Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

miriamka
12. máj 2008

Helena...tak sup to horucu vanu napustit,spravit zopar drepov a milovanie s manzelom,a mozno sa tomu vyvolavaniu vyhnes 😵

misanik
12. máj 2008

heli drzim zajtra paste a neboj, uz budes mat malicku pri sebe.

luca26
12. máj 2008

miriamka... kvoli tomu KP, ak budem musiet ist nakoniec sekciou tak nie je dovod aby som sa trapila dlhsie a termin mam v nedelu (podla konika v pondelok), tak to nechcu natahovat...

misanik
12. máj 2008

Ja sa inak porodu ako takeho ani nebojim, tak ci tak ma to neminie. Ja sa len bojim aby to prislo cim skor aby sa nieco nestalo a malickeho aby ten pupocnik neohrozil, ale to asi ked budeme pod kontrolou postrazia...

mirka8429
12. máj 2008

luca drzim palceky..inak mna v pondelok na poradni doki povedal ze v piatok vyvolame pôrod...a prislo to namna v stredu odtecenim vody..taky sok som dostala..som sa triasla chvilu ze je to tu...

luca26
12. máj 2008

heli... ja sice mam sancu este aj bez vyvolavacky, ale doky, ktoreho mam zazmluvneneho ide na kongres, cize ja urcite horucu vanu, sexik a chodenie po schodoch vynecham 😀

zlatik
12. máj 2008

Caute kocky, tak ja som dnes bola v poradni. Nas maly ma uz 3500g, hlavicku ma priemer 10cm, co zodpoveda 39tt a telicko ma zodpovedajuce 37tt. Takze idealne by bolo rodit cim skor. Dnes som sa teda rozhodla, ze idem cvicit, chodit a neviem co este, aby som rodila cim skor.

Miriamka, ty si spominala, ze tiez mas vacsie babatko. Kolko mal v ktorom tyzdni?

luca26
12. máj 2008

miri... toho sa bojim aj ja, ze doky nasadne do vlaku a mne voda odtecie, ale uz nech je to ako ma byt, hlavne nech je hugosko v poriadku 🙂

mirka8429
12. máj 2008

luca môj doki vtedy ani nemal sluzbu..ale prisiel 🙂

miriamka
12. máj 2008

Zlatik...no tak aj tvoj drobec je uz riadne velky,co?Nas mal na konci 37tt hlavicku priemer 9.5cm a stehennu kost 74mm ...,a vahu 3500g ale hned za tym je napisane +/- 600g takze si vyber.

zlatik
12. máj 2008

Miriamka, mne povedal, ze obvod hlavicky ma 34,2cm, priemer 9,9cm a plus mi zapisal dalsie udaje, ale tym skratkam vobec nerozumiem. Nerozumies im nahodou ty? ? ?
AC 331mm, TAD 95mm, FL 64mm

aviril
12. máj 2008

ahojte. ja som dnes povysávala, prach poutierala aj podlahy umyla. oprala som všetko. aby som mala čisto keď pôjdem, nech sa nemusím pred mamou hambiť, keď príde k nám k deťom, že by som mala bordel. už neviem, čo mám ešte vyčistiť či nachystať. čítala som, že je to syndróm hniezdenia a že sa objavuje pred pôrodom. a to som takto makala aj pred predošlými pôrodmi, takže na mňa to sedí a vidím, že aj na vás.
Miriamka, už som myslela, že to máš za sebou. ten hnedý výtok sa ti zastavil?

luca26
12. máj 2008

miri... to si mala super, moj bude v KE a to dufam, ze nebudem tak dlho rodit aby stihol prist do BA 😀

zlatik
12. máj 2008

Mne povedal, ze ma teraz casto sluzby, tak ak by som chcela pri nom rodit, tak asi nebude problem aby to akurat vyslo. A ak neporodim do 26ho, tak mam prist v ten den do poradne a on ma posle od 27ho do nemocnice a potom na dalsi den ma sluzbu, tak by ma odrodil. Ale za dva tyzdne bude mat kolko moj "drobec" ? 4kg!!!!

mirka8429
12. máj 2008

luca a v ktorej nemocke v ke xixi..no dufamm ze stihnete tak aby rodil on...

miriamka
12. máj 2008

Zlatik...FL je stehenna kost.A aj ja tam mam tie ostatne udaje
AC 342mm,TAD 103.9mm a FL 74mm ...ale neviem presne co znamenaju.
Aviril...ten vytok prestal,ale teraz mam uz asi 2 dni dost intenzivny vytok,ale je mliecny.

misanik
12. máj 2008

mirka kongres je v novej. mne moj lekar hovoril, ze bude tento vikend kongres.

luca26
12. máj 2008

miri... on tam ide na niaky kongres ci co...

mirka8429
12. máj 2008

misi hej??no...a to plno inych lekarov tam bude_??

zlatik
12. máj 2008

Inak mna dnes zdola ani nepozeral, len mi meral panvu a vravel, ze maly bude mat dost miesta a ze to nevyzera na nejake komplikacie. A uz mam + 19kg !!!!! 😨

helena
12. máj 2008

moja malinka mala pred tyzdnom 9.4 cm a vahu nieco okolo 3400 gramov no som zvedava kolko bude mat zajtra alebo v stredu ked sa mi narodi 😀
ked pridem z porodnice tak sa vam ozvem aj fotky dam do albumu 😉

miriamka
12. máj 2008

Zlatik...tak tu to mam

TAD priečny rozmer bruška plodu,
FL teda dlzka stehenej kosticky

anamor
autor
12. máj 2008

ahojte kočky, cely den mi nejde net, co je dnes nove? nejake babatka?

verulka
12. máj 2008

baby, uz som ING 😀 😀 😀

mirka8429
12. máj 2008

verulkaa gratulujeeem 🙂 🙂

miriamka
12. máj 2008

Verulka...gratulujem 😵 😵
Anamor...ja cakam ze budeme spolu na tych Kramaroch 🙂

anamor
autor
12. máj 2008

verulka blahozelam, kolegynka ekonomka 😉 😵 😵 😵 😵

misanik
12. máj 2008

Miriamka, my mame hlavicku 9,3, FL je stehenna kost: 7.5cm a HC-34.2 a AC-35.1, to su tie rozmery bruska, tam sa davaju 2 rozmery, lebo raz meria pozdlcne a spravo obvod a raz priecne.

zlatik
12. máj 2008

Ved ta vaha je podla mna len orientacna, ale hlavicka je pomerana presne a ta mi robi starosti. Miriamka a mas uz nejake falosne kontrakcie alebo nieco?
Ja som dnes presla asi 2km peso a pred panelakom ma uz zacalo popichavat v boku aj brusko som mala pocit ze mi tvrdne.
Inak moj maly sa obratil, uz nema chrbatik na lavo, ale na pravo - huncut 🙂

aviril
12. máj 2008

gratulujem verulka. no pri 4 deťoch to je teda výkon, môžeš byť na seba pyšná

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre