Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

salajcatko
27. apr 2008

kočky, tak som to našla, Norik1 si tu s vami písala v decembri, kočka z Košíc, chlapčeka čaká 🙂
ale ak si nepamätáte, tak nič, asi ani nebudete vedieť čo je s nou 😉
toto písala ako prvý prísppevok:
norik1 • 37tt • 28. dec 2007 o 12:00

Ahojte baby ak mozem tak sa pridam aj ja - ja som tiez "majovka" my sme nastastie zatial obaja zdravi a co to bude by sme mali vediet dnes poobede - ideme k Dr. Dankovcikovi...

tak sa vám ospravedlňujem že som rušila, príjemný večer prajem 🙂

zuzka.sk
27. apr 2008

Katmi - idem kuk, ze Lets Dance, nech sa pobavime.... 🙂 Nase hviezdy co nam predvedu. Tak papa, zajtra tu budem.

gabikar
27. apr 2008

Ahojte majovky.. tak trosku vam zavidim, ze uz to mate zapar a za chvilku budete mat svoje baby pri sebe.. ale ved aj ja to mam uz iba za par tyzdnov 😉
Momentalne si vyberam nejakeho lekara na ktoreho by som sa mohla spolahnut pri porode a ten tvoj zuzka.sk sa mi celkom pozdava, preto by som sa ta chcela opytat, ze kde si takeho empatickeho lekara nasla 😀 a kde budes rodit?
Prajem pekny vecer

jankapo
27. apr 2008

Ahojky, ziadne nove babenko a ziadna maminka?
No zevraj v pondelok sa rodia "pracanti"...tak som zvedava, kto nam porodi niekoho co nam bude makat na dochodky... 😉
My sa citime najsamlepsie, aj ked mam pocit ze brusko je kdesi nad kolenami... 😉

anamor
autor
27. apr 2008

gabika zuzka bude rodit na kramaroch.

janka ved este nie je maj, aj ked miriamka planovala dnes rodit.... ktovie? 😉

tajomstvomaj
27. apr 2008

uz mame foto aj lukaska, drz sa drobcek 😉 myslim, ze hovorim za vsetky..... 😵

https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...

lucia31
27. apr 2008

jeej, Lukasko je krasny 🙂 ..drzim palce, nech je co najskor v poriadku a pri maminke...

vs3
28. apr 2008

dobre ranko babulky 🙂
to som tu dnes prva? ako sa mate? Lukasko je zlatucky, prajem mu vela zdravicka a Sandrika tebe vela sil, vecer som vas citala aj som sa za Lukaska pomodlila, vsetko bude dobre musis verit

zlatik
28. apr 2008

Dobre ranko kocky, jej Lukasko je krasny, dufam, ze sa da vsetko do poriadku.
Aky ste mali vikend?
Ja som sa mala super, len keby ma po nociach tak priserne neboleli bedrove klby - hroza

vs3
28. apr 2008

ahoj zlatik, aj ja sa mam super, vcera som bola na prietokoch a pasoch vsetko v poriadku.malicky sa mi otocil chrbatik mal nalavo a teraz ho ma napravo no nevadi hlavicka je stale dolu 🙂
vazi teraz neviem ci 2300g al.2400g to je jedno vraj troska menej ale este to dozenieme. nemam mat ani po kom velke babatko ja a manzel sme mali do troch kg 🙂

zlatik
28. apr 2008

Vs3, tak to mas super, ze nie je prilis velky. Moj maly ma tiez chrbatik napravo. Mne ho nemeral od 27tt, takze vobec netusim aky je velky, bude mi ho merat az v najblizsej poradni a to mi vychadza az na koniec 38tt 😒 Vo stvrtok som bola v poradni, tak som sa tesila, ze mi ho pomeria, ale nekonalo sa.
Ja som mala vahu okolo 3kg, ale manzel mal az 4200g 😨

jankapo
28. apr 2008

Ahojky, hlasim sa este s drobcom v brusku... 😵 Ani naznak nicoho, tak to idem rozchodit...hehhe...Idem za segrou, vonku je kraasne...
Zlatik, musis vyzdrzat, uz nie dlho... 😒
Lukasko, drzkaj sa, vyliec sa, domka ti bude lepsiee!!!! Drzim palceky.
Tehulky, krasny den, papa.

vs3
28. apr 2008

janka super napad aj ja pojdem von dnes ma byt este kraaasne treba to vyuzit 😉

verulka
28. apr 2008

cafte, ja len na skok, mame nejake fotocky, vcera nas pustili...mame doma pardny chaos, ale veselo...ron robil cirkus od 10 do polnoci a potom spal do 7 rano 😎 mliecka mam konecne habadej...krpec doslova zere...vsak uz aj nabral svoju porodnu hmotnost...a vy ako?

vs3
28. apr 2008

ahoj verulka super uz ste aj doma, vy ste rychli vo vsetkom. aky bol porod? tak malicky si pekne pospinkal, len tak dalej.
drz sa
papa

vs3
28. apr 2008

verulka krasne fotecky 😵 😵 😵 😵 😵 maly ma tmave vlasky 😵 😵 aspon jeden 😵

verulka
28. apr 2008

Porod bol uzasny...zobudila som sa o 3v noci a potm ma zacali boliet krize a taky divnypocit v brusku som mala...potom som zistila, ze mam 5min interval...tak som upratala byt, pripravila detom oblecenie do skolya zobudila manzela, ze moznosa to zacalo...normalne som sa smiala, ze to bude traaps, ak nas poslu z nemocnice domov, ze nic sa nedeje...Okolo 4 sme boli na porodnici ,tam povedali, ze somotvorena na 6cm, volala som dr. Dali mi miniklystir, lebo nechceli, aby som porodila hned...potom dosli kontrakcie, ale miernucke... 5tej dosla dr a sli sme na sal.Tam mi kontrakcie uplne prestali...tak mi pustili oxitocin a po par kvapkach som dostala kontrakciu, pocas kt mi pustila dr. plod. vodu...no to bolo asi o pol6...Potm som s apostavila a mala som asi 4-5tych origos kontrakcii a zrazu som lezala a tlacila...Ron sa otocil v cestach, takze sa rodil tvarickou hore a ramienka sa poom otacali naspat, tak som ho porodila AZ na 2 zatlacenia 😀 no a sitie- mam 1 steh, lebo mi tam kravacala nejaka cievak...takze o 9tej som uz bola osprchovana, vlasy umyte a sla som si po neho, lebo som sa udila...ani som nespala- az potom okolo obeda 😉

vs3
28. apr 2008

teda verulka super , aj my chceme taky porod ☹ 😀 😀 😀 krasne si to uzivajte , lebo uz asi piate nebude ci clovek nikdy nevie 😀

zlatik
28. apr 2008

Jeej Verulka, vitaj doma. Tak tvoj opis porodu je ukazkovy 😀
Dufam, ze ja budem mat aspon slaby odvar tvojho porodu. Ja sa uz neviem dockat porodu.
A co deti, ako reaguju na noveho cloviecika v domacnosti????

verulka
28. apr 2008

deti su zlate...ja okrem kojenia ani nemusimk malemu chodit- stale pri nom, rozpravaju mu a spievaju.teda okrem radka, on povedal,ze on ho bude az kocikovat, toho zaujimam hlavne ja 😵 proste parada 😵

vs3
28. apr 2008

inak baby ja som bola vcera v nemocnici na pasoch a prietokoch a lekar sa ma pytal, ci uz som bola aj na sale pozriet,vravim mu ze radsej nie sa budem potom zbytocne bat, on ze to vobec nemusim mat strach a vraj sestricka mi to potom ukaze. zobrala ma tam a vravim jej pekne to tu mate tak uz viem co ma caka 😀 a ona na to a tymto ma totalne zarazila, ze no to mi verte ze neviete co vas caka, viete len kde vas to caka ale co vas caka to faaaaakt neviete a to mi povie sestricka no chapete co ta ma byt chapava a mila 😠 😠
a to som bola tak dobre naladena na porod no od vcera mi to vrta v hlave 😠

vs3
28. apr 2008

verulka to si to niekto vie zariadit 😵 😵 😵 tak to ma byt len oddychuj maminka 😵

zlatik
28. apr 2008

Jej Verulka, tak to je skvele, ked sa tak z neho tesia. Presne takto sa o mna starali moji dvaja surodenci, mamka vravela, ze sa odo mna nepohli.
Ja by som chcela druhe babatko po nejakych piatich rokoch, aby to bolo take krasne. Ale to sa asi aj tak neda naplanovat.
Drzim palce, nech ste zdravi - to je zaklad!!!

fabiana
28. apr 2008

Ahojky!
Vs, nič si z toho nerob, všetko zvládneš v pohode, uvidíš...
Verul, vitaj doma... ako rýchlo vás prepustili z nemocky, no super!

zlatik
28. apr 2008

Vs3, tak to bola dobra trapka, to mala byt akoze psychicka podpora?
Porodna asistentka ku ktorej chodim stale hovori v style : "ked pridu kontrakcie - tesime sa! Ked mame silne bolesti - tesime sa! Tesime sa, lebo prave ta bolest nas posuva blizsie k cielu - k babatku!!!"
Ja sa chystam v piatok opat na predporodnu pripravu, uz budem v 37tt, tak uz by mi mohla ukazat cviky na priblizenie porodu. Kamoska robila vsetko podla jej rad a porodila krasne v 38tt.

vs3
28. apr 2008

Zlatik no ved prave aj ja chodim na predporodnu pripravu a porodna asistentka nam vravi presne tie iste slova, asi si robili spolocne kurz 😀 😀 dufam, ze bude mat sluzbu ked ma to chyti a nie ta vcerajsia 😕

loss
28. apr 2008

verulka srdecne gratulujem k Rolusikovi,super ze deturence sa tak pekne staraju 😵
zlatik porodna asistentka to povedala pekne ja sa trochu bojim ale aj tesim hlavne nech to dobre dopadne

fabiana
28. apr 2008

No mali pravdu pôrodné asistentky, tú bolesť treba chápať tak, že čím viac to bolí, tým sme bližšie k miminku... a bolesť raz skončí, je to fakt len pár minút... 😉

zlatik
28. apr 2008

Ahoj Loss, rada ta tu vidim. Ta porodna asistentka je podarena, fakt sa nas snazi len a len pozitivne naladit, lebo vsetko je o psychike. Ja odkedy som videla porodnicu, por. salu, tak som taka istejsia. A este ked moj manzel sa po mesiacoch rozhodol ist so mnou a tesi sa, tak to je najvacsia podpora. Aspon sa budem mat komu postazovat.
Uz teraz kazde rano ked sa pretacam z boka na bok a citim sa katastrofalne, tak ma vzdy vypocuje, pohladka, takze parada. Prave to potrebujem.
Vs3, na Slovensku je vyskolenych "az" 9 licencovanych porodnych sestier. Ta moja ma 5 deticiek, takze aj z vlastnej skusenosti vie o com hovori.
Ja by som ju chcela k porodu, ale ona vykonava sukromnu prax, takze ak by bola pri celom porode, tak by ma to vyslo dost draho, lebo sa plati za kazdu hodinu, ktoru by so mnou stravila.

zuzka.sk
28. apr 2008

Caute babulenky, ja som tu asi len na skok, kedze o tyzden mozme rodit ako som vcera pisala, chcem tento week vyuzit na maximum a zariadit este vsetko co treba.
Verulka - no co sme cakali, ze? 🙂)) skvely porodik. Teraz sa uz venuj malickemu, fotecky cakame. Idem pokukat vsetkmy albumy, co pribudlo.
Zlatik - aj nam povedala na priprave - ked to boli, je to OK, tesime sa, aj doktori sa budu tesit, lebo tak to ma byt, to je spravne, na to cakame a nebude to vecne, na konci bude babo 🙂
A mna vcera ukludnil aj doktor, inak baby ja som na pasoch este nebola, asi preto, ze som povedala, ze ziadne kontrakcie ani nemam, ze vsetko preslo a cakame. Ze porodne cesty sa spravne pripravuju, ze to bude nacas. Tak kam sa ponahlat, naco bolesti mesiac vopred, ak netreba. Podla mna aj bolest je psychicka zalezitost, cize kliiidek.
Co je este nove? Idem Vas citat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre