Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

betatka
28. apr 2008

Ahojte babulky
tak ja mam konečne na chviločku oddych tak sa idem trocha vyrozprávať
Verulka tak by som chcela mať toľko mliečka pre malinku ako ty, ja mal len tak tak a musím prikrmovať. V nemocnici mi davali nejaké kvapky do nosa aby sa mi rozbehlo mlieko a tam som ho mala dosť, ale toľko ma trapili s malinkou lebo nechcela sať že sa mi skoro stratilo. Ked nas pustili domov tak v ten den som ani kvapku neodsala. Celú noc sme preplakali a boli na UM.
Dnes sme boli u doktorky na kontrolu a ešte stale nemame pôrodnu vahu, kazala mi najskôr kojiť a hneď zatým prikrmiť, aby malá podrástla. Ale ona je taká malá potvorka vobec sa jej nechce tahať. Skúšame klobúčiky aj bez nich. Rôzne polohy, len sa trápim, potom čo sa ešte dá odsávam a to jej dávam lyžičkou.

Ja som taký pohodový pôrod nemala ako verulka ale ja som bola prvorodička a navyše mam hemoroidy takže sa mi rodilo ťažšie.
Tiež to prebiehalo podobne o pol noci ma chytili bolesti krížov a chodila som každých 15 min na wecko, sem tam mi tiekla voda a nevedela som či je to ono. O 4. v noci som zobudila muža že nech ideme pre istotu do nemocnice a poprípade ma pošlú domov. Ale ked sme tam prišli už som mala kontrakcie každých 6 minút a sestrička sa ešte rehotala že ona si sem prišla a myslí si že je to falošný poplach doslova "ale ved vy už rodíte". Pozreli ma a bola som otvorená na 3 cm. Kedže som chcela EPI tak mi museli dať infuzku ale musela som si lahnuť a mne sa nedalo. po stojačky sa tiež nedala pichnúť bolo to ťažke. Skúsila som aj fitloptu ale tiež nepomohlo. Tak som chodila s kapačkou po vzdychárni a z nikým som nekomunikovala. Potom mi dali druhú pri tej som sa trochu pogrckala 😀 a prišla doktorka a povedala že už som na 7 cm otvorená že ideme na sál. Tam som bola asi 2 minúty, pretože ako náhle som tam lahla kontrakcie fuč. Ale zase sa to rozbehlo a na nejaký 7 potlačené bola vonku aj z hemoroidami. Najviac som sa bála nastrihu ale ten som vôbec necítila. Ked ma pozašívala kontrolou zistila že mam vo vnútri malý edém tak ma znova otvoriť a dať to preč vtedy som stratila veľa krvi a preto mi museli dať aj transfúziu. a tu sazačali probémy s kojením, lebo s kanilou v ruke sa babo ťažko drži.

barny
28. apr 2008

no ozaj a pripudlo nejake babo cez vikend, ci nie?

barny
28. apr 2008

betatka tak to si mala pestre, jastale rozmyslam ci pridem na to kedy to prichadza naozaj alebo si to len namyslam, dufam ze to zistim, no to som hlavne zvedava kolko tej plodovej vody je.

anamor
autor
28. apr 2008

ahoj betatka, zlate od teba, ze si nas takto poinformovala, dufam, ze sa ti kojenie rozbehne, zlatik mi spominala ze skusas aj tie homeo na mliecko, treba verit, ze to pride 😉 a ze malicka sa nauci cuckat, drzim silno palcky, je krasna a zatial nasa jedina SLECNA 😵

barny
28. apr 2008

veru betatka mala je kocka 😉

aly
28. apr 2008

Júj, normálne sa mi to nejako ťažko číta, ale hĺavne že ste v poriadku.
Dúfam že maličká začne pekne papkať a priberať. Držím palce

jankapo
28. apr 2008

Anjelok, no ze sa mi chce spat, to viem uz teraz... 😀 Ale nejako to este vydrziim, a potom sa tesim pod paplon, no je tu v KE strasne nizky tlak ci co...vypila som uz asi liter vody za poslednu hodku, lebo mi bolo dost bleee.
Betatka...jooj, moja...tak to si mala pestreee... 😒 a teda aj mas, no ja sa fakt zacinam bat viac kojenia ako samotneho porodu a ak porodu tak len v suvislosti s kojenim, lebo si myslim ze cim tazsi porod, tym vacsia zataz na psychiku a kojenie o tom je...podla mna... 😖
Betatka, nevzdavaj to materske mliecko, nech dostanes do malej cim viac obrannych latok...Inak segra ma dnes varovala s odsavanim, ze pozor, ze jej sa stalo ze 15min tahala a par kvapiek a potom zrazu pomaly samo tieklo,ze jej to chvilu trvalo, kym doslo mliecko "do kohutika"...Ze ma to nema odradit, ak naaahodou. Tak drzim palce nech to ide a ide... 🙂
Nevzdaaavaj to...este len tyzden po...to sa rozbehne, uvidiiiis. 😵

danka86
28. apr 2008

baby, ja som dnes bola u doktora-verdikt: CS 9bodov, krcok skrateny na 0,5cm, otvorena na 1,5cm. Som zvedava, co to znamena v praxi, kedy budem mat malinku pri sebe.. Co myslite?? 😒

anjelok
28. apr 2008

betatka, uz to mas uspesne za sebou, uz len oddychovat, vsetko sa zahoji..potrebujes mat hlavne klud, aby sa ti robilo mliecko, preto neplackaj...verim, ze skusas vsetko a urcite nieco zaberie, hlavne ju casto prikladaj..ja sa uz tiez strasne tesim na malinku, som zvedava, ci bude taky tvrdohlavec a nebude sa jej chciet papat, alebo naopak bude maly zrutik..teraz v brusku to vyzera skor na toho zrutika, lebo vzdy ked papkam, tak tancuje o sto sest 😀

anamor
autor
28. apr 2008

danka podla mna par dni a ides rodit 😉

jankapo
28. apr 2008

Aly, ty nic neboj, aj ja som mala fazu, uuplne desnu, som pomaly mala vidiny ze mi babo pada z ruky, muz hladny, bordel doma, ja zrevana....no taky horor, scenar ze az...ale preslo to. A som v poho a sa tesim a si hovorim ze co neviem sa naucim...sak co.

aly
28. apr 2008

Danka, neviem čo to znamená ale termín by si už aj mala, tak sa asi pomaly chystaj 🙂

anjelok
28. apr 2008

janka to s tym kojenim a porodom je asi pravda, mama musi byt fakt v psychickej a fyzickej pohode, preto ja chcem tu epi, aby som sa zbytocne nevytrapila..dufam, ze mne ju stihnu dat, alebo nemusia stihnut v pripade, ze to bude rychly a bezbolestny porod 😀

anamor
autor
28. apr 2008

inak baby aj ja som v uplnom klude momentalne, nejaka dobra faza mojho zivota, tiez nemam s detmi skusenosti, ale akosi momentalne nepocitujem strach. Ale kazdym dnom si viac uvedomujem, ako sa strasne na malu tesim a ako strasne mi bude brusko a tehotenstvo chybat....

anjelok
28. apr 2008

danka, ved ty uz si 40tt, takze uz to asi cochvila bude 😉

barny
28. apr 2008

baby Vy vsetky chodite na poradne aj do nemocnic alebo stale len ku svojum dr? ja chodim len ku svojmu

zuzkazrzka
28. apr 2008

Danka nevie, ja mam krcek 1cm a otvorena som na jeden prst a povedal ze v kludovom rezime vydrzime este tak tyzden alebo dva 🙂

danka86
28. apr 2008

no ja uz cakam aj 3tt 😀 taka som jak na ihlach.. aj som pred chvilou zaspala a uz sa mi snivalo, ako som si malinku doniesla domov a bola taka dobrunka, ale ze sme mali v izbe strasny bordel a nestihla som ju ani prebalit a uz navstevy chodili a znervoznovali ma 😠

anjelok
28. apr 2008

barny ja uz od 36 tt do nemocky

inak baby s tymi pocitmi je to normalne, ved sme nikdy babo nemali, je to pre nas nezname a clovek ma prirodzene obavy z neznameho..to pocitujeme urcite vsetky, nebojte, pri druhom uz budeme sebavedome ako verulka 😀

danka86
28. apr 2008

barny, aj ja len ku svojmu. Ja inac pochadzam zo ZM, mozno sa zvidenia aj pozname 🙂

barny
28. apr 2008

danka a byvas este v ZM alebo si sa prestahovala?

anamor
autor
28. apr 2008

ja chodim tiez do nemocky

aly
28. apr 2008

Baby ako často vaše bábetká čkajú. Naše práve začalo 🙂
Dnes už čkalo ráno a určite ešte bude aspon raz. Počítam že aj 3x až 4x za deň

zuzkazrzka
28. apr 2008

vidim, ze mame vsetky podobne pocity, ja som teraz videla nejaky serial myslim St. Tropez, kde chlap nechal babu po porode, lebo sa venovala malemu a nie jemu a tak si nasiel inu ☹ nechcite vedietiet ten rozhovor s mojim drahym po tom 🙂 este ze to moje zlatko berie tak, ze sa mi len buria hormony 😀 ...a ja sa na seba hnevam, ze ma chyta paranoja 🙂 a on mi zakazuje kukat telku 🙂

barny
28. apr 2008

hm mne ani nevravel ze budem chodit do nemocnice, tak myslim ze len ku nemu ale aj tak dobre, no uz tu asi dlho nevydrzim sediet, nejako ma picha a kope ze sa budem musiet asi postavit lebo mi nohy vylezu ustami ako sa natahuje

anjelok
28. apr 2008

aly, moja tak v priemere 2x denne

zrzka 😀

jankapo
28. apr 2008

Jeee, uz sme tu pekne psycho, hehe. Ja som teraz v takej pozitivnej euforii pomaly...Ale chcelo to vyrevat sa v piatok uuplne odusu, no ocista duse, som to strasne potrebovala. 😉
Z doucka nic, dosla mala ze je mimo z alergie...hehe....a pod branou chalani...tak neviem z coho je mimo teraz... 😀
Jeeee, pubertalne roky. Ale sak co aj ja som bola taka...Som ju poslala domov, ze fakt "hrozne" vyzera... 😉
Danka, nikomu never, ze par dni a toto a par dni a hento, len zbytocne budes nervozna. Ja som si vsugerovala, ze ziadne skor sa nekona, ze termin mam 9.5. a ak to pride skor, to len akoze bonus...Ja sa idem nechat prekvapit...
Nechcem pocut nic o svojom krcku, ziadne CS ma netrapi, kym maly kope, neriesim (musela som akosi zmenit pristup aby mi nezasibalo skor...) 😝 😀

danka86
28. apr 2008

barny, uz tam 2r nebyvam. Ale prezila som tam moje mlaaadi 😀

zuzkazrzka, ja som mala tiez vsejljake stavy, ale ako sa mi to blizi, tak ani nemam strach ze to nezvladnem, ale ze sa mi budu vsetci do toho starat. A tiez muzika schladim za hocijaku blbost a tiez sa vzdy len uzgrnie, lebo chape ze hormony robia svoje 😀

jankapo
28. apr 2008

Aly, tiez, asi 3x denne... 😅 Pahltniiik jeden.

barny
28. apr 2008

danka svoje mladi, no to vravis ak starsia pani 😀

no tak pomaly sa aj zberat budem lebo musim zmenit poziciu takto sa mi zle sedka, tak sa majte. Papa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre