Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

aly
2. máj 2008

Vobec nič je nebolo, dokonca vraj rodila normálne, a oni s manželom sú tiež v poriadku - myslím váhovo 😀
A vekovo tak okolo 27r., asi to bol tu vo ZV zatial rekord-aspon co sa týka dlžky dietatka

mirka20
2. máj 2008

dobre ranko majovky 😵
tak este stale nikto neporodil? 😕 ja sa teda vobec nechystam, aj ked sa mi rano snivalo, ze mi odisla plodova voda, ale bol to nastastie len sen 😅

miriamka
2. máj 2008

Mojej kolegyni 2 dni pred porodom povedali ze maly bude drobny,tak max.3,4kg a nakoniec mal 4,2 takze sa dobre sekli,nie?

dididi30
2. máj 2008

miasanik, to vazne si mala tolko kil aj tvoj muz, hm tak mozes cakat, ze aj tvoje take bude...ale nemusi 😉
ja som bola drobna aj muz bol sice dlhy ale chudenky a malicka je drobna po mne ale chlapcek ma byt dlhy, takze cely tato 😀
aly ...akurat som tie fotecky kukala, veru malicky je prefektny, tie vlasky...no a ona ako keby ani tehu nebola, bomba....mozno je to tym,ze nemala cas tolko pribrat pri 3 detoch a teraz pri 4 to pojde ovela lahsie dole, ved aj porod mala lahky...

dididi30
2. máj 2008

miriamka, ved 3,4 to nieje az taky drobny, ked je pod 3 kilacka tak to je uz taky drobnejsi...mne na vahe nezalezi, len nech je zdravy a staci ak bude mat aspon 3 kilecka.....

efcso
2. máj 2008

no moja mama nemala ani cukrovku a ani cisarskym som nesla, normalne som jej totalne znicila brucho - chudatenku, cele svalstvo ma dotrhane... ☹

mojej odhadovali v 36 3kg... neviem akym tempom to ide... teraz som sa nepytala... dufam nebude sumo zapasnicka po mamine 😲

miriamka
2. máj 2008

No ale ona uz 2 tyzdne prenasala a vraj mal byt uz vacsi,a aj bol.
Ja tiez na tu vahu kaslem,ved nejako porodime ci uz mensie alebo vacsie babatka,no nie?

anamor
autor
2. máj 2008

idealna vaha je vraj 3,1-3,4kg ... niekde som to citala v poslednej dobe...

misanik
2. máj 2008

Urcite porodime, ved este nechodila po svete zena v 15-tom mesiaci 😉

efcso
2. máj 2008

baby, idealna vaha bude ta, s akou sa ti nasi drobatenkovci narodia... budeme rady, ked budu von ci uz ako 2kg alebo 5kg! hkavne nech to ide rychlo a bezbolestne... 😎

misanik
2. máj 2008

efcso, ak to aj celkom bezbolestne nebude, uz to bude potom jedno 😵

anamor
autor
2. máj 2008

miriamka uz musime, nejako von musia, uz niet cesty spat 😉
efco pri 5kg bezbolestne.... 😀

misanik
2. máj 2008

Ja od vcera jem to lanove semienko, takze v pondelok len upozornim porodnika, ze sa od neho ocakava aby maleho len chytal, lebo po semienku sa vraj namazu porodne cesty a babatko sa len vysuchne. 😀

efcso
2. máj 2008

btw, hybu sa etse ti vasi? moja je nejaka leniva posledne tri dni... akurat mi deformuje brucho, mam ho vacsinou na pravej strane prazdne a z lavej mi cela olivia vytrca... a este sa jej stale cka, aj 15minut vkuse... dobre iritujuce to je, ked mi nadskakuje v picurke... ☹ 😠

misanik
2. máj 2008

efcso, mojmu sa uz cka asi 4 krat denne. Pred tym to tak casto nebolo. A nekope, len sa vypuca, raz tam, raz tam, az to boli obcas.

aly
2. máj 2008

Misanik, To fakt? Tak to aby som zašla kúpiť niekde. A začnem papať na budúci týžden 😀

aly
2. máj 2008

Náš malý čká minimálne 3x do dna. Kopká stále, hlave do boku a pod rebrá. Vypúča sa do strán až mi brucho vyzerá ako ufón 😀

efcso
2. máj 2008

ja som jedla lan.semiacka cele tehu, dobre sa z toho chodilo na wecko... ale teraz uz nejem... ako to jete? len tak pozujete alebo si to davate do niecoho? pocula som, ze je idealne pomliet to a potom za lyzicku, za dve... ja som si to pred tym len nasypala do jogurtu...

mirka20
2. máj 2008

nasa mala ma dni,ked je skoro cely den ticho, len sem tam sa prevali, ale su dni, ked sa aktivne prevaluje velmi casto 😅

misanik
2. máj 2008

efcso, ja si to davam do jogurtu. Viem, ze nasa dula hovorila o vareni nejakej kasicky, ale neviem ani za svet ako to malo byt.

zuzka.sk
2. máj 2008

Babule, caute. V noci mi tvrdlo brusko, som cakala, ze sa to rozbehne a nic. o 3.00 som zaspala 🙂 Co nove? Nejake Majovciatko?

anamor
autor
2. máj 2008

cau zuzi, zatial ziadnemajovciatko, resp. o ziadnom nevieme. Mne inak tvrdne brusko v noci uz aspon dva tyzdne pravidelne a nic... ale ja chcem aby bolo ese nic

miriamka
2. máj 2008

Mne netvrdne brusko vobec 😠

efcso
2. máj 2008

ahoooj zu! 🙂 no ked ti v noci tvrdlo... v pondelok mozes ist! ved uz mas o par dni termin!!! vidis, a ako si si myslela, ze pojdem skor! 😎 ja sa tej mojej nezbavim, uz to vidim, ze ku mne pride markiza natacat - zena co bola tehu 15mesiacov...

efcso
2. máj 2008

a mimochodom, ani mne netvrden brucho... len sem tam...

dasenka
2. máj 2008

jasne anamor sak mas este kopec casu 😉 ja sa sice snazim vselijakymi babskymi receptami, aby sme uz isli von, ale zatial ziadny vysledok.... tiez mam obavu z velkeho mimina. mne vsak ani na jednom uzv nepovedali vahu tak nemam ani predstavu, no po tom co citam to vyzera tak, ze aj bez to si dokazem povedat ze bude mat od 3 do 4,2 ked to nevedia presne, hlavne nech nie je vacsi 😎

dasenka
2. máj 2008

efco... asi budeme dve co budeme nosit nase deti v brusku este do skolky lebo ani moj stav nenasvedcuje ze by som mala niekedy porodit 😀

anjelok
2. máj 2008

ahojte, co noveho, ziadne prvomajovciatko nakoniec? 😉
ja som mala tuto noc velmi zaujimavu, dost ma bolelo brucho, mala mi tlacila asi tam niekde uplne dole,neviem, kazdu hodinu som sa budila, rano uplne nevyspata..ale potom som bola par krat na wc a uz je dobre..

anamor
autor
2. máj 2008

anjelok takychto noci som ja mala tiez uz par, ked clovek caka nech je rano a svetlo...

anamor
autor
2. máj 2008

baby tie co vas pali pod rebrami, je tu aj taka tema,necitala som ju...
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre