Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

keva
16. máj 2008

dievčence do pôrodnice si beriete aj dudlík a flačku kojenecku?

miriamka
16. máj 2008

Keva...ja neberiem dudlik ani flasku.

keva
16. máj 2008

ani ja to nemám zbalené....len teraz ma to tak napadlo ked si prezerám albumy, že aj dudlík tam majú bábetká...
také sú všety zlatučké...ja ešte nemám album doteraz som nemala čas nič fotiť...hrozné....

anjelok
16. máj 2008

ja beriem aj dudlik a flasku mam k odsavacke, cize budem mat aj tu..aj ked si myslim, ze to tam oni budu mat

anjelok
16. máj 2008

no brat vyzera, ze nepride, tak nemusim ani varit, ani piect, mam cas zajtra doobeda

livka299
16. máj 2008

Keva ja si dudlik beriem, je dobre ho mat pre istotu, lebo oni na novorodeneckom mu pozicaju 😖 😖 😖 😖 Sice teraz neviem ako to je lebo mne este nosili maleho len na kojenie a teraz uz je babo pri mne stale....

mirka8429
16. máj 2008

livi juuj no t o veru ked mas este male dietatko... ☹

misi no hej brusko ale aj ked sa napapa tak grcka..moje krasnucke ☹ neboj sa nam maly tiez toto robkal hihi my sme sa ho nevedeli dockat a on nie a nie von xixi

miriamka
16. máj 2008

Ja si nebalim dudlik a flasku preto,ze sa bojim ze ked dam malemu hned dudlik nebude chcet potom sat mliecko,takze s dudlikom az neskor.

livka299
16. máj 2008

No anjelok my mame treti den rizoto som zvedava co na to povie muz ked pride z roboty 😅 😅 😅 Navarila som ako pre armadu ale aspon mam pokoj.... 😀

misanik
16. máj 2008

mirka neboj, to sa upravi aj najdete este ten spravny rezim, musite si na seba zvyknut. Si sama doma, ci ti niekto pomaha?

anjelok
16. máj 2008

mirka, akurat pozeram, ze samko uz ma 3 tyzdne, boze ako to leti, este teraz mam pocit, ze si si tu s nami pisala, ze kedy uz pojde von 🙂 ..no a my sme tiez tak dopadli 😀

mirka8429
16. máj 2008

misi no je tu mamka aj muz no...tak v pohodke...len ma trapi to grckanie

anjelok
16. máj 2008

livka, moj je v jedle nenarocny, on ma v praci normalny obed, takze na veceru si uz moze dat hocico, aj chlebik so sunkou..to skor on sa stara, ze co budem cez den papat 😉

duracelko
16. máj 2008

miriamka - ani ja som nechcela brat dudlik do porodnice, z toho isteho dovodu ako ty. ale verulka poradila ze ked ma babo silny cicaci reflex - potrebuje stale nieco tahat aby bolo kludnejsie... cez dudlik taha vraj inac ako cez prsnik - ale nemalo by to mat vplyv na kojenie. takze ja ho beriem... ak bude babo nepokojne tak mu ho dam.

mirka 8429 - aj moj syn stale grckal - ked sa napapal a pekne priberal. doktorka povedala ze to vygrcka to co mu nestravi zaludok. tak sa neboj, niektore babetka trosku mliecka vygrckaju.. treba mat na poruke plienocku

misanik
16. máj 2008

joj, tak to mas skvele. moj manzel tiez chce aspon na tyzden vziat si volno a potom pride an nejaky tyzden mamka...
Joj grckanie ho trapi? Aj ked ho podlozis ze nespinka na rovnom?

miriamka
16. máj 2008

Duracelko...tak jeden cumlik supnem do tasky,ved uvidim ci ho pouzijem 😉

keva
16. máj 2008

aj ste dudlík nejako špeciálne vyvárali aj flašku?

mirka8429
16. máj 2008

anjelok presne tak strasne rychlo to letii..a neboj aj ty sa dockas..uz je to na dosah ruky 🙂

duracelko to si ma potesila..lebo uz som zacinala mat strach ze co to ☹

duracelko
16. máj 2008

a citala som ze je dobre pouzivat cumlik - aj koli tomu syndromu nahleho umrtia dojciat. je to pisane v Majovej Mamine- cumlik pomaha udrzat jazyk v predu. vraj do 6-ich mesiacov sa odporuca ho pouzivat, potom vraj uz nie lebo deti ktore maju cumlik - su nachylnejsie na zapaly usiek. ...

miriamka
16. máj 2008

Keva...mne povedali ze ani odsavacku ani nic nemusim sterilizovat,lebo uz keby som to dala do tasky to sterilne nie je,ze to mi potom vysterilizuju v nemocnici.

zuzkazrzka
16. máj 2008

no popisem Vam porod.

7.5. sa mi rano uvolnila hlienova zatka... ja som sa oholila a vychystala veci, ze keby nahodou.

8.5. sme boli s doktorom dohodnuty, ze pridem preistotu nalacno, lebo on v 9. ani 10.5. nebol v KE, tak ze keby to vyzeralo na porod tak ideme. O pol 10tej nas vzal do ordinacie a ked som mu povedala o zatke, tak hovori, no kukneme na to 🙂 na ultrazvuku bol pekne dole a dost velky 3600g nam povedal a ukazoval maly pipika 🙂 no a ked nas pozrel, uz som bola otvorena na 3 prsty a maly tlacil dole hlavu. Tak mi hovori, ze ideme na to. Dohodli sa s druhym lekarom, ktory oznamil, ze musia nachystat viac krvy, lebo ze rysava na sale 🙂

urobili mi prijem, zaviedli mocovy kateter (to bol hnus) a dali spinal. To nebolelo, len taky stipancek. o chvilu som necitila od pasa dole nic. Taky pocit ako ked strpnu nohy.

Zacali ma robit a 11:48 bol maly na svete. Hned mi ho ukazali a isli obliest a potom priniesli este raz.

zasivanie trvalo dlsie, lebo som velmi krvacala, co sa prejavilo aj neskor tym, ze som im na druhy a treti den ttrochu odpadavala. Ale potom uz dobre. PO cisaraku to ale dost bolelo, a stale boli brusko, ale koli malemu vytrpi clovek cokolvek

Mozem povedat, ze cisarak nie je ziadna vyhra a odmietam nazor, ze si tym chcu zeny nieco ulahcit. lebo lahsie to nie je. Mozno mensia boest pri porode ale horsia po a to mi potvrdili aj mamicky po cisaraku aj po normalnom porode s ktorymi som sa rozpravala v porodnici.

takze tak...bezim kojit 🙂

anjelok
16. máj 2008

ja som to sterilizovala, ale uz davno, to znamena, ze sterilne to urcite nie je..ale aspon som vyskusala sterilizator..a ja tiez cumel beriem len pre istotu, keby bolo treba, nech jej nedavaju nejake cudzie, ale neplanujem pouzit 😉
inak nazory na tie cumle sa roznia..nam nasa poradkyna hovorila, ze babo cumel vobec nepotrebuje, ze utisit sa ma inak, nie cumlom..a inde zas pisu nieco ine, takze ja to neriesim, ked bude treba pouzijem, ked nie, tak nie..a uvidim, co povie pediatricka

mirka8429
16. máj 2008

zuzi no tak si to zvladla..gratulujem...inak ja si myslim ze obidva pôroddy maju nieco do seba...boli to po oboch..ved mna ked zosili dolu tak este teraz si pomaly nesadnem a tazsie sa chodi...a to je aj po cisarskom len na inom mieste... 🙂

anjelok
16. máj 2008

zuzi, dik za popis, zvladla si to super, uz je to za tebou, tak si uzivaj malicke..nas to este len caka

keva
16. máj 2008

ja sterilizátor nemám...tak asi ho len vyvarím...aspoň tak mi poradili...no uvidíme...

keva
16. máj 2008

zuzka gratulujem....máš to za sebou....ked to takto píšeš vyzerá to také celkom lahké a bez bolesti...

fabiana
16. máj 2008

Ahojte babuľky!
Tak ja som už takmer na 4 cm, ak malý vydrží cez víkend, tak v pondelok nastupujem do nemocky...

anjelok
16. máj 2008

fab no super, tak aj ty to uz budes mat co chvila za sebou, tak dzrim palceky 😉

fabiana
16. máj 2008

Anjelok díky. Pozerám, že tvoje dievčatko si dáva na čas... 😉 Dúfam, že ťa už nepotrápi dlho, lebo to už musí byť "otravné" nosiť bábenko... ja teda mám brucho poriadne, akoby som čakala min. dvojičky.

livka299
16. máj 2008

Ahoj Fabi, tak to mozno pojdes aj dnes 🙂 🙂
Zuzke gratulujem a zavidim vsetkym ktore to maju a sebou 😉
Baby ja sa lucim, ideme ku mame.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre