Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

zlatik
26. máj 2008

Caute kocky, Preboha, ja tu ostanem fakt sama?????
Ja som tu s vami chattovala este v sobotu poobede, ked mi zrazu prislo strasne zle - hviezdicky pred ocami, bolest hlavy, strata reci, no haluz riadna. Tak mi svagor zmeral tlak, lebo som si myslela, ze ho mam nizky ako tradicne a v tom ze 145/95 skoro ma slahlo. Volala som dokymu, tak ma poslal okamzite do nemocky.
Tam ma prijala strasne zlata doktorka, spravila mi vsetky vysetrenia, vsetko v pohodke, ze maly ma 3500g, krcok uzavrety, trosku skrateny, hlavicka dole, prietoky pohoda.
Pichli mi do zadku diazepan a infuzku magnezia. Lezala som na izbe so segrou a este jednou kockou.
Dva krat denne infuzky, ale tlak som mala uz opat nizky 100/60. Nikto nevie, preco mi tak vystupil.
Vcera rano som mala tmavohnedy vytok a dnes rano svetly s primesou krvi, ale to vraj ako nasledok po vstupnom vysetreni.
Dnes som prezila prve cievkovanie v zivote - fuuuj!!! Robila mi to taka krava - volam ju Hitler Jugend!
No a potom som prezila velku vizitu, ty kokso, ukazovat susku pred tolkymi ludmi, tak to ma stalo odvahu 🙂 Primar ma potom zobral vysetrit a usudil, ze som tam treti den, som v pohode, vsetky vysledky ok, tak mozem ist domov. Ak sa rozbehne porod tak fajn, ak nie, mam prist 2.juna do poradne uz priamo do nemocky.
No chapete?
Mna asi slahne, ja budem ako slonica!!!!

zlatik
26. máj 2008

Kto z majoviek tu vlastne ostal? Anamor a Ja????

verulka
26. máj 2008

este tu bola luca, no tauff, nejako rychly spad 😀 vsetkym gratulujem 😵 este tu chodila luca, ta to uz ma isto za sebou 😉
zlatik superze tlak uz poslucha....
anamor, mam dobru spravu- dnes sa mi snivalo, ze rodis 😀 sranda je ze ani neviwem ako vyzeras 😀 ale kazdopadne si na rade.
luci, drz sa toho 29.5 😉

eviku78
26. máj 2008

anamor nezufaj. nikto si nerobi srandu a tema sa v ziadnom pripade nebude uzatvarat, kym neporodi posledna majovka 😉
ved ako by to bolo. ty si sa tak pekne starala o nasu tabulku.
zlatik, tak mozno nakoniec budes junovka? nevadi, ale dufam, ze potom budes chodi k nam do temy majovcatka 😉

zlatik
26. máj 2008

Eviku, samozrejka, k majovkam patrim od zaciatku. Moja segra skoro porodila min.tyzden a este tyzden jej to chcu oddialit, tak uz teraz tam mali vsetci show, ze dve sestri na jednej izbe a neviem co budu hovorit, ked tam budeme este naraz rodit 😀

darka83
26. máj 2008

Ahojte kocky, este som tu aj ja 😖 Nas maly tiez stale nic. Ja mam kontrolu zajtra, porazi ma ak mi zase povie, ze sa na tom mojom krcku nic nezmenilo. Inak sa citim na rozpadnutie, ale nic z toho.

anamor
autor
26. máj 2008

darka tak sem este minimalne tri, aj ked podla tabulky majoviek aj viac.
Zlatik nezufaj, ja som tou zufacou fazou tiez presla a teraz mi je lepsie.

Verulka no snad som ozaj na rade, ked sa ti o mne snivalo, ze rodim, aj mojmu bratovi sa uz snivalo a ze to boli dvojcata /co nastastie teda nebudu 😉 hadam/ ale dolezite je ze sa to uz ludom aspon sniva
Mala som navstevu ale idem sa uz pustit do tej tabulecky, ved stryri nove babatak tam nemame 😉

zlatik
26. máj 2008

Darka, jeeej, som rada, ze tu nie som jedina, lebo uz ma ide trafit. Ale uz kaslem na vsetky "overene" rady na privolanie porodu a budem trpezliva cakatelka.

anamor
autor
26. máj 2008

zlatik ved aj ja som tu ešte 😉 a možno sa nenazdáš a dnes ideš, čo ty vieš....

zlatik
26. máj 2008

Anamor, to by si uz o mne v tej nemocnici mysleli, ze som asi nejaka divna. V sobotu poobede som bola so svagrom pozriet segru pocas navstevnych hodin a 5 hodin nato som tam bola prijata na oddelenie 😖
Inak mna pobolieva v podbrusku presne ako pred menzesom ale teraz neviem, ci to nie je len nahodou dosledok ranneho vysetrenia.
Ale ani nejdem sledovat ci to su kontrakcie, alebo poslickovia. Proste som zrazu flegma

anamor
autor
26. máj 2008

zlatik ani ja to uz nesledujem,ziadny pich nic, ked to bude neznesitelne a bude sa to stupnovat vtedy to zacnem riesit. Tiez som oflegmosila zrazu z toho 😀

darka83
26. máj 2008

Anamor aj ja by som bola kludnejsia, keby mam krcok spotrebovany... to ja mam dohodu s dr, ze rodim. Ale ja mam uz teraz depku zo zajtrajsej poradne. Uz to vidim ako mi zas povie hrdlo 2cm tuhe vzadu 😠
Zlatik ja som mala tiez doobeda kontrakcie, ale nejako som sa z nich vyspala 😖

zlatik
26. máj 2008

Darka, takze ty si na tom s krckom ako presne?
Lebo ja ho mam tuhy, uzavrety - skvele vyhliadky 😠

anamor
autor
26. máj 2008

darka to ti verim. Apropo ja priznaky - podbrusko a krize mam uz da sa povedat od minuleho utorka, vzdy sa z toho do rana vyspim 😅 ja inak mam ten krcko asi preto tak, lebo hranicny bol uz v 26tt - teda na to obdobie, ale akosi sa zasa neotvaram /co chvalabohu mozno, lebo inak by som rodila predcasne/ len to treba rozbehnut, tak uvidim, ci to zariadi priroda sama...
priznam sa, ze ja som po dnesnej poradni kludnejsia a pokojnejsia.

duracelko
26. máj 2008

ahojte kinderka - maminky. Anamor mozes dat do tabulky|: duracelkovi sa vo stvrtok 15,45 narodila dcerka Bianka, jej modelkovske miery su: 54 cm, váha 3200 gramov. je strasne zlatulinka, maminka ma uy mliecko - a mala pekne papa. pise maminka -duracelko - z roosveltovej nemocnice (mame tu PC - internet) drzte sa - vsetky cakatelkz majovky

anamor
autor
26. máj 2008

duracelko blahozeláme 😉 😵

darka83
26. máj 2008

Zlatik tak potom su na tom nase krcky rovnako 😉
Anamor na tvojom mieste by som bola tiez kludna, ved ked to aj nepojde same tak sa ti da trosku pomoct, ale ja som zatial beznadejny pripad. Zevraj kym niesom aspon trosku otvorena, nemoze doky nic robit, akurat by ma tym vytrapil a pravdepodobne bezvysledne. A co sa tyka priznakov ako bolesti krizov, podbruska, tvrdnutie, rezanie zo spodu... to je u mna na dennom poriadku uz minimalne dva tyzdne a stale sa to stupnuje, ale zatial nic z toho, len sa trapim.

anamor
autor
26. máj 2008

darka, zlatik nezufajte, urcite to postupi a bude OK. Skusali ste poskakovat na fitlopte, to podporuje otvaranie krcka. Moze sa to zmenit, ja v poslednej poradni som bola tiez uplne uzavrete porodne cesty.... a teraz je tam uz aspon na spicku prsta otvorena... s tym krckom som ja uz asi fakt na konci... .tak uvidime

duracelko
26. máj 2008

duracelko: Bianka sa narodila 22.maja 2008 vo stvrtok o 15,45 (termin sme mali 25.5)

zlatik
26. máj 2008

Anamor, ja som sa pytala na to skakanie na fitlopte a vraj to moze sposobit predcasne prasknutie porodnych blan a teda predcasne odtecenie plod.vody. Ja uz fakt neviem. Moj krcok drzi ako kliest, no co mam povedat.
Do tehu knizky mi tiez nic nenapisali, tak ja to kaslem

zlatik
26. máj 2008

Duracelko, gratulujem k Bianke, min.tyzden som ta tu spominala, ze si sa neukazala, ze si uz asi mamina a lala aka mila sprava.

anamor
autor
26. máj 2008

ok duracelko, doplnim ta potom 😉

zlatik vazne, som netusila... tak radsej ziadne samanske kusky, inak zlatik ty si este pred terminom, tak to tak aj ber, mozno Viktorko caka na svoj den 28.

darka83
26. máj 2008

Zlatik ale ved ked ti odtecie plodova voda, tak sa automaticky otvori aj krcok, nie? Kade by inak vytiekla? Takze ja by som to celkom brala, aj ked mam cerstvo vytepovone koberce. No idem tu loptu asi vyskusat, aj ked priznam sa, ze uz som to niekolko krat skusala, ale tento krat budem pri tom hypnotizovat krcok nech sa pohne 😉 Ak nie v stredu vecer mi odchadza porodnik na 3 dni prec, tak budem musiet prekrizit nohy 😀

zlatik
26. máj 2008

Darka, tak to teda netusim na ako principe to funguje, ci automaticky odtecenim plod.vody sa ti otvara krcok, asi ano, ale problem je mozno v tom, ze je to predcasne a bude sa pomaly otvarat - fakt neviem, len si domyslam.
Ja uz kaslem na tie vsetky rady, ved ja som vyskusala fakt vsetko . Tak uz to necham na maleho a na prirodu.

darka83
26. máj 2008

Len skoda, ze ani priroda ani moj maly nevedia ratat 😀 Ale ved nejako uz bude, prinajhorsom budeme mat junovcatka 😉

zlatik
26. máj 2008

Darka, aj ja to tak beriem, no co, budu junovcata. Len moj maly ma uz teraz krasnu hmotnost, tak neviem co to bude opat tyzden neskor. Ale uz aj nato kaslem, len nech je zdravucky, nejako ho uz vytlacim, no nie? 😉

darka83
26. máj 2008

No Zlatik ja asi tiez nebudem mat nejakeho drobceka, vahu mi nehovoria a ja sa radsej nepytam. V 34tt ma jedna trubka na sone tak vystrasila, ze je moc velky... ale naposledy pred dvoma tyzdnami mal hlavicku 93 a to dr hovoril ze nie je moc velky. Tak dufam, ze bude mat okolo 3,5kg 😉

zlatik
26. máj 2008

Kocky, ja neviem ci uz nebudem trapna, ale mna tie bolesti neprechadzaju a navyse ma priserne zacali boliet krize. Ale ja dnes do porodnice nejdem!!! Ved by mi bolo max.trapne, ze dnes ma pustili a zasa som spat 😨

zlatik
26. máj 2008

Darka, moj mal v 38tt priemer 99mm, obvod 34cm a vahu 3530g. V sobotu pri prijme mi doktorka povedala, ze maly ma 3500g, tak bud maju velmi odlisne ultrazvuky, alebo fakt neviem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre