Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

anjelok
6. máj 2008

mirka jasne, normalne varili..a na ranajky som dostavala take 2 balene bezlepkove zemlicky, celkom dobre..strava bola ovela lepsia, ako ked som pred 8 rokmi lezala na gastre, je to asi tym, ze uz dostat kupit ovela viac veci ako predtym..ibaze mne davali bezl. stravu aj bez mlieka a ja mlieko mozem, tak uz teraz viem, ze im mam povedat, ze mliecne mozem

anamor
autor
6. máj 2008

mirka, anjelok som zabudla ze vy ste bezlepkova, sorac.... tak potom neporadim 😒

betatka
6. máj 2008

Neviem viac nič či mala plnú alebo len čiastočnú ešte sa mi znova neozvala ale ked sa ozve spýtam sa.
Ja si myslím že Majerčík nechcel riskovať ked mala cukrovku a vysoký tlak aby rodila klasicky aj ked by mohla.
Verulka ja som sa bála jesť uhorky. Nutila som manžela aby ich zjedol, lebo som si ich kúpila akurát den pred porodom takú chuť som na ne mala. Takže ich asi idem zjesť 😀 lebo manžel ich nechcel

betatka
6. máj 2008

Verul ja som už jedla aj arašidy a mandle uplne som zabudla že sú to alergény ale malinká je ok. myslíš že to bude vadiť?

anjelok
6. máj 2008

betatka, podla mna ak sa z toho nevyhadzala, tak asi jej to nevadilo, ale viac by som toho nejedla..

moniqe3
6. máj 2008

Ahojte tehulky.. 🙂
budem trošku drzá a vkradnem sa do Vašej témy. Ja osobne som sa narodila 10.mája a meniny mám 7.mája.. 😀
a každý deň nakuknem k Vám do májoviek a trošku si Vás čítam. Budete rodiť v najkrajšom mesiaci v roku, nie preto, že som sa vtedy ja narodila 😀 ale preto, že začína všetko kvitnúť, príroda je najkrajšia, ľudia začínajú k sebe byť bližší a nie nadarmo sa hovorí, že máj mesiac lásky. Každá jedna z Vás je neskutočne už nervózna a nedočkavá a samozrejme sa aj bojí.. vo februári som toto všetko prežívala a už som sa nevedla dočkať kedy Vikinku budem držať v náručí a bozkávať ju... a naozaj neviem sa ju vybozkávať..aj milión pusiniek jej za deň dám..ale tak sa jej to veľmi páči 🙂 ale už skoro 3 mesiace nebudem tehotná a neuveríte, že by som chcela byť znova..a to som mala ťažké tehotenstvo a veľmi ťažký pôrod bez epi a trval 19hodín. Aj napriek tomu by som chcela byť znova tehotná, lebo je krásny pocit vedieť a cítiť, že vo Vás rastie život, že aj keď ste sama tak nie ste sama, lebo je tu s Vami Vaše Bábätko 🙂 že sa mu môžete vyžalovať, vyplakať, pomojkať sa aspoň cez bruško a komunikovať s ním a ono Vám aj odpovedá kopkaním.. je to úžasné...
Samozrejme, že najkrajší pocit, ktorý sa v živote nedá ničím porovnať je pôrod kedy konečne uvidíte svoje dieťaťko...ja keď som ju po prvýkrát uvidela tak som sa nemohla od úžasu ani nadýchnuť, nevládala som rozprávať a ani plakať mi neišlo také veľké emócie na mňa prišli.... NAJKRAJŠÍ DEŇ v mojom živote bol narodenie mojej milovanej dcérky... 🙂

Chcela som Vás len trošku povzbudiť a dodať energiu a odvahu.. Niektoré ste už porodili a niektoré môžete už každú chvíľku, ale nezabudnite, že tak ako to i vy prežívate tak to prežíva aj Vaše dieťaťko. Tiež je nervózne a nevie čo ho tu bude v tomto veľkom Svete čakať... a preto ho každú chvíľku uistijte, že ste tu pre neho vy a že ho veľmi veľmi MILUJETE a že sa neviete na neho dočkať. Dieťa tieto pocity cítí a ževraj mali niektoré ženy pri tomto prístupe aj ľahký pôrod... možno na tom niečo bude. 🙂

Ešte raz sa ospravedlňujem ak som svojím príspevkom niekomu prekážala.
Prajem krásny slnečný dník TEBE aj Tvojmu dieťaťku. 🙂

anamor
autor
6. máj 2008

betatka je super, ze jej nic nie, velmi to nejedz, mozno prilezitostne, skor nie ako ano.

anjelok
6. máj 2008

moniqe, dakujeme za povzbudive slova 😉

betatka
6. máj 2008

ved už nebudem len som na to uplne zabudla. 😎
moniqe3 bolo to od teba veľmi krásne také vyznanie

miriamka
6. máj 2008

Monique...krasne slova 😵

dasenka
6. máj 2008

moniqe3 ... az mi zaslzili oci 🙂

ninka123
6. máj 2008

Ahojte babulky,
moniqe3, dakujeme pekne za krasne povzbudenie, srdecne blahozelam Ajajke aj Zuzke.. 🙂 Prajem krasny dnik vsetkym.. 🙂 🙂

anamor
autor
6. máj 2008

moniqe dakujeme za krasne slova a drzime palceky aj tvojej Vikinke 😉 nech ti robi len radost 😵

moni1412
6. máj 2008

moniqe ako by si mohla takymto pripsevkom niekomu prekazat? Velmi pekne dakujeme. Rozplakala si ma. Nadherne. 😵

anamor
autor
6. máj 2008

aj ja mam slzy na krajicku 😉

ninka123
6. máj 2008

Kocky, este mam jednu otazocku-pijete niektore ten malinikovy caj???A pomaha to trosku???Vopred dakujem za odpoved.

misanik
6. máj 2008

moniqe, dakujeme, nadherne slova, som dojata.
Nika ja ho pijem, ale neviem ci pomaha, zatial som neporodila 🙂 Rozhodne neskodi a je celkom chutny...

anamor
autor
6. máj 2008

ja ho uz tiez pijem, ale ci pomaha fakt netusim a zatial nemozem podat referencie 😉

dasenka
6. máj 2008

ninka ten cajik je na posilnenie maternice ako aj alchemilkovy, tak to zistime po porode, ci sa davame uuuplne super rychlo do poriadku 🙂

misanik
6. máj 2008

Kocky kde mame efcso? Nejako sa nehlasi... a aj Jankapo by sa uz mala vratit z poradne.

verulka
6. máj 2008

bet, neboj sa, nic sa jej nestane, len sa im teraz radsej vyhni- istota je istota.
anjelok, banan je taky vselijaky- moze sa, ale taky zrely zapeka a taky zeleny prehana...takze treba najst optimum- ja banany moc nemusim, takze preto som ich nespomenula 😅
jo volala som zo zuzkou- miery su 2860g a 48cm. Poobede sa pripoji a popise vam porod, mala to super a v telefone znela krasne vyrovnana a vpohode. Malicka sa aj krasne prisala 😵

verulka
6. máj 2008

ani katmi som tu nevidela, iked mne sa moze stat, ze mi len nieco uniklo...

dasenka
6. máj 2008

verulka no ja ako total alergika a astmatik zacnem asi s ryzou a mrkvou a pomalicky budem pridavat aj inu zeleninku, nechcem vyvolat nieco u maleho kym nemusim, hadam to nezdedi po mne

anamor
autor
6. máj 2008

verulka katmi vraj ma nieco z pc, podrobnosti nevieme, ci rodi nevieme, to s tym pocitacom je uz aj stvrty den hadam....
doplnim tabulku o zuzku.sk a ajajku

betatka
6. máj 2008

dasenka ja som cajik pila a myslim ze zabral lebo maternica sa mi stiahla este v nemocke.
prave som dostala vzorky od bioclinu - multi-mam balm a compresses na bradavky a multi-gyn gel a compresses na dolnu partiu tela. vyzera to dobre. 🙂
pisem len z jednou rulou lebo mam malinku na pleci aby si odgrgla 🙂

zuzkazrzka
6. máj 2008

no veru misanik, co je s efco a jankoupo? no hadam uz rodia 🙂

ja dnes nejako nevladzem ani sediet ani lezat, tak ma boli chrbat a nejako ma prehana...tak neviem 🙂 chcela som sa ist trochu prejst ale som si umyla vlasy a zda sa mi, ze dosť fuka, tak nechce riskovat po tom co som bola chora. aj tak idem poobede do novej nemocnice pozriet tu kocku co vcera porodila, som zvedava 🙂

slnyecko
6. máj 2008

hlupy kon,preco nechce ist..

zuzkazrzka
6. máj 2008

jaj a vsetkym uz mamickam prajem vela zdravicka a pohody, nech sa Vam a babatkom dari 🙂 aj Vam trochu zavidim, ale v dobrom, ja sa uz neviem dockat 🙂

misanik
6. máj 2008

zuzka, zeby? Co popisujes, to znie nadejne. Ja som sa tiez vytrepala na balkon, ze si tam posedim, ale fuciii... no neda sa vydrzat

slnyecko
6. máj 2008

Kubkovi sa nechce von,o tyzden idem na vyvolavacku,som deprimovana ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre