Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

keva
20. máj 2008

duracelko...ja mám toto už štvrtú chrípku za tehotenstvo...zatial som žiadne lieky nebrala prešlo to potením, cesnakom a čajíkmi...tak dúfam, že aj toto prejde...

lucia31
20. máj 2008

jankapo, este ziadnu temu nezatvarajte, dnes som bola v nemocke v popradni, a bohuzial to bude planovana sekcia na 29.5., kvoli tej mojej nizsej placenticke, termin mam inak 30.maja...doktor povedal, ze tak to bude bezpecnejsie, ako riskovat, ze by som zacala pocas rozbehnuteho porodu masivne krvacat...jsice som sa tesila, ze klasicky, ale ohrozit dietatko nemienim....je to zvlastne vediet dopredu datum narodenia nasej princeznicky..takze stvrtok buduci tyzden, o 9 dni 😝 🙂 potom tuto temu zatvorim 🙂

duracelko
20. máj 2008

lucia31 mozno ju zatvorim až ja... lebo ja budem rodit prirodzenym sposobom - nic nemam planovane a neviem ci sa ten nas drobec nerozhodne pytat na svet az 31.maja ***

zuzka.sk
20. máj 2008

Musino - gratulujem - pekne meno 🙂
Angel11 - gratulujem tiez.
Este ze som nakukla aj sem. Ja uz stiham len nakuknut a teda nakuuuukam na Majovcatka 2008, takze potom sa povinne vsetky presunut tam !
Tak bezim zase k nasej Alex. Papa.

angel11
20. máj 2008

Musino, gratulujem.... 🙂 🙂

Zuzka, dakujeme.

Duracelko, neboj ono to pride vtedy ked ma. Mne tiez doktor tyzden pred porodom hovoril, ze toto tak skoro nebude, ze malicka este nema hlavku dostatocne dolu a bum. Porod zacal presne na termin, 11. maja.
Ja som uz myslela, ze budem tiez prenasat. Inak ked brusko klesa, je to dobre, ale to vies aj sama, ked uz mas jedno dieta. 🙂 Vraj sa ma zmestit dlan medzi prsia a brusko a vtedy to pojde.

duracelko
20. máj 2008

no aj mama mi stale vyvolava , ci sa mi da uz dlan vlozit medzi prsia a brusko... myslim ze uz aj hej... syna som rodila pred takmer 16 rokmi - boze ja si uz nic z tehotetenstav a porodu nepamatam. tehotenstvo bolo uplne bezproblemove, ani som nevedela ze som tehotna...

zlatik
20. máj 2008

Caute zienky, ja som sa opat dotrepala k nasim aby som mohla ist na internet a mat trochu kontakt so svetom, lebo doma je to na zblaznenie bez notebooku, ale bracho uz mi zabezpecuje nove suciastky, takze buduci tyzden by som uz mala ficat opat na svojom. Ale to uz dufam budem mat ine "starosti"
Ja som dnes rano vstala a citila som sa vynimocne super, ziadne bolesti, prevalovala som sa z boka na bok akoby som ani nebola tehotna.
Ale len co som vstala sa opat ozvala lonova kost a suska opat boli akoby ma niekto paradne nakopal.
Pozeram, ze do temy nas chodi coraz menej. Ja sa spolieham na to, co tu uz niekto spominal, ze vraj pri zmene pocasia a pri splne sa rodi najviac deti, takze si robim nadeje, ze by to mohlo zabrat. Zatial vsak ziadny poslickovia 😨

angel11
20. máj 2008

duracelko drzim palec ale urcite to pride ked ma. hlavne sa nedavaj vystresovat okolim.

ja som este par hodin pred porodom netusila ze nieco na mna ide. bola som na prechadzke, dlhej...na hamburger a do 11stej som pozerala telku akoby nic. este sme sa v ten den stihli aj pomojkat. mozno to malicku pohlo.

no nic idem do hajan trosku.

pa pa 🙂

Zlatik a Ty sa tiez nemas kde ponahlat, termin je az 28eho. tak len vydrz... 🙂 🙂

duracelko
20. máj 2008

zlatik - ja tak isto rano vstanem taka v pohode, aj sa citim super, tiez sa prevalujem s tym bruskom akoby som ho ani nemala. potom cez den ma pobolieva brusko, a tiez ma boli vsetko od spodu - doktor mi povedal minuly pondelok ze hlavicka uz nalieha tak to bude tym. a tiez mi tvrdne brusko - ked sa malicka v bruchu hybe, uz nekope ako diva, len sa vystiera, ma tam uz malo miesta, lebo pri tych pohyboch ma v bruchu az tak pichne.

dnes je ten spln - preco nechces rodit na termin ked mas az 28.maja.

ja mam vybraty dátum - 24.mája - lebo ja som sa narodila tiez 24. ale decembra

zlatik
20. máj 2008

Duracelko, ja som bola naposledy v poradni minuly pondelok a meral maleho a uz mal cca 3530g, takze sa bojim porodu velkeho babatka, preto by som najradsej rodila cim skor aby nebol extremne velky.

keva
20. máj 2008

no už som sa vrátilal... trochu som sa vypotila...ale stále mi slzia oči...nedovidím ani na koniec izby toľko slz mám v očiach...

duracelko
20. máj 2008

tak na tie merania sa velmi nespoliehaj. mne doktori o vahe babetka nic nehovoria- mam dobrych doktorov oni sami vedia ze to mozu len odhadovat... nebudes mat extremne velke dieta, neboj ani ked sa narodi v termine

zlatik
20. máj 2008

Duracelko - dufam 😉
Keva, aj ja som pred mesiacom bola chora a strasne mi slzili oci, pouzila som ocne kvapky, tusim ze to bol optalmoframikoin alebo optalmoseptonex a uz mi potom neslzili a tiez som mala pocit, ze vyplacem vedro slz za hodinu

bashka
20. máj 2008

Zlatik sranda, ze moj brat je Viktor a narodil sa 28.5 ked aj ty cakas...inac som tu uuuplne nahodou ale drzim palce vsetkym, co to este caka 😉 😉 😉 Je to zazrak baby, fakt...

galanta
20. máj 2008

ze vraj zvysili rodicovsky prispevok?nepoculi ste nieco o tom.ze od noveho roka okolo 8000sk.

keva
20. máj 2008

zlatík dík za radu...dám si aj ja nejaké kvapky do očí...

keva
20. máj 2008

galanta...počula som aj ja o tom...ale ešte neviem či to bolo schválené...

duracelko
20. máj 2008

ja som pocula ze to chcu zvysit - ale nie od noveho roka ale od roku 2010... citala som to tu na konikovi

to by bolo super ak by to bola pravda

zlatik
20. máj 2008

Galanta, malo sa o tom rokovat, uz sme sa tu raz o tom pred par mesiacmi bavili. Navrhla to ministerka soc.veci a rodiny. Malo by sa zvysovat od januara a prispevok by sa mal priblizit k sume minimalnej mzdy.

Bashka - tak to je dobra nahoda.

galanta
20. máj 2008

ale mne svagrina povedala,ze by to uz mali dnes schvalit.tak ma zaujima ci je to kacica,alebo fakt.

anamor
autor
20. máj 2008

caute kocky, my sme dnes stahovali pc, tak preto som mala celodennu absenciu, nikto nerodi, ktovie ako sa ma anjelok,myslim na nu cely den. Livka aj tebe by som to uz priala. Ale aj ja uz chcem, len sa nechcem predbiehat 😉

moni1412
20. máj 2008

ten rodicovsky... minule som dokonca citala ze ho zvysia najskor pre rodicov ktori budu pracovat a o dieta sa bude niekto starat.... a pre ostatnych rodicov az neskor. Nieco take sa mi mari... skusim pohladat na to link.

moni1412
20. máj 2008

tu je link... ja som to aspon tak pochopila : http://www.bleskovky.sk/cl/10/248595/Tomanova-c...

aviril
20. máj 2008

ahojte.
my sme zas nemali celý deň elektrinu, tak sa pridávam do klubu žien 2in1. idem si prečítať o tom rodičovskom.

aviril
20. máj 2008

zlatik, že spln a zmena počasia, tak prečo som ešte stále celá? ☹ zas na mňa tieto pravidlá neplatia

moni1412
20. máj 2008

aviril ved mas este 4 dni....este nie si po... nezufaj, este neskoncil den.

zlatik
20. máj 2008

Aviril, piaaaanko 😉 ja som tiez stale 2v1

zlatik
20. máj 2008

Presne tak, ja sa spolieham, ci vecer alebo noc nebudu mat zvlastne caro 😀

aviril
20. máj 2008

moni, ja viem, že mám ešte 4 dni, ale obaja moji chlapci už boli týždeň pred termínom vonku a aj teraz som myslela, že to bude tak a ešte nič.
zlatik, len aby si ma nepredbehla

zlatik
20. máj 2008

Aviril, tak o tom sice pochybujem, ze by som ta predbehla, ale dufajme, ze pojdeme cim skor 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre