Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

mirka8429
11. máj 2008

kats krasne starosti??ked zacal plackat o ratuu som bola zufala co mu je a som mu nevedela pomoct..to je najhorsie toto ked vies ze mu nieco je a nemozes nic robit...fnuuk...inak pekne meno mate pre drobca

livi ved ano...som mu masirovala brusko a dala trochu fenikloveho cajiku.... 🙂

no idem ja off tak sa majkajte pekne a dobru noc... 🙂

kats
11. máj 2008

Helenka drzim palce 😀
anjelok ty si ale davas nacas 😉 a potom ze sa malej este nechce von ked nema meno 🙂

anjelok
11. máj 2008

kats, ma meno - natalka, len nie som o nom stale presvedcena na 100%, stale mam dilemu, ci je to to prave, chapes..

anjelok
11. máj 2008

mirka, dobruuu

kats
11. máj 2008

jasne to som len tak srandovala, ani my nemame 100% istotu ci je to to prave 😅
dobru nocku

aviril
11. máj 2008

loss, helenka, držím palce.
inak, ja už v kuse myslím len na pôrod a príznaky. v noci sa mi o tom sníva, cez deň mi to v kuse behá po rozume, stále sa sledujem, no hrôza. to aj vy to takto prežívate? niekedy mi to už pripadá nenormálne, veď na nič iné myslieť ani neviem.

ninka123
12. máj 2008

Dobre ranko kocky, vidim, ze nie som sama, kto napato ocakava porod 😉 Snivalo sa mi, ze mi odtiekla voda, zobudila som sa a nic...Normalne som bola trochu sklamana...Mala mala ist skor, ale asi pojde v termine, mozno aj neskor..

fabiana
12. máj 2008

Haloooo, kde ste všetky? 😉

loss
12. máj 2008

takze my sme mali plany poplach stale sme 2v1

mirka8429
12. máj 2008

ahojjteeeeeee babulky

loss neboj sa uz to pride..niekto moze mat take bolesti aj par dni pred pôrodom...a ty uz prenasas uz to nebude dlho trvat 😉 😉

eviku78
12. máj 2008

ahojte bruska. aj my sa hlasime stale 2v1.
loss to som si myslela, ze pise uz tvoj manzel, ze je Nelly na svete a ty takto 😉
verulke dnes drzim palce.

livka299
12. máj 2008

Ahojte babuse tak my co sme 2 v 1 asi tak aj ostaneme 😕 😕 nejak sa to stoplo sa mi zda 😀 😀 😀
Mna to tiez stale prejde 😠 😠 😠

eviku78
12. máj 2008

livka mna zatial ani nema co prejst, lebo este ani ziadne priznaky nemam. 😠 asi to tu budem zatvarat. 😅

misanik
12. máj 2008

Ahojte babula.
Lossik plany poplach? Ja som myslela ze uz budeme mat odkaz o novom babatku 😵 Neboj uz to urcite coskoro pride.
Ja stale nic, ani priznaky, zasa som spala ako babatko...

galanta
12. máj 2008

aviril,viem si predstavit,co prezivas.ja som bola predporodom 3 tyzdne v nemocke a srale ma monitorovali a strasili,ze mala nerastie.napichali ma vsetkym moznym tlak mi stupal ako blaznivy.no neuveritelny strach.stale som musela cakat na 38tt,aby mala mala vyvinute plucka,ale ten des,ked sa dlhsie nehibala,ci sa jej nic nestralo a este to vo mne vydrzala bol otrasny.najradsej by siom si ju bola z brucha sama uz vytiahla.ked sa kopnecne rozhodlo,ze pojde von,bola som stastna.takze si viem zivo predstavit ako cakas,aj ked ty sa urcite nemas coho bat.dokonca som sa ani nebala cisaraku,hoci som bola pri vedomi.chcela som len,aby ju co najskor vytiahli.dnes k nam pride prvy raz lekarka,tak drzte palce nech je vsetko ok.nech nas potesi...drzte sa a nech sa vam to co najrychlejsie skrati... 😉

mirka8429
12. máj 2008

misi ahooj...si spala ako babatko?zato ja skoro vobec...som nemohla tak som pozerala na drobca ako spinka a cakala kedy sa zobudi na papkanie 🙂

misanik
12. máj 2008

Gal moja, viem presne co si prezivala, mne to robili len tyzden, drzali ma v nemocke, ze sa im nezdaju ozvy maleho, strasili ma pupocnikom okolo krku, ja som do teraz z toho taka vystrasena, ze to dietatko chuda sa musi stlae hybat, ako nahle ho 10 min necitim, uz rasiem bruchom a chytam paniku. Uz aby sa radsej cim skor narodil, lebo ho este len viac vystresujem. Ale rozhodne sa mi to preziva lahsie doma ako v nemocnici cele. Dnes drzime pri navsteve lekarky palce, daj vediet ako ste dopadli.

misanik
12. máj 2008

mirka ahooj, to preco? ty musis spinkat ked samko spi, aby si bola oddychnuta a pekne fungovali mliekarne 🙂

mirka8429
12. máj 2008

misi môj maly mal pupocnik az 2 krat okolo krku a som ani nevedela...az ked sa narodil 😒

mirka8429
12. máj 2008

misi vobec som nemohla..nechapem preco ☹

anjelok
12. máj 2008

ahojte, tak my tiez nic nove..loss, tak skoda, som myselala, ze sa ti presne na termin narodi 😀
ja som sa tuto noc dokonca aj celkom dobre vyspala, ale ako pise aviril, tiez musim stale mysliet na porod, ci je noc alebo den..no a dnes je termin

misanik
12. máj 2008

Ja viem, ze to ma vela deticiek, len ked ta tym postrasia, tak si hned zacnes namyslat 🙂 Ved ja som z toho mala aj tie falosne kontrakcie prvu noc v nemocnici... viem, ze to nemusi nic znamenat, ved keby to bolo vazne nebezpecne vyberu ho, ale vies ako fantazia funguje 🙂

misanik
12. máj 2008

miri ja som preto kupila ten nanny monitor, lebo ja sa poznam, ja by som maleho cely cas sledovala ci dycha, neviem, ci to nebudem robit aj pri nanny, ale dufam, ze to aspon kusok pomoze.

misanik
12. máj 2008

anjelok aj ja mam dnes termin podla usg v prvom trimestri aj podla mojich vypoctov kedy som mala ovulku... ale ja sa citim uplne v pohode. Mozno si sa dobre vyspala lebo ta caka dnes porod, aby si mala silu 🙂 kedy ides na kontrolu?

anjelok
12. máj 2008

misanik, ja odkedy viem, ze si mala problem s tou pup. snurou, tak tiez mam paniku, ked sa mala zacne tak viac metat robi v brusku rodeo, tak potom tiez chytim stres, aby si neomotala snuru a sa mi tam nezadusila..preto tiez uz by som bola radsej, aby sla von, aby sa jej nakoniec este nieco nestalo...
snazim sa ale velmi rychlo taketo myslienky zahanat a mysliet hned na nieco ine a pekne 😉

anjelok
12. máj 2008

misanik na kontrolu idem zajtra, tak som zvedava, lebo asi 2 dni ma bolelo dost podbrusko ale tak, ze mi ho tak stahovalo a tvrdlo mi pri tom..tak som zvedava, ci to nejak zaposobilo na krcok alebo stale nic 😒

misanik
12. máj 2008

anjelok, ona si ju uz nemoze teraz omotat, to by uz mala nebojkaj a naozaj to ma vela deti, vacsinou sa o tom ani nevie. Toto je najhorsie ked to uz tak dlho trva a nerodime, ze ten strach o male sa len zvacsuje... Ja niekedy chytim taku paniku, ze normalne citim tu nervozitu v brusku a urcite tym aj maleho stresujem. Chudiatko...

anjelok
12. máj 2008

no ja mam ten termin podla mna ok, lebo moja mala bola cely prvy aj druhy trimester velkostou presne na chlp + - 1 den, takze u mna by to malo s dneskom sediet, ale malej sa asi este nechce...

misanik
12. máj 2008

anjelok co pises to mohli byt kontrakcie, tie by mali pohnut s krcok, tak drzim palce nech sa to pohlo. Ja nemam vobec bolesti ani tvrdnutie, hlavna vec, ze od 7. mesiaca som bola na PN s tvrdnutim 🙂 teraz nic...
Nam uz teraz podla poslednych usg to nesedi, on je vacsi, tam termin vychadzal uz aj na 2.5., ale to uz sa vraj nepocita, lekar hovoril, ze sa treba riadit tymi meraniami v 1. trimestri a PM a podla nej je to 17.5. tak to je rozdiel len 5 dni, to je vraj v pohode...

galanta
12. máj 2008

baby,ktore idete rodit cisarakom...odporucam.je to ok,a so spinalkou budete met aj zazitok,ze ste mimi videli hned.cele to trva asi hodinu,nic nevidite,citite,ze s vami nieco robia,ale nic neboli.ak budem aj na buduce rodit cisarakom,urcite sa nadam uspat.a to musim povedat,ze som poriadny posero.a na druhy den som uz behala o dusu,aj ked pokrcena,ale ked sa hned rozhibete,na treiti den uz mate po vsetkom.hlavne nelezat.ja som si dakla hned na druhy den doviest malu a nejako som sa pri nej rozhibala azsa sestricky cudovali ako to mam rychlo za sebou.takze sa nebojte a uspat sa nedavajte,samozrejme za predpokladu,ze to pre vas nie je vyslovena hroza. 😉 drzim paLCE,dufam,ze som aspon niekoho prijemne naladila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre