Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

misanik
7. máj 2008

Ninka je velka slecna, krasne miery. 😵
Janka, som rada za havina, ja mam tiez havina u rodicov a od detstva sme vzdy hava mali tak viem co to je. Kto nezazil nepochopi, ze je to naozaj clen rodiny.
zrzka po obchodoch kludne mozes ist, ale ako vyvolavac porodu teda neviem, neviem, mne to posobi skor opacne 🙂

jankapo
7. máj 2008

Zrzka, normalne sme ho podozrievali, ze sa tak urazil, az ochorel...no lebo v sobotu sme boli na zahrade, a sme sa mu nevenovali patricne, lebo kazdy mal co robit a ja sa bojim ked na mna skace a tiez sa s nim hoviadkom nemozem valat a salit....a vkuse mi nuchal brusko, sranda, ze? no zlaty, sme si ho mojkali v pondelok, lebo sak nas vylakal, a hned bolo vcera dobre...no mozno aj lieky pomohli, ktovie, ci nejaky parazit, ci co, v sobotu sme vytiahli 3 kliestov, tak mozno z toho mal teplotu abo daco, chuda nase.
No ninka ma krasne miery, fuu, ani sa nedivim ze to nebola sranda s porodom.

mirka20
7. máj 2008

dobre ranko majovky
aj mne dnes asi odchadza zatka. rano po malej potrebe som nasla na papieri krv. a teraz mam hnedasty vytok. je to ta zatka? 😕 zacina ma chytat panika, ak to nie je zatka

jankapo
7. máj 2008

Miska, este ze mam modru kupelnu.... 😀 A kupujem ten tesco papier, biely s modrou tlacou, tak nemam problem.... 😀

misanik
7. máj 2008

janka no vidis, dalsia uchylacka 😀

zuzkazrzka
7. máj 2008

miska, ja kupujem len biely papier, lebo som si precitala a aj ma upozornovali, ze farebne mozu sposobovat infekcie a mykozy...takze kaslem na zladenie...inak by bol tiez do oranzova 🙂

mirka to moze byt zatka 🙂

misanik
7. máj 2008

mirka neviem, ale kym by toho nebolo vela a nie je to cerstva cervena krv asi sa nemas coho bat, ten vytok uz teraz je asi OK. Ked som bola v nemocke, baby pred porodom to tiez mali 2-3dni.

misanik
7. máj 2008

Idem nieco robit, dnes maju prist kolegyne na navstevu tak idem upiect nejaky kolacik a popratat.

mirka20
7. máj 2008

ja som rano skoro zosalela, ked som videla krv. ale nebola taka velmi cervena, len ako krvavy vytok. a ked som sa utrela, tak potom skoro nic, uz len trosinku ruzoveho vytoku. potom som si este lahla a teraz ked som vstala, tak uz bol vytok len hnedkasty.
juuj, zabudla som zagratulovat katmi. katmi, zelam vam vsetko len to naj 😵

musino
7. máj 2008

Verul, ahoj, ako sa vam dari????

Kocky, vy si vsetky sledujete odtekanie zatky??? Mne sa vraj uz skratila a mozem kazdym dnom rodit. To povedal doktor v pondelok. Tak cakame. Bolesti pravidelne mam uz 2 tyzdne, aj krize bolia priam ukrutne, aj som unavena, aj mam krce do stehien ze neviem vystriet nohy....co s tym ked sa malinkej este nechce? Nebudem ju predsa nahanat.......... A k tej zatke - doktor mi predpisal dvoje vaginalne tablety kvoli nejakym mykozam ci akemu svinstvu (streptokoka nastastie nenasiel, ale kadejake ine potvory ano), tak to mam cele noci o ´zabavu´ postarane, ble...tak neviem ci mi odteka zatka alebo je to z tabletiek. A skoro odpadol ked zistil ze s drahym mame este sex. chichciiiii...sa na nom smejeme doteraz, takmer mu oci vypadli 😀

vierab
7. máj 2008

Ja som v noci pri otáčaní cítila že mi niečo vyteká ale nie vo velkom množstve. A ráno ked som vstala som mala pižamo dosť mokré. od vtedy mám bolesti ale nie velké a nie sú pravidelné. tak neviem či mám ísť do nemocnice alebo čakať na pravidelné kontrakcie. tá voda bola číra a bolo jej odhadom asi deci. brucho mi tvrdne. Čo mám robiť? Dakujem.

jankapo
7. máj 2008

Mirka, neboj, je to ok...mozno sa uz deje nieco vo vnutri, ved je nacase...Tym ze ten krcok pracuje, tak asi aj praskne nejaka cievka alebo daco...ved je to tam cele prekrvene, to je moj laicky pohlad...A ako som sledovala mesiace predtym ako baby tu na MK rodili, vela z nich spominalo toto spinenie. Pokial to nie je vela cerstvej krvi, niet dovod na paniku, urcite nie.
V podstate aj ja to dnes mam, tak uvidime co. Maly sa hybe stale krasne, tak sa nebojim. 😵

betatka
7. máj 2008

vireab možno to už začina aj ja som mala podobný priebeh

mirka20
7. máj 2008

vierab, ja by som sla pre istotu uz do porodnice. ak to bola voda, tak do 24 hodin by malicke malo byt na svete, aby nedostalo nejaku infekciu.
jankapo, ja som si rano o piatej aj net pustila a hladala, ze ci je to ono, lebo som nechcela hned volat doktorovi. no a teraz ked mam uz len ten hnedasty vytok, tak som trochu kludnejsia, ale aj tak mam strach. ale nastastie, nasa mala sa tiez hybe o dusu, tak jej musi byt dobre v brusku.
inak, ja som vcera praktizovala dost vela veci na vyvolanie porodu - prechadzka, horuca sprcha, fitlopta, sex, tak asi sa to tym spustilo 😨

jankapo
7. máj 2008

Musino, nesledujeme... 😀 len to proste zbadaaaas...a je to take ze jeee....snaaaad daco... 😵
A pravdepodobne ide von ta tabletka, blee, ja som to mala 12 dni, teda noci, uz mi to slo krkom....Brrr....
Vierka, fuuha, no neviem... 😒 Ja si predstavujem ze tej vody ma byt viac ako deci...Ale kedze si uz taka terminova, asi by som sla, nech sa na teba pozru...

loss
7. máj 2008

vierab ja by som tiez isla ak je to plodova voda co je najpravdepodobnejsie zacinas rodit
jankapo ako sa mate ?
ja som otvorena na 3cm takze snad do tyzdna porodim

jankapo
7. máj 2008

Loss....no este vcera nic...ale dnes ta zatka... 😝 aj teraz to vyslo, je to jasne ako facka...ale ja chcem az zajtraaaaa.....Lekarka nam dnes nesluuuzi.... 😒
Snaaaaaaaaaaad vydrziiiime. Och jo, dam si magnezko abo daco.... 😉

musino
7. máj 2008

Jankapo, tiez si mala nieco take? My sme si to s drahym ´pinkali´ jeden na druheho a sibnuty doktor nevel 3 mesiace prist na to ze co to je, az teraz ked mam rodit. Vraj ich mam brat 7 dni - som zvedava ci tolko este vydrzime 🙂)))))))))))))

vierab
7. máj 2008

Aj ked je jej tak málo? ževraj tej plodovky je riadne vela, nechcem aby som celý čas čakala na kontrakcie na izbe. To možem byť aj doma. neviem či vyvolávajú porod pri takom malom úniku. Ste zlaté.

vierab
7. máj 2008

betatka a ako ti to pokračovalo?

mirka20
7. máj 2008

vierka, myslim, ze tej vody nemusi byt zas az tolko. uvidis, co sa bude dalej diat

zlatik
7. máj 2008

Caute rodicky, normalne ja tu pomaly ostanem sama. Polovica uz porodila a ako pozeram, tak druhej polovici tu odchadza zatka 😉
Ja som dnes zacala 38tt, nadcha konecne ustupuje tak sa vytesujem.
Mne dve moje kamosky povedali, ze boli den pred porodom v poradni a krcok mali uzavrety, neskrateny, proste nic nenasvedcovalo tomu, ze na druhy den budu rodit. Prislo to nahle. Tak sa nato spolieham aj ja. Lebo zatial som ako Boyard.
Manzel mi akurat dnes povedal, ze 19-20.maja ide na poradu do BB, tak ze vtedy rodit nemam, ale ze v pripade potreby sadne do auta a za dve hodinky je doma.

zuzkazrzka
7. máj 2008

no co sa mykoz a infekcii tyka, ja som brala do vcera po dve tabletky kazdy den a to uz viac ako dva tyzdne. Uz ma to tiez nebavilo. Ale to co mi odtieklo dnes to tabletka nebola 🙂

plodovej vody je vraj hodne...aj ked moze odtekat postupne.

ja sa dnes pojdem prejst a nieco kupit a uz som drahemu povedala, ze by sme sa mali pomilovat aby som zajtra s istotou odrodila 🙂 ...néviem ci som ho nevystrasila 🙂

zuzkazrzka
7. máj 2008

zlatik uz ti je lepsie?

verulka
7. máj 2008

Vierka, isto chod do porodky, mnozstvo nemusi byt velke...pre iastotu, nech ta pozru, myslim, ze si na rade...
I ked adeptov tu mame viacero 😀 jani, zajtra je statny sviatok, tak nebudu ziadne planovane zakroky, idealny den an rodenie...ak odisla zatka, tak za chvilku mas matuska pri sebe 😵 loss, no ty detto.
Mirka, nepanikar, ten vytok je v pohode- moze to byt zatka...po zatke sa moze porodit hned, o den, ale aj eskor...jednoducho uz musite byt v strehu a tesit sa 😉

mirka20
7. máj 2008

verul, diky, uz som kludnejsia. a manzelovi som uz tiez oznamila, ze zatka uz odchadza. a on na to, ze no, ked uz nemas stopel, tak to uz ideme rodit 😅 tak som ho trochu pribrzdila,ze to moze prist za par hodin, ale aj za par dni, tak nech len pekne pracuje a nezatazuje sa tym. ze mu zavolam, ked nieco 🙂

jankapo
7. máj 2008

Verulka, tesiiiiiiiiiiiiiiiime sa....ved si vies predstavit ako.... 😵 😵 😵 😵
Marinujem masko, nech ma moj zrut co papat, ked budeme prec. 😀
Aj ked si myslim ze babky sa budu pretekat, ktora ocinovo lepsie uvari...No hlavne polievocku na popravku... 😝 😀

luca26
7. máj 2008

ahojte koculdy! dlho som sa neozvala, ale nemam doma net a chodit stale za muzikom do prace sa mi nechce... my sme este stale 2v1 a podla poslednej kontroly to tak ostane este dost dlho, lebo sa stale hram na alcatraz, navyse maly je strasne vysoko a hlavickou hore 😖 idem chytro pozriet aspon zbezne, co mate nove a hlavne kolko miminiek nam pribudlo 😵

jankapo
7. máj 2008

Mirka, no tvoj manzel studovany...ja dnes mojmu vravim, ze zatka asi odchadza a on ze to je COOO?
Chudak, uz z tej mojej terminologie nechape... 😉 Som sa ho mohla opytat ci to kravy nemaju...(on veterinar...) 😀

mirka20
7. máj 2008

janka, on to len tak vydedukoval. 😀 ja som mu rano radsej nic nehovorila, len ked mi teraz doobeda volal, ze ci mam este dost vody (plodovej), tak hovorim,ze vody je dost, len zatka odchadza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre