Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

zuzkazrzka
7. máj 2008

dobre ranko.

katmi gratulujem 🙂

Sandrika, to ma mrzi, ale urcite sa z toho Luky dostane ☹

Mne sa dnes uvolnila hlienova zatka, urcite to bolo ono, lebo toho bolo dost a bolo to sivasto ruzovkastej farby. Tak dufam, ze zajtra ideme na to. Ja som tak psychicky nastavena 🙂

verulka
7. máj 2008

Katmi, skvela sprava 😵 😵 gratulujem 😉 baby, pls ja som na nu stratila cislo, ktora ho mate, poslite mi ho pls do IP...dakujeeem
No a Sandrika to ma chuda fakt tazke..ja nechapem ako mohol dostat toho streptokoka, vsak na to sa robia tie vysetrenia, nie? Ja si myslim, ze u nej tam toho bolo akosi vela zleho- podla mna tam museli aj dr nieco zanedbat 🤐 kazdopadne im drzim palce

fabiana
7. máj 2008

Dobré ránko!
Tak čítam, že máme ďalšiu maminku.

KATMINKA, moc moc blahoželám k malej Ninke. 🙂 Krásne meno ste vybrali a želám len to najlepšie, nech malinká pekne papá a rastie do krásy... a veľa mliečka a tak ďalej, no normálne som dojatá, že si už maminka... 😅 Teším sa s tebou!!! 😀

Sandrika, držkajte sa, je to veru nezávideniahodná situácia... moc moc držím palčeky, aby ste už boli zdravučkí a šťastní... ☹

verulka
7. máj 2008

baby, hodila som sasku do mojho albumu 😉

fabiana
7. máj 2008

Jéééé, aj ja ceeeeem...obe bábätká sú nádherné! 🙂

zuzkazrzka
7. máj 2008

jej verulka...saska je krasna 🙂 a vase ucenie je tiez zaujimave 😀

verul kolko po uvolneni hlienovej zatky si rodila?

lucia31
7. máj 2008

dobre ranko!
aj ja gratulujem novym maminkam a ich babatkam, len tak dalej 🙂 ..boze, aj ja by som uz brala, ale este si rada pockam v rade 🙂 ved este nemam ani tasku nachystanu 😕 , no uz si slubujem, ze od buduceho tyzdna 🙂
..zatial len hniezdim, upratujem, zehlim pidi vecicky a vegetim..mne nic nie je, o brusku skoro ani neviem, tvrdnutie zatial nepoznam, tak som zvedava, kedy to na mna pride..len som vkuse hladna a smadna 🙂

musino
7. máj 2008

Ahojte kocky 🙂))

Katmi, blahozelame, som sa vcera az rozplakala ked si mi to napisala....velmi som stastna.... 😵

jankapo
7. máj 2008

Ahojte
zrzka ty sa nepredbiehaj...mne asi tiez odisla zatka, ale ja uz spochybnujem vsetky priznaky, lebo zatial ma vsetky sklamali... 🙄 Takze asi (mozno, dufam) to bolo ono, no uvidime, ale musiiiime este jeden den vydrzat, lebo nasa pani doktorka ma sluzbicku. Vcera mala, skoro sme jej z kozy vyskocili...takze asi ju upodozrievam z hamiltona opravnene. 😝
Zuzkina mala je dokonala, ako jej maminka 😵 😵
Ja o nich neviem asi viac ako verulka, len ze to bola celkom pohoda, mala epi, ze celkom to slo. Ze sa nemam bat,tak ked zuzka povie, sa nebojim.
🙂
Luci, ty pekne papaj a pi...a vegetuj a vsetko...a drz nam palce. 😅

zuzkazrzka
7. máj 2008

nepredbieham sa...mas janka aj ine priznaky?...ja tiez musim vydrzat do zajtra...lebo ma lekar sluzbu 🙂

jankapo
7. máj 2008

Zrzka, ja som dnes prestavena, nemam ziadne priznaky, mna az rano okolo 5tej zobudia bolesti, pojdem do porodky, PA si ma pripravia, okolo 8mej tam mam svoju lekarku, a o 11tej je maly na svete....Dame vediet... 😀 😀 😀
Dnes este nic.

zuzkazrzka
7. máj 2008

super...takze zajtra mame podobny plan 🙂

ja mam byt u lekara zajtra o 9tej nalacno...a tak ratam ze o 12tej je maly na svete 🙂

jankapo
7. máj 2008

Ale vazne, zuzi, mna uz tri dni kruto bolia krize,tak narazovo vystreluje bolests,ale skor mam pocit, ze sa mi na ne tak maly tlaci....a brusko tvrdne, ale nic bolestive ani pravidelne...Nic kvoli comu by som sa plasila...

verulka
7. máj 2008

mne odisla zaka v utorok od rana a vstredu sme boli rozdvojeni 😉 jani, vsak nech sa dr dobre "pospara" aspon sa to pusti 😉
musino , caf,

zuzkazrzka
7. máj 2008

no chapem ta...ja tiez vsetko co sa so mnou deje zavrhujem, ze to nie je priznak...ale tiez ma od vcera strasne bolia krize a uz mi tvrdne brusko...ale tiez si nie som ista ze ci to su uz kontrakcie alebo co...tak som len drahemu pvedala o zatke, a nechcem to povedat ani nikomu inemu nech tu nemam stres 😀

misanik
7. máj 2008

Ahojte brusina.
Tak mna vcera kus vytocili nasi kamarati, tak som sa rozhodla, ze just rodim az buduci tyzden. Oni si organizuju opekacku na vikend, chystaju sa tam brat mojho manzela, mna sa uz ani nepytaju ci nejdem tiez, lebo oni pocitaju s tym, ze maly uz bude na svete. Hmm... mam chut im tie plany prekazit 🙂

anjelok
7. máj 2008

jaaaj...baby baby

zuzkazrzka
7. máj 2008

misanik...moja familia sa planuje oslavovat uz zajtra 🙂 , tetka mi so sesterkou vyvolavaju, ze nech zajtra rodim, lebo tetka sa dnes vracia zo sluzobky a na piatok si vzala dovolenku aby mohla dospavat opicu 🙂 ...citim tlak z ich strany 🙂

zuzkazrzka
7. máj 2008

janka sa normalne bojim sa najest 🙂 asi mi sibe 🙂

misanik
7. máj 2008

Ty aspon mas planovany zakrok zrzka, ale ja mam do terminu este vyse tyzdna, priznaky ziadne a co ti mam hovorit, celkom mam chut ist na tu grilovacku s nimi, ale oni si robia uz take plany a so mnou nepocitaju.... 😀
No ideme v piatok znova na kontrolu k lekarovi tak uvidim, ci krcok stale 2cm tuhy zatvoreny a maju po programe 😀
Jani myslis ze bol na tebe spachany Hamilton? Aj si krvacala po vysetreni?

zuzkazrzka
7. máj 2008

co je hamilton?

misanik
7. máj 2008

zuzka, ked mas uz termin, lekar ti tam strci prsty a tak sa tam pospara, ze ten krcok nasilu nejak roztvori aby urychlil situaciu 🙂

jankapo
7. máj 2008

zrzka, neboj, aj keby si jedla, no tak ta nechaju 6 hodin vytravit....jedz nieco lahke, ked sa velmi bojis...hlavne sa neplas, zatka moze ujst aj 5 dni pred porodom...
A Hamilton, to je taky "prijemny" zakrok, ktorym sa urychli nastup porodu...skusim ti najst odborne vysvetlenie, pockaj, googlim. 😉
Inak Miska, nekrvacala, ani sa vraj nemusi, trolilinkate spinenie bolo. Ale to moze aj bez Hamiltona.

misanik
7. máj 2008

Ja mam doma oranzovu kupelnu a wc a manzel ma prehlasuje za uchylacku, ze kupujem len oranzovy papier, ale posledne tyzdne musime mat biely, aby som pekne odsledovala unik zatky, ja si od toho tiez slubujem ze je to signal zaciatku. Taka info, ze 5 dni...hmm to sa mi zda aj bez zadky jasne ze do tyzdna ideme 🙂 , tak zas nebudem mudrejsia.
Vcera som mala cely den tvrdnutie brucha, boleli krize a ked prisiel manzel z prace, dali sme 3 hodinovu turu po obchodoch, vysledok bol taky, ze vsetky priznaky presli a vecer mi uz nebolo nic 😀

jankapo
7. máj 2008

6.1.3 Odloupnutí dolního polu vaku blan (Hamiltonův hmat). Cirkulárním digitálním odloučením choria od decidua v oblasti za vnitřní brankou dochází podobně jako u předchozích metod ke stimulaci endogenní sekrece PG z buněk decidui a tím k urychlení zracích procesů v dolním segmentu děložním (4).

misanik
7. máj 2008

zrzka moja, ty sa napapaj. Daj si nieco lahke, nebudes predsa hladovat do zajtra.

kamilla23
7. máj 2008

Katmi: NINKA 3550 g a 52 cm 🙂

jankapo
7. máj 2008

Miska, u mna je to to iste...poobede mi je pod psa, vsetko boli, tak ideme niekam labzovat...a pridem vecer a pohoda... 🙂
Vcera sme boli pozriet havina zas ako sa ma, normalne som trpla ze ho najdeme...brrr....ani to nepomenujem, ale jooooj, moj zlaty, hned vrtel chvostikom, skakal, sa tesil...jak vymeneny.... 😵 😵 😵

zuzkazrzka
7. máj 2008

juj..miska...aj ja by som isla po obchodoch...mozno ked poobede pride drahy 🙂 ...isiel poodnasat do nasho domu veci dalsie...postielku a tak 🙂

no idem nieco zjest, lebo som si dala len jogurt a ten mi uz aj pretravilo 🙂

zuzkazrzka
7. máj 2008

janka som rada, ze je havino v poriadku...on citi, ze sa ti nieco chysta 🙂

katmi krasna vaha...Ninka je vzorove dieta 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre