Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

efcso
30. apr 2008

no ja osobne si myslim, ze na to sitie sa nejak vobec necitim... ☹

anamor
autor
30. apr 2008

ahojte krasky 😉
takze mam po poradni, mala je uplne dole, ale som zatvorena, vraj este vydrzim, utz mi nerobili, takze neviem vahu,ale snad rastieme 😉 uz mam vybaveneho aj ocka pri porode a ak by bolo treba epi 😉
co nove?

mirka8429
30. apr 2008

misi nie lebo ho nepustili ani k 1 dobe pôrodnej nechapem preco...lebo nebol pri pôrode..ale som vravela ze chce byt pri 1 dobe...ta vidis som tam bola sama..no pohodicka to nebola veru...ale snazila som sa nerobit brajgel aby som nepobudila vsetkych na A-cku xixiix a ani im som nechcela nervy robit...ale musela si pocut ako som uz ku konci stonala tam...hehe

miriamka
30. apr 2008

Anamor,super ze poradna dopadla dobre 🙂

misanik
30. apr 2008

Ale ked si predstavim, ze uz budem vidiet Norka, uz asi potom prezijem vsetko, aj to sitie. Dali ti maleho na brusko? A aj prisat hned? A kde ho dali ked si ho vytlacila, ja som sa na tej sale stale len obzerala kam polozia take narodene babatko 🙂

katmi
30. apr 2008

klba kuk.. toto je ono.. nepisu,zeby sa to nemohlo v tehotenstve,ale este by som sa spytala na poradni lekara.. pre istotu..
http://www.docsimon.sk/tovar/contractubex-gel-20g

http://www.magister.sk/-p-3465.html

je to dost draha masticka, netusim, ci sa da na recept a tak je lacnejsia, ale velmi dobre pomaha.. ja ked som si ju brala,tak na recept nebola.. a platila som ju celu..

mirka8429
30. apr 2008

misi ked ho vybral z bruska tak som ho chytila este od krvi..a potom ho vzali umyt a dali mi ho na brusko a prisat..ale len chvilu lebo tym ze mal 2 krat pupocnu snuru okolo krku tak ho dali na 2 hodky do inkubatora..a potom mi ho doniesli az okolo 10:00 na kojenie a vzali ho...na dalsi den som ho mala uz stale pri sebe

misanik
30. apr 2008

No do kelu, moj ked chce byt pri porode tak ho tam snad pustia. Ja mam uz aj zaplatenych tych 500 Sk a pripnuty blocek v knihe ako mi lekar kazal, tak dufam ze ho pustia 😠
A kde ta cakal? Tam pred vysetrovnou? Inak podla mna je aj pre personal lepsie ked je tam otecko an tu prvu dobu, ved isto to rodicky potom lepsie znasaju.

katmi
30. apr 2008

anamor ahoj.. ty si bola na kramaroch,ze? ja na antolskej dnes.. mne tiez usg nerobili, mam sa objednat na pondelok..ale otvaram sa.. ze na 1cm som otvorena.. tak uvidime ako budeme my pokracovat.. 😉

misanik
30. apr 2008

Cize ten stvrtok si ho mala len rano o 10.00 a potom az piatok ti ho dali? Dobre to chapem?

mirka8429
30. apr 2008

misi mna sa na prijme ta sestricka pytala ci manzel ide k pôrodu..som vravela ze k pôrodu nie ale k 1 dobe chce ist..no ked som dosla na 17 poschodie tak ho nepustili asi preto ze pri pôrode nemal byt alebo co ja viem...ale ty ked mas zaplatene tak jasne ze ho pustia neboj sa..ja som tam bola na vsetko sama a este ta ciganka vrieskala jak nenormalna a take ze jaaj mamo uz sa tlaci von..a podobne veci..ta vies si predstavit ze mi to na sebavedomi nepridalo...a vkuse daco....som bola este aj z nej vystresovana

miriamka
30. apr 2008

Misanik...nam na Kramaroch povedali,ze podla toho kolko zien rodi pustia manzela dnu aj na prvu dobu porodnu,niekedy ho pustia dnu az uz rodis.

klba
30. apr 2008

Baby moja mamina mi povedala toto: Ziadna zena nespomina prijemne na porod a ze je zaujimave ze casom si vobec na porod nebudeme pamatat a vzdy si spomenieme len na to krasne narodenie a prichod cloviecika a budeme si pamatat len to pekne a na tu bolest zabudneme.
Takze teraz sa snazim podla toho riadit a porod vnimam tak, ze ked to tolke tehulky zvladli, zvladnem to aj ja, ved nas po nom caka to najkrajsie na co sme cely cas tuzobne cakali. 🙂

mirka8429
30. apr 2008

misi ten prvy den co som rodila toho 24.4 som porodila o 3:30 a lezala som potom do 6:00 tam na sale..potom mi ho doniesli tak na pol hodinku a zas vzali a nosili len na kojenie...a na dalsi den som ho mala stale aj v noci...

anamor
autor
30. apr 2008

miriamka presne ako pises, aj nam to povedali, ale vraj maju vela rodiciek teraz....

mirka8429
30. apr 2008

klba je to pravda...potom si uz tu bolest nevies ani vybavit a pamätas len na to ako si uvidela maleee

misanik
30. apr 2008

Mirka, to ti verim, take tam pocuvat, tak sa aj vydesis. Sak ju sestricky aj ohovorili. 😀
Ale ten personal na porodnej sale sa mi zdal fajn, mile boli tie sestricky ku mne boli velmi mile.
Potom v sobotu som bola na porodnej na monitore dlhsie a akurat rodila moja spolubyvajuca z izby, mala tam manzela, este boli len na zaciatku, som videla ako jej to pomahalo. Aj lekarka komunikovala aj s nim, aby jej dal toto, hento... isto to pomoze.

miriamka
30. apr 2008

No ja uz teraz vidim,ze manzel bude ozaj len v tej poslednej faze pri porode,a urcite sa ani na nadstandard nedostanem kolko zien teraz rodi 😠

efcso
30. apr 2008

no baby, my sme tu vo zvolene asi speci nemocka, tu aj troch ockov pustia aj na prvu dobu... ze oni to vedia tak zmanazovat... 😉

mirka8429
30. apr 2008

misi veriim..dufam ze o mne nieco nevraveli v zlom xixi

misanik
30. apr 2008

Aha jasne, chapem, ved ked si rodila v noci, museli ta nechat sa aj vyspat.
JA si tiez myslim, ze ked uvidim maleho, bude mi uz aj to sitie sum a fuk 🙂

klba
30. apr 2008

katmi dakujem, uz to mam poznacene, v piatok ked pojdem k doktorke sa zastavim aj v lekarni a opytam sa ci to tehule mozu a ved dr. mi povie tiez

katmi
30. apr 2008

kocky a neviete co je so sandrikou? nic nove nevieme??

idem trochu oddychovat.. papa zatial..

mirka8429
30. apr 2008

misi nie to po pôrode nechaju 2 hodky lezat na sale...a rano ma cievkovali lebo som sa nevedela vycurat

misanik
30. apr 2008

Inak u nas v nemocke akurat v pondelok 29.4. otvarali novu nadstandartnu porodnu salu, nejake speci polohovacie kreslo porodne tam je a tak. Bol tam aj minister a telka, tka enviem ci bolo aj v spravach. Len neviem, ci uz aj rodit do nej pustia, ci to zatial maju len pre media 😀

mirka8429
30. apr 2008

misi hej viem..chodil minister a preto musela mama cakat vonku kym pochodil..heh take nervy som mala..a inak to kreslo je nepohodlne...ze zeny do 160cm sa im zle rodi lebo je nasiroko toto co nohy sa tam davaju a tak..ja pri druhom chcem rodit na starej pôrodnej..a bolo to aj v telke xxixi

misanik
30. apr 2008

😀 cirkus. Ja som tez krpata takze sa tam drapat nebudem 🙂 Ktora stanica to davala?

klba
30. apr 2008

mirka ani sa necudujem ze si bola z tej ciganky v strese, mne sa toto stalo ked mi nasli nalez na onkogynekologii a ked som tam pocula rozpravat ludi kolko maju ozarovani za sebou a nevedeli trafit ani na vedlajsie wc co boli uplne mimo a potom ked ma dr. vysetroval mi lepilo a este ma aj spucoval ze ako to lezim, ked sa mi nelubi nech zleziem zo stola a podobne "pozitivne hlasky", takze si to viem zivo predstavit

mirka8429
30. apr 2008

misi neviem..ale nasi vraveli ze to bolo v telke...krpata som aj ja 😀 😀

klba presne taka...som nebola este v takom rozpolozeni ako ta ciganka lebo ona skôr rodila ale som sa bala ze co ma caka..ze ako sa tlaci uz von som si to nevedela predstavit vtedy...take to bolo...

misanik
30. apr 2008

Ved prave, ze taky cirkusant ked tam je to narobi zle aj rodickam dookola. Ved nevies co ta caka a toto ked pocujes... Je normalne sa bat neznameho a nei to este ked takto to niekto prifarbuje...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre