Máj 2008 IV.

anamor
25. apr 2008

Tak na poziadanie adminov mame uz stvorku, my buduce /a uz aj sucastne/ majove mamicky sme sa rozkecali.....

mirka20
6. máj 2008

tak to asi fakt bude tym mesiacom. no lebo ja som vcera uz fakt uvazovala, ze asi je to uz tu. 😒 ale vecer to preslo, tak som bola rada.
ozik, chcem sa spytat, musi odist zatka a az potom pojde voda, alebo plod.voda moze odist aj bez odidenia zatky? a musi odist voda komplet alebo moze aj po castiach, po kvapkach, ze by som si to nevsimla? zacinam mat paniku, ze ja si nevsimnem, ze voda odchadza a malicke bude v brusku bez vody a nieco sa mu stane 😔

misanik
6. máj 2008

miriamka, mozno nas prekvapia a ked fakt pojde do tuheho budu super 😀

misanik
6. máj 2008

mirka, rovnake otazky riesim aj ja, myslim, ze je mozne vsetko... Ale ak by voda odchadzala postupne, ona sa stiha dotvarat neboj, rebeka bez vody nebude a asi by sme si to nejak vsimli...aspon dufam

miriamka
6. máj 2008

Mirka...zatku si vraj vela zien ani nevsimne ze odide,ale plodova sa vraj neda prehliadnut ze odteka 😉

anjelok
6. máj 2008

paula, PPH I je dole hlavickou chrbatik vlavo..inak pozeram, ze budeme mat dalsiu natalku?

misanik, ja som vcera pozerala este tu placentu a od 36tt by mala byt III-ka v pohode

moni1412
6. máj 2008

miska fakt. sa mi zdalo ze bol z toho viac mimo ako ja. 🙂 vies, no, mysleli sme ze je este aspon 2 tyzdne cas. Asi preto 😉

misanik
6. máj 2008

anjelok vazne? tak to je potom super, ja som mala III asi az v 37tt. ale lekari urcite vedia co robia, len ja som taky panikar...

dasenka
6. máj 2008

no unik plodovej vody podla toho co som citala moze byt aj po kvapkach ale nie je to predzvest porodu, ale ak by to zena chcela zistit, tak ma menit polohy a v lahu, ked hlavicka tlaci najmenej na krcok by jej malo odchadzat viacej inak hlavicka funguje ako zatka... ale moze sa urobit pri krcku aj trhlinka a potom odteka voda rovnako stale

moni1412
6. máj 2008

mirka mne odisla voda a zatku som teda vobec nevidela. najskor odislo trochu, a po chvilke zacala zo mna hrcat a hrcala az kym som prisla na salu a lahla si. potom mi dali spinal, takze som uz nic necitila. ale to isti zistis ze je to ona. Ja som citila cosi prasknut v sebe, ale to som si myslela ze ma maly tak silno niekam kopol 😅

misanik
6. máj 2008

moni vcera si sa pytala na ten monitor. Ja som ho tiez objednala, mam ho uz doma. Ja mam pocit, ze mi to stoji za tie peniazky, pri mojej povahe budem aj tak asi stale nazerat do postielky ci dycha. Ked mi to doda aspon kusok kludu uz to za to stoji. Ja som ho kupila zo stranky www.nanny.sk za 3490 Sk, na www.babetko.com sa da kupi t aj za 2990 Sk ked sa s niekym spojis 🙂

anjelok
6. máj 2008

misanik pozerala som nejake poradne a tam to tak bolo..ze ked je trojka pred tymto tyzdnom, je problem..ja ani neviem odkedy mam trojku..a poslala som ti vcera link aj na jednu odpoved, kde lekar hovoril, ze to je aj tak subjektivne hodnotenie a uz sa od toho upusta, tak neviem..kazdopadne v nasom stadiu tehu je uz trojka ok

moni1412
6. máj 2008

miska ved to... ja stale chodim pozerat ci dycha a v noci som taka nervozna.... 😒 Hrozne sa onho bojim. Uz mu to musi liezt na nervy, stale ho otravujem 😅

mirka20
6. máj 2008

misanik, dik za utechu. dufam, ze to tak naozaj bude. ja pozeram v pondelok jeden serial na ct1 a tam jednej pani odchadzala voda asi postupne, lebo povedala, ze si myslela, ze to len trpi inkontinenciou a malicky mal infekciu, lebo uz nebol v plod.vode 😔 tak toho sa bojim

misanik
6. máj 2008

ano ten link som citala, tam hovoril, ze hlavne ta II je nic nehovoriaca. Asi to ani ne je tkay dolezity udaj ako som si myslela.

anjelok
6. máj 2008

moni to je normalne a ked sa este narodil skor, tak si myslim, ze ten monitor je dobre mat, ja ho mam tiez..

miriamka
6. máj 2008

Mirka...neboj,vsimneme si az TO zacne 😉

anjelok
6. máj 2008

mirka, toho sa asi bojime vsetci, ked som bola naposledy na priprave, tak presne to iste opisovala jedna baba, ze toho sa najviac boji..a zevraj dostat v lekarni nejaky sprej alebo pruzky ci co, ze si to das k vlozke a to sa potom nejak sfarbi, tak si to vies aj sama doma odkontrolovat...ale zevraj v ziadnej lekarni nic take nezohnala

dasenka
6. máj 2008

ja si myslim, ze keby to bolo tak dolezite, tak nas o tom lekari informuju a v pripade problemu hadam aj vcas varuju nie?

dasenka
6. máj 2008

ja sa budem pri tej plodovej vode riadit tymi vecami z knizky a ak si nebudem ista tak pomenim polohy a hadam to bude jasne

anamor
autor
6. máj 2008

anjelok nam na priprave otec pri porode povedali, ze sa to ziadnym domacim testom zistit neda, iba v porodnici maju tu latku co ti tam kvapnu... tak neviem

misanik
6. máj 2008

mirka, nos stale intimku a ak by si mala naozaj pocit, ze je mokra viac ako je normalne, chod do nemocnice, tam ti urobia za minutku test na vlozke a hend zistia, ci to je voda, alebo nie. Naozaj radsej ist zbytocne ako neist.

misanik
6. máj 2008

A zrejme aj lekar vysetrenim to dokaze zistit, aspon mne vcera napisal po tom co sa vo mne posparal, ze voda neodteka 🙂

dasenka
6. máj 2008

inak baby troska od veci odbocim, ale co beriete manzelom na jedenie k porodu? neviem ci mam pre istotu kazdy den cosi aspon kupit, nejaku buchtu alebo osie hniezdo ak ma to chyti v noci, lebo v nemocke maju bufety teda aspon u nas len od 7:00 do 18:00 otvorene, alebo sa cestou do nemocky este niekde zastavit v bolestiach? to sa mi asi nebude chciet

misanik
6. máj 2008

tak dasenka, poviem ti pravdu, hlad mojho manzela som neriesila, ved vydrzi. 🙂 Mame kupeny hroznovy cukor a cokoladu, to bude pre ans oboch pocas porodua tolko snad vydrzi...

miriamka
6. máj 2008

Dasenka...ja neberiem manzelovi nic,respektive nic nepripravujem.Myslim,ze jedlo bude posledne na co tam bude pri mne mysliet 🙂

anjelok
6. máj 2008

dasenka, tak nad tymto som urcite neuvazovala..sak hadam chvilku vydrzi o hlade nie? ved v noci ked spi, tiez neje 😉

eviku78
6. máj 2008

aj ja mam kupeny hroznovy cukor. ale myslim si, ze jedlo bude to posledne na co bude mysliet 😉

anamor
autor
6. máj 2008

dasenka ja asi spravim alebo manzel si spravi aspon nejaky oblozeny chlebik, ak by nas to chytilo v noci, zo zasob co budu v chladnicke.... takze zaklad je mat doma aspon chlieb 😉 ci pecivo....

eviku78
6. máj 2008

baby do kedy ste brali magnezium? ja neviem, ci by som ho uz nemala vysadit.

misanik
6. máj 2008

joj, som rada, ze nie som sama, uz som sa zlakla co som za manzelku 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre