tom..ja dnes nemam v plane nic extra, len navarim obed a chcem si upiect jablkovy kolacik, mnam..poslednu dobu mam hroznu chut na sladke

anjelok
14. máj 2008

gal, to som rada, ze mala tak papka, je to sikulka 😉

aviril
14. máj 2008

galanta, nechodím sem často, tak nemám prehľad. Čo bolo pred pôrodom, mala si komplikácie? A ten cisarák bol prečo? Ale hlavne všetko dobre dopadlo.

baby, dnes mi okrem ruky začali tŕpnuť aj nohy, nemáte to niektorá, čo to môže byť?

anjelok
14. máj 2008

aviril, mne tiez jeden cas dost trpli ruky, ale uz to preslo..teraz mam zas krce v lytkach 😀 ..furt nieco
to je proste tym tehotenstvom, myslim, ze si z toho nemusis robit starost, mne raz dokonca strpla aj polovica pery..lava..a k tomu zacali postupne trpnut prsty na lavej ruke, uz som chytila sok, ze ma poraza..ale pocvicila som s rukou a zacala jest, aby sa hybala pera a preslo to..

aviril
14. máj 2008

dík anjelok. v piatok to aj tak spomeniem na poradni - až sa tam ešte dostanem 😀 pri predošlom tehotenstve som mala strašné kŕče v nohách, teraz ani nie, len sem-tam. Teba už asi musí v celosti šlak triafať, vidím, že už máš po termíne. ja už som teraz netrpezlivá a najradšej by som už išla.

verulka
14. máj 2008

gal, no to je ine, ked ste mali nejaky problemik...to je zase fajn byt pod kontrolou. Ja som to mala take zmiesane, lebo v nemocke som mala full servis- varili mi, ani upratovat a ani prat som nemusela 😀 tak mi bolo fajn, ale strasne mi moji chybali. no ale prisla som domov a hned som 2 hodky makala, aby sa tamdalo aspon pohnut...a to mi muz oznamil ze 4h pred prichdom z nemocky poctivo upratoval..nechcem vediet ako to vyzeralo predtym 😀
anjelok, no tak som na teba myslela...ale neva, kocka vie najlepsie kedy na svet..drzim palce

darka83
14. máj 2008

Ahojte, Anjelok tebe sa musi o tom uz aj snivat 😀 Ja som mala vcera poradnu a absolutne ziadna zmena za posledny tyzden... krcok 1,5 cm, vzadu, uzavrety 😖 to som vazne necakala po tych bolestiach. Citim sa ako keby ma zospodu trhalo, do toho som mala aj bolestive tvrdnutie brucha, krize... a s tym krckom to absolutne nepohlo. A moj porodnik s usmevom "vidime sa o tyzden" a on je zevraj presny ako svajciarske hodinky, takze do tyzdna urcite nerodim. Nevadi aj tak este nemame poskladanu postielku a cez vikend mozem ist este pobuzerovat majstrov na stavbu, idu nam robit vnutorne priecky😉 Ale takto o tyzden mi uz asi nebude moc do smiechu, ked sa nic nezmeni.

galanta
14. máj 2008

aviril,mala prestala rast.teda brusko,cize nieco jej chybalo a vo mne stradala.bolio to hrozne.musela som cakat 3 tyzdne,kym sa jej vyvinu plucka a potom ju vtiahli a cisarak mi dali preto,lebo bola malinka a slabulinka a tak nechceli riskovat,ci pri normalnom porode vydrzi,lebo porod je narocny nielen pre matku ale aj pre dietatko.
trpnutie mozes mat aj z pricviknuteho nervu,ved uuz si urcite velka...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre