Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

mirka8429
1. máj 2008

anamor aj ja som bola rizikovka a som prenasala 🙂

misanik
1. máj 2008

mirka dakujem, ani v 5-tom mesiaci som sa necitila lepsie. Priznaky ziadne... ten moj slonik si bude kludne rast a fakt budem rodit 4kg dieta 😅 Ale tak ekdze cakame do pondelka dobre tak zatial, stresovat budeme buduci tyzden.
Ty ako? Aka bola noc?

misanik
1. máj 2008

Baby, v Kosiciach leje, ako sa mam ist teraz bozkavat pod ceresnu? 😠

zuzka.sk
1. máj 2008

Haha baby, mne nedosiel este ani vymer, klamu, ze tam od mojho zamestnavatela nic nemaju, lebo moj zamestnavatel to tam odniesol OSOBNE a maju to aj potvrdene, ja som na MD od 27.3. a mozem tak akurat cakat az naprsi a uschne. Cela socialka dosrata, mi dobre lezie na nervy.

miriamka
1. máj 2008

Misanik...no co,musia mat niektore majovky aj 4kg deti,a to budeme mat my dve 😉

mirka8429
1. máj 2008

misi ty uz ides v pondelok rodit??hihi vezmi si dazdnik 😀 😀 a mozes pod ceresnu 😀 😀

moni1412
1. máj 2008

miska citis sa fajn? ja som v ten den porodila ked mi bolo po dlhom case fajn 😀

misanik
1. máj 2008

mirka nie rodit, len idem na kontrolu. Ale nas lekar je na horach an dovolenke do nedele asi, v pondelok tam uz ma byt tak preto hovorim, ze musime vydrzat. Norko sa ale ani netvari ze by sa niekam ponahlal. Ja tu budem asi strasit do polky maja 😀

mirka8429
1. máj 2008

misi a u koho budes rodit...inak aj ja som sa citila dobre ked som zacala rodit xixii

anamor
autor
1. máj 2008

misanik ved v polke maja mas termin.

Ani mne este neprisiel vymer materskej, zato pnku mi poslali dost skoro, az som sa cudovala, tak neviem, kde je chyba....

misanik
1. máj 2008

moni citala som ako ti odtiekla ta voda. Hmm fakt dobre, bez upozornenia vopred.... Vcera sme boli na navsteve, som rozmyslala ci si nemam vziat tu nepremokavu podlozku co je do nemocky ak by mi na navsteve odtiekla voda aby som im nepospinila sedacku 😀

anjelok
1. máj 2008

ahojte, tak ani u nas prvomajove babatko nehrozi, vcera mala cely den bola tak nepokojna v brusku az do vecera..a potom ako by utalo, tak dobre som sa vyspala 🙂 ..len asi 2-3x som bola hore na wc..
my uz sme po obede a pomaly sa chystame von, ale nevyzera to tam bohvieako, hadam nebude prsat 😒

katmi
1. máj 2008

anamor ani mne neprisiel nielen vymer,ale ani peniaze za marec. a to je chvalabohu uz maj. 😠

zuzi a ty si tam kedy volala? mas nejake priame cislo na nich?? lebo ja tiez som nastupovala MD tak ako ty.. a tiez este nic..

misanik
1. máj 2008

mirka u murina.
Anamor ja viem, ze az v polke maja, ale ked ten moj chlapec je taky velikansky, ja sa bojim ak potiahneme do terminu ako take velke babo porodim? 😵 Ale podla mojich vypoctov - ja som si merala bazalnu teplotu lebo sme dlho snazilkovali mam ovulaciu skor, termin mam na 12.5.

zuzka.sk
1. máj 2008

Anamor, ja som tam volala, lebo moj zamestnavatel je Zamestnavatel roka, a baba, co to tam niesla mi potvrdila mailom, ze 15.4. to ma od nich prevzane, ze neni pochyb, ze oni to dostali vcas, ale na socialke na Zahradnickej v BA mi povedali, ze oni tam NIC nemaju. Prave som tak dobre nastvana na cely svet, ze idem napisat riaditelke nemocenskeho stazost. Odrbavaju, len sa tak chumeli a ja som mala dostat VYMER a uz aj peniaze za Marec. Nic z toho a ja by som celkom tie prachy aj ocenila, kedze akosi zo vzduchu zit nemienim. Sa ich opytam, ci aj penale za omeskanie mi poslu.

miriamka
1. máj 2008

Ja mam tiez termin 14.5,ale uz by som rada rodila kedze maly je uz taky valibuk 😉

zuzka.sk
1. máj 2008

Katmi, ja som volala na sekciu kontroly, lebo som sa nemohla dovolat nikam a prepli ma.... ale .... podla mna Ti povedia, ze.... NIC NEMAME... a poslu Ta do kelu, volala som tam v pondelok tusim.
tel : 02/ 502 262 111 a podla pismena priezviska Ta prepne
Vela stastia

misanik
1. máj 2008

Katmi, zuzi, oni ten vymer posielaju neskoro, mne prisiel vymer na PN-ku, co som bola od 6.2. az minuly tyzden a to uz mi pred tym poslali aj prve peniaze za februar.

anjelok
1. máj 2008

mne nastastie dosli aj peniaze za ten jeden den presne 15.4. a par dni na to aj vymer..takze ja v pohode..a takisto som to mala aj s PN, ziadny problem

katmi
1. máj 2008

zuzi treba volat na oddelenie nemocenskeho? tusim si tam aj ja zavolam.. ked vidim, ako si dopadla ty..

katmi
1. máj 2008

zuzi no skusim tam zavolat.. som velice zvedava..

misanik ved dobre.. kaslem im na vymer, nech poslu kedy chcu..ale my so zuzkou nemame este peniaze za marec.. 😠 anjelok dostala aj peniaze, aj vymer.. a my so zuzkou nic.. a to sme na MD od 27.3! 😠

anjelok
1. máj 2008

zuzka, tak preto ti to mozno este neprislo, ze to tak neskoro zamestnavatel odniesol..15.4. je uz dost po, lebo myslim, ze do troch dni sa to ma, ale nie som si ista..ja som to zamestnavatelovi odnasala este okolo 20.3. a on to hned poslal..a to, ze to tam nemaju ti podla mna povedali len preto, ze sa im nechcelo hladat, ale urcite to pride, len neskor, kedze to bolo aj neskor podane..

misanik
1. máj 2008

Katmi ved hovorim, aj som okolo 20.4. dostala PN za februar... Oni sa s tym proste neponahlaju. A mozes sa ist asi naozaj past... Marec mi poslu v maji...aspon dufam.

katmi
1. máj 2008

kocky pockajte.. ja vam poslem, co mi poslali zo socialky, ked som sa pytala, kedy posielaju peniaze,ked som od 27.3. na MD a zatial prachy ziadne.. moment..idem to najst..

katmi
1. máj 2008

no pozrite..

Dávka materské sa vypláca mesačne pozadu v lehotách určených Sociálnou poisťovňou, spravidla okolo 20. dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, za ktorý sa materské vypláca. Doklady musia byť pobočke predložené spravidla do 3. až 5. dňa nasledujúceho kalendárneho mesiaca.

Vzhľadom na skutočnosť, že dávku materské priznáva a vypláca pobočka Sociálnej poisťovne, odporúčame Vám obrátiť sa na pobočku SP, ktorá vykonáva Vaše nemocenské poistenie (príslušnú podľa sídla zamestnávateľa - ak ste zamestnaná), ktorá Vám poskytne podrobnejšie informácie.

Kontakty na jednotlivé pobočky nájdete na našej stránke v časti Kontakty – pobočky.

S pozdravom

Vaša Sociálna poisťovňa

anamor
autor
1. máj 2008

ani ja nemam peniaze za marec od 28.3.
PNka do 28.3. mi prisla 14.4. tak neviem kde je chyba... ale je pravda, ze mne vratili Ziadost o materske o doplnenie terminu porodu, lebo to moj uzasny doktor akosi pozabudol....

katmi
1. máj 2008

misanik to su take ... napada ma iba jedno slovo,ktore sem nemozem ani napisat 😠 a akoze jedno je im,z coho budeme zit... toto je fakt system teda.. hlavne ze pomahame rodinam..no to urcite..akurat tak do hrobu.. 😠 😠

zuzka.sk
1. máj 2008

Neviem, ale ked pocula, ze 15.4. to tam osobne odniesli, tak ta baba zostala v soku, ze to ide hladat a po 20 min mi povedala, ze NIC nema.
Katmi , volaj tam, ale .... ja im prave pisem mailom tu staznost ... uz som ju odoslala. Uvidime. Ale pochybujem, ze mi niekto odpise.

anamor
autor
1. máj 2008

moja ziadost o materske bola dorucena 2.4. podla toho, co som videla na talcive,ked mi to vratili na doplnenie....

anjelok
1. máj 2008

no katmi takze podla toho to znamena, ze ked tvoj zamestnavatel predlozil doklady do 3.4., tak toho 15-teho by si mala dostat peniaze za marec..tak ako to prislo aj mne..
predpokladam, ze ked ich predlozi neskor, tak prvy krat dostanete peniaze v maji..a mozno poslu spolu aj za marec aj april

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre