Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

anjelok
6. máj 2008

evi, ja som ho vysadila tusim v 37 alebo 38

misanik a ty uz nejedz cokoladu pri porode..kvoli kojeniu potom

miriamka
6. máj 2008

Eviku...ja som magnezium vysadila v 35tt

misanik
6. máj 2008

Ja nejem cokoladu ani teraz lebo am zahu, manzel ju ma pochystanu, lebo dula to radial, ale mas pravdu, to by zu nebolo dobre, tak tu bude mat pre seba 🙂
Eviku, mne kazal lekar v 37tt vysadit uz.

anamor
autor
6. máj 2008

ja magnezium nejem od tohto tyzdna - 38tt, lebo na predposlednej poradni mi ho kazali este jest a teraz som sa nespytala, tak uz nejem.
A mi pri porode nemozme na kramaroch ani hroznovy cukor, vraj nic, po vkroceni na urgentny prijem koniec prijimania cohokolvek cez pusu....

a chlapi nam od hladu neumru, nech maju co pit - nealko, to vydrzia 😉

dasenka
6. máj 2008

magnezium mi lekarka povedala ze maximalne do 38 tyzdna aby sa stihlo vyplavit...
inak ja mam tiez hroznovy cukor ale to je pre mna koli energy... a viem akeho mam muza ako male decko ked je hladny tak je neznesitelny 🙄

anjelok
6. máj 2008

presne tak, treba zobrat nejaku vodu

eviku78
6. máj 2008

aha, tak to by som pomaly aj ja mala vysadit to magnezko.

misanik
6. máj 2008

Dasenka, tak nejake horalky alebo nieco take mu zabal. To ho kusok zasiti.

anjelok
6. máj 2008

dasenka, tak sa zastavite niekde na pumpe a kupi si bagetu, to by som ja fakt neriesila..

miriamka
6. máj 2008

No baby,myslim,ze hladne nebudeme urcite...mne bude skorej chybat ze sa nebudem moct napit ☹

dasenka
6. máj 2008

aj vodu beriem uz dojcenecku.. ze to je najlepsie

mirka20
6. máj 2008

mne na minulej poradni doktor povedal, ze vody ma mala dost, ale vcera uz o vode nehovoril, len ze je vsetko ok. a s tym zbehnutim do porodnicea otestovanim vlozky je u nas problem, lebo my mame najblizsiu porodnicu az skoro 40 km, tak to nie je az take jednoduche. 😒 ale kedze ja verim, ze vsetko bude tak ako ma byt, tak ta plod.voda odide naraz vsetka a ja si to urcite vsimnem, lebo budem cela mokra 😅
dasenka, nad tym jedlom som sa nezamyslala. ja som si zbalila do tasky cokoladu a musli tycinku pre seba, lebo mi kamoska radila, ze po porode bola strasne hladna a potrebovala dobit energiu, tak mala cokoladu a keks. no a manzelovi vobec neviem. neviem si predstavit, ze v tom predporodnom strese sa cestou este zastavime na pumpe a nieco si bude kupovat.

misanik
6. máj 2008

Ja ked som lezala v nemocke a bola som aj na sale pri realnom porode, poslala lekarka otecka kupit rodicke dzus. Aby mala cukor a energiu... Vodu urcite si mozeme brat na salu, to sestricky hovorili kazdej co uz isla, aby si vzala vodu...

anamor
autor
6. máj 2008

ja sa tiez bojim viac smadu ako hladu....

anjelok
6. máj 2008

mirka, my sme prvorodicky, nebooj, to ked zacne, to mas este kopu hodin casu, aj 5x sa stihnes zastavit, ved to je minutka 😀

dasenka
6. máj 2008

nam na priprave prave hovorila PA, ze sa mame najest domka a vziat coko a hroznovy cukor k porodu.... ale ak nam odtecie voda tak sa mame pripravit na to ze nam nedaju jest az do porodu co moze byt aj viac ako 24 hodin

anamor
autor
6. máj 2008

misanik nam hovorili ze nie, degydrataciu zazenu infuzkou, ak bude treba.... akurat gazove tampony napustene vodou mozme cumlat, maximalne....

anjelok
6. máj 2008

mirka a aku musli tycinku si beries? ktoru mozeme?

miriamka
6. máj 2008

Baby,a ked davaju tu infuzku ten oxitocin,to je pocas celeho porodu?

misanik
6. máj 2008

sranda, ze v kazdej nemocnici je to ine... Ta kocka co jej isli kupit dzus mala napr vyvolavany porod a vodu jej praskli rano, cize uz mala aj vodu odtecenu a mohla pit aj sladke.

misanik
6. máj 2008

miriamka, nie som si ista, ale myslim ze nie pocas celeho.

misanik
6. máj 2008

mna zasa pali ta koza pod rebrami ako keby sa mi to malo roztrhnut. 😠

dasenka
6. máj 2008

misanik len aby to neboli strie... skus sa nakremovat a postipkat si to troska

anjelok
6. máj 2008

misanik mna v noci klasicky zas tam dole 🙂 ..ja neviem, co ma to tam tak boli a je to len na pravej strane

moni1412
6. máj 2008

baby, neviete nic nove o sandrike a malom?

mirka20
6. máj 2008

anjelok, zlata orieskova. ta mi moc chuti 🙂 a o tych prvorodickach to nie je az take jednoznacne, ze maju kopec casu. mi hovoril kamarat sanitkar, ze nedavno mali pripad, ze prvorodicke odtiekla voda a viezli ju do nemocnice nejakych 40-50 km, ze pohodicka, ved casu je dost, ked je prvorodicka a ona uz pred porodnicou skoro porodila. mala to dost rychle.

misanik
6. máj 2008

anjelok, uz sa rozpadavame 😀
Dasenka, skusim, ale toto velmi nepomaha, myslim, ze to robi maly ked sa zacne tak pucit. Ja sa niekedy bojim ci mi aj rebro nezlomi..

anjelok
6. máj 2008

mirka, tie zlate aj mne moc chutia, ale som nevedela, ze to mozeme..nic tam nie je napisane, ze bezlepkove

miriamka
6. máj 2008

Miri...tu na dedine to jednu chytilo,a porodila v sanitke cestou do BA aky mala rychly porod,a to bola prvorodicka 😀

verulka
6. máj 2008

kocky, miery mi zuzka nenapisala, ale budem s nou volat, tak vyzistim...kocky, jedlo pre manzelov faktz nerieste, myslim, ze na to nebudu mat ani pomyslenie 😉 okrem toho, nebudete rodit cely den, tak vydrzia 😉 ja som dostala este na sale ranajky a mohla som sa aj napit- ale to som uzbola 2h po porode...dovtedy som bola v euforii, pisali sms, telefonovali, tlacili brusko...proste vtedy smad a ani hlad necitit 😉
baby, potom si treba davat bacha- ziadna cokolada, ziadne oriesky- su to velke alergeny a robia paseku...takze sup sup uzit si este teraz 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre