Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

misanik
1. máj 2008

Mirka na akej izbe na nadstandarde si bola? 2 ste boli? WC aj sprchu ste mali vlastnu? Viem, ze asi tazko si budem moct vyberat, ze nam daju co bude volne, ale keby nahodou...

sammy19
1. máj 2008

Ahojte. Zasa len nakukujem 🙂

Ale vsimla som si, ze ste rozoberali caj z malinovych listov a lanove semienka. Tak pri prvom porode nam porodna asistentka odporucala len caj z alchemilky - dve salky denne. Ten som vtedy pila, ale nie nejak poctivo. Tentokrat som si povedala, ze vyskusam vsetko mozne, aby som si ulahcila porod 😉

Takze pijem dvakrat denne aj ten caj z alchemilky, aj z listov ostruziny malinovej a k tomu tie lanove semienka. Citala som o tom vselico, aj o sposobe uzivania a nakoniec som to vyriesila tak, ze si lyzicku tych semienok davam do caju a tak to potom vypijem. A celkom sa to da 🙂
Tie lanove semienka sa daju lahko zohnat. U nas ich maju snad v kazdych potravinach a asi budu aj v tescu a tak, aspon myslim. Ja teda skusam vsetko, ved uskodit to nemoze a ked nic, aspon psychicky som na tom lepsie, lebo verim, ze mi to pomoze 🙂 😉

mirka8429
1. máj 2008

misi bola som na tej izbe za 100sk boli sme tam 3...sprcha bola aj na izbe..ta bola spolocna s vedlajsou ale mali sme wc a aj sprchu len pre nasu izbu 🙂

verulka
1. máj 2008

cafte, tak ktora to dnes oficialne zahaji? Ci uz sa stalo?
Katmi, ja som jedla lan. semienko cele tehu a potrod bol ako malina 😀
peti, vitaj domka

zuzkazrzka
1. máj 2008

ahojte, sice vidim, ze tu uz nikto teraz nie je ale aj tak...som este vccdelku, ale neviem preco mam pocit, ze to uz dlho nevydrzime...mozno si nas tam zajtra vecer uz necha 🙂 bolia ma krize a maly dost tlaci. Ale mozno to bude len tym, ze som sa po dlhom case hybala 🙂 este maleho presviedcam nech vydrzi zajtra do vecera...to ma nas lekar nocnu 🙂

zuzkazrzka
1. máj 2008

este co sa tyka materskej, ja som bola na socialke osobne skontrolovat, ci maju papiere od zamestnavatela (teda u mna od dvoch) a ci to vedia pekne sparovat. To ked som nastupila na matersku 25.5. a uz mi dosiela aj vymer a aj peniazky za tie dni v marci...dosli mi na ucet po 20. aprily, presne tak ako slubili. 🙂

miriamka
1. máj 2008

tak ze by sme sa dali na lanove semienko na poslednu chvilu?

jankapo
1. máj 2008

No baby, to akoze fakt nikto nerodi??? 😉
No ja uz mam aj vlasy nafarbene, aj celo....(no mamka uz zacina slabsie vidiet a nevidi asi kde mi vlasy zacinaju... 😅 😅 😅 )....som chcela byt pekna na porodnej sale...xixixi
Lanove semienko som si dnes dala... 😉 pohol sa ten moj obsah bruska, ale babo to nebolo...aj ked som si chvilami nebola taka ista.... 😖 Mirka, myslela som na teba, ze este ani stichy nemam... 🙄

miriamka
1. máj 2008

Jani...babatka dnes maju statny sviatok,az zajtra sa zacnu opat hlasit na svet 🙂

anamor
autor
1. máj 2008

kočky nestracajme nadej, do polnoci to mozno este u niektorej vypukne, v tak pekny datum, sviatok prace 😉

miriamka
1. máj 2008

Anamor...no asi cakame na krajsi datum nez 1.5 🙂

anamor
autor
1. máj 2008

už to tak vyzerá.... ja teda ešte plánujem trošku vydržať, uvidíme, či aj malá v brušku 😎

miriamka
1. máj 2008

Aj ja chcem este aspon par dni vydrzat,uvidime co na to maly,teda prepacte,moj valibuk v brusku 😀

mirka20
1. máj 2008

dnes sa nerodia deticky, lebo sa rozhodli, ze nas v tento sviatok prace nebudu nicit pracou 😉
ale zase este nie je polnoc, ako si napisala anamor, tak uvidime, ci sa nejake majovciatko prihlasi na svet 😅

anamor
autor
1. máj 2008

som zvedava kolko bude Jakubko vazit, ked sa narodi.... ozaj, ako v domceku? prve varenie a tak? vsetko pripravene na prichod maleho?

miriamka
1. máj 2008

No tak to som aj ja zvedava aky bude ten moj slonik velky ked sa narodi,mozno bude len dlhy,ale na vahu nebude mat 4kg 😉
Na domceku je vsetko nachystane na prichod maleho,uz len kuchynsku linku dokoncujeme,inac sme ready.

mirka20
1. máj 2008

mirka, tak preto este malicky nie je na svete. chce vas nechat vsetko pripravit a prist do krasneho novuckeho a zariadeneho domceka 😉

miriamka
1. máj 2008

Miri...ja si tiez myslim,ze je taky mudry a este nam dava tych par dni na dokoncenie a caka,kedy sa to manzelovi troska v praci ukladni,lebo teraz je stale v praci takze by ma ani do porodnice nemohol odviest ☹

anamor
autor
1. máj 2008

veru pride do domceka, kde nebude kuchyna 😉
mirka ty neplanujes dnes?

anamor
autor
1. máj 2008

miriamka ako len odviest, ma byt pri porode, nie?

miriamka
1. máj 2008

No to hej,chce byt pri porode....lenze momentalne budem rada uz len tomu,ze ked ma to chyti bude to on kto ma povezie a nie sanitka.

mirka20
1. máj 2008

anamor, myslis mna a porod? nie, ja si chcem este uzivat tehulkovanie a najskor buduci stvrtok mozme ist na to. vtedy ma manzel narodeniny, tak by to mal od nas dvoch jeho princezien ako darcek 😵

anamor
autor
1. máj 2008

no to je skoda... ak by tam nemohol byt, ked chce....

anamor
autor
1. máj 2008

mirka tak to by bolo fakt super,keby to vyslo 😉

miriamka
1. máj 2008

No ved aj on je z toho nestastny ze je stale v praci,a boji sa,ze tam nestihne ist.
Inac baby,vy keby vas to chytilo a ste same,ako to mate premyslene?Kto vas odvezie do porodnice?

mirka20
1. máj 2008

anamor, bolo, ale neviem, ako si to rozmysli nasa mala. aj ked ona ocka pocuva na slovo, tak by som sa moc ani necudovala, keby ho aj v tomto posluchla 😵
miri, neboj, bude tak, ako ma byt a manzel ta nielen povezie, ale bude tam aj s tebou 😉

anamor
autor
1. máj 2008

ja som planovala ze volat 112, lebo sa mi to tiez moze stat, ked bude muz v praci, nestihne prist po mna domov a naspat do ba... lenze kamoska mi vravela, ze tam ma desatkrat prepoja a kazdemu budem musiet rozpovedat, ze rodim, tak asi zavolam rovno na zdravotnicku zachranku... dufam, ze sa to ale nestane a bude doma muzik alebo moj ocino, ktory ma odvezie...

miriamka
1. máj 2008

No ved prave,ja mam tiez v plane volat 112 alebo 155 ked budem nahodou sama,lebo kym by manzel z BA po mna prisiel a potom naspat viezol do BA tak neviem neviem ☹

mirka20
1. máj 2008

no, ja iny scenar ako to,ze ma vezie manzel ani neplanujem. kedze krtis nie je az taky velky, tak manzel pride z roboty za 10 minut aj peso a sadame do auta a mozme ist do lucenca do porodnice

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre