Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

jankapo
30. apr 2008

Jeee...ako sa topi v tej ciapocke.... 😵 kraaaaaaasne. Drobatko male.

aly
30. apr 2008

Aká je maličká, nato že sa narodila len 2 týždne pred termínom, ale krásnučká 🙂

zuzka.sk
30. apr 2008

Ja uz som 40tt 🙂 od dnes, a citim sa super, super sa mi spi, vsetko. Ja chcem do 5.5. vydrzat, lebo moj doktor ide zajtra pozajtra na hory, ale .... clovek nikdy nevie. Hlavne nech je to az v Maji 🙂
Jasne, hlavne, ze si porod nepamatame.. 🙂)) to by bola sranda, co ?

aly
30. apr 2008

Lúčim sa s Vami, štartujem autíčko a šup do poradne - držte mi palce prosím 😉

janca704
30. apr 2008

Sarlotka je naozaj nadherna a malicka, no v tej ciapocke velikanskej rozkosna 😵 😵 😵 😵

Zuzi, ja si ani neviem predstavit, ze budem v 40tt 😝 Lebo koncim len 36tt a uz nespavam, pomaly chodim, kym sa v posteli otocim, je rano, zadychavam sa, neobsedim, no... citim sa strasne nemotorne a nesvoja. NO ked malicky kopne, zabudnem na to vsetko 😵

janca704
30. apr 2008

Aly, drzime. 😉

Ja mam dnes poobede uzv, tak som veeelmi zvedava na nasho "drobca" 😀

zuzkazrzka
30. apr 2008

ahojte, katko gratululujem 😀

jankapo...ty oddychuj 🙂

ja som nespavala kym som bola chora, teraz uz spim druhu noc normalne, aj ked asi 2x idem na WC a uz od 7mej som hore 🙂 Ale to sa da este zvladat.

Zda sa mi, ze mi kleslo brusko a maly sa akoby menej hybal, po tych akrobatickych kuskoch mi to pride neprirodzene, ze ma to az desi. Ale niekde som citala, ze maju uz ku koncu menej mieta a tak sa menej hybu, azda to je tym 🙂 tak uvidime ako dlho vydrzim 🙂

zlatik
30. apr 2008

Zuzka, daco mi hovor, moj maly je v kuse aktivny a vcera uz dve hodiny pred spanim ziadne pohyby, az ma chytila panika, tak som sa prevalovala zo strany na stranu, nech mi ustedri aspon jednu kopacku, ale nic, tak som horko-tazko zaspala ale zobudila som sa v noci 5krat, bola som pit, cikat a cakala ze sa zacne hybat. Trosku som ho citila a potom az rano pri ranajkach.
Ale ked sedim pri PC, tak mi tu pobehuje nozicka hned pod prsiami, tak je snad vsetko ok.
Ja sa tak o to drobatko bojim 😨

mirka20
30. apr 2008

ahojte majovky 😵 uz len prezit dnesny den a sme v maji a mozme zacat rodit 😅
katko, gratulujem z celeho srdca a prajem vam vela zdravicka a mliecka 😵
vcera ste sa tu bavili o slivkach, ze su dobre na stolicu. mne kamoska poradila si zobrat glycerinove cipky do porodnice, stoja nejakych 30,-a je ich tam 10. vraj su na to super 😉

zuzka.sk
30. apr 2008

Baby, mne bolo horsie v 38tt nez teraz, ved to je prave ten paradox. Idem kuknut fotky Gal.

zuzkazrzka
30. apr 2008

zuzka ja sa tiez bojim, stale sa ho snazim budit...inak to iste uz druhu noc proste nekope, akoby vecer zaspal a rano sa na chvilu pri ranajkach mrvi...no idem si dat nieco sladke, to na neho kedysi zaberalo 🙂

zuzka.sk
30. apr 2008

Dnes mam zahu akurat tak... idem si asi uvarit caj s malinikovych listov, mozno to prejde.

zuzka.sk
30. apr 2008

Zuzi, pohodka, moja ma zur kazdy vecer, ked zaspavame, potom tatusko polozi ruku na brusko a uz je klidek... a spime do rana, rano to zacne zase. Pravidelne. 🙂

zuzkazrzka
30. apr 2008

no nam ocko tiez pomahal pri ukludnovani, ale chodi teraz na tyzdnovky, takze nie sme vela spolu. A maly sa uz menej hybe ako som spominala...som rada, ze aj zlatik to tak citi 🙂 aspon nie som sama 🙂

loss
30. apr 2008

zuzka.sk aj ja sa citim v pohodke ako keby som ani nebola pred porodom 😀 sranda malicka sa hybe menej ale ked sa pohne stoji to za to

zuzkazrzka
30. apr 2008

loss, som citala teraz v inom fore, ze uz si prosila lekara nech ta porodi 🙂 ty budes rodit CR? alebo normalne?

vs3
30. apr 2008

ahojte bruska
v prvom rade gratulujem katko
ja uz mam dnes po poradni, zacinam sa otvarat tak mi lekar predpisal magne b6 este som magne nikdy nebrala, mam mat kludovy rezim lebo by bol rad keby som este dva tt vydrzala.Bola som v soku lebo sa citim supeeeeeeeeeer 😉 🙂

loss
30. apr 2008

normalne povedal ze stale mame cas ze sa nemam kam ponahlat ☹
ja len ze mala mi tlaci na konecnik a je to velmi neprijemne
vs3 tak sa drzkaj nech ste OK

zuzkazrzka
30. apr 2008

vs3 chapem Ta, ja som tak dopadla v 36 tyzdni, tiez som sa citila asuper a dali ma lahnut 🙂

zuzkazrzka
30. apr 2008

loss 🙂 ale chapem, ze to je neprijemne...no este vydrzis nie 🙂

vs3
30. apr 2008

babulky vydzime nebojte sa a lezat nebudem ved sa nenamaham 😉

zuzkazrzka
30. apr 2008

no vs3 mne povedal v 36 tyzdni, ze mam skrateny krcek a zacinam sa otvarat a ze je to skoro, ze mam lezat dole hlavou 🙂 a byt uplne v klude, ziadne chodenie, umyvanie riadu, dlhe sedenie a pod.. proste nic, co by gravitaciou tahalo maleho vonku. az teraz po 1. maji (to uz som v 38tt) uz mozem trochu aj chodit 🙂

vs3
30. apr 2008

to mne nepovedal, ze az tak prisne iba ze sa mam setrit. u nas sa rodi od 38tt do 40tt v ziadnom pripade nenechaju prenasat vraj to uz si dnes maloktory lekar zoberie na starosti

lucka0122
30. apr 2008

loss ja bz som tiey radsej chcela cisarsky..

misanik
30. apr 2008

Ahojte bruska.
Katko, srdecne gratulujem k Natalke a vela zdravia obidvom zelam.

efcso
30. apr 2008

ahojte cice1

hlasim sa stale v stave matrioshky. moja mini je stastna tam kde je... si povedala, naco sa hrabat von, ked takto mi moze aj zle robit....

gratulujem vsetkym novopecenym maminam a zelam, nech maju zo svojich babatiek obrovsku radost a nech su vsetci zdavi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

misanik
30. apr 2008

Ja nechem cisarsky,a le zacinam sa bat ked je malicky tkay velky ako ho porodim. Aj ked viem, ze niekdy aj velke deticky v pohode sa porodia, na toto spolieham, nie? 🙂 Treba mysliet pozityvne. 🙂

misanik
30. apr 2008

afcso, ty si este stale 2v1? Uz som an teba myslela. 🙂 No vidis, Olivia nedba na lekarov a ma vlastnu hlavu.

efcso
30. apr 2008

misanik, ma veru mala vlastnu hlavu a ma ju uz "proklete nizko" a furt nic... si viem predstavit ako sa tam vnutri bavi, ze ako so mnou vypiekla... no ak zdedila humor po mamine, sa mame na co tesit... 😀
a ani ja nechcem cisarsky, a ani by som asi nemohla mat, lebo tu v nemocke sa mu priserne brania...

verulka
30. apr 2008

mirka, ja len ze ak si zasita, tak ti cipok moc nepomoze 🤐 uz iba samotna aplikacia je dost neprijemna..skusala som to po 2porode 😝
Babulky, prirodzeny porod je "lepsi" nez cisarsky, prave preto ze je prirodzeny 😉 nebojte sa...o par tyzdnov uz budeme ficat v majovych babatkach 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre